diploma elden alınıyormu

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ferda_efsa
Uzman

diploma elden alınıyormu

Mesaj gönderen ferda_efsa » 09 Şub 2012, 20:03

sınav sonuçları şubat 17 de açıklanıcak olursa benimde ayın 20 gibi ankaraya gitme ihtimalim var gitmişken diplomamı elden alıversem sınav sonuçları açıklandıktan bi kaç gün sonra diploma basılırmıki basılsada bana verilirmiki gitmeden ön hazırlık dilekçe filan gereklimi?17 şubatta sonuçlar açıklandığında sistemde mezuniyet ve diploma notu gibi bilgiler görünüyormu 2 ayda filan geliyo diye okumuştum ben iki aya kadar çatlarım ki ygs de başarı puanım ı ekliycem kendi çapımda bide ben ygs ye gircem bitek tercihler için lys ninde olmasımı bekleniyor ben sınavdan çıkıp şu bölüm net oldu diyebilmek için 2012 nin kaçıncı aylarında hayal kurmalıyım

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Re: diploma elden alınıyormu

Mesaj gönderen Ceros » 09 Şub 2012, 20:07

Diplomalar hemen verilmiyor diye biliyorum ben.Sınav sonuçlarından 2ay sonra belirttiğin adresin bulundugu halk eğitim merkezine gönderiliyor.

DİPLOMAMI TESLİM ALMAYA GİDERKEN YANIMDA NELER GÖTÜRMELİYİM ?

Diplomasını teslim almaya gidecek öğrencimizin yanında, içinde bulunulan yıl için belirlenen Diploma Harç Ücretini yatırdığını gösteren dekontla başvurması gerekmektedir. Eğer öğrencimiz Açık Öğretim Lisesinden Çıkma Belgesi almış ise, Diploma Harç ücretini yatırmadan Çıkma Belgesinin aslı ile başvurup, diplomasını alabilir.

Diplomayı öğrenci yerine bir başkası alacaksa, alacak kişi noterden vekil tayin edilmelidir. Vekilin noterden alınan vekaletname ve yukarıda belirtilen öğrencinin getirmesi gereken evraklardan biri ile başvurması gerekmektedir. Diploma harç ücreti Ziraat Bankası , Halk Bankası veya Vakıflar Bankasına T.C. Kimlik numarası belirtilerek yatırılacaktır.

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 09 Şub 2012, 21:45

Ben de ekleme yapayım, diploma puanının kaç olduğu mezun olduğun an sisteminde yazacağı için diploma için acele etmene gerek yok. Evet sadece YGS'ye bile girsen, yerleştirme notunu öğrenmek için LYS sonuçlarını beklemen gerekecek. Bu da Temmuz ayının son haftasına denk geliyor...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 09 Şub 2012, 22:28

heycana bak hemen gidip almak istiyor :mrgreen: darısı başımıza ne diyelim :wink:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

KashmiriaN
Doktor

Mesaj gönderen KashmiriaN » 12 Şub 2012, 03:04

Bende 17 sinde mezun oluyorum. Diploma acil lazım olduğu için gidip elden alacağım ankaradan. Diploma yerine çıkma belgesi veriyorlar ve bu belge yanlış hatırlamıyorsam 6 aylık bir süre içerisinde diploma yerine geçiyor.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön