DERS SEÇERKEN OTURUMLARDAKİ DERS SEÇME YANLIŞLIKLARI

Her Konuda Tartışabilirsiniz

canerimo
Doktor

Re: DERS SEÇERKEN OTURUMLARDAKİ DERS SEÇME YANLIŞLIKLARI

Mesaj gönderen canerimo » 20 May 2012, 16:22

anlamadım ben. Şimdi o oturumları değiştirebiliyor muyuz?
"İnsanlık da Nasip, Kısmet..."

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ- 4 YILLIK (ALAN YOK)
MEZUN- MEZUNİYET TARİHİ: 14/09/2015
DÖNEM: 10 KREDİ: 196
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ- YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ (LİSANS-4YILLIK)

Kullanıcı avatarı
melodi
Doktor

Mesaj gönderen melodi » 22 May 2012, 10:24

benim içinde sürekli sorun oluyor sınavlarda.cmts sabah 5 öğleden sonra 2 dersden pazar günüde sabah 1 ders öğlen 3 ders olarak sınava giriyorum mesela.yani oturumlarda kaç dersden girmek istersek bunu kendimiz ayarlayabiliyormuyuz? öyle ise nasıl?

saddamhuseyin
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen saddamhuseyin » 22 May 2012, 19:20

oturum falan değiştirme yok. orada oturumlar yazıyor. derslerin oturumlarda birikmemesi için mesela pazar günü 3. oturuma yıgılma olmasın diye oturum sayılarına göre dengeli şekilde ders seçilebilsin diye oturum numaraları yazıyor işte. :lol:

siz oturumu değiştirebiliyor olsanız yani atıyorum pazar gününde girilecek dersi cumartesiye alma hakkınız olsa adamların onbinlerce kombinasyon içeren soru kitapları basması gerekirdi. soru kitapçıklarına zaten bakarsanız örneğin kimya 2 dersi hep pazar günü 4. oturumdadır. biri bunu 3. oturuma alsa öbürü 1. oturuma alsa, bu sefer ahmet matematik dersinden 2. oturumda girer, mehmet 4. oturumda, hasan 3. oturumda bu böyle uzar gider.. o durumda binlerce belki onbinlerce farklı kombinasyonda daha dogrusu kişiye özel soru kitapçığı basılması gerekirdi. yada önümüze koyulan tüm soru kitapçıkları aol'de ne kadar ders varsa o kadarını her oturumda içeriyor olması gerekirdi. eğer soru kitapçıgı tüm dersleri içeriyor olsaydı, yada tüm masraf üstlenilip kişiye özel soru kitapçıgı basılabiliyor olsaydı, cumartesi günü mat2'den girmiş bir adam, pazar günü mat2'den girecek adama cevapları söylerdi... birazcık mantık yürüterek cevabı bulunabilecek bir soru.

ferda_efsa
Uzman

Mesaj gönderen ferda_efsa » 22 May 2012, 19:56

Bende kitapçıkları hemen almak isterdim.Bugün giren arkadaşlardan yarınki derse bakayım diye ama öyle bi ayarlanıyoki bi gün önce girilende yarınki yok sabahki oturum olsa bile dersler çapraz koyuluyor oturumlar değişebilseydi arkadaşında dediği gibi karmakarışık olup sitemin altyapısı bozulurdu

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 22 May 2012, 21:20

Ben ders seçerken seçtiğimin derslerin oturumlarına not ederek ayarlarım sabah 1 öğleden sonra 6dersten birden girmeyim diye. Yada kaç dersten hangi derslerden gireceğimi önceden biliyim diye. Değiştirme olayı zaten olmaz olamaz yukarda arkadaşlarında dediği gibi. :D

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön