Açık Öğretim Lisesinden Mesleki Açık Öğretim Lisesine Nasıl Geçiş Yapılır?

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri isterlerse MAÖL – Mesleki Açık Öğretim Lisesine geçiş yapabilirler. Açık Öğretim Lisesinden MAÖL – Meslekî Açık Öğretim Lisesine geçmek isteyen kayıtlı öğrenciler her öğretim yılının başında yüz yüze eğitim veren Meslek Lisesi okul müdürlüğüne dilekçe ile başvurarak geçiş yapabilirler. Öğrencinin Açık Öğretim Lisesinde kazandıkları dönemler ve krediler aynen korunur.
aolden-maole-gecis-islemi

Geçiş işlemi yaparken aşağıdaki hususları lütfen dikkate alınız;

1. AÖL –  Açık Öğretim Lisesinden MAÖL – Meslekî Açık Öğretim Lisesine geçiş işleminde başardığınız derslerden elde ettiğiniz kredi ve dönemler aynen korunur. Özetle dönem ve kredi miktarında bir değişiklik olmaz.

2. MAÖL – Meslekî Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçişler Yeni Kayıt dönemlerinde yapılmaktadır.

3. 18 yaşını doldurmamış öğrencilerin dilekçelerine velileri imza atmalıdır.

4. Dilekçe örneği için buraya buraya tıklayınız.

 

Mesleki Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine Geçiş İşlemleri için tıklayınız.
Açık Öğretim Lisesinden Örgün Eğitim Veren Okullara Geçiş İşlemleri için tıklayınız.

 

1.571 yorumlar

  1. Merhaba ben aöl den maöl geçiş yapmak istiyorum halk egitime gidip geçişmi yaptırmalıyım yoksa yüz yüze eğitim veren okula gidip dilekçe vermem yeterli mi birde159 kredim var. Çocuk gelişimi okumak istiyorum yaşımda 34 ne zaman bitirebilirim okulu ,yada aöl bitirip sonramı başvursam

  2. blank

    Merhaba suan 6 yillik asansorcuyum aol okuyorum 21 puanim kaldi meslek lisesi okumak zorundayim kendimi maol gecirip bolumu mú secip stajimi kendi is yerim de yapabilirmiyim ve yuz yuze egitim almak.zorundamiyim bilgi alabilirmiyim

    • blank

      Yüz yüze eğitim almak zorundasınız, stajınızı okuduğunuz alanla ilgili ve okulunuzun kabul ettiği tüm işyerlerinde yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir