AÖL LİSESİ MEZUNU OLUP MAÖL KAYIT YAPTIRMA VE İKİNCİ DİPLOMA

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
melodi
Doktor

AÖL LİSESİ MEZUNU OLUP MAÖL KAYIT YAPTIRMA VE İKİNCİ DİPLOMA

Mesaj gönderen melodi » 31 Ara 2012, 06:27

Arkadaşlar aöl mezun olduktan sonra maöl başvurup staj tamamlanıyor ve çift diploma sahibi olunuyormuş.bilgisi olan varmı tam anlamıyla.yani ben şimdi 2013 temmuz gibi mezun olucam.bundan sonra maöl de başvurup staj dönemini tamamlayıp ikinci bir diploma sahibi olmuş olucam.bu staj dönemi süresi ne kadar? şartlar tam anlamıyla nedir? bilgisi olan varsa ve yazarsa sevinirim?

noxx
Doktor

Re: AÖL LİSESİ MEZUNU OLUP MAÖL KAYIT YAPTIRMA VE İKİNCİ DİP

Mesaj gönderen noxx » 19 Oca 2013, 08:21

4 dönem okuyup ve yüzyüze dersleri verip diplomayı alabilirsin

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 20 Oca 2013, 00:49

Bir şey sorayım bunun üzerine şimdi ben bu yıl üniversiteyi kazanacağım sanırım ama mezun olduktan sonra tekrar böyle bir hakkım var mı meslek lisesine kayıt olabilir miyim?

Bu yıl puanıma yazık olmasın diye tercih yapacağım. Ama çocuk gelişimi gelmez ise daha sonra iki yıllık okuyabilmek için meslek lisesine kayıt olmayı düşünüyorum eğer öyle bir hakkım yoksa üniversite mezunu olduktan sonra ortada kalmayayım.

noxx
Doktor

Mesaj gönderen noxx » 21 Oca 2013, 19:52

KGamze yazdı:Bir şey sorayım bunun üzerine şimdi ben bu yıl üniversiteyi kazanacağım sanırım ama mezun olduktan sonra tekrar böyle bir hakkım var mı meslek lisesine kayıt olabilir miyim?

Bu yıl puanıma yazık olmasın diye tercih yapacağım. Ama çocuk gelişimi gelmez ise daha sonra iki yıllık okuyabilmek için meslek lisesine kayıt olmayı düşünüyorum eğer öyle bir hakkım yoksa üniversite mezunu olduktan sonra ortada kalmayayım.
olmazsın yüksek eğitem girdikten sonra olmaz.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 22 Oca 2013, 07:26

Bu yıl kesin kazanmam lazım çocuk gelişimini bir yıl daha kaybedemem. Keşke liseyi bitirmeden geçseymişim mesleğe. :?

yagmur_

Mesaj gönderen yagmur_ » 22 Oca 2013, 19:41

KGamze yazdı:Bu yıl kesin kazanmam lazım çocuk gelişimini bir yıl daha kaybedemem. Keşke liseyi bitirmeden geçseymişim mesleğe. :?

meslek lisesi mezunu değilseniz önlisans yani myo cocuk gelişimi yerleşemezsiniz.üni.lerin yerleştirme önceliklerini incelerseniz bunu görebilirsiniz.Fakat okul oncesi öğretmenliği bölümü nde böyle bir öncelik yok.

yagmur_

Mesaj gönderen yagmur_ » 22 Oca 2013, 19:43

noxx yazdı:
KGamze yazdı:Bir şey sorayım bunun üzerine şimdi ben bu yıl üniversiteyi kazanacağım sanırım ama mezun olduktan sonra tekrar böyle bir hakkım var mı meslek lisesine kayıt olabilir miyim?

olmazsın yüksek eğitem girdikten sonra olmaz.

evet arkadaşında söylediği gibi yüksek eğitimden sonra kayıt yaptıramıyorsunuz.

yagmur_

Mesaj gönderen yagmur_ » 22 Oca 2013, 19:45

melodi yazdı:Arkadaşlar aöl mezun olduktan sonra maöl başvurup staj tamamlanıyor ve çift diploma sahibi olunuyormuş.bilgisi olan varmı tam anlamıyla.yani ben şimdi 2013 temmuz gibi mezun olucam.bundan sonra maöl de başvurup staj dönemini tamamlayıp ikinci bir diploma sahibi olmuş olucam.bu staj dönemi süresi ne kadar? şartlar tam anlamıyla nedir? bilgisi olan varsa ve yazarsa sevinirim?

yüzyüze olan dersleri vermek zorunda oluyosunuz.stajıda tamamladıktan sonra mezun oluyosunuz...

noxx
Doktor

Mesaj gönderen noxx » 22 Oca 2013, 23:36

yagmur_ yazdı:
melodi yazdı:Arkadaşlar aöl mezun olduktan sonra maöl başvurup staj tamamlanıyor ve çift diploma sahibi olunuyormuş.bilgisi olan varmı tam anlamıyla.yani ben şimdi 2013 temmuz gibi mezun olucam.bundan sonra maöl de başvurup staj dönemini tamamlayıp ikinci bir diploma sahibi olmuş olucam.bu staj dönemi süresi ne kadar? şartlar tam anlamıyla nedir? bilgisi olan varsa ve yazarsa sevinirim?

yüzyüze olan dersleri vermek zorunda oluyosunuz.stajıda tamamladıktan sonra mezun oluyosunuz...
tercih senin ama söylim okuyan biri olarak maol biraz zor ama senim bölümün fazla zorlamaz sanırım

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 23 Oca 2013, 06:57

yagmur_ yazdı:
KGamze yazdı:Bu yıl kesin kazanmam lazım çocuk gelişimini bir yıl daha kaybedemem. Keşke liseyi bitirmeden geçseymişim mesleğe. :?

meslek lisesi mezunu değilseniz önlisans yani myo cocuk gelişimi yerleşemezsiniz.üni.lerin yerleştirme önceliklerini incelerseniz bunu görebilirsiniz.Fakat okul oncesi öğretmenliği bölümü nde böyle bir öncelik yok.
4 yıllık fakültesi açıldı bende orada şansımı deneyeceğim bakalım olmazsa 2 yıllık gene yazacağım belli olmaz tercih edilmezse girebilirim.

yagmur_

Mesaj gönderen yagmur_ » 23 Oca 2013, 18:41

KGamze yazdı:
yagmur_ yazdı:

4 yıllık fakültesi açıldı bende orada şansımı deneyeceğim bakalım olmazsa 2 yıllık gene yazacağım belli olmaz tercih edilmezse girebilirim.
istediğin bölüme yerleşirsin inş :) bnde bu bölümü düşünüyorum... :wink: hayırlısı artık...

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön