ygs icin dershane

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
aysegül
Asistan

ygs icin dershane

Mesaj gönderen aysegül » 04 Mar 2013, 21:49

Merhaba arkadaslar, yazda kendimi dershaneye yazdirmak istiyorum üniversite sinavina hazirlanmak icin. Simdi sizce agustostan marta kadar derhane yeterlidir ygs yoks azmidir ne diyorsunuz.

Bu arada dershaneye hic gitmedigim icin sizce dershaneye gitmek iyi bir fikir mi yani iyi ögretiyorlar mi ?

epidoras
Uzman Doktor

Re: ygs icin dershane

Mesaj gönderen epidoras » 04 Mar 2013, 23:06

aysegül yazdı:Merhaba arkadaslar, yazda kendimi dershaneye yazdirmak istiyorum üniversite sinavina hazirlanmak icin. Simdi sizce agustostan marta kadar derhane yeterlidir ygs yoks azmidir ne diyorsunuz.

Bu arada dershaneye hic gitmedigim icin sizce dershaneye gitmek iyi bir fikir mi yani iyi ögretiyorlar mi ?
Şahsi düşüncem, istediği yeri kazanacak olan dershaneye gitsede kazanır, gitmesede.

Sınavlarda bahsi geçen puanları söyleyeceğim şekilde kafanda değiştir.

mesela tıp için 500 puan gerekiyor
işte o 500 puanı gerçek bir değere çevirelim ve ona da 1000 saat çalışmak diyelim. Tıp puanı 1000 saat.

9 ay boyunca günde 4 saat çalışırsan, 1080 saat yapar.

İşte 1080 saat ile TIP kazanabilirsin :)

400 Puanıda 800 saat olarak düşün.

vs. vs.vs.

Gerçekten istiyorsan yaparsın, istiyorsun ama gayret etmiyorsan dershane, özel hoca vs. vs. hiç bir şey kar etmeyecektir.
Dershaneye gitmek üniversite kazanmak anlamına geldiğini düşünme.

Mesela ben dershaneye gitmeden 400~450 arası ham puan almak için ders çalışıyorum.
İçimde olmadıktan sonra dershaneye gidip 2-3 Bin TL vermek bana TIP kazandırmaz.

Sende bu şekilde düşün ve 500-1000TL lik yatırım yap. Mesela ben geçen seneden beri onlarca kitap aldım ve halende alıyorum, gelecek yıl gireceğim sınava kadar sanırım 50 ye yakıp kitap daha alıp bitirmem gerekiyor :)

Dersen ki;
Ders çalışma disiplinim yok, evde ders çalışamıyorum Dershaneye gider ders çalışmayı alışkanlık haline getiririm diyorsan, elbette git.

Değerleri örnek verdim,
Kimi için
Günde 4 saatten 9 ay 1080 saat
Kimi için günde 6 saatten 9 ay 1620 saat
Kendini nasıl alıştırırsan öyle değerlendir.
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

diamonds
Acemi

Mesaj gönderen diamonds » 05 Mar 2013, 01:37

Gerçekten istiyorsan yaparsın, istiyorsun ama gayret etmiyorsan dershane, özel hoca vs. vs. hiç bir şey kar etmeyecektir.

Dediklerine harfiyen katılıyorum özellikle bu iki cümlene.

Benim görüsüm dersaneye gitmemen.(Cesitli denemelere girmen sartıyla) Tabii evde kendin calısabileceksen. Özellikle lys' ye girmeyeceksen dersane zaman kaybın olur. Sözelleri dersane ne kadar iyi anlatsa da anlatsın evde gelip tekrar etmediğin sürece öğrenemezsin.

Ben dersaneye bir tek matematik geometri icin gidiyordum o da hocamız değisince bıraktım. Simdi ikisinden özel ders alıyorum sözelleride ay ay bölüstürdüm kendim calısıyorum. Dersaneye gittiğime cok pisman oldum. Bu sistemimin de cok faydasını gördüm,seninde kendi calısma disiplinin varsa veya olusturabileceğine inanıyorsan öneririm.

Basarılar :)

aogorunus
Uzman

Mesaj gönderen aogorunus » 05 Mar 2013, 02:08

mesajım bulunsun, takipdeyim.

aysegül
Asistan

Mesaj gönderen aysegül » 05 Mar 2013, 06:53

diamonds yazdı:Gerçekten istiyorsan yaparsın, istiyorsun ama gayret etmiyorsan dershane, özel hoca vs. vs. hiç bir şey kar etmeyecektir.

Dediklerine harfiyen katılıyorum özellikle bu iki cümlene.

Benim görüsüm dersaneye gitmemen.(Cesitli denemelere girmen sartıyla) Tabii evde kendin calısabileceksen. Özellikle lys' ye girmeyeceksen dersane zaman kaybın olur. Sözelleri dersane ne kadar iyi anlatsa da anlatsın evde gelip tekrar etmediğin sürece öğrenemezsin.

Ben dersaneye bir tek matematik geometri icin gidiyordum o da hocamız değisince bıraktım. Simdi ikisinden özel ders alıyorum sözelleride ay ay bölüstürdüm kendim calısıyorum. Dersaneye gittiğime cok pisman oldum. Bu sistemimin de cok faydasını gördüm,seninde kendi calısma disiplinin varsa veya olusturabileceğine inanıyorsan öneririm. Ya simdi bende tek matematik ile geometrie gitsem nekadar öderim dershaneye çünkü gerçekten bu iki dersten yardim almaliyim

Basarılar :)

aysegül
Asistan

Mesaj gönderen aysegül » 05 Mar 2013, 15:38

arkadaslar bende tek matematik le geometri ye girsem dershaneye cok mu pahali olur yoksa bütün dersleri mi secmeliyim nasil olur bu yani hangi derslere istersek girebiliriz dershaneye öyle mi ?

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön