kafam çok karışık bilgili biri yardım edebilirmi lütfen..

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
eliz

kafam çok karışık bilgili biri yardım edebilirmi lütfen..

Mesaj gönderen eliz » 16 Ara 2012, 20:30

merhabalar bu açıklise işi çok karışık oyüzden bilen birine danışmak istedim, yardımcı olursanız çok memnun olurum. ben 8.sınıftan mezun olduktan sonra direk açıkliseye kayıt yaptırdım. yani 2012 21-22 ocakta ilk dönem sınavıma girdim ve 18 kredi aldım. 2.dönemde sınav tarihini unuttuğum için sınava giremedim. şimdi busene tekrar kayıt yeniledim ve napıcağımı bilmiyorum. geçen sene sınıftamı kaldım kaç krediyle lise 2ye geçerim. şu an lise 2 de olmam lazımdı ama açıklise çok karışık yani ne olucak bilmiyorum biri beni aydınlatabilirmi. bu sene kaç kredi almam lazım napmam lazım nasıl sınıf geçerim lütfen yardım edin :(

yolculuk

Re: kafam çok karışık bilgili biri yardım edebilirmi lütfen.

Mesaj gönderen yolculuk » 16 Ara 2012, 21:21

bildiğim kadarıyla öyle sınıf diye bir şey yok açık lisede nasıl ki düz lise en az dört yıllık öğretimden oluşuyor açık lisede 8 dönemlik bir öğretimden oluşuyor sekiz dönemden önce mezun olamazsın.senin yapman gereken kardeşim toplamda 192 kredi toplayıp ve en az sekiz dönem okuyup mezun olmaya çalışman kaçırdığın sınavın yerine daha fazla kredi alıp kaybettiğin dönemi telafi edebilirsin.yoksa sadece mezun olman biraz gecikir.umarım anlatabilmişimdir anlamadığın varsa sorabilirsin tekrar

DeKaN
Uzman Doktor

Mesaj gönderen DeKaN » 16 Ara 2012, 21:36

Açık Öğretim Lisesinde sınıflandırma yok. Bu liseden mezun olmak istiyorsan sana mezun olma şartlarını vereceğim.

Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması,
Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,
Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması, Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava gitmiş olması.

Buradan takip http://www.aciklise.net/genel/mezuniyet-sartlari.html edebilirsin.
En son DeKaN tarafından 17 Ara 2012, 04:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
İsyan etmişim ben, öyle bir zerreyim ki aleme baş kaldırmışım.

eliz

Mesaj gönderen eliz » 16 Ara 2012, 22:15

çok teşekkürler fakat ben bu sene açıkliseden okuyup 60 kredi alsam eğer düzliseye geçersem lise2den devam edebiliyormusum diye birşey duydum ne kadarı doğru acaba?

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön