- YGS BAŞVURU -

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
GüListaN
Doçent

- YGS BAŞVURU -

Mesaj gönderen GüListaN » 05 Oca 2013, 02:21

Haddim değil belki ama ygs hakkında bisürü konu açılıyor. 1 soruyu 1o kişi soruyor. Siteye bakmadan konu açılıyor.
Geçen sene ygs için bi konu üzerinde yoğunlaşmıştık sorusu olan orda soruyodu.
Ygs hakkında herşey burada sorulsun...

Kırklareli Üniversitesi <3

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Re: - YGS BAŞVURU -

Mesaj gönderen lilas » 05 Oca 2013, 02:26

ok ben başlayayim sormaya :D benim form doldurmadan ygs ye kayıt yaptıran varmi kayit yaptırdigim okulda kimse form doldurmuyordu hoca da öyle bi talepte bulunmadi birde 9009 işaretledi 9008 gözükmeyince ne olacak şimdi
Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi.Öleceğini bildiği halde yaşadiğini unutmuştu...

Korkuyorum,birgün biri çıkıp;Ey insanoğlu diyecek ve kimse üstüne alınmayacak...

GüListaN
Doçent

Mesaj gönderen GüListaN » 05 Oca 2013, 02:28

Bazı liseler forma gerek yok diyor. Kişiye bilgilerini sorup sisteme giriyolar. Yani bazı yerler için çokta gerekli bişey değil.
Ösym 9008 kodunu sisteme ekleyeceklerini söylemiş.

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Mesaj gönderen lilas » 05 Oca 2013, 02:33

benim gibi 9009 işaretleyenler ne yapacak acaba
Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi.Öleceğini bildiği halde yaşadiğini unutmuştu...

Korkuyorum,birgün biri çıkıp;Ey insanoğlu diyecek ve kimse üstüne alınmayacak...

GüListaN
Doçent

Mesaj gönderen GüListaN » 05 Oca 2013, 02:37

O konuda pek bi bilgim yok ama 9009 yada 9008 yapan çok olmuştur onları düzeltirler yada bi sorun olmaz heralde.

Kullanıcı avatarı
merd0
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen merd0 » 05 Oca 2013, 02:38

Benim sorum:Öğrenim durumu bölümünde 'BİR ORTAOĞRETİM KURUMUNUN SON SINIFINDA OKUMAKTAYIM' yazıyor.Forumdaki bir arkadaş 'OKUL DIŞINDAN ORTAÖĞRETİMİ BİTİRME SINAVLARINA GİRİYORUM' yazılması gerekiyor demişti bi sorun çıkarma ilerde ?
2013 Mezun :)

GüListaN
Doçent

Mesaj gönderen GüListaN » 05 Oca 2013, 02:44

Mezun değilseniz doğrusu bu ; BİR ORTAOĞRETİM KURUMUNUN SON SINIFINDA OKUMAKTAYIM

Tealc

Mesaj gönderen Tealc » 05 Oca 2013, 03:50

Arkadaşlar ygs için pazartesi veya haftasonu oluyor mu bilmiyorum kayıt yaptırcam. Başvuru yapacağım lise açık lise işlemi yapan bir lisemi olmak zorunda yoksa herhangi bi lisedende başvurabilirmiyim. Bilgilendirirseniz sevinirim.

GüListaN
Doçent

Mesaj gönderen GüListaN » 05 Oca 2013, 03:53

Pazartesi olur da haftasonu olurmu bilemem ama ( bi arkadaş haftasonu da kayıt alınıyor demişti )

Başvuru merkezleri;
http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2 ... ezleri.pdf

Kendinize yakın görevli liseye gidip kayıt yaptırabilirsiniz.

Tealc

Mesaj gönderen Tealc » 05 Oca 2013, 03:57

Teşekkürler. Fakat bi yerde okumuştum. Normal bi lisede formu doldursak bile açık lisede okuduğumuz için açık lise işlemi yapan liselerde onaylatmak gerekiyor falan. Bunun doğruluğu nedir sizce.

GüListaN
Doçent

Mesaj gönderen GüListaN » 05 Oca 2013, 04:00

Biz geçen sene Halk Eğitime onaylatmıştık ama sanırım halk eğitim çekildi aradan.
Eğer dediğinz gibiyse, hem açık lise işlemi yapan hemde ygs başvurusu alan liseye gidip onaylatıp başvurabilirsinz.

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Mesaj gönderen lilas » 05 Oca 2013, 04:53

şimdi 147 aradimda görevli ösym bize bu kodu verdi kendi kitapçiginda 9009 belirtmiş olabilir diyor ne iş anlamadik laaa

GüListaN
Doçent

Mesaj gönderen GüListaN » 05 Oca 2013, 05:04

Önümüzdeki hafta ösym 9008 kodunu ekleyecekmiş. başvuru yaptığınz liseye giderek düzelttirebilirsinz.

milne
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen milne » 11 Oca 2013, 01:45

Bugün vakıfbanka gidip ygs sınav parasını yatırdım bende,

Kurum adında; (T.C ölçme seçme ve yerleştirme merkezi)yazıyordu,

Açıklamada ise (2013 yüksek öğretime geçiş sn-2 oturum ücreti) yaazıyordu, kafam karıştı ygs falan yazmıyor açıklamada, sizde'de böylemi acaba, yoksa bendemi bir yanlışlık var ?

milne
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen milne » 11 Oca 2013, 02:45

bir kaç sorum daha var teşekkürler şimdiden cevaplar için,

1-ben şimdi bankaya parayı yatırdım sıkıntı yok anladığım kadarıyla,

2-ösym sitesinden formun çıktısını alıp herhangi bir liseye gidip formu verebiliyormuyum ? yoksa aöl kayıt yenileme yapan okulamı gitmemiz gerekiyor ? örneğin ben sarıyer ilçesinde oturuyorum ve daha önce kayıt yenilemeyi beşiktaş ilçesindeki okulda yapıyordum, en son almadılar hangi ilçede oturuyorsan o okuldan yapmamı söylediler, yani şimdi ygs içinde bu geçerlimi ? ders seçme işlemini ise internet üzerindenmi yapıyoruz ?

3-ben genel kültür bölümünde okuyorum, yarın okula formla gittiğim zaman genel kültür 4 yıllık okuyorum vsvs demem yeterli oluyormu? yoksa formda ekstradan bir bilgi paylaşmam gerekiyormu ? bazı arkadaşlar 9009-9008 sorunu için dilekçe falan hazırlıyorlardı yanlışlıktan dolayı, onun için sorma gereği hissettim.

4-ygs sınav sonuçlarını nereden takip edeceğiz ? sınav sonuçlarını yine aöl'de olduğu gibi ösym'dede bize şifre verip özel sayfadanmı takip edeceğiz ?

+ ygs testleride bizim sınavlardaki testler gibimi ? yani genelde 3-5 sınav önce çıkan sorularmı soruluyor yoksa daha geniş yelpazedemi sorular var ? sınav soruları için online test önerebileceğiniz bir site varmı ?

son olarak kusura da bakmayın yarın çok kısa süre bir izin zamanım var ve bu zaman zarfında bu işleri takılmadan halletmek istiyorum,

teşekkürler tekrardan.

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön