askerlik tecil

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
evilknight

askerlik tecil

Mesaj gönderen evilknight » 13 Mar 2013, 02:37

merhaba arkadaşlar bnm 1994mart 29 dogumluyum yani bikaçgün sonra 19yasıma gircem

sorum bu dönem kayıt yeniledim ve aolda toplam dönemim 10 oldu askerlik tecil ettirmek istiyorum ama 20yasıma gene kadar toplam dönemim 12yi geçecek ve tecil ettirme hakkım olmıyacak ne yapabilirim yardımcı olabilecek varmı akıl verebilecek biris?

emrahk
Onursal Üye

Re: askerlik tecil

Mesaj gönderen emrahk » 13 Mar 2013, 02:39

Senin askerlik çağın gelene kadar dediğin gibi toplam dönemin sınırı geçmiş olacak. Ama askerliğe gelene kadar daha önünde birçok sınav var, bu sınavlarda başarılı olup mezun olursan, okurken değil de diplomanla 3 yıl tecil ettirirsin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

evilknight

Mesaj gönderen evilknight » 13 Mar 2013, 02:45

şöyle bişey mümkünmü acaba şimdi kaydımı yeniledim dönemim 10 oldu birdahaki yenilememde 11 olcak bu seneki sınavlar bitmiş olacak ocaktaki sınavında kaydını yenilersem 12.dönemim olcak hemen tecil ettirme gibi durumum varmı yoksa belli bi günümü var tecil ettirmenin 3-5ay kala olması gibi mesala

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 13 Mar 2013, 02:50

Aslında gözden kaçmış, yıllar o kadar hızlı ilerliyor ki 1994 doğumlular bile 19 yaşına gelmiş. :) Sen 19 yaşına girdiğin zaman kanun gereği askerlik çağına girmiş olacaksın. Bu sene askerlik yoklaman gelecektir, Mayıs ayı gibi Halk Eğitim Merkezinden alacağın tecil belgesi ile şubeye başvur ve tecil ettir. Senin için bir sorun yok yani, dönemin uygun...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

evilknight

Mesaj gönderen evilknight » 13 Mar 2013, 02:58

ama şöle bişey var mayıs ayı diyosun yani martta kayıt yenilemem gerekicek ve dönemim 13olacak ocakta falan tecil ettirilmiyormu yokmu böle bişey?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 13 Mar 2013, 02:59

evilknight yazdı:ama şöle bişey var mayıs ayı diyosun yani martta kayıt yenilemem gerekicek ve dönemim 13olacak ocakta falan tecil ettirilmiyormu yokmu böle bişey?
Dönemim 10 oldu demişsin ilk mesajda. Ben bu sene Mayıs ayından bahsediyorum, dönemin 10 veya 11 farketmez git Mayıs -Haziran gibi işte... :wink:

Mustafa Kemal Atatürk

evilknight

Mesaj gönderen evilknight » 13 Mar 2013, 03:06

anlamadım çok teşekkür ederim mart 29da 19yasıma girdigimde mayıs haziran gibi tecil ettiririm. birde sorum kaç sene atarlar belli bi süre varmı?

“Askerlik Tecili” sayfasına dön