Merhaba..

Foruma Yeni Katılan Arkadaşlar, Kendiniz Burdan Tanıtınız. Not: İsim, Yaş, Şehir Şeklinde...
Kullanıcı avatarı
Levent1

Merhaba..

Mesaj gönderen Levent1 » 07 Oca 2012, 18:48

Merhaba.. İsmim Levent.. 16 Yaşindayim..
Lise'yi bırakip acık liseye gecmek gibi bir hata yaptım..
Ama bunu telafi etmek istiyorum..
Okumak,güzel bir hayata ve iyi bir geleceğe sahip olmak istiyorum..
Ama..
Bilgisayar hastalığı yüzünden sürekli kitapları ve hayatımı ihmal ediyorum..
Ne yaparsam yapayım Bilgisayar hastalığına son veremiyorum..
Bazen..
Tamam artık ders calısacagım,güzel bir geleceğe sahip olmak icin herşeyi yapacagım diyorum..
Ama..
Sonra Bilgisayar'i tekrar acıyorum ve gene sözumde duramıyorum..
Bunlardan Banane diyebilirsiniz,okumayıp gecebilirsiniz..
Fakat bana vereceğiniz önerilerle,belki bundan kurtulmanı yolunu bulur..
Topluma iyi bir insan katabilirsiniz..

Karanlığa küfür etmek yerine,bir mum yakmak istiyorum..

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: Merhaba..

Mesaj gönderen kripton » 07 Oca 2012, 21:26

Merhaba levent aramıza hoşgeldin. Yaşın henüz çok genç. Bugünlerin çok kıymetli emin ol. Gençlikte insan his ve heveslerini daha çok dinler ama ileride pişman olmamak için iradene hakim olmalısın. Bunu nasıl yaparsın bilemiyorum ama istersen Rabbim yardım eder.
Kendine saat sınırlaması koyabilirsin. Ya da bağımlılığın ileri derecede ise profesyönel yardım alabilirsin. İnsanın en zor mücadelesi nefsi ile olan mücadelesidir. Ama bu imkansız değil. Bilgisayardan aldığın haz ve zevk sanaldır ve gerçek hayattaki başarıdan aldığın haz yanında hiç kıymeti yoktur. Üstelik gerçek hayatta da pek karşılığı yoktur.

Bu forumda bir işte çalışan, evişi yapmak zorunda olan, çocuğu olup da okuyan birçok arkadaşımız var. YAni birçok zorluğu aşan ve başaran insanlar. Sen birçoğumuza göre yaşça da avantajlısın. Ben bir büyüğün olarak bu günlerinin kıymetini bil derim. Unutma ki insan her türlü zorluğu aşabilecek donanımla yaratılmış. Samimi şekilde istersen umulmadık kapılar açılır. Ayrıca çok çalışırsan diğer örgün lisedekilerle aynı başarıyı gösterebilirsin öss de. Başarılar. Umarım kendini bilgisayar esaretinden kurtarabilirsin.
Resim

Kullanıcı avatarı
Levent1

Mesaj gönderen Levent1 » 08 Oca 2012, 02:40

Teşekkür ediyorum..
İlerde pişman olmamak icin,bunları yapmak zorundayım..
Karanlığa küfür etmek yerine,bir mum yakmak istiyorum..

Kullanıcı avatarı
E-mine
Doktor

Mesaj gönderen E-mine » 08 Oca 2012, 02:57

Merhaba, öncelikle yaşadıklarını çok iyi ifade etmişsin..
Neden bilgisayar başında fazla zaman harcadığının nedenini düşünmelisin,seni buna iten bir sebeb olabilir.
Deprasyonda olan insanların internet bağımlılığına daha yatkın olduğunu okumuştum.
Depresyonda olmasa bile kişi hayatında üst üste olumsuzluklar, ailede, arkadaşlarla kısacası iletişim içerisinde olduğu insanlarla sorunlar yaşayıp kendini çekebilir anlaşılmadığını düşünerek ve onun için, bilgisayar bunları unutmak ve iyi zaman geçirmek için bir seçenektir.Ama hayatı bilgisayar olmamalıdır..
Bu sadece bir kaçıştır..
Sosyal olmak, mesela bir kursa gidebilirsin, part time bir iş, bir sorumluluğun olmalı..
Kendine belirli saatler seç ve o saatlerde gir sadece..Bilgisayarda daha çok ne yapıyorsun ? Face mi ? oyun mu ? bunlar için saat sınırla kendine bu saati hergün biraz daha düşür ve buna sadık kalmaya çalış..
Eğer bunları denedim bir faydası olmadı diyorsan bir uzman yardımı mutlaka almalısın..
Seni korkutmasın keza internet bağımlılığı için tedavi gören birçok insan var..
Şuda çok güzel ki bilgisayar başında fazla zaman geçirdiğinin farkındasın ve bundan memnun değilsin. O yüzden inanıyorum ki bu farkındalıkla üzerine gidip azmettiğinde başarırsın.Ama çok çabalamana rağmen üstesinden gelemiyorsan mutlaka yardım almayı dene..
İnşallah üstesinden gelirsin kardeşim..

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 08 Oca 2012, 09:28

Selamun aleyküm...
Arkadaşlar çok güzel yol göstermişler zaten ama ben de azmak istedim...

E-mine arkadaşımızın dediği gibi sizi bilgisyara bağlayan birşey vardır , önce onu bulmanız gerekir.
Ve onu bulduktan sonra tedbirlerinizi de oyönde almalısınız... Kendinizi sanal ortamda değil de gereçek hayatta sosyalleştirin.Çok samimi bir iki arkadaş bile yeter size.
Bu sosyallik sayesinde bilgisayara vaktiniz kalmaz hatta ihtiyaç bile hissettmezsiniz...
Ve hedefiniz olsun... Ki var zaten, güzel bir gelecek istiyorsunuz..Bir meslek seçin kendinize o konuda ilerlemeye çalışın ... Ve bilgisayarda ne zaman çok fazla vakit geçirseniz işte o zaman aklınıza gelsin hedefleriniz ve kendinizi boş zaman harcamaktan vazgeçirin...
Arada bir camiye gidin... O huzurlu ortamda bulunuz... Yolda yürürken çocuklarla konuşşun , kediye süt veri.. Bilmiyorum bu söylediklerim size nasıl gelir ama bunları yaparken o manevi huzuru hissedince bir daha vazgeçemezsiniz..İnsan ne kadar hissederse o kadar başarılı olur...
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

murattt

Mesaj gönderen murattt » 08 Şub 2012, 19:58

Merhaba levent hoşgeldin. Çok güzel bir konumdasın çünkü farkındasın hastalıgını biliyorsun. Bunun farkında olmak okadar güzel bişey ki, kelimelerle anlatamıyorum. Farkında olmadan yapılan hatalar yuzunden nice insanlar bedenen ruh en yok olup gdiyorlar. Şükürler olsunki farkındasın. Eğer yapabilirsen sana oruç tutmak cehdiyle benliginle savaşmanı öneririm. Bol bol dua et. RABBİNDEN hayırlısıni iste. Kısmen hedefin belli, bunun olacağına tüm varlığınla inan. İnanmış olman çok önemli. inş kafanda çizdiğin rotaya ulaşırsın.

“Kendinizi Tanıtın” sayfasına dön