Askerlik tecil ve toplam dönem

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
aspire

Askerlik tecil ve toplam dönem

Mesaj gönderen aspire » 05 Mar 2013, 17:44

Bu sene içerisinde askerliği tecil ettirmeyi düşünüyorum toplam dönemim 9

şimdi benim sorum
toplam dönem o sene içerisinde her sınav öncesi kayıt yenilediğimiz ve sınava girdiğimiz zaman mı artıyor ?

yoksa

o sene içinde bütün sınavlara girdiğimiz zaman mı artıyor ?

emrahk
Onursal Üye

Re: Askerlik tecil ve toplam dönem

Mesaj gönderen emrahk » 05 Mar 2013, 17:50

Her kayıt yenilemede toplam dönem 1 sayı artar. Bu dönem kayıt yenileyince 10. dönemin olacak. Eğer kayıt yeniledikten sonra askerliğini tecil işlemini halledersen muhtemelen seni 2-3 yıl tecil ettireceklerdir. Forumda gördüğümüz kadarıyla tecil için başvuranları 2016 yılına kadar direkt tecil etmişler...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

aspire

Mesaj gönderen aspire » 05 Mar 2013, 18:11

Peki tecil işlemini nasıl yapabilirim ? neler yapmam gerekiyor ocak 17 1994 doğumluyum.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 05 Mar 2013, 18:53

Aşağıda linkini verdiğim başlıkta senin durumunda bir arkadaş neler yaptığını anlatmış. Memleketin neresiyse oradaki şubeye de yollaman gerekebilir tecil zarfını. Arkadaş oturduğu yerdeki şubeden hallettiğini söylemiş ama benim bildiğim kütüğün neresiyse oradaki şubede halletmen gerektiği;

http://www.aciklise.net/Forum/viewtopic.php?f=29&t=9733
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

aspire

Mesaj gönderen aspire » 05 Mar 2013, 19:47

Benim kağıtlarım gelmedi daha ama gidip yinede tecil ettirebilme şansım var mı ?

aogorunus
Uzman

Mesaj gönderen aogorunus » 05 Mar 2013, 23:04

bence kağıtlarının gelmesini bekleme, ben de kağıt bekliyordum geçen hafta yoklama kaçağı olduğuma dair kağıt geldi. hiç bir şey anlamadım. çok garip bir sistemleri var, askere çağırmadan yoklamaya alıyorlar.

ve o kağıtta 'şubatın ilk haftasına kadar tecil ettirmezseniz cezai işlem uygulanacaktır' yazıyordu. ve mektubun çıkış tarihi şubatın son haftası. işte böyle garip bir sistemleri var.

şubeye gittiğimde ise, geç kaldığımdan dolay 15 marttan sonraki perşembe günleri tecil ettirebileceğimi söylediler. ve geç kaldığım gün kadar para cezası ödeyecekmişim.

aspire

Mesaj gönderen aspire » 07 Mar 2013, 01:17

halk eğitimden kağıtlarımı aldım ,sordum sadece o kağıtlar yeterli olur dedi

bazı arkadaşlar vesikalık fotoğrafını ve nufüs cüzdanı fotokopisinide götürdüğünü söylemiş bende hazırlayıp onlarla birlikte mi götüreyim yoksa sadece halk eğitimin verdiği kağıtlarla mı gidiyim ?

aogorunus
Uzman

Mesaj gönderen aogorunus » 07 Mar 2013, 03:59

aspire yazdı:halk eğitimden kağıtlarımı aldım ,sordum sadece o kağıtlar yeterli olur dedi

bazı arkadaşlar vesikalık fotoğrafını ve nufüs cüzdanı fotokopisinide götürdüğünü söylemiş bende hazırlayıp onlarla birlikte mi götüreyim yoksa sadece halk eğitimin verdiği kağıtlarla mı gidiyim ?

3 vesikalık ve kimlik fotokopisi ile gitmen gerekli.

“Askerlik Tecili” sayfasına dön