Açık lise - YGS - Üniversite

Her Konuda Tartışabilirsiniz
kilecra
Yardımcı Uzman

Re: Açık lise - YGS - Üniversite

Mesaj gönderen kilecra » 29 Ara 2011, 18:19

Emrah Biz Neden Orta öğretim kurumunun son sınıfı yazıyoruz meslekciler neden açık öğretim kurumunun son sınıfında okumaktayım yazıo ? biz ortaöğretimmi yazıoz yanlıslık olmasın ?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 29 Ara 2011, 18:41

cedric yazdı:arkadaşlar başvuruyu başka bir il de yapıp, sınava başka bir il de girebiliriz değilmi?
Tabi ki başvuruyu başka ilde yaparken, sınava başka ilde girebilirsin. Başvuru formunda sınav ilini istediğin ili seçtiğin sürece orada sınava girersin...

kilecra yazdı:Emrah Biz Neden Orta öğretim kurumunun son sınıfı yazıyoruz meslekciler neden açık öğretim kurumunun son sınıfında okumaktayım yazıo ? biz ortaöğretimmi yazıoz yanlıslık olmasın ?
Meslek liseliler de "Bir ortaöğretim kurumu son sınıfında okumaktayım" yapacaklar.

Sen söyleyince arkadaşın farklı yazdığını farkettim. O da sizin gibi yazacak. Bir Açık Öğretim kurumu olarak değil...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Fragile

Mesaj gönderen Fragile » 30 Ara 2011, 11:56

emrahk yazdı:
cedric yazdı:arkadaşlar başvuruyu başka bir il de yapıp, sınava başka bir il de girebiliriz değilmi?
Tabi ki başvuruyu başka ilde yaparken, sınava başka ilde girebilirsin. Başvuru formunda sınav ilini istediğin ili seçtiğin sürece orada sınava girersin...

kilecra yazdı:Emrah Biz Neden Orta öğretim kurumunun son sınıfı yazıyoruz meslekciler neden açık öğretim kurumunun son sınıfında okumaktayım yazıo ? biz ortaöğretimmi yazıoz yanlıslık olmasın ?
Meslek liseliler de "Bir ortaöğretim kurumu son sınıfında okumaktayım" yapacaklar.

Sen söyleyince arkadaşın farklı yazdığını farkettim. O da sizin gibi yazacak. Bir Açık Öğretim kurumu olarak değil...
O anlık dalgınlığıma gelmis kusura bakmayın bende simdi farkettim.

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 30 Ara 2011, 16:33

arkadaşlar bu ygs başvuru formunun çıktısını, kendim internetten indirip doldursam bir sıkıntı olmaz demi ?

Sitede illa gidip bir otaögretim kurumundan form alın doldurun falan diyor ? Form aynı Form degil mi ? :)

Ayrıca hala 21-22 ocak AÖL sınavlarına nerde girecegimizi açıklamadılar. iş takvimi bugün açıklancak diyor.?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 31 Ara 2011, 05:35

İster okullardan alın, ister internetten çıktısını kendiniz alın size kalmış orası, farketmez yani...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 01 Oca 2012, 00:31

Allah allah benim yazdığım mesaj nereye gitti. Silen var mı bunu nasıl oldu anlamadım dün yazdığım mesaj bugün yok olmuş :wink:
Resim

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 01 Oca 2012, 00:32

kripton yazdı:Allah allah benim yazdığım mesaj nereye gitti. Silen var mı bunu nasıl oldu anlamadım dün yazdığım mesaj bugün yok olmuş :wink:

Kripton sitede bir sorun var galiba...
Dün gece yazılanlarla bu sabahkiler silinmiş... Nedir bende anlyamadım :!:
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 01 Oca 2012, 00:45

Zaten dün baya bir giremedim siteye. Bugün de zor girdi. Cevabın için teşekkür ederim yağmur :)
Resim

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 01 Oca 2012, 00:46

kripton yazdı:Zaten dün baya bir giremedim siteye. Bugün de zor girdi. Cevabın için teşekkür ederim yağmur :)

Evet dün gece bir sorun vardı...
Bu gün bende bir hata vermedi rahat giriyorum siteye ama yazılanlar nasıl silindi çözemedim ;)
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

talat57
Acemi

Mesaj gönderen talat57 » 02 Oca 2012, 08:32

Mrb ben şuan mezun durumda değilim ama geçen sene ygs ye girdim bu senede halk eğitime gidip kağıt onaylatmam gerekiyomu?

Kullanıcı avatarı
4Revenge
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen 4Revenge » 02 Oca 2012, 13:47

Arkadaşlar benim anlmadığım birşey var AÖL sitesinde ÖSYM ile ilgili yazıda http://www.aciklise.net/genel/osys-islemleri.html alt tarafta böle bir not var;
Açık Öğretim Lisesinde Alan yok olarak kayıtlı ve 27-28 Temmuz 2012 tarihinde yapılacak III. Dönem sınavı sonrasında mezun olabilecek durumda olan öğrencilerimiz kodlama yaparken 9009- Diğer seçeneğini işaretleyeceklerdir.

Benim 157 kredim var ve alanım genel kültür, muhtemelen 3 dönem sınavından sonra mezun olacağım
Bu duruma göre ALAN kodumu ALAN YOK olarak yani 9009 olrakmı yazmam gerek, yoksa GENEL KÜLTÜR 3283 olarakmı yazacağım? Çelişkide kaldım. :x
  • Gelecekte Bir gün Gelecek..!

birazdeli
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen birazdeli » 02 Oca 2012, 21:36

4Revenge yazdı:Arkadaşlar benim anlmadığım birşey var AÖL sitesinde ÖSYM ile ilgili yazıda http://www.aciklise.netsayfa_goster.asp?ID=193 alt tarafta böle bir not var;
Açık Öğretim Lisesinde Alan yok olarak kayıtlı ve 27-28 Temmuz 2012 tarihinde yapılacak III. Dönem sınavı sonrasında mezun olabilecek durumda olan öğrencilerimiz kodlama yaparken 9009- Diğer seçeneğini işaretleyeceklerdir.

Benim 157 kredim var ve alanım genel kültür, muhtemelen 3 dönem sınavından sonra mezun olacağım
Bu duruma göre ALAN kodumu ALAN YOK olarak yani 9009 olrakmı yazmam gerek, yoksa GENEL KÜLTÜR 3283 olarakmı yazacağım? Çelişkide kaldım. :x

Genel Kültür olarak yazacaksınız :wink:

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 03 Oca 2012, 01:27

diyorum ki; yarına herkes başvuru formunun çıktısını alıp akşam bu forumda dolduralım birbirmize yardımcı olalım.

meager

Mesaj gönderen meager » 03 Oca 2012, 02:03

arkadaşlar bana da yardımcı olursanız sevinirim.fotoğraf konusuyla ilgili sıkıntılarım var.

kimlikteki fotoğrafım 4 yıllık onu değiştirmem gerekiyor mu?

başvuru merkezinde webcamle çekilicek olan fotoğrafta,yüzün açık olması adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde cepheden çekilmiş olması gerektiği klavuzda yazılı.bu fotoğraf sanırım senelerce önümüze çıkacak:) problem de şu ki ben başörtülüyüm,fotoğrafın başörtülü çekilebileceğini klavuzdaki alıntıdan anlayabiliyoruz.öğrenci kimliğimdeki fotoğrafın başörtülü olması ya da üniversitede okucayağım(inşallah:) süre içersinde yapacağım işlemlerde sıkıntıya sebep olur mu?
Biran önce bitsin şu açıköğretim çilesi herkes istediği okulları kazansın inşallah:)

cedric
Doktor

Mesaj gönderen cedric » 03 Oca 2012, 02:24

Bugün açık lise işlemlerini yapan okula gittim. ygs formu istedim bana '' form olmadığını formu yarın internetten dolduracağımı, bankaya ücret yatırdıktan sonra gelin başvurunuzu yapalım'' dediler :roll:

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön