En Sevdiğiniz Dersler

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

En Sevdiğiniz Dersler

Mesaj gönderen emrah42 » 24 Tem 2012, 18:28

Arkadaşlar en çok hangi dersleri seviyorsunuz ve sevmenizdeki sebeb ilgimi yoksa dersin kolay olması mı?

Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

KGamze
Doçent

Re: En Sevdiğiniz Dersler

Mesaj gönderen KGamze » 24 Tem 2012, 18:59

Türk edebiyatı; edebiyata bayılırım ders harici ilgimde var eee doğal olarak bana kolay ve zevkli gelen bir ders.
Coğrafya; sadece yapabildiğim için değil dersin içeriğinde ilgili olduğum pek çok konu var. Bir ara coğrafya öğretmeni olmak istiyordum. :twisted:
Dil ve Anlatım; edebiyatla ilişkili bir dal eee çokta beni zorlayan bir ders olmadığı içinde sevebilirim.
Aslında ben Biyolojiyi de seviyorum ama zorlanıyorum hatta çok çok zorlanıyorum daha detaylı bir ders olduğu için olabilir aynı şey Tarih içinde geçerli. Sağlık dersine de bayılırdım çok önceki dönemlerde verdiğim bir dersti baya eğlenceli.

Söz gelimi daha çok ilgili olduğum için seviyorum dersleri birde üzerine sınavlarda zorlanmıyorsa kolay olması da etkili olabilir.

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 24 Tem 2012, 19:15

Benim en çok sevdiğim ders edebiyat ve tarih zaten bazı sorular bu iki derste aynı anda çıktığı oluyor tarih 4 den sonra ki tarih 5, 6, 7, ve 8 tarih 4 e kadar olan konuların özeti gibi aynı sorular tekrar tekrar çıktığı oluyor Edebiyatda 5 den sonra bu dönem 6 yı da görecem hep yazar eser eşleşmeleri daha ağırlıklı geldi bana edebiyat 5 ve 6 da Biyolojiyi kimyayı takıntısız geçtim ama yinede sevemedim bu dersleri fizik 1 80 gibi iyi bir not almama rağmen fizik 2 de 40 geçemedim şu ana kadar ingilizcelerin hic birinden gecemedim bu ingilizce yüzünden okul 1 dönem daha uzayacak :(
Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 24 Tem 2012, 19:25

Fizikten çalışarak mı geçtiniz bravo :shock: o zaman İngilizce size zor gelmemeli aslında.

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 24 Tem 2012, 19:34

fizik 1 e iyi çalıştım gayet kolay geldi fizik 1 in konusu kısa olduğu için çalıştım fizik 2 ye çalıştım fizik 2 karışık geldi olmadı en sonunda muaf oldum fizik 2 den fizik 1 de formuller çok kısa ve sorular çok basit bence şu anda ingilizceyi hic sevemedim kitabını bile çalışmak için almadım bana ingilizce zor geliyor hic türkçe kelime yok ki :) olsa çözerdim :) :)

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 24 Tem 2012, 21:12

En çok zevk alarak çalıştığım dersler biyoloji ve kimya. Coğrafya dersini de bazı detayları hariç severim genel olarak
Resim

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 24 Tem 2012, 21:25

peki ingilizce dersini seven varmı aranızda o kadar ingilizcem kötü ki bazı kelimeleri yazıldığı gibi okuyorum gerisini siz düşünün alan yok ve blm seçemiyorum alan olsaydı şimdi ne güzel blm değitirmiş ve ingilizce 4. döneme kadar görecektim malesef 8. dnm kadar göeceğim haksızlık bu :(

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Mesaj gönderen lilas » 24 Tem 2012, 21:25

edebiyat tarih cografya edebiyat ve cografya kolay oldugu için tarihde okumayi seviyorum ilgim var o derse felsefe ise hiç sevmedim yok madde varmidir evren varmidir çok sıkıcı
Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi.Öleceğini bildiği halde yaşadiğini unutmuştu...

Korkuyorum,birgün biri çıkıp;Ey insanoğlu diyecek ve kimse üstüne alınmayacak...

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Mesaj gönderen lilas » 24 Tem 2012, 21:29

emrah42 yazdı:peki ingilizce dersini seven varmı aranızda o kadar ingilizcem kötü ki bazı kelimeleri yazıldığı gibi okuyorum gerisini siz düşünün alan yok ve blm seçemiyorum alan olsaydı şimdi ne güzel blm değitirmiş ve ingilizce 4. döneme kadar görecektim malesef 8. dnm kadar göeceğim haksızlık bu :(
ayni şey benim içinde geçerli allah nasip ederse seneye temmuzda mezuniyet için kredim yeterli olacak lakin ingilizce yüzünden sanirim 2014 ocak sinavina kalacak
Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi.Öleceğini bildiği halde yaşadiğini unutmuştu...

Korkuyorum,birgün biri çıkıp;Ey insanoğlu diyecek ve kimse üstüne alınmayacak...

Kullanıcı avatarı
ozgur
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ozgur » 25 Tem 2012, 05:23

edebiyat- felsefe candır
o şimdi ıspartalı; ) Süleyman Demirel üniversitesi.

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 25 Tem 2012, 06:46

türk edebiyatı tarih felsefe bu dersler güzel kimya 2 var oda fena diğil diyebilirm ama fizik 2 hiç bir şey anlamıyorum matematik 2 var fena diğil oda inglizce hiç anlamıyorum elimden geldiiği kadar artık
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 05 Tem 2013, 03:33

Bilemedim şimdi.

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 05 Tem 2013, 05:22

edebiyat ve dil anlatım

Kullanıcı avatarı
AngeL
Doktor

Mesaj gönderen AngeL » 05 Tem 2013, 07:13

Edebiyat ve Biyoloji.. Genel olarak siir, sair,roman sevdigim icin edebiyati seviyorum. Biyolojide ilgimi cekiyor.

Yalanlar üzerine inşa ettiğin onca çocuksu aşkın sayesinde
evet belki de cümle cihana hükmetmen sağlanacak
fakat tarihte asla, sahiden sana ait bir masal olmayacak!
çünkü muhtaç olduğun kudret ve de haysiyet, senin hain damarlarında zaten yok!

Ö.G.

Kullanıcı avatarı
Z.Krts
Acemi

Mesaj gönderen Z.Krts » 05 Tem 2013, 14:17

Daha 2 Sınava Girdim... Şimdiye Kadar Sevmediğim... Bu da Zormuş Olmasa İyi Olurmuş Dediğim Bir Ders Olmadı... İlk Sınav da Matematik Ve Geometriye Pek Çalışamasam da Şimdilerde Çalışırken Zevk Aldığım Dersler Oldu Kendileri...:))

Fizik Kimya Ve Biyolojinin Zorunlularını Verdim Bitti Zaten...

Türk Edebiyatını Seviyorum...

Aslında Öğrenmeyi Seviyorum.... Çalışmayı, Bilgi Edinmeyi... Bu Yüzden Olsa Gerek Sevmediğim Dersim Yok Şimdilik....:))
Geç Olsun Güç Olmasın Dedik Girdik Bir Yola... Rabbim Sen Yüzümüzü Kara Çıkartma...(Amin)

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön