''İlham Perileri'' içeriye lütfen :)

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ya_san_01
Acemi

''İlham Perileri'' içeriye lütfen :)

Mesaj gönderen ya_san_01 » 14 Eki 2012, 02:41

Arkadaşlar çevremdeki herkesin açık liseye bakış açısı çok acı verici.''Kapalısını okuyamayan açığını mı okuyacak?'' diye espiri yapıyorlar bir de:)Olsun ama onların bu tavırları beni daha da azimlendiriyor.Çünkü inanıyorum bitireceğime.Şimdi AÖl'de okumaya devam edip,yada mezun olan arkadaşlardan,beni ve benim gibi bir durumla karşı karşıya olanlar için,bir tane de olsa destek mesajı bekliyorum...saygılarımla...

ADINI DAĞLARA YAZDIĞIMMM?PEH NE YAZACAM BE?BİZ KALBİMİZE YAZDIK, KENDİMİZ DAHİ GÖRMEYİZ...VAY BEE...

vişneçürüğü
Doktor

Re: ''İlham Perileri'' içeriye lütfen :)

Mesaj gönderen vişneçürüğü » 14 Eki 2012, 18:17

Ben şu anda hacettepe Üniversitesi öğrencisiyim.

Rüstü Asyalı derslime gidiyor.. VE BEN AÇIK Lise mezunuyum.
Açık Lise okadar guzel bir sistemki, Resmen mezun olmayanı dövüyorlar.
Kim ne derse desin Acık lisede kimse yardıme tmıyor kanaat den gecırmıyor... 9 sorun doğruya gecersın o dersı yoksa gecemesın OKADAR.
Açık lise ye kayıt olmak hayatta verdığım en doğru karar.

4-yıllık genel Kültür
14.09.2012
MEZUN

Kullanıcı avatarı
ghost38
Doktor

Mesaj gönderen ghost38 » 14 Eki 2012, 18:21

vişneye katılıyorum bir sıkıntı var o da sen hem öğrenci hem de öğretmensin.
Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır
Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır
Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır
Yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır
Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır

Kullanıcı avatarı
ozgur
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ozgur » 14 Eki 2012, 19:51

Sen onu diyenlere bakma, gül geç cünku boş boş konuş maktan başka bir halta yaramiyorlar.çalisirsan duzenli biter. Calismassan değil açık apaçık lise olsa bitmez. Basarilar dilerim.
o şimdi ıspartalı; ) Süleyman Demirel üniversitesi.

ya_san_01
Acemi

Mesaj gönderen ya_san_01 » 14 Eki 2012, 20:23

teşekkürler arkadaşlar, önyargılı olanlara gülebildiğim için,bitirebilceğime inanadığım için buraya taşıdım zaten...''vişneçürüğünü''de ayrıca tebrik ediyorum..bizlere güzel örnekler...
ADINI DAĞLARA YAZDIĞIMMM?PEH NE YAZACAM BE?BİZ KALBİMİZE YAZDIK, KENDİMİZ DAHİ GÖRMEYİZ...VAY BEE...

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 15 Eki 2012, 06:39

ayaklarını kaybetmiş genç bir kızın açıktan okuyarak psikolog olduğunu haberde izlerken benim neyim eksik demiştim :D ya da 70 yaşında üni diploması alan anneanneden :mrgreen: örnekler çok var hepimiz için ama bu ışığı yakalamak bambaşka kim ne derse desin okumanın ne yaşı ne zamanı nede mekanı var :wink:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 15 Eki 2012, 17:23

Ben zamanında lise okumadığım ve yıllar sonra açıktan bitirdiğim için çok şanslı hissediyorum kendimi. Tabi bu bana özel bir durum. Herkes açıktan okusun demiyorum ama bir sebepten dolayı örgün okuyamayan kişilere verilmiş harika bir fırsat. Ayrıca küçümsenecek bi tarafı da kesinlikle yok açık lisenin. Kendine göre kolaylıkları olduğu gibi zorlukları da var.

Açık lise de başarı için ciddi çalışma istiyor. Öyle yatarak, çalışmayarak geçmek gibi bir durum yok. Ha belki lay lay lom da mezun olunur ama bu dönem uzatmak demek, düşük diploma puanı demek vs.........

O küçümseyenler gelsin bakalım açık liseye hiç dönem uzatmadan, hiç bi dersten muaf olmadan yüksek diploma puanı ile mezun olsunlar ve hacettepeyi kazansınlar bakalım, öyle küçümsenecek bir şey miymiş açık lise. Ha her yerde olduğu gibi örgün de de çalışmayan, ders mers umurunda olmayan öğrenciler olduğu gibi açık lise de de vardır elbet. Bu açık liseyi küçümsemeyi gerektirmez kesinlikle.

Ben de şu an mezunum çok şükür ve 335 puan ile üniversiteye girdim. Ama çalışsaydım eminim ki çok yüksek puan alabilirdim.

Kesinlikle canını sıkma o insanlara. Onlar açık lisenin ne olduğunu bilmediklerinden boş boş konuşuyorlar. Onlara verebilecek en güzel cevabın disiplinli bir şekilde çalışıp kısa sürede liseyi bitirip güzel bir üniversiteye yerleşmektir arkadaşım. Başarılar
Resim

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 15 Eki 2012, 22:02

Bir zamanlar İlkokul mezunu biri olan ben Ortaokul ve Liseyi Açık Öğretim'den bitirdim. İlk başladığım zamanlar uzun ve zorlu bir süreç geçireceğimi zannediyordum, etrafımda beni çok destekleyip takdir edenler de vardı sağolsunlar, bana bıyık altından gülerek 'Lisenin zor olduğunu ve bitirmekte zorlanacağımı' telkin edenler de vardı ama öyle olmadı... :lol: Açık Liseden iyi sayılabilecek bir Diploma Notu ile mezun oldum ve şimdi YGS-LYS'ye hazırlanıyorum. Boşver isteyen istediğini düşünsün, sen Allah'a güven ve yalnızca kendine inan, derslerine çalış bu yeter... ;)

ya_san_01
Acemi

Mesaj gönderen ya_san_01 » 16 Eki 2012, 04:54

Hepinize teşekkürler arkadaşlar, başarılarınız için tebrik ediyorum sizleri ...

ya_san_01
Acemi

Mesaj gönderen ya_san_01 » 05 Eki 2013, 18:21

ya_san_01 yazdı:Arkadaşlar çevremdeki herkesin açık liseye bakış açısı çok acı verici.''Kapalısını okuyamayan açığını mı okuyacak?'' diye espiri yapıyorlar bir de:)Olsun ama onların bu tavırları beni daha da azimlendiriyor.Çünkü inanıyorum bitireceğime.Şimdi AÖl'de okumaya devam edip,yada mezun olan arkadaşlardan,beni ve benim gibi bir durumla karşı karşıya olanlar için,bir tane de olsa destek mesajı bekliyorum...saygılarımla...
evet arkadaşlar bugün 5 ekim.ben yukardayı yazıyı yazalı tam 1 sene geçmiş üzerinden.ve ben bugün mezun durumdayım.2012 ocak-mayıs-temmuz-1 eylül sınavlarının hepsinden 30-30-30-30 kredi almaya başararak ortalama notlarrımda 85 90 100 almış olup ve aynı zamanda lys ye girip konya selçuk üniversitesi sanat tarihi bölümünü kazanaraktan tüm zorluklarıma karşı da olsa, burda gururla yazmak istedim.aöl ye başladığımda herkes dalga geçiyordu babamda dahil...hem işte çalışıyordum (konfeksiyonda) hem derslerime.84 krediyle başladım ve 4 sınvda 120 kredi alarak 204 krediyle mezunum.üniversiteyi kazandım ama maddi yetersizlikten gidemedim.ama olsun.şimdi lys ye hazırlanıyorum sıkı bir şekilde. bu sene okul puanım kırılsada Allah'ın izniyle inanıyorum daha iyi bir yer kazanıp ve kendi şehrimde okuyacağıma.buraya neden mi yazıyorum? azim ederek dua ederek birşeylerin başarabilineciğini anlatmak istedim.kendinizine iyi bakın Allah yardımcınız olsun..

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 05 Eki 2013, 22:30

İşte olay budur. Dalga geçenlere, inanmayanlara verilecek en güzel cevap çalışmak ve sonucu göstermek. Açık liseli ile örgün liseli arasında fark yoktur. Her ikisindede çalışan ve çalışmayan öğrenci vardır. Çalışırsan yaparsın.
Resim

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 05 Eki 2013, 22:59

banada öyle diyolarladı şimdi liseyi bitirdim milletin ağzı kapandı hehehheheheh

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön