yeniyim sorularıma cvp lütfen...

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
zeybak

yeniyim sorularıma cvp lütfen...

Mesaj gönderen zeybak » 05 Şub 2012, 16:25

öncelikle hayırlı günler...ben lise çocuk gelişimine yazılmak istedim ama bu dönem kayıt olmadığı için düz liseye yönlendirildim eylülde geçiş yapmak üzere...durumum:şuan 24 yaşındayım,lise1 in 1.dönemini bitirip okulu bırakmıştım.tastiknamemle yazıldım yani.eylülde meslek lisesine geçince hemen yüzyüze eğitime mi başlıycam?mayısta gireceğim sınavdan aldığım krediler aktarılacak mı?yılda üç sınava girersem kaç dönemde biter?düz liseden mesleğe en son kaç krediyle geçebilirim?kusura bakmayın yeni olduğum için kafam çok karışık.

emrahk
Onursal Üye

Re: yeniyim sorularıma cvp lütfen...

Mesaj gönderen emrahk » 05 Şub 2012, 16:58

Hayırlı günler size de. Evet meslek lisesi programında kayıtlar ilk dönem yapılıyor sadece. Bu yüzden sizi düz AÖL programına yönlendirmeleri doğal. Eylül'de yapılacak kayıtlarda, MAÖL'e geçiş yaparsanız, düz lisede aldığınız tüm krediler, meslek lisesine aktarılacaktır. Geçiş yaptığınızda hemen yüzyüze eğitime başlarsınız, ve 3 yıl eğitim görürsünüz. 10, 11 ve 12. sınıf olarak. Bu süre sonunda da kredilerinizi tamamlarsanız mezun olabilirsiniz. MAÖL'e geçiş için kredi biriktirme şartı yok, ancak bölgenizde istediğiniz alan olan Çocuk Gelişimi eğitimini açık liselilere veren lise var mı öğrenmelisiniz. Çünkü örgün olarak bu bölümü olan meslek liseleri, açık lise için eğitim vermeyebilir. Yılda 3 dönem sınava gireceksiniz evet ama bunu düşünmeyin, 3 yıl meslek dersi aldığınız sürede çok kolay kültür dersi dediğimiz dışardan verilen sınavların kredilerini tamamlarsınız. Önemli olan, okulda devamsızlık yapmayıp, yüzyüze eğitimi bitirmektir. Başarılar...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

zeybak

Mesaj gönderen zeybak » 05 Şub 2012, 21:30

bilginiz için tşk ederim.eşim öğretmen ve köydeyiz.bize en yakın kızmeslek lisesi 70 km yani yüz yüze eğitim şuan imkansız.şarkışla ilçesindeki okula gidebilmek için yakın olmam lazım buda 3 dönemimi alacak.aslında sorum şu:ben bu dönem ve seneye 2 dönem düz lise de kalsam da sonra geçiş yapsam örneğin 100 kredim var,geçiş sorun olur mu?veya,önümüzdeki eylülde yüz yüze eğitime başlasam yarım dönem devam edip kalan yarım dönem donuk olsam olur mu?çok sordum kusura bakmayın...

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 06 Şub 2012, 12:05

İstediğiniz zaman meslek lisesine geçiş yapabilirsiniz. kredileriniz kaç olursa olsun. Geçiş yaptığınızda, meslek derslerinde ilk dönem alıp, ikinci dönem derslere girmezseniz, sınıfta kalırsınız doğal olarak. Ancak, ilk dönemden sonra bıraksanız da, ertesi yıl veya diğer yıllar aynı okulda tekrar eğitime devam etmek isterseniz, ikinci dönemden başlarsınız. Okuduğunuz ilk dönem sistemde kayıtlı kalır...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

zeybak

Mesaj gönderen zeybak » 06 Şub 2012, 13:50

Anladım arkadaşım ilgilendiğin için tşk ederim.aldığım bilgi dahilinde önümdeki 3 dönem düz lisedeyim.köyden çıkınca da mesleğe geçer devam ederim ALLAH'IN izniyle.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 07 Şub 2012, 11:51

Rica ederim, başarılar...

Mustafa Kemal Atatürk

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön