Dönemi 8 ve Üzeri Öğrencilere Ek sınav Hakkı!

Daha önce Bakanlık Makamı onayı ile 14 – 15 Ekim 2017 tarihlerinde yapılması planlanan Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı, Bakanlık Makamının yeni onayı ile  7-8 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılması kararlaştırılmıştır.

Açık Lise ek sınavına, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve bu liselerin Yurtdışı Programlarına kayıtlı öğrencilerden, 2016/3 dönemi itibarıyla toplam dönemi 8 ve üzeri olan tüm öğrenciler katılabilecektir. Açık Öğretim Lisesi 1. Ek sınavı 07-08 Ekim 2017 tarihinde Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere 3 oturumda yapılacaktır. Ek sınava 25-28 Eylül 2017 tarihleri arası başvuru alınacaktır. Ek sınav ücreti olarak 30 TL belirlenmiştir.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinde kayıtlı olup başarısız alan’dal dersi bulunan  öğrenciler için devamsızlık hariç, üniversiteye yerleştiğini belgelendirenlerin ise devamsızlık durumuna bakılmaksızın, başarısız olunan alan’dal derslerinden, bu derslerin müracaatlarının 05-08 Eylül 2017 tarihleri arasında yüz yüze eğitim veren okul/kurumlar tarafından alınarak ek sınavın 11-15 Eylül 2017  tarihleri arasında aynı okul/kurum tarafından yapılması ve sonuçların en geç 22 Eylül 2017 tarihine kadar  bilgi yönetim sistemine girilerek işlenmesine ve sınav ücreti olarak 30 TL alınmasına Bakanlık oluruyla onay alınmıştır.

 

 

66 yorumlar

 1. 80 KREDİM VAR AMA 8 DÖNEM OLDU BENİMKİSİ GİREBİLİR MİYİM?

 2. Acik lise ogrencisiyim son senemdeydim. Alan kredim 94 ve mezun olamadim ek sinavhakkindan yararlanicam. Okulum ek sinav ucreti yatirmadan once yeni dönem icin kayit yenileme yapmam gerektigini söyledi bu durumda dönem bitmeden ek sinavi gecip kredimi tamamlasam mezun olabilir miyim

 3. öğlen ek sınav ücretini yatırdım hala ders seçimi yapamıyorum,durumunuz uygun değil diyor.. defalarca da tekrar denedim, bu neden oluyor?

 4. merhabalar, açık lise de 191 kredim var alansız, 6 zorunlu dersim kalmış ek sınavda 192 kredi tamamlarsam zorunlu drsler nasıl olacak ?ayrıca ocak ayı sınavı için kaydımı yaptırdım.teşekkürler

 5. Dün ek sınav için para yatırdım ama ders secemiyorum lütfen yardımcı olun sınava giremicek miyim

 6. Ek sınav için ücret yatırdım fakat ders secemiyorum yardımcı olabilrmisiniz.

 7. Ders seçemiyorum yardım edin

 8. giriş yerleri ne zaman açıklanır acaba tahmini olarak?

 9. BANA BAKIN ! BU EK SINAV HALK EĞİTİM TARAFINDAN DUYURULMADI. ŞU AN 3 ARKADAŞ MAĞDUR. BİZİM GİBİ MAĞDURLARIN BU KONUDA BİZE DESTEK ÇIKMALARINI TALEP EDİYORUZ.!!!

 10. Aygün Çiçek

  Admin bize en başta 02-05 Ekim arasında başvurular yapılıcaktır diye duyuru yapıldı ve ben o tarihi bekledim şimdi de geçmiş ne yapmam lazım ?

  • 07 – 08 Ekim 2017 tarihlerinde yapılacak olan Açık Öğretim Liseleri Ek Sınavına, yalnızca üniversiteyi kazanan öğrencilere mahsus olmak üzere, en geç 03.10.2017 Salı günü saat 17.00’ ye kadar katılım bedelini (30 TL)’ ni yatırmak koşuluyla ek sınava başvurusunda bulunabilecekler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by aciklise.net Açık Öğretim Lisesi