Yurtdışında Üniversite ?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Yurtdışında Üniversite ?

Mesaj gönderen Jackal4540 » 07 Haz 2012, 00:14

Arkadaşlar Yurtdışında okuyacağım üniversiteler ve ülkeler hakkında taban puan ve bilgi sahibi değilim.Biliyorsanız benimle paylaşabilirmisiniz diyecektim.
Mesela Norveç,Yeni Zelanda,Amerika Bu ülkelerde okuyacağım devletin desteklediği üniversiteler varmı.
Şimdiden Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
EvolutionDestructive
Asistan

Re: Yurtdışında Üniversite ?

Mesaj gönderen EvolutionDestructive » 07 Haz 2012, 02:28

lise bitince orada puan istemiolar diye biliyorum çok yüksek ünilerde istiolar. bulgaristan ukrayna gibi yerlerde öss sınavının önemi yok .paranın var.denklik varsa desteklio demek zaten.

ayrıca bazıları üni puanı istio araştırmak lazım panpa
Resim

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 07 Haz 2012, 04:36

Para istediklerini bende biliyorum evet doğru.Ama bulgaristanda ukraynada kim okumak isterki avrupa ülkesi varken.Bulgarsitan zaten battı ukraynayı düşünebilirim bak.O olabilir.
Siz araştırın allah rızası için çünkü üniversite planımı ona göre yapacağım.Ben o kadar baktım bulamadım.

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 09 Haz 2012, 22:06

Arkadaşlar başka fikri olan yokmu bu konu benim için ve benim gibi düşünen arkadaşlar için çok önemli ???

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 10 Haz 2012, 21:42

Canim benim yurtdisindayken bir arkdasim vardi liseyi bitirmis gelmisti 6ay dil egitimi aliyor disardan gelenler o beceremedi 1 yil aldi bir yilda lisede tekrar okudu sonra yuksek lisans yapmaya basladi. Simdi napiyor bilmiyorumda. Bende ygs'ye giricem baktim olmadi gidicem yurtdisinda okuyacagim. Sinav vs olayi olmuyor zaten o girecegin universiteyede kalmis biraz. Bazi universiteler sinavla aliyor. Onun disinda iq testine giriyorsun. Yani benim yasadigim yerde oyle her ulkeyi bilemem tabi. Ben bir iki haftaya tekrar gidecegim zaten kendim icin arastirma yapcaktim senin icinde bir sorarim bilgi alirm.
Turkiyedeki notlarin felan pek onemi kalmiyor orda. Halbuki turkiyedeki dersler oraya kiyasla daha yuksek seviyede.

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 26 Haz 2012, 17:20

Ceros yazdı:Canim benim yurtdisindayken bir arkdasim vardi liseyi bitirmis gelmisti 6ay dil egitimi aliyor disardan gelenler o beceremedi 1 yil aldi bir yilda lisede tekrar okudu sonra yuksek lisans yapmaya basladi. Simdi napiyor bilmiyorumda. Bende ygs'ye giricem baktim olmadi gidicem yurtdisinda okuyacagim. Sinav vs olayi olmuyor zaten o girecegin universiteyede kalmis biraz. Bazi universiteler sinavla aliyor. Onun disinda iq testine giriyorsun. Yani benim yasadigim yerde oyle her ulkeyi bilemem tabi. Ben bir iki haftaya tekrar gidecegim zaten kendim icin arastirma yapcaktim senin icinde bir sorarim bilgi alirm.
Turkiyedeki notlarin felan pek onemi kalmiyor orda. Halbuki turkiyedeki dersler oraya kiyasla daha yuksek seviyede.
Hangi ülke sorabilirmiyim.
Yurtdışında oku bence burada zaman kaybetme.
Yurtdışı üniversiteleri taban puanları hakkında bilgin varmı ?

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön