Bütünleme Sınavı Kalktı

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
merd0
Yardımcı Uzman

Bütünleme Sınavı Kalktı

Mesaj gönderen merd0 » 13 Mar 2013, 02:34

Açıköğretim’de okuyanlara kötü haber!
Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür net konuştu…

Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür bugün yapmış olduğu açıklamada, bu sene dönem başında almış oldukları karardan dönmelerinin söz konusu olmadığını ve kesin bir dille bütünleme sınavının olmayacağını belirtti.
Açıköğretim fakültesinin dönemlik kredili sisteme geçtiğini hatırlatan Özgür, “Bu nedenle öğrencilerin değerlendirilmesi bağıl sisteme geçmiş oldu. Örgüt eğitimle bu geçişlerin sağlanması adına öğrenciler ara sınavı ve dönem sonu sınavıyla değerlendirilecek. Yani her iki sınavdaki başarılar dikkate alınacak. Bütünleme sınavı yapılmayacak” dedi.

AÖF’LİLERİN BÜTÜNLEME İSYANI SOSYAL MEDYADA!
Bütünleme hakkı kaldırılan AÖF Açıköğretim öğrencileri haklarını aramak ve bütünleme sınavı hakkının yeniden verilmesi için sosyal paylaşım sitesi Twitter’da organize oldu. AÖF yönetimi tarafından kaldırılan bütünleme sınavları AÖF öğrencilerini mağdur etmeye devam ediyor.
YÖK tarafından bütün üniversitelerde yapılması yasal zorunluluk haline getirilen bütünleme sınavları sadece AÖF’de yok. Bütünleme haklarını geri isteyen AÖF Açıköğretim öğrencileri ‘AÖF Bütünleme Sınavı Yardım Kampanyası’ başlattı.

2013 Mezun :)

emrahk
Onursal Üye

Re: Bütünleme Sınavı Kalktı

Mesaj gönderen emrahk » 13 Mar 2013, 02:37

İşte çarpık bir Türkiye gerçeği.. YÖK geçen sene talepler üzerine "tüm üniversitelere bütünleme yapma zorunluluğu" getirdi. Ama aksine yıllardır bütünleme sınavı yapılan Eskişehir AÖF'de bütünleme sınavı kalkıyor. Bu nasıl bir ironidir, bütünleme zorunluluğu yokken bu sınavı uygula, zorunluluk gelince aksine var olan sınavı kaldır...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

murattt

Mesaj gönderen murattt » 13 Mar 2013, 14:09

emrahk yazdı:İşte çarpık bir Türkiye gerçeği.. YÖK geçen sene talepler üzerine "tüm üniversitelere bütünleme yapma zorunluluğu" getirdi. Ama aksine yıllardır bütünleme sınavı yapılan Eskişehir AÖF'de bütünleme sınavı kalkıyor. Bu nasıl bir ironidir, bütünleme zorunluluğu yokken bu sınavı uygula, zorunluluk gelince aksine var olan sınavı kaldır...
Çok güzel bir tespit.. Bu ülkede malesef eğitim sistemi yerlerde sürünüyor. Bu konunun disinda olacak ama.Yabanci taraftari bir insan degilim ama benim ulkemde istanbulimda robert koleji ve benzeri okullar var devlet bunlarin sistemine hicmi bakmaz buralarda yetisen cocuklari hicmi arastirmaz hangi akla hizmet ederler hic anlayamiyorum. Hayir onlerinde bir modelde var dunyada kabul gormus bir dunya model var hangi hukumet geldiyse sadece baltaliyor. Hicmi samimi bilincli bir egitim bakanimiz olmicak.. İyi olani samimiyetle yapmak bukadar kolay iken zor olan baltalamayi secmekmi bu zihniyetin basari kistasi gercekten anlayamiyorum milli egitim bakani dahil egitimle ilgilenen ogretmen mudur ogrenci veli dahil kimse anlayamiyor. Anlasilmaz olmakmi basari? Daha çok magdur haberleri duyariz daha yillar gecerde turkiyede devlet menşeili bir egitim kurumu dunyada bilmem kacyuzuncu siraya giremez. insan hicmi empati yapmaz. hicmi dusunmez. baska ulkeleri gormus biri olrak konusuyorum. Neden insanlarimizin ogrencilerimizin onu kapanmak isteniyor? Nicin biride cikip bu yolu kapatmak aslinda ulkenin istikbalini kapatma demiyor? ELHAMDULİLLAH

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 30 May 2013, 03:08

Vallahi ben şu sözü çok söylerim "Öğrencilerin okumaması,amele olması için,Elinden geleni yapıyorlar.
Bu devlet,Öğrencilerine hayatını kazanmakta yardım edip elinden geleni yapacağı yerde,Köstek olması için elinden geleni yapıyor.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 30 May 2013, 22:53

hep şikayet ediyoruz ama bu ülkede akedmisyen proflar var neden bir akıllı çıkıp bu sistemi düzeltecek fikir sunmuyor :roll: neden hep bu yap bozlar :?:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 31 May 2013, 00:38

pskolog yazdı:hep şikayet ediyoruz ama bu ülkede akedmisyen proflar var neden bir akıllı çıkıp bu sistemi düzeltecek fikir sunmuyor :roll: neden hep bu yap bozlar :?:
Çünkü hepsinin bencil oluşu ve kendi ceplerini parayla doldurmakla çabalamaları.İnsanlar umurlarında değil.

AytenO
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen AytenO » 31 May 2013, 16:45

benim için şanssızlık :///

bu sene tercih yapıp açıktan okumayı istiyordum

zaten matematiğim zayıf diye pek güvenim yoktu ikilem yaşıyordum, acaba tercih yapsammı diye :?:

bu durumda daha zor olacak şartlar. of!
Ya söyleyen, öğreten bilgin ol, ya dinleyen belleyen öğrenci, üçüncüsü olma.

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 03 Haz 2013, 00:08

AytenO yazdı:benim için şanssızlık :///

bu sene tercih yapıp açıktan okumayı istiyordum

zaten matematiğim zayıf diye pek güvenim yoktu ikilem yaşıyordum, acaba tercih yapsammı diye :?:

bu durumda daha zor olacak şartlar. of!
Öğrencilerin hayatı ile oynamayı çok seviyorlar maalesef haklarımızı arayan bir millet olmadığımız için devlet böyle kafasına göre düzenleme kural koyuyor.Öğrenci olarak toplanıp hepimiz bu saçmalığa dur desek,kafalarına göre iş yapamayacaklar.Örnek veriyorum zorunlu dersler saçmalığı yüzünden dönemi uzayan bir sürü öğrenci var,Öğrenciler toplanıp bu saçmalığa itiraz etse bu düzenleme belki ortadan kalkardı.

AytenO
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen AytenO » 03 Haz 2013, 17:25

katılıyorum sana. bunun için çok iyi bir organizasyon şart.
Ya söyleyen, öğreten bilgin ol, ya dinleyen belleyen öğrenci, üçüncüsü olma.

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön