AÖL – Açık Lise Öğrenci Giriş Sayfası

AÖL geçtiğiniz dersleri, sınav sonuç ve notlarını görebileceğiniz, ders seçimlerini, sınava gireceğiniz sınav adresini değiştirebileceğiniz öğrenci sayfası.aöl açık lise açık öğretim lisesi Açık Öğretim Lisesi Öğrenci Giriş sayfasından, Açık Lise sınavlarında geçtiğiniz ve kaldığınız derslerinizi görebilir, sınav sonuç ve notlarını görebilir, sınava gireceğiniz dersleri seçebilir, sınava gireceğiniz sınav bölgesi ve sınav okulunuzu değiştirebilir, gireceğiniz zorunlu dersleri ve muaf olduğunuz dersleri görebilir, seçmeli ve zorunlu ortak derslerden topladığınız toplam kredinizi görebilirsiniz. Yine güncel telefon bilgilerinizi bu sayfadan değiştirebilirsiniz. Ayrıca örgün eğitimden Açık Öğretim Lisesine aktarılan kredinizi takip edebilirsiniz.

Açık Lise Öğrenci sayfanıza girmek için buraya tıklayınız.

AÖL Okuluna sıfırdan kayıt yaptıran bir öğrenci zorunlu derslerini bitirip 192 krediyi tamamlamak şartıyla 8. dönem sonunda 2.5 yılda mezun olabilmektedir. Toplam döneminin en az 6 ve toplam döneminin en az 87 olması şartıyla Üniversite sınavlarına başvurabilmektedir. Açık Lise okuluna devan eden öğrenciler diğer örgün lisede okuyan öğrencilerle aynı haklara sahiptirler. Puanını tutturduğu tüm yüksek öğretim kurumlarında okuyabilirler. Özetle Avukat Mühendis Doktor ve benzeri olabilirler. Diploma notlarına göre ek puan alırlar ve yine öğrenimlerine devam ederken KPSS sınavlarına başvurabilirler.

Açık Öğretim Lisesine devam eden erkek öğrenciler 29 yaşına kadar askerliğini tecil ettirebilir. Senede 3 kez sınav yapılmakta ve öğrenciler geçer not alarak geçtiği derslerden kredi almaktadır. 8. dönem sonunda 192 krediye ulaşan öğrenciler AÖL okulundan mezun olmaktadır. Açık Öğretim Lisesi mezunları, okuldan mezun oldukları zaman, diplomalarında “mezun oldukları okul” kısmında “Açık Öğretim Lisesi” yazmaktadır. Sınavlarda 20 soru sorulmaktadır. 20 sorudan en az 9 doğru cevaplayanlar 45 geçer notu alarak ilgili dersten geçerek o dersin kredisini almaktadır. Yılda 3 kez yapılan dönem sınavları haricinde hemen hemen her sene Açık Lise okulunda ek sınav yada sınavlar yapılmaktadır. Ek sınavlar 3. dönem sınavı sonunda istek olması durumunda gündeme gelmektedir.

Yeni kayıt, kayıt yenileme ve sınav tarihlerini görebileceğiniz güncel iş takvimine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

965 yorumlar

  1. admin merhaba çok önemli bir sorum var. ben sınava başvuru yaptım. öğrenim bilgileri kısmında diploma notu 75.15 yazıyor. bir dönemim daha var, ilk dönem sınavlarımın ortalaması (kredilere bölme kredilerle çarpma falan onları yaptım) 87. neden böyle görünüyor olabilir?

  2. Iyi günler efendim. Bir sorum olacaktı: AÖL 2.dönem sınav kayıt tarihleri belli mi acaba? Belli ise ne zaman içinde yapmam lazım. Umarım cevaplarsıniz. Teşekkür ederim.

    • 2. dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri sona ermiştir. 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı III. Dönem Kayıt Yenileme işlemleri 24 NİSAN – 14 MAYIS 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by aciklise.net Açık Öğretim Lisesi