Açık Öğretim Lisesinden Mesleki Açık Öğretim Lisesine Nasıl Geçiş Yapılır?

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri isterlerse MAÖL – Mesleki Açık Öğretim Lisesine geçiş yapabilirler. Açık Öğretim Lisesinden MAÖL – Meslekî Açık Öğretim Lisesine geçmek isteyen kayıtlı öğrenciler her öğretim yılının başında yüz yüze eğitim veren Meslek Lisesi okul müdürlüğüne dilekçe ile başvurarak geçiş yapabilirler. Öğrencinin Açık Öğretim Lisesinde kazandıkları dönemler ve krediler aynen korunur.
aolden-maole-gecis-islemi

Geçiş işlemi yaparken aşağıdaki hususları lütfen dikkate alınız;

1. AÖL –  Açık Öğretim Lisesinden MAÖL – Meslekî Açık Öğretim Lisesine geçiş işleminde başardığınız derslerden elde ettiğiniz kredi ve dönemler aynen korunur. Özetle dönem ve kredi miktarında bir değişiklik olmaz.

2. MAÖL – Meslekî Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçişler sadece Yeni Kayıt döneminde yapılmaktadır.

3. 18 yaşını doldurmamış öğrencilerin dilekçelerine velileri imza atmalıdır.

4. Dilekçe örneği için buraya buraya tıklayınız.

 

Mesleki Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine Geçiş İşlemleri için tıklayınız.
Açık Öğretim Lisesinden Örgün Eğitim Veren Okullara Geçiş İşlemleri için tıklayınız.

 

1.399 yorumlar

 1. Açık liseden kesin olarak normal meslek lisesine geçiş yapabilir miyim

 2. merhaba birşey sorucam ben şuan yeni kayıt aptırdım düz lise mesleğe geçmek istiyorum bilgi verşrmisiniz rica ettsem:)

 3. merhaba benim aol de kaydım var ve maol e geçiş yapmak istiyorum bunun için ağustos aynımı beklemeliyim.

 4. Merhaba, AÖ düz liseden mezun olan birinin, MAÖL geçiş yapma hakkı var mı? 11. Sınıftan başlayıp MAÖL sinden mezun olma şansı var mı?

 5. Yaşım elli emekliliğime 2 yıl var şu an açık lise okuyorum 60 kredim var. mezun olduğum taktirde emeklilikte 7-8 bin lira tazminatım yükselecek.

  Soru şu 1.) Kalfalık, ustalık ve usta öğretici diplomam var meslek liselerine geçiş yapabilir miyim ,

  Soru 2.) AÇIK LİSE KREDİSİ 192 MESLEK LİSESİ KREDİSİ 110 Ağustos ayına kadar 2 sınava gireceğim 50 kredi

  alsam 2020 Ağustos ayında meslek açık lisesine kaydımı yaptırsam meslek lisesini bitirmiş olumuyum.

  • Kalfalık, ustalık ve usta öğretici diplomanız olmadan da MAÖL okuluna geçiş yapabilirsiniz. Belirttiğiniz belgeleriniz varsa 1. ve 2. dönem ortak derslerden muaf olursunuz. 3 seneden önce meslek lisesini bitiremezsiniz.

   • Değerli yönetici şuanda açık lise okuyorum sadece 7 tane dil ve anlatım dersim kaldı gezisi muaf oldu şuan 60 kredim var. maöl lisesine geçmek istiyorum Kalfalık, ustalık ve usta öğretici diplomam var. 110 kredide mezun olabilir miyim

   • Açık ihl 4. Sınıftayım 182 kredim var bu dönem devamsızlıktan kalcagım için maole geçmek istyrm 2.dnm başında maole geçip mezun olabilirmiyim

 6. Merhaba bende düz lise mezunuyum şimdi mesleğe gitmek istiyorum ama tekrar baştan lise okumam gerektiğini söylediler yoksa sadece meslekle ilgili kalan derslerle geçiş yapıp mezun olabilirmiyim

 7. Hocam açık lise okuyorum 57 kredim var 15 ortak dersim kaldı. Arkadaşlar senin kalfalık ve ustalık belgen var meslek okuluna kaydını yaptır 110 krediyi doldur bu sene mezun olursun dediler ağustosta kayıtlar başlıyormuş aralık 7-8 imtihana girdim kaç puan aldığımı bilmiyorum ağustosta meslek lisesine kaydımı aldıracağım ağustosa kadar 2 kere daha imtihana girerim 110 krediyi tamamlarım mezun olabiliriyim tşk.

 8. Aol de mevcut 130 kredim var maol geçis yaptığımda 118 kredi veriliyormuş mezun olabiyormuyum direk istenilen toplam krediyi tamamlıyorum krediyi tamamladıktan sonra 3 sene neden beklemeliyim

 9. 2007 de ilk kaydımı yaptırdım aöl de 36 kredim var bu zamana kadar 3 veya 4 sınava girdim kayıt yenileyip bütün sınavları vermem halinde ne zaman mezun olabilrim.

  Teşekkür ederim

 10. Benim 186 kredim var alanım açıköğretim lisesi aolden maol e çocuk gelişimi ne geçiş yapmak istiyorum çocuk gelişimi okursam kaçıncı sınıftan başlarım alan derslerindenmi sorumlu oluyorum sadece ve kaydımi maole hangi dönem de aldirabilirim

  • 2020 Ağustos ayında MAÖL geçiş yapabilirsiniz, AÖL bitirmeden geçerseniz 3 sene, AÖL bitirdikten sonra geçerseniz hızlandırılmış eğitimle 2 senede mezun olabilirsiniz.

 11. merhaba ben meslek lisesinden aöl’ye geçtim ve ders farkından dolayı kredilerim tam değil maöl’ye geçtiğim zaman kredilerim tekrar gelir mi

 12. Ben yeni açık öğretim lisesinden mevzun oldum maol kayıt yapabilirmiyim kayıt yapabilirsen hangi tarihte yapabilirim?

 13. Sayın Admin Aöl de 127 kredim mevcut Aöl de okudugum dönemse 10 dönem oldu kalfalık ustalık usta öğreticilik belgelerim mevcut şimdi ben 2020 Ağustos ayında maöl e geçiş yaptıgımda bunlara rağmen 3 sene daha maöl de yüz yüze eğitim mi almam gerekiyor.Ayrıca tüm kültür derslerimi sınavla aöl de verdim zorunlu ders sayım kalmadı. Maöl e geçiş yapacagım alansa kalfalık ustalık belgelerim oldugu alandır.

 14. ben 2. dönemde kayıt yenileme yaparak mesleğe geçmek istedim ama 2. dönemde geçiş olmadığını söyleyip geri çevrildim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir