off

Matematik dersi hakkında sorularınızı, cevaplarınızı, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz...
nurrevan18

off

Mesaj gönderen nurrevan18 » 01 Eki 2012, 22:11

ortak derslerden geçmek zorunda mıyız :?: bde ..: bi dersten muaf olmk ıcn 3 kere snavna grmek gerko ne kdr da bır oluyo bu snwlar ? :roll:

Kullanıcı avatarı
afyonlu

Re: off

Mesaj gönderen afyonlu » 01 Eki 2012, 22:17

muaF olursun ama o dersi veremezsen lise diplomasını verilmez bunuda böle zorlugu var
ESKİDEN LİSE OKUMAK İYİ DEGİLDİ AMA ŞİMDİ HARİKA ;)

Kullanıcı avatarı
nefes
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen nefes » 01 Eki 2012, 22:20

nurrevan18 yazdı:ortak derslerden geçmek zorunda mıyız :?: bde ..: bi dersten muaf olmk ıcn 3 kere snavna grmek gerko ne kdr da bır oluyo bu snwlar ? :roll:
ortak dersleri vermek zorundasın.. muafiyet için 3 kere sınava girmen gerekiyor. sınavlar genellikle ocak mayıs ve temmuz aylarında yapılıyor . temmuz sınavına girmen içinse 18 yaş üstü olman gerekiyor..

bilisimci
Çırak

Mesaj gönderen bilisimci » 02 Eki 2012, 05:28

afyonlu yazdı:muaF olursun ama o dersi veremezsen lise diplomasını verilmez bunuda böle zorlugu var
afyonlu yanlış bilgi veriyosun, zorunlu derslerden sadece DİL ANLATIMIN Muafiyeti yok bu derslerin bütün dönemlerini vermek zorunda öğrenciler, diğer zorunlu derslerden ise 3 kere sınavına girip muafiyet hakkı kazanarak sorumluluktan kurtulmuş oluyor öğrenci,

192 kredi toplayan ve bütün dönemlerin DİL ANLATIM dersini veren herkes mezun olup diplama alabiliyor (Alansız öğrenci için geçerlidir)

vişneçürüğü
Doktor

Mesaj gönderen vişneçürüğü » 03 Eki 2012, 05:38

ayrıca... evet zorunlu dersi veremedinmi.... 3 kere gırıyosun muaf oluyorsun ama o dersın kredısını alamıyorsun, sadece zorunluluğu bitior.
192 de seçmemilerden tamamlıyorsun o durumda.
Alan derslerinden ise 1 kere gırmen yeterli... muaf oluyorsun ozman ...

Sadece DİL VE ANLATIM:.... Ya geccen ya geccen.... yoksa Asla mezun olunmuyor.. Ki çok kolay pardon da gecemeyn varsa...
biraz duşunsun... yani bir kere değil atıyorum 3 4 kere gırıp de veremyen.. üzgünüm Leyla

4-yıllık genel Kültür
14.09.2012
MEZUN

“Matematik” sayfasına dön