Seçeceğimi sanarak çalıştığım dersi seçemeyeceğim galiba :(

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
E-mine
Doktor

Seçeceğimi sanarak çalıştığım dersi seçemeyeceğim galiba :(

Mesaj gönderen E-mine » 18 Haz 2012, 08:31

Arkadaşlar 28 temmuz sonrası mezun olacağım inşallah bir aksilik çıkmazsa, 22 kredim kaldı ben 25 zannedip biyoloji 3 ve sosyoloji2
yi almayı düşünüyordum,hangi akla hizmetse önce seçmeli ders olan sosyoloji 2 yi çalıştımmmm...

Sınav sonuçları neticesinde 25 değil 22 kredilik ders seçeceğim,seçeceğim dersler ile birlikte 3 kredilik derse ihtiyacım var ben sosyoloji 2 çalıştım :(
sosyolojiyi seçersem 1 kredilik ders daha seçmeliyim ama 1 kredilik ders yok
Biyolojiyi seçersem 3 kredi 22 tamamlanacak ama ben sosyoloji 2 yi çalıştımmmmm :( ne yapayım ben şimdi bir akıl verin bana

he-man
Yardımcı Asistan

Re: Seçeceğimi sanarak çalıştığım dersi seçemeyeceğim galiba

Mesaj gönderen he-man » 18 Haz 2012, 08:55

e-mine öyle karışık yazmışsınki,cevaplayabilene direk diplomayı verecekler :mrgreen:

bi sınavda toplam 30 kredi seçebiliyoruz ama galiba sen not ortalaman düşmesin diye riske girip fazla ders seçmek istemiyorsun

mezuniyet için risk alacaksın başka çare yok :)
aol'de okuduğu dönem:5

toplam kredi: 121 /alan kredisi:64

sosyal bilimler

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 18 Haz 2012, 18:57

Tatlım neden eksik ders seçmeyi düşünüyorsun? 30 kredilik ders seç bence, zaten notların muazzam geliyor 30 kredilik ders not ortalamanı yükseltir bence. ;) Ben 30 kredilik ders seçicem biliyor musun bugüne kadar hiç 30 kredi kazanamadım :roll: inş. bu önümüzdeki dönem ben de bir 30 kredi kazanmış olayım. :mrgreen:

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 18 Haz 2012, 22:29

hiç riske girme zaman var daha çalışırsın ...30 kredilik ders seç içinde kafanda rahat olur.

Kullanıcı avatarı
E-mine
Doktor

Mesaj gönderen E-mine » 18 Haz 2012, 22:30

he-man yazdı:e-mine öyle karışık yazmışsınki,cevaplayabilene direk diplomayı verecekler :mrgreen:

bi sınavda toplam 30 kredi seçebiliyoruz ama galiba sen not ortalaman düşmesin diye riske girip fazla ders seçmek istemiyorsun

mezuniyet için risk alacaksın başka çare yok :)
he-man güldürdün beni Allah'ta seni güldürsün :mrgreen:
Asıl bu soruyu bilmeyene diplomayı vermiyorlar ona göre :mrgreen: :mrgreen:
Sorunu çözdüm 2 kredilik muaf dersimin kredisini alamayacağım için sosyolojiyi de seçerek 24 krediye tamamlayacağım..Biliyorum 30 kredi seçebildiğimizi de benim 22 kredim kaldı o yüzden..

Kullanıcı avatarı
E-mine
Doktor

Mesaj gönderen E-mine » 18 Haz 2012, 22:33

kardelen198 yazdı:Tatlım neden eksik ders seçmeyi düşünüyorsun? 30 kredilik ders seç bence, zaten notların muazzam geliyor 30 kredilik ders not ortalamanı yükseltir bence. ;) Ben 30 kredilik ders seçicem biliyor musun bugüne kadar hiç 30 kredi kazanamadım :roll: inş. bu önümüzdeki dönem ben de bir 30 kredi kazanmış olayım. :mrgreen:
Canımcım bildiğim kadarıyla örneğin benim 22 eksik kredim kaldı 30 kredilik ders seçsemde diğerlerinin notları eklenmiyor bildiğim kadarıyla..
Yani fazla kredinin ve notlarının bir getirisi yok yada ben yanlış biliyorum..Emraha sorsak iyi olacak :mrgreen:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 19 Haz 2012, 02:03

Önemli olan çok çok yüksek kredi değildir, asıl önemli olan "yüklsek notla geçilen derslerdir". Yani bir öğrenci çok yüksek notlarla 192 kredi tamamlarsa, diğeri de ortalama notlarla 250 kredi yapsa, bu iki öğrenciden ilki yani 192 kredili ama yüksek notlu öğrencinin diploma notu daha yüksek gelecektir. Dolayısıyla Emine abla doğru yaparsın, az ve öz ders seçip, çok iyi puanlar alman diploma notunu yükseltir.

Artık OBP en az 30, en fazla 60 gelecek. Yani en düşük ve en yüksek diploma notunun alacağı okul puanının arası sadece 30 puan. Bu yeni uygulama ile, eskiden 80-82 puan alan AÖL mezunlarına verilen tam okul puanı da değişebilir. Yani 90-95 alanlara tam 60 puan verilebilir. Bu yeni sistem hakkında tam bilgi yok ama kötü oldu diyebilirim bizler için...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 19 Haz 2012, 04:25

192 kredinin üstündeki topladığımız krediler de Notumuz hesaplanırken ekleniyor değil mi?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 19 Haz 2012, 16:43

Evet, başarılı derslerin notları, toplam krediye bölünüyor. Ama dediğim gibi, örneğin 250 kredi yapan bir öğrencinin 45 ve bunun gibi düşük olan notları ne kadar fazla ise, o kadar diploma notu düşüyor....
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 19 Haz 2012, 22:10

Tamam o zaman teşekkür ediyorum, ben ilk iki dönemimde sayısallarımdan 60 civarı notlar almıştım o zaman bilseydim bu derslerden muaf olma yoluna giderdim ama şimdi onları telafi edebilmek için elimden geldiği kadar fazla yüksek notlu kredi toplamaya çalışıyorum.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 21 Haz 2012, 15:13

Benim de şu an 181 kredim var 8. dönem için 19 kedilik ders seçtim. 8 ders oldu. Ancak çalışırım süre kısıtlı. İnşallah kredinin hepsini de alırım
Resim

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön