aöl 3.dönem yaş ve dönem problemi

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
mavigöz
Uzman Doktor

aöl 3.dönem yaş ve dönem problemi

Mesaj gönderen mavigöz » 26 Oca 2013, 05:09

arkadaşlar ben aöl 5.dönem öğrencisiyim aölde okuduğum dönem sayısı 1. okul bana 100 kredi vermiş 19-20 ocakta olan sınavımıda kontrol ettim tam 30 kredi alıyorum geriye 62 kredi kalıyor mayıstada 30 alırım büyük ihtimal. Demek istediğim acaba ben 3.dönem sınavına girebiliyor muyum aöl 3.dönem hakkında şu bilgiyi paylaşmış; ''20-21 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (19 Temmuz 1996 ve daha önce doğanlardan) silik, donuk ve ya aktif öğrencilerimiz III. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.'' ben 10-04-1996 yılında doğdum mayısta da 6.dönemim bitmiş olucak. şimdi ben 3.dönem sınavına girsem o 7.dönem olarak mı geçiyo ? bana bi bilgi verir misiniz lütfen :( karışık anlattığımın farkındayım ama bana acil yardım ederseniz sevinirim lütfen acil bi cevap bekliyorum :(

dersçalışankız
Doktor

Re: aöl 3.dönem yaş ve dönem problemi

Mesaj gönderen dersçalışankız » 26 Oca 2013, 07:00

evet yaş problemi yok tem dan önce doğum günün...para yatırıp kayıt yinelediğin her dönem sınava girmesen bile dönem olarak kabul ediliyor. yani 7 dönemin olacak ..ama mezuniyet için 8 dönem şartı var bilgin olsun.

Kullanıcı avatarı
mavigöz
Uzman Doktor

Mesaj gönderen mavigöz » 26 Oca 2013, 20:47

teşekkür ederim canım :) bu forumdan böyle bi ilgi beklemiyorudum ama anında cevap yazıldı teşekkür ederim :) eylülde olan ek sınava girsem geriye kalan 2 kredimi verip mezun olabiliyorum heralde ?

aogorunus
Uzman

Mesaj gönderen aogorunus » 26 Oca 2013, 21:23

evet olabiliyorsun, başarılar.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 27 Oca 2013, 02:33

mavigöz yazdı:arkadaşlar ben aöl 5.dönem öğrencisiyim aölde okuduğum dönem sayısı 1. okul bana 100 kredi vermiş 19-20 ocakta olan sınavımıda kontrol ettim tam 30 kredi alıyorum geriye 62 kredi kalıyor mayıstada 30 alırım büyük ihtimal. Demek istediğim acaba ben 3.dönem sınavına girebiliyor muyum aöl 3.dönem hakkında şu bilgiyi paylaşmış; ''20-21 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (19 Temmuz 1996 ve daha önce doğanlardan) silik, donuk ve ya aktif öğrencilerimiz III. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.'' ben 10-04-1996 yılında doğdum mayısta da 6.dönemim bitmiş olucak. şimdi ben 3.dönem sınavına girsem o 7.dönem olarak mı geçiyo ? bana bi bilgi verir misiniz lütfen :( karışık anlattığımın farkındayım ama bana acil yardım ederseniz sevinirim lütfen acil bi cevap bekliyorum :(
nisan temmuz ayından önce olduğu için yaşın temmuz sınavını tutuyor sorun yok. Şu an kredin 100 ise ocak, mayıs ve temmuz sınavlarında 30 ar kredi alsan kredin 190 olur. Kalır 2 kredi.

Ek sınava girmek için maalesef dönemin tutmuyor. Ek sınav eylül ayında yapılır genelde. Toplam dönemin en az 8 olmalı ek sınava girebilmek için. Sen ocak 2014 sınavı ile mezun olabilirsin.

Ocak sınavına 5. dönem olarak girdiysen mayıs kayıtlarında 6. dönem, temmuz kayıtlarında 7. dönem olursun.
Resim

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 27 Oca 2013, 02:34

mavigöz yazdı:teşekkür ederim canım :) bu forumdan böyle bi ilgi beklemiyorudum ama anında cevap yazıldı teşekkür ederim :) eylülde olan ek sınava girsem geriye kalan 2 kredimi verip mezun olabiliyorum heralde ?
Forumumuz bi tanedir. Biz aöl bitti, aöf için de bu forumda takılırız. Bizim forum diğerlerini döver :mrgreen:
Resim

Kullanıcı avatarı
mavigöz
Uzman Doktor

Mesaj gönderen mavigöz » 27 Oca 2013, 02:37

kripton yazdı:
mavigöz yazdı:arkadaşlar ben aöl 5.dönem öğrencisiyim aölde okuduğum dönem sayısı 1. okul bana 100 kredi vermiş 19-20 ocakta olan sınavımıda kontrol ettim tam 30 kredi alıyorum geriye 62 kredi kalıyor mayıstada 30 alırım büyük ihtimal. Demek istediğim acaba ben 3.dönem sınavına girebiliyor muyum aöl 3.dönem hakkında şu bilgiyi paylaşmış; ''20-21 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (19 Temmuz 1996 ve daha önce doğanlardan) silik, donuk ve ya aktif öğrencilerimiz III. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.'' ben 10-04-1996 yılında doğdum mayısta da 6.dönemim bitmiş olucak. şimdi ben 3.dönem sınavına girsem o 7.dönem olarak mı geçiyo ? bana bi bilgi verir misiniz lütfen :( karışık anlattığımın farkındayım ama bana acil yardım ederseniz sevinirim lütfen acil bi cevap bekliyorum :(
nisan temmuz ayından önce olduğu için yaşın temmuz sınavını tutuyor sorun yok. Şu an kredin 100 ise ocak, mayıs ve temmuz sınavlarında 30 ar kredi alsan kredin 190 olur. Kalır 2 kredi.

Ek sınava girmek için maalesef dönemin tutmuyor. Ek sınav eylül ayında yapılır genelde. Toplam dönemin en az 8 olmalı ek sınava girebilmek için. Sen ocak 2014 sınavı ile mezun olabilirsin.

Ocak sınavına 5. dönem olarak girdiysen mayıs kayıtlarında 6. dönem, temmuz kayıtlarında 7. dönem olursun.

bilgi için çok teşekkürler :) sorun yok o zaman temmuzdakinede girerim dershaneye yazılıp ygs lysye hazırlanırım ocaktada 2 kredilik bi dersten sınava girerim :) teşekkür ederim canım tekrar :)

Kullanıcı avatarı
mavigöz
Uzman Doktor

Mesaj gönderen mavigöz » 27 Oca 2013, 02:37

kripton yazdı:
mavigöz yazdı:teşekkür ederim canım :) bu forumdan böyle bi ilgi beklemiyorudum ama anında cevap yazıldı teşekkür ederim :) eylülde olan ek sınava girsem geriye kalan 2 kredimi verip mezun olabiliyorum heralde ?
Forumumuz bi tanedir. Biz aöl bitti, aöf için de bu forumda takılırız. Bizim forum diğerlerini döver :mrgreen:

neyse bundan sonra bende burdayım diğer forumları beraber döveriz :D

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön