yardım edin lütfen

Matematik dersi hakkında sorularınızı, cevaplarınızı, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz...
ugur06

yardım edin lütfen

Mesaj gönderen ugur06 » 08 Şub 2012, 06:10

Merhaba ben açık liseye yeni kayıt oldum okuldan 51 kredi aldım alanım türkçe matematik alt yapım yok bitirmek için napmam gerekiyor sınavlar hakkında bilgi verirmisniz nasıl çalışmalıyım dersleri geçmem için kaç soru bilmem gerekli :(

cedric
Doktor

Re: yardım edin lütfen

Mesaj gönderen cedric » 09 Şub 2012, 21:38

alt yapı derken neyi kastettin anlamadım. sayısal dersleremi yoksa kaynak olarakmı altyapın yok? bitirmek için çalışmak gerekiyor veya başaracağını düşünmediğin derslerden muaf olmak gerekiyor. türkçe matematik alanı dersleri biraz zor gibi. istersen alan değiştirebilirsin

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: yardım edin lütfen

Mesaj gönderen kripton » 09 Şub 2012, 21:52

Mezun olabilmen için gerekli şartlar bu linkte var http://www.aciklise.net/genel/mezuniyet-sartlari.html

Ayrıca yılda 3 kez sınav oluyor. ( 3. sınava 17 yaşını doldurup 18 inden gün almış olanlar katılabiliyor ) Her dönem en fazla 30 kredilik ders seçimi yapılabiliyor.

Sınavlar cumartesi pazar toplam 4 oturum şeklinde yapılıyor. Her dersten 20 soru var. Geçmek için en az 9 soruyu doğru yapmış olman gerekli. Yanlışlar doğruyu götürmüyor.

Yüksek not almak için ille de dershaneye felan gitmek gerekmiyor. Kitapları baştan sona oku ve geçmiş çıkan sorulardan bol bol çöz. Sayısal derslerde yardımcı kitap kullanabilirsin. ( özellikle matematik de iyi oluyor ) Ben matematik ve kimya yı ekol hoca sitesinden çalışıyorum Tabi ders kitabı ile birlikte. Başarılar
Resim

“Matematik” sayfasına dön