YARDIM :)

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
ramazan1457

YARDIM :)

Mesaj gönderen ramazan1457 » 21 Kas 2011, 16:02

Merhaba arkadaşlar. ben ticaret meslek lisesinde okuyorum fakat okuldan hiç memnun değilim. yani okula gitmek istemiyorum. şu anda lise 3 teyim ve derslerim berbat gidiyor. ailevi durumum müsait yani para ile bir sıkıntım yok. fakat üniversite okumak istiyorum açık lise okuyup üniversiteye gidebilirmiyim ?

bilgisi olan arkadaşların bana yardım edeceklerini umuyorum teşekkürler

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: YARDIM :)

Mesaj gönderen kripton » 25 Kas 2011, 18:35

Merhaba Ramazan, kaç gündür mesajını görmemişim yazardık şimdiye cevap.

Öncelikle okula gitmek istemiyorsan ve hayatından memnun değilsen ben sana hemen bırak derim kardeş. Benim kardeşim iki sene örgün eğitimde okudu ve kendince sorunları vardı. Biz de ona bıraktık tercihi ve lise 2 yi bitirince okulu bıraktı ve açık liseden devam etti. Şu an üniversite de okuyor. Verdiğimiz karardan zerre kadar pişman olmadık. Çünkü istemeyerek o okula devam etseydi herşey daha kötü olabilirdi.

Açık lise de okuyup tabi üniversite okuyabilirsin. İstediğin bölüme gidebilirsin. Aynı haklara sahibiz örgün okuyanlarla. Önemli olan çalışmalarını çok sıkı tut. Zor değil açık lise ama gevşemeye de gelmiyor. İyi biryer kazanmak istersen çalış. Başarı da peşinden gelecektir Allah ın izniyle. Kafana takılan sorular olursa forumdaki arkadaşlarla cevap vermeye çalışırız
Resim

ramazan1457

Mesaj gönderen ramazan1457 » 26 Kas 2011, 18:09

çok teşekkür ediyorum :)

ramazan1457

Mesaj gönderen ramazan1457 » 28 Kas 2011, 13:16

okulla sorunum çok. arkadaşlar ve öğretmenlerin bazılarıyla sorunlarım var. bu yüzden dersler berbat devamsızlıkta aldı başını gidiyor. yani şimdi bana biraz yardımcı olurmusunuz açık lisede okumam için neler yapmalım yardım ederseniz sevinirim :)

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 29 Kas 2011, 14:09

Öncelikle şu linki bi tıkla orada gereken bilgiler mevcut http://www.aciklise.net/

23 ocak - 3 şubat 2012 tarihleri arasında ilgili liselerde kayıt yaptırabilirsin. Onlar sana gereken evrakı söyleyeceklerdir. Sanırım şu an okuduğun okuldan tastikname felan isteyeceklerdir kayıt için.

Tabi sen örgün bir liseden geldiğin için orada geçmiş olduğun derslerin kredisini sana otomatik verecekler.

Ve sen bu dediğim tarihler arasında kayıt yaptırırsan ilk sınavına 12-13 mayıs 2012 de gireceksin. Ve böylece mezuniyet şartlarını yerine getirdiğin zaman da mezun olacaksın.

18 inden gün almış olanlar için bir de temmuz ayında sınav yapılıyor. Ve o sınava katılanlar liseyi daha çabuk bitirme şansına sahip. Senin yaşın kaç bilmiyorum ama :wink:

Aslında açık lisenin sistemi çok kolay. Birkez sınava girmekle öğrenirsin.

Yaşı 18 in altında olanlar ocak ve mayıs ayında sınavlara giriyor
18 inden gün alanlar ise ocak mayıs ve temmuz ayında sınavlara giriyorlar. Aklına takılan soruları cevaplamaya çalışırız başarılar.
Resim

ramazan1457

Mesaj gönderen ramazan1457 » 29 Kas 2011, 14:59

çok teşekkür ediyorum verdiğin bilgiler için :)

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 29 Kas 2011, 19:13

Rica ederim ramazan1457. Şu an içinde bulunduğun durumu anlayabiliyorum az çok. Malum kardeşimden dolayı biz de yaşadık o huzursuz ve kararsız dönemi ama geçti çok şükür. Sen de çalışmanı ve duanı eksik etme inşallah neticesi iyi olur. Başarılar
Resim

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön