Bu sıkıntımı giderecek arkadaşlara duacı olacağım :)

Foruma Yeni Katılan Arkadaşlar, Kendiniz Burdan Tanıtınız. Not: İsim, Yaş, Şehir Şeklinde...
zübeyirgökçe

Bu sıkıntımı giderecek arkadaşlara duacı olacağım :)

Mesaj gönderen zübeyirgökçe » 25 Eki 2011, 18:53

Ben Zübeyir Gökçe 26 yaşındayım İstanbul-Çatalcada ikamet etmekteyim.Bütün formdaşlarıma
selamlar ve saygılar...Arkadaşlar düz lise 1.sınıfta 1 sene kaldım ikinci senede tastikname alarak okulu
bıraktım.Aklım başıma 11 sene sonra geldi ve A.Ö.L'ne kayıt oldum.Kitaplarımıda aldım amaaaa
olay şu ki bırakın 9.sınıf kitaplarını okuyup anlamayı daha 6.7.8.sınıfın konuları hakkında bile
aklımda zerre kadar bilgi kalmamış.Sözelden yana sıkıntım yok öyle böyle geçerim fakat
matematik,fizik ve biyoloji bunlar beni kara kara düşündürüyor,işime konsantre olamıyorum ne
yapabilirim nasıl çalışabilirim günlük 2 saat boş zamanım var LÜTFEN birileri bana yardım etsin
saygılar...(Eğerki bu yazdıklartımın buraya yazılmaması gerekiyor ise affınıza sığınıyorum,bu
formun bana faydası olacağı düşüncesi ile üye oldum İnşAllah öyle olur...)

man
Yardımcı Asistan

Re: Bu sıkıntımı giderecek arkadaşlara duacı olacağım :)

Mesaj gönderen man » 25 Eki 2011, 20:32

kardes ben de bu yil basladim yas 33...17 yil olmus ben lise birden okulu ter edeli
azmin elinden kim kurtulmuski....hayellerin buyuk idalin dogru yolun acik olsun

zor bizim icin kolay imkansizise zaman alir o kadar

cedric
Doktor

Mesaj gönderen cedric » 25 Eki 2011, 21:09

Tahmin ediyorum ki sizin alanında benim gibi sözel yani sosyal bilgiler. benimde matematik geometri fizik kimya ve kısmen biyoloji ile aram hiç bir zaman iyi olmadı. İşin en kötü tarafı bu derslerin ortak (zorunlu) olması. eğer yapamam diyorsanız zaten de diyorsunuz , ders seçerken her birinden bu derslerden seçin. fizik 1-2 , matematik 1-2 geometri 1-2 biyoloji 1-2 ... gibi. sınav oturumunda bu derslere ait sorulara ya hiç dokunmayın ya da kafadan atın. her bir sınavda bu derslerden 3 kere başarısız olursanız bu lanet derslerden muaf olursunuz yani kurtulursunuz

Kullanıcı avatarı
melodi
Doktor

Mesaj gönderen melodi » 25 Eki 2011, 22:16

zübeyirgökçe.bende 33 yaşındayım ve iki çocuğum var.derslerimi gece çalışıyorum.tabiki başarmak kolay değil.emek ve fedakarlık ister . bence önemli olan istemek korkmamak ve asıl zor olanın üstüne gitmek.sana kendimden bir örnek vermek istiyorum.bende sözel derslerde daha iyiyimdir.ilk geometri sınavımda başarısız oldum çünki zaten geçemem deyip isteksiz çalıştım.ikinci geometri sınavımda ben bu dersin neden kredisini alamadım diye kendime kızdım ve sorguladım.kitaptan anlamıyorsam internette ders anlatan siteler var buralardan çalışırım deyip iyice çalıtım ve ikinci sınavımda geçtim.yani önemli olan zordan kaçmamak başarmakta ısrar etmek.her zaman söylüyorum ve inanıyorum başlamak başarmanın yarısıdır.başarılar diliyorum.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 27 Eki 2011, 07:55

Merhaba foruma hoşgeldiniz. Öncelikle gözünüzde büyütmeyin azim ile zorlar kolay oluyor. Sizin gibi bir çok insan var bu forumda. Mesela ben ortaokuldan ayrıldıktan sonra 13 sene hiç ders yüzü görmedim. Uğraşmam gereken işler de var. Dediğiniz gibi sözellerde problem olmadı. Amam sayısalda zorlandım ama hepsinide geçip kredilerini aldım çok şükür. İlk başladığımda toplamadan çarpmadan bölmeden bile elimin soğumuş olduğunu gördüm. Özellikle matematik ve fizik zorladı beni de. Hergün düzenli 2 saat ile yapabilirsiniz. Ben matematik ve kimya derslerinde EKOL HOCA sitesinden baya istifade ettim. Size de faydası olacaktır. Bir de sayısal derslerde ( özellikle matematikde ) mutlaka yardımcı kitap kullanın. Bu fem ya da güvender in üniversiteye hazırlık kitabı olabilir. Ben bizim evdeki eski öss hazırlık kitaplarından konuları bulup çalıştım ve faydasını gördüm. Size de başarılar.
Resim

zübeyirgökçe

Mesaj gönderen zübeyirgökçe » 27 Eki 2011, 17:38

Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkürler,Allah hepinizden razı olsun

Kullanıcı avatarı
şubat soğuğu
Acemi

Mesaj gönderen şubat soğuğu » 27 Eki 2011, 20:12

bide femin ilk adım matematik kitabı var tavsiye ederim.
Adı : BATUHAN Soyadı : ÇETİN
Okul / Alan - Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / SOSYAL BİLİMLER
Öğrencilik Durumu : MEZUN

“Kendinizi Tanıtın” sayfasına dön