ygs başvurusu yaptım ama kafamda sıkıntı var

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
dvlhr

ygs başvurusu yaptım ama kafamda sıkıntı var

Mesaj gönderen dvlhr » 07 Oca 2013, 23:44

Merhaba arkadaşlar şuan 18 yaşındayım toplam dönemim 7 ve 99 kredim var alanım yok bu sene dersaneye yazıldım bir sürü emek verdim ve korkuyordum araştırmama göre sadece 102 kredi ve üzeri olanlar giriyor diye biliodm ama bugun gittiğimde hoca bana ne kredimi sordu ne dönemimi direk işlemimi yaptı kaydımı yaptı bi sıkıntı cıkmaz demi beyler girebilirim sınava lütfen beni aydınlatın?

Kullanıcı avatarı
melodi
Doktor

Re: ygs başvurusu yaptım ama kafamda sıkıntı var

Mesaj gönderen melodi » 08 Oca 2013, 00:13

dvlhr yazdı:Merhaba arkadaşlar şuan 18 yaşındayım toplam dönemim 7 ve 99 kredim var alanım yok bu sene dersaneye yazıldım bir sürü emek verdim ve korkuyordum araştırmama göre sadece 102 kredi ve üzeri olanlar giriyor diye biliodm ama bugun gittiğimde hoca bana ne kredimi sordu ne dönemimi direk işlemimi yaptı kaydımı yaptı bi sıkıntı cıkmaz demi beyler girebilirim sınava lütfen beni aydınlatın?
2013 temmuz ayı itibariyle mezun olacağını düşünenler kredisi 102 olanlar başvuruyor normal şartlarda.başvurunu almışsalar şimdilik sorun yok ama her sınavda 30 kredi bile alsan temmuz ayında 189 kredi yapar.192 tamamlayamamış olursun.ama şu var eylülde ek sınavlar oluyor.bu yılda olur büyük ihtimal.ocak mayıs temmuz sınavında alabileceğin en yüksek krediyi almaya bak.diyelim 25 er kredi aldın her dönem 75 kredi yoplam.99 kredin varsa 99+75=174 kredin oldu diyelim.eylül ayında yapılan ek sınavdada 18 kredi alırsan mezun duruma gelmiş olursun.üniversiteye kaydını yaptırırsın.30 ar kredi alırım her dönem dersen 30 ardan 90 kredi artı 99 189 kredi yapar eylül ek sınavına 3 kredi eksiğini tamamlamak için girersin.ek sınav genellikle yapılıyor zaten eylül ayında bazen bir kaç kez bile olabiliyor.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 08 Oca 2013, 00:52

dvlhr yazdı:Merhaba arkadaşlar şuan 18 yaşındayım toplam dönemim 7 ve 99 kredim var alanım yok bu sene dersaneye yazıldım bir sürü emek verdim ve korkuyordum araştırmama göre sadece 102 kredi ve üzeri olanlar giriyor diye biliodm ama bugun gittiğimde hoca bana ne kredimi sordu ne dönemimi direk işlemimi yaptı kaydımı yaptı bi sıkıntı cıkmaz demi beyler girebilirim sınava lütfen beni aydınlatın?
19 temmuz 1996 ve daha önce ise doğum tarihin temmuz sınavına da katılabilirsin. Ocak mayıs ve temmuz sınavlarında 30 ar kredi almaya odaklan. Toplam 90 eder ve temmuz sınavı sonunda 189 kredin olur. Geri kalan kredini de ek sınav ile tamamlarsan mezun olursun inşallah ve emeklerin boşa gitmez.

Şimdiden sistemli ve sıkı çalış. Tüm ortak( zorunlu ) derslerini de bir an önce bitir de mezuniyette bir sıkıntı çıkmasın.

Ygs ye başvuru için gereken 102 kredi öğrencinin ek sınava gerek kalmadan mezun olabileceği en alt kredidir. Senin başvurun kabul edilmiş ama sorumluluk sana ait. Yani diyelim ki ek sınav olmadı ( ama her sene yapılıyor genelde bi problem çıkmayacağını umuyorum. Ben açık lise hayatım boyunca yapılmadığına şahit olmadım ) o zaman kimse suçlu değildir yani.
Resim

danger70
Acemi

Mesaj gönderen danger70 » 08 Oca 2013, 01:08

Bende senin durumundayım gçeen sene giremedim sınava bu sene 112 kredim var mezun olurum gibi geliyor . Zorunlu 8 tane filan dersim kaldı. 3 normal dönem birde ek sınavla mezun olurum'u hayal ediyorum. Umarım 2 mizde mezun olur universiteye gideriz :)

bengeldim
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen bengeldim » 08 Oca 2013, 01:47

kripton yazdı:
19 temmuz 1996 ve daha önce ise doğum tarihin temmuz sınavına da katılabilirsin. Ocak mayıs ve temmuz sınavlarında 30 ar kredi almaya odaklan. Toplam 90 eder ve temmuz sınavı sonunda 189 kredin olur. Geri kalan kredini de ek sınav ile tamamlarsan mezun olursun inşallah ve emeklerin boşa gitmez.

Şimdiden sistemli ve sıkı çalış. Tüm ortak( zorunlu ) derslerini de bir an önce bitir de mezuniyette bir sıkıntı çıkmasın.

Ygs ye başvuru için gereken 102 kredi öğrencinin ek sınava gerek kalmadan mezun olabileceği en alt kredidir. Senin başvurun kabul edilmiş ama sorumluluk sana ait. Yani diyelim ki ek sınav olmadı ( ama her sene yapılıyor genelde bi problem çıkmayacağını umuyorum. Ben açık lise hayatım boyunca yapılmadığına şahit olmadım ) o zaman kimse suçlu değildir yani.
Kafama takılan bir soru var, benim kredim 78 ve başvurdum diyelim YGS için ve kabul de ettiler. YGS'ye girdim ve herhangi bir yeri kazandım ancak açık öğretim'den mezun olamadım, bu durumda ne olur?

Kullanıcı avatarı
melodi
Doktor

Mesaj gönderen melodi » 08 Oca 2013, 02:02

ne olur ? kazandığın üniversiteye kaydını yaptıramazsın.ikincisi seneye girip kazandığında 30 puan düşer.

bengeldim
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen bengeldim » 08 Oca 2013, 02:27

melodi yazdı:ne olur ? kazandığın üniversiteye kaydını yaptıramazsın.ikincisi seneye girip kazandığında 30 puan düşer.
30 puan işi kötüymüş :) Ancak risk almaya değer, ek sınav yapılırsa benim de mezun olma şansım var ve her gün çalışıyorum. Tek sorunum kimya,fizik ve geometri'yi nasıl geçeceğim.

Kullanıcı avatarı
melodi
Doktor

Mesaj gönderen melodi » 08 Oca 2013, 07:47

geçemeyeceğini düşünüyorsan bu dersleri ocak mayıs temmuz dönemlerinde mutlaka seç muaf olursun.

bengeldim
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen bengeldim » 08 Oca 2013, 10:58

melodi yazdı:geçemeyeceğini düşünüyorsan bu dersleri ocak mayıs temmuz dönemlerinde mutlaka seç muaf olursun.
Ocak için seçmemiştim zorları sona bırakayım diye, muaf olmayı hiç düşünemedim. Mayıs ve Temmuz'da seçerim ama galiba 3 kez yapamayınca muaf oluyordun.

dvlhr

Mesaj gönderen dvlhr » 10 Oca 2013, 04:17

cevaplarınız için çok teşekkür ederim saolun arkadaşlar aydınlattıgınız için

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 10 Oca 2013, 17:07

bence sorun çıkmaz sınava girersin bir üniversite kazanırsan açık liseyi ek sınavla beraber dışardan bitirebilirsen ünüversiteye girersin
ama ek sınavlarlada başarı saglayamassan yapacak bir şey yok sadece bankaya yatırdıgın para ve kazandıgın ünüversite boşa gitmiş olur ama hayat başlı başına bir mücadeledir. Mücadele etmeden bir yerlere varamayız.
Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön