LYS GİRİŞ MECBURİYETİ

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
KashmiriaN
Doktor

LYS GİRİŞ MECBURİYETİ

Mesaj gönderen KashmiriaN » 04 Haz 2012, 03:56

Selamlar. 23 haziranda daha önemli bir sınavım olduğu için Edebiyat-Coğrafya lys sınavına giremiyorum. Sadece Sosyal bilimler den sınava gireceğim. Kayıt olurken en az 2 sınav için para yatırma zorunlulugu vardı acaba sınava gırıste oyle mı? Sadece tek konudan sınava gırılebılır mı?

nusret13

Re: LYS GİRİŞ MECBURİYETİ

Mesaj gönderen nusret13 » 04 Haz 2012, 08:22

Sadece sosyal bilimlerden girip edebiyat-coğrafyadan sınava girmeyebilirsin. Ama o zamanda sözel puanın çok düşük gelecektir. Sosyalden girmenin de bir anlamı kalmayacaktır.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 04 Haz 2012, 17:38

LYS sözellere başvurmuşsun. Yani LYS-3 ve LYS-4. Bir yere yerleşmen için bu iki sınava da girmek zorundasın. Sadece birine girersen yerleştirme puanın hesaplanmaz, çünkü iki sınav birbirinin tamamlayıcısı. Bir yolunu bulup bu sınavlara girmelisin, 1 yılın ziyan olacak yoksa. Tabi "daha önemli diğer sınav" dediğin LYS'lerden önce geliyorsa demek ki gerçekten önemli senin için. Ama durum bu, LYS'nin 2 sınavına girmezsen senen boşa gider...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

KashmiriaN
Doktor

Mesaj gönderen KashmiriaN » 05 Haz 2012, 06:02

cevaplar için teşekkürler. aslında amacım ygs ıle aöf ye girebilmekti ki zaten bunu başardım, lys ye giremeyecek olmamda bana sadece 40tl ye patladı e tabı bırazda hayal kırıklıgı en azından onunda bı havasını almak ısterdım ((:
23 hazırana hem gmdss hemde lys sınavını veren sıstemede yuh dıyorum aynı gune nasıl sınav tarıhı verebılırler...

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön