mezun değilim başarı puanım ?

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
yagmur_

mezun değilim başarı puanım ?

Mesaj gönderen yagmur_ » 25 Mar 2013, 01:40

kafama takılan bir sorum var.bn temmuzda mezun olucam nasipse.yani diplomamı almadan lys puanları ve basarı puanları acıklanacak.bn diplomamı almamışş olucam o zaman. bnm puanım nasıl hesaplanacak.anlatabilmişimdir umarım :)

emrahk
Onursal Üye

Re: mezun değilim başarı puanım ?

Mesaj gönderen emrahk » 25 Mar 2013, 05:20

Diploma puanın ve OBP puanın bu sene Mayısta yapılacak sınav ve önceki girdiğin sınavlarda elde ettiğin başarının ortalaması hesaplanarak elde edilecek...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Mesaj gönderen lilas » 25 Mar 2013, 07:31

yani temmuzdaki sınavdan aldigimiz puanlar diploma puanimizi etkilemeyecekmi
Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi.Öleceğini bildiği halde yaşadiğini unutmuştu...

Korkuyorum,birgün biri çıkıp;Ey insanoğlu diyecek ve kimse üstüne alınmayacak...

murattt

Mesaj gönderen murattt » 25 Mar 2013, 07:40

lilias tam bilmemekle birlikte ; diploma puanìnı etkilemeyecek ama OBP puanini hesaplamak icin son olarak mayistaki ve ondan onceki derecelerin hesaplanacak

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 25 Mar 2013, 10:33

lilas yazdı:yani temmuzdaki sınavdan aldigimiz puanlar diploma puanimizi etkilemeyecekmi
Eğer AOL ün sitesini bu 2012 yazında takip ettiyseniz, şöyle bir ibare vardı

(Üniversite geçiş puanına ÖSYM sisteminde Okul puanınız 0 olarak gözüküyorsa bize bildirin ve puanınızın iletilmesini talep edin)

Böyle bir ibare vardır Temmuz ayında mı, Ağustos ayındamı ne...

Eğer bir aksilik olursa düzeltiriliyor demek istedim yani. Genel olarak emrahk nin dediği gibi benden ondan öğrenmiştim, Mayıs sınavı ve öncesindeki tüm sınavlarda almış olduğunuz notun ortalaması hesaplanarak ösym iletiliyor. aksi taktirde hiç bir yere yerleşmez ve gelecek sene tekrar girerseniz. sonradan aldığınız derslerinde ortalaması güncellenerek ileriki sınavlarda işleniyor.
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

yagmur_

Mesaj gönderen yagmur_ » 25 Mar 2013, 16:42

emrahk yazdı:Diploma puanın ve OBP puanın bu sene Mayısta yapılacak sınav ve önceki girdiğin sınavlarda elde ettiğin başarının ortalaması hesaplanarak elde edilecek...
bir kaybım olmayacak o zman :roll: peki bn alansız mezun olacağım.bu durumda önlisans bölümlerden tercih edersem yerleşebilirmiyim acaba ?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 30 Mar 2013, 00:31

yagmur_ yazdı:
emrahk yazdı:Diploma puanın ve OBP puanın bu sene Mayısta yapılacak sınav ve önceki girdiğin sınavlarda elde ettiğin başarının ortalaması hesaplanarak elde edilecek...
bir kaybım olmayacak o zman :roll: peki bn alansız mezun olacağım.bu durumda önlisans bölümlerden tercih edersem yerleşebilirmiyim acaba ?
Ön lisan için alanlı-alansız farkı yok. Bir çok ön lisansa ilk öncelik meslek lisesi mezunlarının sınavsız geçişlerine verilir. Geri kalan kontenjana da YGS puanına göre diğer program mezunları yerleştirilir. Yüksek bir puan alırsan yerleşme şansın doğal olarak artar...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön