tecil olabilrimiyim

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
sadatura

tecil olabilrimiyim

Mesaj gönderen sadatura » 09 Oca 2013, 06:40

meraba ben 91 doğumluyum ben suan asker kacagı (bakaya) durumundayım okuldan ekc2 belgesi aldım ama daha önce kaçak duruma düştüğüm için tecil yapmazlar diye götürmedim 4 ay oldu c2 belgesini alalı.bana askeriyeden şu ana kadar kaçak olmakla ilgili yada herhangi bi uyarıda gelmedi tecil yapmaya gittiğimde bazı sebepler yüzünden yaptıramadan dönmüstüm simdi kaldım böyle. yüz yüze egitimimi tamamladım sadce bikac kredim kaldı tamen mezun olmam için ben simdi tecil olabilirmiyim bu arada öğrenciyken kacak duruma düstüm. c2 belgemi de gösteriyim okuldan aldıgım belki daha iyi yardımcı olursunuz
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

aogorunus
Uzman

Re: tecil olabilrimiyim

Mesaj gönderen aogorunus » 10 Oca 2013, 01:38

12. dönemde misiniz? kağıttan anladığım bu. Eğer böyleyse işiniz zor. Hem askerlik şubesine gidince sizi tutuklamayacaklar ki, boşuna endişeleniyorsunuz. Kaçarınız yok en kısa zamanda gidip gereken neymiş öğrenin. Askerde yoklamada sizin orda olmadığınız anlaşıldığında, sanırım evinize gelirler. Ve bu yaptığınızın bir suç olduğunu, hukuki işleme girdiğini unutmayın.

en kısa zamanda gidin. umarım bir sorun olmaz.

sadatura

Re: tecil olabilrimiyim

Mesaj gönderen sadatura » 10 Oca 2013, 04:37

suan ben yüz yüze egitimi bitirdim sadece genel kültür derlerinden bi kaç tane kaldı onuda 1 ya 2. sınavda veririm biter tamamen suan toplam dönemim 14 yazıyor.ayruca bana askeriyeden herhangi bi uyarı gelmedi ama benden bi yas kücük bi arkadasımda benle aynı durumdaydı onun evine polis gitms ve bi kerede kagıt yollanmıs yoklama kacagı faln diye banada gelmesi gerekmezmiydi ama gelmedi 1.5 yıldır.ben genel kültür dersleride bitsin ne olacaksa ondan sonra olsun diye bekliyorum simdi gitsem alırlarsa sınavlarda kalır okulu bitiremem diye korkuyorum.

benim suan hiç bi şekilde tecil olma sansım yokmu ünüversitede okumayı düsünüyorum ne yapmam lazım subeye gitem tutuklamazlarmı eminmisinz

“Askerlik Tecili” sayfasına dön