Güncel Tartışma Konusu

Her Konuda Tartışabilirsiniz
DeKaN
Uzman Doktor

Güncel Tartışma Konusu

Mesaj gönderen DeKaN » 20 Eki 2012, 18:27

Arkadaşlar aşağıdaki linkte hocaya bir soru sordum ve sorduğum sorunun verdiği cevap beni şoke etti.

http://www.aciklise.gen.tr/soru-cevap/1 ... mment-2156

En altta ismim tekrar DeKaN

sizin bilgilerinizi almak istiyorum gerçekten böylemi ilk defa böyle bir şey duydum.

İsyan etmişim ben, öyle bir zerreyim ki aleme baş kaldırmışım.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: Güncel Tartışma Konusu

Mesaj gönderen kripton » 20 Eki 2012, 19:23

arkadaşım oradaki cevaplar makul geldi bana ama sen sorunu buradan daha net bir şeklide bir daha sorabilirmisin biz buraya yazalım
Resim

Kullanıcı avatarı
E-mine
Doktor

Mesaj gönderen E-mine » 20 Eki 2012, 19:31

Öyle bir baraj yok..
Sizin sorduğunuz diploma notu, YGS sınavında ek puan olarak diploma notunuzun faydasını göreceğinizden ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur..

DeKaN
Uzman Doktor

Mesaj gönderen DeKaN » 20 Eki 2012, 19:33

Ya şimdi ben 2011-2012 Temmuz Ayında Aöl 3 dönem sınavına girdim Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi-2 seçtim ve muaf oldum ve şimdi tekrar seçtim işte o yüzden sisteme dedim ki bu sefer kazanırsam kredi alabilir miyim? diye verdiği cevap şu

muaf derslerden kredi alamazsınız ?

Şimdi ders seçmemin ne anlamı kaldı...

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 20 Eki 2012, 19:38

DeKaN yazdı:Ya şimdi ben 2011-2012 Temmuz Ayında Aöl 3 dönem sınavına girdim Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi-2 seçtim ve muaf oldum ve şimdi tekrar seçtim işte o yüzden sisteme dedim ki bu sefer kazanırsam kredi alabilir miyim? diye verdiği cevap şu

muaf derslerden kredi alamazsınız ?

Şimdi ders seçmemin ne anlamı kaldı...
muaf olduğunuz bir dersi tekrar seçip geçerseniz kredisini alabilirsiniz diye biliyorum ben

ama bu dediğiniz 2 ders, ortak mı seçmeli mi
Resim

DeKaN
Uzman Doktor

Mesaj gönderen DeKaN » 20 Eki 2012, 19:43

Alan Dersi

Ben hiç seçmeli ders seçmedim, seçmeye de niyetim yok çünkü 3 tane zorunlu ders kaldı onlar bittikten sonra 6 7 tane muaf derslerim kalmış onlarla mücadele etmeye girişiyorum ki hoca her şeyimi alt üst etti. Eğer dediği doğruysa benim 9 kredim boşa gidecek demektir. Öğrenci bilgilerime giriyorum orada da sorun var yoksa hemen değiştirmeyi düşünebilirim.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 20 Eki 2012, 19:48

DeKaN yazdı:Alan Dersi

Ben hiç seçmeli ders seçmedim, seçmeye de niyetim yok çünkü 3 tane zorunlu ders kaldı onlar bittikten sonra 6 7 tane muaf derslerim kalmış onlarla mücadele etmeye girişiyorum ki hoca her şeyimi alt üst etti. Eğer dediği doğruysa benim 9 kredim boşa gidecek demektir. Öğrenci bilgilerime giriyorum orada da sorun var yoksa hemen değiştirmeyi düşünebilirim.
Arkadaşım sen soruları çok net sormamışsın. 2-3 kere okumak zorunda kaldım o verdiğin linki.

Hoca orada demişki sana muaf oldun bir dersin kredisini alamazsın. Tamam bu doğru. Ama sen şunu mu sormak istedin:

"Benim alan kredimde eksiğim var. Ve bunu tamamlamak için daha önceden geçemediğim ama muaf olduğum bir iki alan dersimi tekrar seçmek istiyorum. Eğer bu dersleri seçer ve geçersem alankredim için gereken krediyi alabilir miyim :?: "
Resim

DeKaN
Uzman Doktor

Mesaj gönderen DeKaN » 20 Eki 2012, 19:52

Tamam da güzel kardeşim ben sadece 1 tane muaf dersten örnek verdim ama 1 tane muaf dersim yok 6 küsur muaf dersim var biraz muaf dan birazda zorunlu derslerden seçerek orta bir yol izliyorum ve gayet başarılı da bitiriyorum. Ama hoca bu sefer şaşırttı beni deneyeceğim Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi-2 muafiyet şu anda ama tekrar gireceğim ocak 19-20 sinde.Bakalım netice ne olacak.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 20 Eki 2012, 20:02

Ben alansız okudum kardeş ve alan kredisi biriktirmedim. Yani sana cevap yazarken hem senin durumunu anlamaya çalışıyorum hem de yanlış cevap vermemeye.

Bilebildiğim kadarıyla alan kredisi ve genel krediyi tamamlamak için dengeli gidilmeli dediğin gibi.

Alan kredisini de başka bir ders ile tamamlayamayacağın için sen muaf olmuş olduğun alan derslerine yöneldin doğal olarak. Ve eksik kalan kredini bu şekilde tamamlayacaksın.

Ben forumdan arkadaşlardan edindiğim bilgi doğrultusunda şunu söyleyeyim. Sen alan kredini daha önce sınavına girip başarısız olduğun yani muaf olduğun alan derslerini tekrar seçip geçip kredisini alıp tamamlayabilirsin.

YAnlışım varsa lütfen daha tecrübeli arkadaşlar düzeltsin.
Resim

Kullanıcı avatarı
Kayhan
Çırak

Mesaj gönderen Kayhan » 20 Eki 2012, 22:14

Muaf olduğun dersi tekrar seçtiğinde, o dersi geçersen kredisini alırsın. Bunun aksini iddaa eden yanılıyordur. Kendimden örnek vermem gerekirse Tarih-2 bende muaftı, sonra Tarih-2 ilerleyen zamanlarda bir daha seçtim ve o dersi geçtim. 2 olan kredisini de almıştım. Sen isteğe bağlı olarak veya alan kredini tamamlama adına muaf olduğun dersi tekrar seçip, o dersi de geçtiğin takdirde kredisini de alırsın.

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 21 Eki 2012, 02:50

arkadaşlar çok güzel açıklamışlar, bende bilgimi paylaşmak için yazıyorum.

çok net alıp geçtiğin dersin kredisini alırsın, ister alanlı ister alansız olsun.
seçmelide, ortak da farketmez...
aldığın dersi 5 kere de kalsan 6.alışında da versen durum değişmez geçersen kredi senindir...

DeKaN
Uzman Doktor

Mesaj gönderen DeKaN » 21 Eki 2012, 03:47

Böyle konuşun canımı yeyin :)

O hoca beni az daha aöl den soğutacaktı ben kafaya taktım mezun olacağım bilgisayar oyunu oynar gibi ders çalışıyorum.

Tüm arkadaşlarıma can_ı gönülden teşekkür ediyorum.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 21 Eki 2012, 04:03

Bizim forumumuz bir tanedir bilgilenme konusunda :D Var mı daha iyi bir forum olduğunu iddia eden :?:
Resim

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 21 Eki 2012, 04:35

Bende tek geçerim :)

DeKaN
Uzman Doktor

Mesaj gönderen DeKaN » 21 Eki 2012, 23:23

Hahahaha gerçekten de öyle diğer forumlarda da takıldım ama burası gibi duyarlı değil 8)

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön