Ders Seçimi Sistemden Nasıl Yapılır?

Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt olan öğrencilerin en çok zorlandığı konu ve sorduğu soruların başında ders seçim işlemleri gelmektedir. Öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için aşağıdaki yazıyı okumaları ve gereğini yapmaları gerekmektedir.

2017/1. Dönem ders seçimi ekranı; 7-8 Ekim 2017 tarihlerinde yapılacak olan uzaktan eğitim dersleri ek sınavı sonuçları sisteme aktarıldıktan sonra açılacaktır.

1. Yeni kayıt yaptırmış öğrenciler durumu aktif hale geldikten sonra mutlaka derslerini seçmelidirler.
2. Kayıt yenileme işlemlerini yaptırmamış olanlar mutlaka kayıt yenilemelerini yaptırmalı ve sonrasında derslerini seçmelidirler.
3. Yeni kayıt yada kayıt yenilemesini yaptırıp dersini seçen öğrenciler seçmiş oldukları dersleri bir daha gözden geçirebilirler. (Yanlış ya da eksik ders seçmiş olabilirsiniz)
4. Sınav tarihlerinde nerede olacaksanız sınav merkezini ona göre tercih ediniz.(Sınav merkezini doğru seçtiğinizden emin olunuz.)
5. Ders seçimlerinizi yaptıktan sonra seçmiş olduğunuz derslerin kitaplarını kitap dağıtımı yapan irtibat bürolarından alabilirsiniz veya ders içeriklerinden çalışabilirsiniz.
6. Görme engelli öğrenciler ders seçme işlemini yaptıktan sonra ihtiyaç duydukları sesli kitapları (CD’leri) (0 312) 296 94 24’ü telefonla arayarak isteyebilirler veya web sayfamızda bulunan internet tv’den (sesli kitapları) dinleyebilirler.
7. Kayıt yenileme (veya yenilememe),ders seçimi, sınav merkezini belirleme, adres bilgilerini güncelleme sorumluluğu öğrencilere ait olup; sınav hazırlıkları tamamlandıktan sonra (sınavdan en az 30 gün önce) kesinlikle değişiklik yapılamaz.

Açık Öğretim Lisesine  2017-2018 Öğretim Yılı 1. veya 2. Döneminde, İlköğretim / Ortaokul mezunu olarak (diploma ile)  Yeni Kayıt (İlk Defa) yaptıran öğrenciler, aşağıdaki listede sıralanmış olan dersler otomatik olarak kendilerine atanacaktır.

 

DERS KODU DERS ADI KATEGORİ KREDİ DÖNEM
111 DİN KÜLT. VE AHLAK BİLGİSİ -1 ORTAK 1 2017-1
131 TARİH – 1 ORTAK 2 2017-1
151 COGRAFYA – 1 ORTAK 2 2017-1
161 MATEMATİK – 1 ORTAK 4 2017-1
168 GEOMETRİ – 1 ORTAK 2 2017-1
181 YABANCI DİL – 1 ORTAK 3 2017-1
401 DİL VE ANLATIM 1 ORTAK 2 2017-1
411 TÜRK EDEBİYATI 1 ORTAK 3 2017-1
421 FİZİK – 1 ORTAK 2 2017-1
431 KİMYA – 1 ORTAK 2 2017-1
441 BİYOLOJİ – 1 ORTAK 2 2017-1
461 EKONOMİ – 1 SEÇMELİ 2 2017-1
476 İŞLETME – 1 SEÇMELİ 2 2017-1
483 SAĞLIK BİLGİSİ – 1 ORTAK 1 2017-1

 

Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin derslerini doğru ve eksiksiz, nasıl seçeceğine dair ayrıntılı olarak hazırlanmış aşağıdaki videoyu seyrederek derslerini kendileri rahatlıkla seçebilirler.

 

842 yorumlar

 1. ya bana bir yardımcı olabilir misiniz ben imam-hatip 1. dönem yeni kayıt yaptırdım ve ders seçimi konusunda zorlanıyorum derslerin hemen önünde yazan sayılar ne anlama geliyor

 2. Merhaba, ben bati avrupa acik ögretim lisesi ögrencisiyim. 7. dönem icin kayitimi yaptirdim ve aktif gözüküyorum. Fakat ders secimi ile ilgili sayfamda bir veri bulunmamakta ve 25 Ekim cuma gunune kadar ders secimleri bitmekte diye bir bildiri var. Der secimimi nasil yapabilirim? Yardimci olursaniz memnun olurum.

 3. merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak. Ben 1.dönem kayıt yaptırmadım herhangi bir sınava felan girmedim ama 2.dönem kayıt oldum öğrenci durumun aktif oldu ders seçmem gerekiyo şuan ne seçeceğimizi bilmiyoruz ilk önce hangi dersleri seçmeliyim ? yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler 🙂

 4. merhaba kayit yaptirdim derslerimide sectim biraz zaman gecti ve suanda hangi dersleri sectigimi goremiyorum yardimci olabilirmisiniz cok acil lutfen

  • Seçilen (sınavına gireceğiniz) dersleri genel bilgiler menüsü altında bulunan dönem dersleri (2013/3 aktif dönem) kısmından görebilirsiniz.

 5. merhabalar,
  meslek lisesinde okuyorken 3. sınıfta okulu bıraktım. 2009 yılında maöl’ye kayıt oldum fakat askere gittiğimden sınavlara giremedim. neyse ki bu dönem kayıt yeniledim ve düz liseye geçiş için dilekçe yazıp o şekilde devam edeceğim. sorum şu;

  kredi bilgilerime baktığımda

  toplam dönemi; 8
  aöl’de okuduğu dönem; 2

  şeklinde gözüküyor. şimdi ben 8 dönemlik bir aöl öğrencisi gibi değerlendirilip ona göre ders seçebilecek ve hak tanınırsa ek sınavlara girebilecek miyim yoksa 2. dönem derslerini mi seçebileceğim en fazla ?

  ayrıca, sınavına girmediğim dersler muafiyet için ( mat1 ve 2 sınavları seçilmiş öncesinde ) sayılıyor mu ? matematikten 2 kez mi yoksa 3 kez mi sınava girmem gerekecek muafiyet için ?

  son olarak,
  bu sitede emeği olan herkese teşekkürler.. biz açık liseliler için ilaç değerinde 🙂

  • 8. dönemde olduğunuz için istediğiniz dersleri seçebileceksiniz. Ek sınav şartları henüz netleşmemiştir. Toplamda 3 kez sınavına girip başarısız olduğunuz derslerden muaf olursunuz.

 6. Ders seçimleri ne zaman başlıyo bilgisi olan ?

 7. slm ders seçimi yaptıktan sonra yazdır derken demek istediği yazıcıdan çıkacak olan kağıtmı acba çünkü bende yazıcı yok başka yerden de yapamam ders seçmini bilginiz varmı acaba

 8. basarisiz ders kredisi 97 zorunlu dersimde 8 tane kaldi tahmin sure ne kadar surede bitirebilirim AOL Tesekkürlerr…

 9. imamhatip lisesine yeni kayıt yaptırdım lütfen ortak ders alan dersi seçmeli ders demeden dersin direk ismini yazarak şu dersi seç diye yardımcı olabilcek varmı?

 10. Merhaba, ben uzun aradan sonra bugun kaydımı aktifleştirdim. Fakat ders seçimi nasl olucak anlayamadm. Ortak derslerm gözüküyo ama hep karşılarında muaf yazıyo. En fazla kaç kredi seçebilirm. Ve zorunlu derslerden hangisini seçtigim fark edermi. Lütfen yardımci olun.

  • Muaf dersleri seçmek zorunda değilsiniz, öncelikli olarak zorunlu ortak derslerinizi seçiniz. 35 kredilik ders seçebilirsiniz.

 11. kaç tane ortak ders seçmem lazım kaç tane seçmeli seçmem lazım yani ben yabancı dil öğrencisiyim 8 yabancı dil dersinide alıcam ama kaç kredilik ortak ders seçmem lazım

 12. merhaba ben kayıt yaptırdım. alansız 3. dönemi okuyorum ..daha önceden kaldığım dersler vardı ..toplam 35 kredi seçeceğimizden önceden kaldığım ortak dersleri seçtim ..35 kredi dolduğundan seçmeli ders seçemedim .. illa ki seçmeli ders seçmek zorundamıyım ?? zorundaysam kaldığım dersleri nasıl vereceğim… teşekkürler…

 13. Merhaba ben yeni ayıt yaptırdım şuan ders seçeceğim ama en azami 35 kredilik ders seçebiliyorum bu derslerin hepsi ortak dersler mi olmalıdır? yardımcı olursanız sevinirim.. teşekkürler

 14. Merhaba, ben iki sene sınıfta kaldığım için açık liseye geçiş yaptım. Şu anda ders seçiminde yardımına ihtiyacım var. Toplam 35 krediye kadar ders seçebiliyorum orasını anladım fakat, Dil Anlatım Ortak derslerinin tümünü seçmek zorunda mıyım? Matematik seçmesem olur mu? (Geometri dahil) Teşekkürler.

 15. cengiz coşkun

  merhaba,

  şimdiye kadar 11 ders 29 kredi seçtim. benim anlayamadığım 11 derstenmi sınava girecem dahada seçebiliyorum mesala 13-14 ders oldu bunların hepsindenmi bu dönem sınava gireceğim.

  • 35 kredilik ders seçebilirsiniz. Seçtiğiniz derslerin tümünden sınava gireceksiniz.

   • Peki seçildiği 35 kredi olunca hepsini mi sınavda verilecek be aralıkta sınav olucak ilk ders seçiyorum 35 kredi 14 ders oluyor en az kaç ders seçiliyor teşekkürler

 16. Ebru bahar özhalepli

  Mrb ortak derslerin hepsini seçmek zorundamiyım mesela matematik 1 ve matematik 2 yaziyo ikisinide mi seçmeliyim ve son olarak ortak derslerin bi kısmını diğer dönemlerde versem olurmu ? Şimdiden tşkler. .

 17. slm ben arkadaslarin sayesinde yanlis ders sectim sistem kapandi maolde 1.donem ogrencisiyim 2donem aol gecsem sıkıntı olurmu

 18. slm ben arkadaslarin sayesinde yanlis
  ders sectim sistem kapandi bunu duzeltme sansim varmi

 19. Meraba meslek lise 3 de okulu bıraktı açık lisede duz lise olarak devam edebilir miyim 2.donemde kayıt yaptırcam

 20. Ben meslek lisesinde okuyorum 2 ci dönem açıktan düz liseye geçmek istiyorum benim açığa geçtiğim vakit kaç kredim olur kaç ders seçebilirim beni bu konudaki soru işaretlerimi giderirseniz mutlu olurum teşekkürler.

 21. Merhaba neden öncelikle zorunlu ortak ders seçmemizi tavsiye ediliyor neden seçmeli dersler değil de zorunlu dersleri ilk önce seçmemiz lazım

 22. Ben AÖL 1. Şifa yeni kaydetti oldum ama ders seçimi yapamiyorum

 23. 1. dönem kaydını kaçırdığım için 2. döneme yeni kayıt yaptırdım. 35 kredilik ders seçmeliyim onu anladım fakat zorunlu dersleri istediğim dönemden seçebilir miyim? (3. ya da 4. dönem derslerinden de seçmem mümkün mü ? )

 24. merhaba 1 sorum olack birinci dönem ders seçimlerimi yaptım hepsinden geçtim sadece ortak olan edebiyat 7 den geçemedim ve kredimi tamamladım 2. dönem edebiyat 7 i seçmem gerekirmi yada bunun yanında ortak derslerden seçmem gerekirmi kredimi 1. dönem kredimi tamamladığımdan yeniden ders seçmem gerekiyor mu hangi dersleri seçmem gerekiyor?

 25. bana lütfen bana yardmcı olun. Ben lise1i örgün okudum bıraktm şmdi açk liseye kaydımı yaptm Ama hangi dersleri seçeceğimi bilmiyorm

 26. ben2dönem kayıtdigimi yeniledim ama ders seçmeyi unuttum ve ders secemedim napcam şimdi?

 27. Buğra Bostancı

  40 Kredim kaldi ve Zorunlu dersim hiç kalmadi hepsini geçtim. Kolay yoldan nasil mezun olabilirim.

 28. Ben 2 yıldır 30 kredinin üstünde ders secemiyodum ama 35 kredilik ders secebiliyosunuz dediniz. Bildigin 30un üstune çıkmadı hic sinava girecegim derslerin toplam kredisi. Acaba bi yanlislikmi yapiyodum 2 yildir

 29. Merhaba.. Secmeli dersten istediğim kadar secebilir miyim bir sınır var mı acaba? Bu sekilde 35 krediyi tamamlamak istiyorum.

 30. Merhaba ortak derslerde muaf yazıyor bunları seçmelimiyim yoksa şeçmeli derslerimi seçmeliyim

 31. mrb ortak derslerden geçtiğimiz dersleri ikinci bi defa seçmek zorundamiyiz

 32. ya arkadaslar 2015 3.ddönen ders seçme işlemi ne zaman bitiyor açık lise için

  • KAYIT YENİLEME İŞLEMİNİ YAPTIRDIĞI HALDE DERSLERİNİ SEÇMEYEN (kayıt yenileme bedelini yatıran herkes dahil) öğrencilerin dersleri sistem tarafından atanacak olup ders değişikliği mümkün olmamaktadır. Atanan dersleri 10 temmuzdan itibaren genel bilgiler menüsü altında bulunan ders bilgileri (alınan) kısmını açarak (dönem derslerinden 2014/3 açılacak ) görebilirsiniz.

 33. Merhaba . En son olan 3. Dönem ders seçimini yaptım hatta telefonda kalsın diye screen aldım ama şimdi girdiğimde ders seçilmemiştir diyor . Bunun için birşey yapılıyor mu yoksa otomotik kendi seçiyor mu yine

  • KAYIT YENİLEME İŞLEMİNİ YAPTIRDIĞI HALDE DERSLERİNİ SEÇMEYEN (kayıt yenileme bedelini yatıran herkes dahil) öğrencilerin dersleri sistem tarafından atanacak olup ders değişikliği mümkün olmamaktadır. Atanan dersleri 10 temmuzdan itibaren genel bilgiler menüsü altında bulunan ders bilgileri (alınan) kısmını açarak (dönem derslerinden 2014/3 açılacak ) görebilirsiniz.

 34. Selamu aleykum. Kayıt yenilemeyi yaptırdım fakat ders seçme işlemini unuttum sistem zorunlu dersleri otomatik olarak seçiyor mu?

 35. Merhaba ben Eylül de açık lise ye kayıt yaptırcam fakat aklımda bir kaç soru var 1.ders seçilirken mesela matematiğin ilk dönemde hepsinine mi giriyoruz 1,2,3,4 gibi oylemi secicem dersleri 2.matematik ten gectim 2.donem de yine matematik var mi sistem nasil devam ediyor dönemleri anlamadim 8 dönem deniyor ama yilda 3 donem sinav var tam olarak ders nasil secilcek donem de ummarim anlata bilmisimdir tesekkurler

 36. Mrb arkadaşlar ben açık lise kayıt yeniledim. Derslerim otomatik seçilmiş ama ben göremiyorum bana yardımcı olurmusunuz

  • Sınavına gireceğiniz dersleri ‘Öğrenci Girişi’nden sisteme girerek ‘Ders Bilgileri(alınan)’ butonundan ‘Dönem Dersleri’ni tıklayarak açılan sayfada ‘2014/3’ dönemini seçerek öğrenebilirsiniz.

 37. Merhaba ben 3.döneme kayıt yaptrdm ama ders seçme gününü kaçırdm o yüzden sistem birkaç zorunlu dersimi seçmiş.Bu sınavdan sonra mezun olmak istiyorum zorunlu derslerim kalırsa sınavı ne zaman olur ? 4.döneme kayıt yaptırmak zorunda mı kalırım lütfen acil bilgi 🙁

 38. mrb bn 8 temmuz 2015de kayıt yaptırdım nasıl ders seçe bilirim süresi nekadar ders seçimi işlemi nsıl oluyır

 39. Merhaba benim şuan öğrenci durumum aktif ama dönem bilgilerine giriyorum orda mevcut dönem bilgileri 2014-3 e kadar bunun nedenini ogrenebilir miyim

 40. Yiğit şimşek

  merhaba benim su anda 182 kredim var acaba üniversite sınavlarına girebilirmiyim 2016 yılında dersaneye falan gitmek istiyorum ama bi sorun cıkarmı diye merak ediyorum mezun olmam için ne yapmam gerekiyor?

 41. Meraba ben ders seçimi yapmadım ve sınavım hafta sonu ders seçımleri bitti mi ? 😀

 42. ders seçme işleminde 30 kredinin altında seçebilirmiyiz,yada seçmek mümkünmü ?

 43. Merhaba ben yeni kayıt olcam ama matematik 1 matematik 2 8 fln ne oluyor tam anlayamdm..

 44. Merhabalar. Ders secimini yaptim fakat kaydedemiyorum. Ilk kez tek basima seciyorum sectigim dersleri nereden kaydedicem

 45. niye ders seçimi yapamıyoruz ?

 46. Ders seçme diye birşey çıkmıyor napcan ben

 47. Ben mesleki acik liseye kayit yaptirdim.sayfamda aktif gozukuyoru.yalniz yenileme islemimden sonra ders secme butonunu goremedim.yani ders secimi yapamiyorum aktifmi degil sayfa yada nasil bi yol izlemem gerekiyor

 48. Ben lise 2.sinifta tasdikname alarak acik liseye kaydoldum.daha once orgun egitimde oldugum icin acik lisede kredim olacakmi

 49. merhaba ben kayıt yeniledim her dönem ders seçmek zorundaymışız ama benim ders seçme butonun yok yani öyle bir seçenek yok 12 ekimden sonra seçebilecek miyiz kesin bir de neden 12 ekim ?

 50. ben yeni kayıt oldum acıklıseye mat 1 2 3 var ders secmede anlayamadım ??birde hiç matematik fizik geometrre secmeme hakkım varmı ilk kayıt 1. dönem toplam kac ders secilmeli ? tsk

 51. ders seçmeye tıkladığımda yanı öğrenci girişine tıkladığımda error diyor …açılmadığı içinmi yoksa ben mi yanlış yapıyorum

 52. pardon yorumları yeni gördüm 12 ekimde sistem açılacak sanırım 🙂

 53. arkadaşlar bende böyle çıkmıyor giriyorum ders seçme felan yok yardımcı olurmusunuz bana

 54. bu gün 12 ekim ve ben ders seçme işlemini gerçekleştiremiyorum ne zaman ders seçebilirim

 55. kaç ders sece biliirm acabaya

 56. Derslerimi sectim ama yazicim yok dersleri yazicidan cikartmak zorundamiyim

 57. arkadaslar on kayıt ogrencısıyım ders secımını yapamıyorum herhangı bı buton da yok yardımcı olurmusunuz tesekkurler

 58. Bi sorum olacak ben bu donem acik ogretime kayit oldum sistemime halen ders secme diye bi buton gelmedi internete yaptigim biraz arastirmayla anladigim kadariyla bankaya para yatirdiktan sonrami ders secme butonu aciliyor anlamadim ben naail ders secem ders secme butonu nasil gelecek

 59. Bide hic aktif olmama gibi bi durum soz konusu olabilirmi ders secme islemini yapamiyanlar oluyormu

 60. Seçtiğimiz 35 kredi sınavlara hangi Aralıkta giriliyor. En az kaç ders seçiliyor teşekkürler

 61. Ders seçimi yapacağım .Tasdiknamemde biraz kredim var.Ders seçiminde alan yok seçtim.Nasıl ders seçmi yapayım

 62. Ya ben ders secimi yaparken derslerin kenarinda sayilar var 1 2 3 6 vs gibi ben hep 1 numarali olanlari seçiyorum bi sıkıntı olur mu acaba ?

 63. sistemde hala ön kayit olarak gözüküyorum ders secimi butonu yok 4 kasimda secimi bitecek ne zman aktif olurum acaba

 64. KREDİM 247. Bu dönem 8.dönemim. 5 zorunlu dersim var. Sadece zorunlu dersleri seçip (seçmeli olmadan) verirsem mezun olabilir miyim?

 65. İyi günler ben ders seçimimi yaptım ama şuan hangi derlerin olduğunu görmek istiyorum nasıl öğrenebilirim?

 66. Ben yeni kayit yaptirdim ama ders secmeyi bilmiyordum sinav olabilcekmiyim acaba ?

 67. Hocam ayni sorn bndde var ders secmedim simdi sistem otomatik secilen dersler gozukmuyor sinav giris yeride dahil ne yapmaliyim

 68. merhaba 1.dönem geçtiğimiz dersleri 2.dönem seçmelimiyiz sadece başarısız olduğumuz derslerimi seçmeliyiz ayrıca 1 dersi 2 kere seçebiliyomuyuz mesela matematik 1 ve 2 gibi

  • Geçtiğiniz dersleri tekrar seçemezsiniz, başarısız olduğunuz zorunlu ortak dersleri geçene yada muaf olana kadar seçmeniz gerekir.

 69. Merhaba ben 4. Dönem sınavına girdim 5. Dönemde ingilizce 2 den muaf olacağım.ingilizceleri çabuk bir şekilde nasıl verebilirim yani zorunlu derslerden ingilizce 2 -3-4 – derslerini aynı anda seçebilirmiyim.

 70. Merhaba ben ilk defa açık öğretim lisesinde okuyorum 1 ci sınıfım ilk dönemi bitirdim şimdi 2. dönemde ders seçimi yapıcam mesela ben ilk dönem dersleri seçerken derslerin başında hep 3 yazılanları seçmiştim şimdi seçiceğim ekranda yabancı dil 4 var yabacı dil 3 var matematik 4 felan var kafam karıştı hangisni seçiceğimi bilemiyorum yardımcı olurmusunuz acaba ?

 71. merhaba benjm 6 tanw zorunlu dersim var ve kayitta 4 tanesini sectim geri kalan iki tanesini alacakmiyim yoksa seneyemi alcam bi yardimci olub

 72. dersleri seçtikten sonra öylece siteden çıkıyormuyuz.yani bi kaydet diye birşey yok ondan sordum

 73. Ders seçme süresinde hiçbir ders seçmeyince sistem otamatik olarak bizim için seçim yapıyor mu? Yoksa ders seçmediğimiz için sınava giremeyecek miyiz?

 74. Ben derslerimi seçemedim sistem ne zamana kadar otomatik ders seçer belli bi tarihi varmi

 75. Ders seçimI yapamadim Otomatik yapildI
  Otomatik ders secimlerini nerden gorebilirim

  • Genel bilgiler menüsü altında bulunan dersler (alınan) kısmını açarak dönem dersleri (2015/2) seçerek görebilirsiniz.

   • ben 3 donem icin ders secımı yamadım fakat sıstemın otomatık olarak yaptıgını bılıyorum. 1. ve 2. donem derslerını gorurken 3 donem ıcın sıstemın sectıgı derslerı goremıyorum ne yapmalıyım ?

    • 1-Öğrenci numaranız ve şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapınız.
     2-Öğrenci Genel Bilgiler menüsü altında bulunan Ders Bilgileri ( Alınan ) kısmına tıklayarak bilgilerin açılmasını sağlayınız
     3-Açılan bilgilerin üstten en sağında bulunan ” Dönem Dersleri ” kısmını açınız
     4-” Öğrenci secilen dönemde aldığı dersler ” ekranı açılacaktır .”dönem seçiniz ” kısmından 2015/3 dönemini açınız.Açılan ekranda görülen dersler üçüncü dönem sınava gireceğiniz derslerdir.

     Not:2015/3 demek 2015-2016 eğitim öğretim yılı 3. Dönem demektir

 76. Ders secimi yapmayi unuttum 2 zorunlu dersim var sistem bana o dersleri vermemis sinavda odersleri secersem geçebilirmiyim cok acil admin lutfen

 77. Ben zorunlu derslerin birinden kaldım 3. dönem için kayıt yenileyecek miyim

 78. ben eksik ders sectim tamamlamyı unuttum 22 kredilik oldu sistem 35e tamamlar mı acaba?

 79. 8donem uzeri okudum ama kredim 30 ek sinava girebiliyor muyum ve ek sinav kaytlari tahminen ne zaman olur

 80. Muaf dersleri seçtim bu sıkıntı olurmu girebilirmiyim yani muaf olduğum derslerden de sinava

 81. Ek sınav ücretini yatırdım 30 tl. Ama ders seçemiyorum…. Benim öğrenci sayfamda yok. Sınav yerimi nasıl güncellicem ve ek sınav için nasıl ders seçimi yapcam yarın son gün lütfen yardım edin

 82. Yeni kayit yaptirdim ortak dersleri nasil secmem gerek ? Hic bit bilgim yok yardimci olursaniz sevinirim. Bolum yiyecek icecek hizmetleri

 83. Ders seçimi yapabilecegim bi link yok ne yapmalıyım. Ders seçimleri nezaman başlıcak.

 84. Merhabalar. Örgün öğretim son sınıfta ikinci dönem devamsızlıktan sınıfta kaldım ve 9 eylül de yeni kayıt yaptırdım. Öğrencilik durumum aktif. Kredi bilgileri kısmında toplam kredim 264 yazıyor. Mezun olmak için 192 kredi gerekiyor. O halde sadece dönem doldurup dil anlatım zorunlu dersini versem mezun olur muyum ? Aöl de okuduğu dönem 1 toplam dönemi 9 yazıyor. Ancak ben son yıl sınıfta kalmıştım o yüzden 6 dönem okumuş oluyorum. Ancak toplam dönemde başka bir şey yazıyor. Bir hayli kafam karıştı. Bu konuda beni bilgilendirir ve mezun olmam için ne yapmam gerektiğini söylerseniz sevinirim. Teşekkürler…

 85. Ders secimimi yapamıyorum sınav ücretini yatırdım aktif görünüyorum ama ders seçme butonu yok
  Yardımcı olabilirmisiniz

 86. Nezaman acilicak bi bilginiz varmı acaba

 87. Ders secimleri basladi mi acaba

 88. Ders seçimleri açıldı mı?

 89. Ders seçme işlemi açıldıysa kayıt yenileme olmuş demek mi

 90. Ders Seçimi ekranında istediğim seçmeli ders yok ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ Alabileceğim dersler listesinde var ama ders seçme ekranında yok Nasıl yapabilirim

 91. Ya benim açıldı fakat durumunuz ders seçimi için uygun değil diyo ben sınav ucretimi yatırdım neden öyle diyo

 92. merhaba bugun harc yatırdık lakın ders secemıyoruz neden

 93. ders secemiyorum lutfen biri yardım etsın

 94. Durumunuz Ders Seçmek için uygun değildir yazıyor yardımcı olurmusunuz lütfen

 95. Durumum aktif oldugu halde ders secemiyorum yardimm edin lutfenn

 96. merhabalar durumum aktif ama ders secim sayfasına girdiğimde sayfa acılmıyor ve adres değişikliği yapmam gerekiyor ama yapamıyorum yardımcıolurmusunuz

 97. Admin benim durumum aktif gözüküyor ancak durumumuz ders secmek için uygun deil diyor ve biraz önce 25-27/09/2016 son tarih gözüküyor

 98. Ders secemiyorum durumum hala aktif degil 5 10 gune aktif olur diyor halk egitim e ben ders secimi icin gec kalmis olmazmiyim ?

 99. Durumum hayla aktif değil ders seçemiyoru m ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz

 100. hocam ben bu sene kayıt yaptırdım kayıtlar açılır açılmaz fakat ben hala ön kayıt öğrencisi olarak gözüküyorum ve hala ders seçimi yapamıyorum bana yardımcı olur musunuz mağdur olmak da istemiyorum acaba mağdur olur muyum???

 101. yeni kayıt yaptırdım 1 ay oldu ama hayla ön kayıt öğrencısı olarak gözüküyorum ve ders seçimi yapamıyorum telefonla aradım halk eğitim merkezine veya aöl kayıt bürosuna gitmeniz gerek dediler gittim sırayla kontrol edilip aktif edilecektir dediler birazdaha beklememi söylediler. mağdur olmak istemiyorum ne yapmak gerekiyor bilgi varmı beni bilgilendire bilir misiniz lütfen .

 102. admin ben ders seçme işlemini yapmayı unuttum şimdi sistem otomatik derslerimi seçti mi seçtiyse ben bunu nereden bulabilirim sayfamda göremiyorum

  • Derslerini zamanında seçmemiş öğrencilerin ders atamaları sistem tarafından otomatik olarak atanmıştır. Atanan dersleri
   Genel Bilgiler menusu altında bulunan Dersler ( alınan ) kısmından dönem derslerini (2016/1) açarak görebilirsiniz

 103. bende uzun yıllar sonra liseyi okumak istiyorum açık ögretim imamhatip okumak istiyorum bilgi verirmisiniz nasıl kayıt olucam

 104. bu sene (2017) muafiyet durumunda degisiklik oldugu dogru mu normalde 3 kere kalinca muaf oluyoruz
  bir dersten muaf olabilmek icin kac defa kalmak gerekir cevaplarsaniz sevinirim

 105. 19 ocakta yeni kayıt yaptırdım ne zaman aktif olup derslerimi seçebilirim?
  Birde ben yeni kayıt yaptırdım martta ki sınav için ücret ödeyecek miyim?

 106. Bende 27 ocak 2017 yeni kayıt oldum derslerimi ne zaman seçicem öğrenci durumu aktif yazıyor ama ders secmek için buton gözükmüyor

 107. ben 23 ocak yeni kayıt oldum derslerimi daha seçmedim sorun olurmu

 108. Teşekürler… Ders seçimi nasıl yapmalıyım ve kaç ders seçmem gerekiyor

 109. 1. Sınavın 7 dersinden geçer not aldım. 7 dersimden geçemedim . 2. Dönem sınavlarında geçemediğim derslerimi vericem . Tam detaylı bilmiorum yardımcı olurmusunuz

 110. Yine bütün zorunlu dersleri fln seçip 14 derse tamamlıycam yanı

 111. 9 dönem boyunca yeterli krediyi toplayamazlar ve okulları uzar ise kredi sayılarında azalma olur mu yoksa kaldıkları yerden mi devam ederler

 112. merhaba bu sene yeni kayıt yaptırdım ders seçimi yapıcam sormak istediğim her dersi seçebiliyormuyuz yoksa belirli derslerimi alabiliyoruz sadece bu dönem için

 113. Mehmet KARAKAYA

  Kayıt yeniledikten sonra ,açık lise öğrencileri bir seferde toplam kaç kredilik ders seçebilirler.

 114. merhaba ders seçim bölümünde 6 adet zorunlu ders var fakat ders bilgileri bölümünde zorunlu ders 22 adet onları seçemiyor muyum

 115. Iyi gunler ben kayt yaptm ama ders secemiyorum neden

 116. Merhaba ben ders seçimi yaptım.Ancak aldığım derslerden ötürü kredi 34 oldu 35’e tamamlayacak uygun ders yok bana göre bir sorun olurmu?Yanıtlarsanız çok iyi olur Teşekkürler

 117. 30 ocakta kayıt yaptırdım ders seçemiyorum neden

 118. Acik lise 2.dönem deyim ders seçimi yaparken karşılığında 3 dönem olanlarımi secmeliyim..otomatik sec dediğimde 1.dönem yazanlarida alıyor. Nasil yapacağımın mantığını anlamayadim..yardimlarinizi rica ederim

 119. 31 ocakta kayıt yenileme parasını yatırdığım halde hala durumunuz ders seçimi için uygun değildir şeklinde bi uyarı vermekte. sistemde bu kadar uzun süre problem yaşanması normal mi

 120. alparslan gezer

  Durumunuz Ders Seçmek İçin Uygun Değildir. yazısı var ders seçemiyorum

 121. Merabalar
  Ben gecen seneden beri kayitliyim 4ncu kaydolusum ama hic sinava giremedim surekli sehir degistirdigim icin sorun olurmu

 122. Merhaba ben kayit kayıt yeniledim ama aöl sayfama girdiğimde durumunuz ders seçimine uygun değil diyor

 123. Slm ben üçüncü donemimde coğrafyadan 45 aldım ve bunun gibi ortak derslerde de düşük ve yüksek aldım çok karışık bu ders. seçimleri dize sorum örneğin ben 3.donem coğrafya 45 aldım 4.donem coğrafya 4u seçecekmiyim yoksa geçtim sayılırmı

 124. Merhaba ben acik ogretime bu donem kaydoldum 10.sinif ogrencisiyim kac ders secmeliyim birde ortak dersleri secmeme gerek varmi

 125. Birde hangi dersleri secmeliyim yardimci olursaniz sevinirim

 126. Soru: Bir öğrenci 1. Dönemde 12 ders alsa. Bunlardan 6 sından başarısız olsa.
  Bu öğrenci 2. Dönem derslerini hangi donemden nasıl seçecek?
    Bilgi için şimdiden teşekkürler. İyi günler..

 127. Selam ben 3 yıl ara verdim şuan 115 kedim var ama kredi bölümünde zorunlu ders 0 yazıyo tam anlamadım

 128. Merhaba. 2. Donem kayıt yeniledikten sonra ders seçimini önce ilk donem kaldigim derslerden mi başlamam gerek yani kaldigim dersleri kesinlikle seçmeli miyim

 129. Mustafa uzunpınar

  1. dönemden kalınmış olan zorunlu dersler tercihlerde öncelikli mi olmalı 15 adet zorunlu 1 ve 2 dönem dersleri var 1 dönemlere ilaveten 2. dönem zorunlularmı yoksa seçmeli de ilave edilebilirmi

 130. Merhaba admin abi simdi bu 18-19martaki sinav dan sonra baska herhangibir sinav varmi?
  birde sinav merkezini ogrenmek icin ogrenci girisinden girmeye calastim acilmadi baska nrden ogrenebilirim?simdilik sorum bu kadar kusura bakma abi sanada cok soru soruyorum ,cok sagol allah razi olsun senden

 131. Ben kimya 1 seçicem ama sadece kimya 2 var napalıyım sizce

 132. Admin abi ogrenci girisinden sinav giris belgesine basiyorum bana siteden mesaj geliyo sinav giris yeri bilgileriniz yoktur diyo acba sinava yakin mi yazicaklar ,daha yeni oldugum icin bilmiyorum cok tesekkurler abi

 133. Zorunlu de4rslerinizi bitirip toplamda 192 krediye ulaştığınızda mezun olursunuz.

 134. Bi ders secimnde toplqm kac kredu secmemz gerekiyor

 135. Lise 4 e kadar orgun egitimde okuyup 4de acik ogretime gectim. 4 tane ortak dersim gozukuyordu ancak 2 donemdir 11 ders gozukuyor ve bu dersler alt donemlere ait. 4e kadar zaten normal ogretimdeydim bu derslerin olmamasi gerek ve de sonradan eklendiler. Bu magduriyeti nasil giderebiliriz lutfen yardimci olun

 136. İngilizce 4 dersini seçmeden İngilizce 5-6-7 secebilirmiyim ?

 137. Merhaba admin abi ben ders seciminin nasil yapildigini bilmedigim icin halk egitim merkezine gittim bana yardimci olun dedim bana butun ortak dersleri benim yerime secti ve kagidi elime verdi o derslerin arasinda D.K.ve.A.B-1 dersi var buders 1.donem icin gecerliymis bende 2.donem kaydoldum nasil olucak birde18-19 marta sinav saati ne zaman 1.oturum saat kacta yapilicak bilgilendirirsen cok sevinirim
  Îyi gunler………

 138. Ders seçimi yapamıyorum.Ne yapmalıyım?

 139. Benim kredim 177 kaçla bitirebilirim okulu

 140. ben kayıt yenilemeyi bir türlü anlamadım ilk dönem sınava girdim martta girilecek olan sınav için tekrar para yatırmam mı gerek

 141. Ders secimi yaparken 35 krediye tamamlamak zorunda miyiz nerdeyse 14 ders cikiyor ve calismasi cok zor oluyor mesela 26 kredilik ders secsem daha iyi calisabilirm . Aceba puanimi cok etkilermi.

 142. merhabalar benimde çok acil bir sorum olucak yardımcı olurmusunuz ben ders seçme işlemini pek beceremiyorum ilk sınavımı ocakta olmuştum fakat 12 dersten kaldım benim sorum şu olacak kaldığım 12 dersi seçmek zorundayım galiba başka hangi dersleri seçebilirim toplam kaç ders seçmek lazım bir türlü bilemedim ders seçme ekranında otamatik olarak 12 kaldğım dersler seçili oalrak duruyor lütfen yardımcı olurmusunuz

 143. Ders sevemedim zamanı geçmiş nasıl seçebilirim

 144. İyi günler;
  Kayıt yenileme işlemini yaptım ve sisteme girdiğimde “aktif” olarak gözüküyorum. Fakat klavuzda belirtilen sol taraftaki “ders seçme” butonu sistemimde yok ve doğal olarak ders seçemiyorum. 10-15 Şubatta ders seçimi yapılması gerekiyormuş. Bunun için ne yapmam gerekir?

 145. 2.dönemde derslerimi seçtim fakat kaydet butonu falan yoktu öyle bıraktım bugünlerde sayfama giriyorum hangi dersleri seçtiğimi göremiyorum ?

  • Öğrenciler sisteme giriş yaparak sınavına gireceği 2016/2 dönem derslerini, Öğrenci Genel Bilgiler başlığı altındaki Ders Bilgileri (Alınan)-Dönem Dersleri-2016/2’yi seçerek öğrenebilirler.

 146. Ben ders seçme işlemi yaptım ama seçtiğim dersleri göremiyorum kitaplarımı nasıl alicam

  • Öğrenciler sisteme giriş yaparak sınavına gireceği 2016/2 dönem derslerini, Öğrenci Genel Bilgiler başlığı altındaki Ders Bilgileri (Alınan)-Dönem Dersleri-2016/2’yi seçerek öğrenebilirler. Halk Eğitim Merkezinden alabilirsiniz.

 147. Ders seçimi yapmadım sistem otomatik olarak seçmiş peki ben bu seçilen dersleri nerden göreceğim hangi derslerden sınava gireceğimi ve hangi kitapları almam gerektiğini nerden öğrenebilirim ?

  • Öğrenciler sisteme giriş yaparak sınavına gireceği 2016/2 dönem derslerini, Öğrenci Genel Bilgiler başlığı altındaki Ders Bilgileri (Alınan)-Dönem Dersleri-2016/2’yi seçerek öğrenebilirler.

 148. Ders secme islemimi yapmistim simdi sayfamda gorunmuyo sectigim dersler de ders secme islemide yok

  • 2016/2 döneminde ders seçimi yapmayan öğrencilere Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi tarafından otomatik ders ataması yapılmıştır. Öğrenciler sisteme giriş yaparak sınavına gireceği 2016/2 dönem derslerini, Öğrenci Genel Bilgiler başlığı altındaki Ders Bilgileri (Alınan)-Dönem Dersleri-2016/2’yi seçerek öğrenebilirler …

 149. Meraba ya ben bugun ders secmek istefim fakat kayit yenileme yeri yoktu o yuzden ders secemedim paramida yatidim

  • 2016/2 döneminde ders seçimi yapmayan öğrencilere Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi tarafından otomatik ders ataması yapılmıştır. Öğrenciler sisteme giriş yaparak sınavına gireceği 2016/2 dönem derslerini, Öğrenci Genel Bilgiler başlığı altındaki Ders Bilgileri (Alınan)-Dönem Dersleri-2016/2’yi seçerek öğrenebilirler .

 150. Admin abi birde benim elimde bir kagit var ders adi kredisi donemi falan yorumlari okudugumda bazilarina tum derslerden sinav olucaksiniz demişsin kafam karisti sectigimiz butun derslerden bir donem icinde mi sinava giricez yoksa dersler donem donem ayriliyormu abi ne olursun yardimci ol

 151. Ders secmeyi unutanlarin dersini sistem otamatik seciyor.peki bu otomatik secilen dersler zorunlu dersler mi ? Öğrenebilir miyim ?

 152. Merhaba ben kayıt yenileme işlemlerimi yaptım ders seçerken 7 ders seçip sayfayı komple kapattım sanırım öylece kaydetti düzeltemiyorum ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

  • Ders seçim işlemleri sona erdi.

   • peki ders seçmeyenler sis tem üzerinden sınav tarihini felan almak için bi belge çıktısı almaları lazım onu nasıl alabilirler ? ders seçtiğine dağir bi belge almaları lazım onu nasıl alıcaklar ?

    • Ders seçimi yapmayan öğrencilere Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi tarafından otomatik ders ataması yapılmıştır. Öğrenciler sisteme giriş yaparak sınavına gireceği 2016/2 dönem derslerini, Öğrenci Genel Bilgiler başlığı altındaki Ders Bilgileri (Alınan)-Dönem Dersleri-2016/2’yi seçerek öğrenebilirler.

 153. Admin abi ben lise2 nin 1.donemini okudum yaz tatili girdi ve ben aciga gectim simdi demek istedigim benim sectigim butu derslerin yaninda donem leri yaziyor hepsinin de ayri ayri rakam yaziyor simdi sana tam 2 hafta boyunca anlatigim ama bir turlu kendimi ifade edemedigim (hata bende yanlis anlama)konuyu tekrar tekrar soyluyorum abi ben 12 tane ders sectim ve sectigim derslerin hepsinden sinava giricem buraya kadar ellhamdulillah
  bundan sonra takildigim bir kisim var buda sectigim derslerin yanida YAZAN DONEMLERE GORE MI SINAVA GIRICEM yoksa YAKINDA OLUICAK SINAVA GIRDIGIMDE HEPSINI MI YAPICAM OTURUMLARA AYIRIP
  SECTIGIMIZ TUM DERSLERDEN SINAVA GIRICEZ BUNU ANLADIM

 154. merhaba ben bı hafta once acık ogretım lısesıne kayıt yaptırdım yanlız ders secemıyorum bılgı verırsenız mutlu olurum lutfen beklıyorum.

 155. hocam ben ders secmiştim heralde acemiliğime kaydedmedim mi naptım bilmiyom sistem otomatik secmiş derslerimi. şimdi bu sistem 11 tane ortak ders secmiş hepsi ortak ama benim 28 tane zorunlu dersim var ama ortak derslerle benim zorunlu derslerim aynı ben şimdi örneğin matamatik 4. dönem ortak dersi verdim sınavda bu 28 zorunlu dersimin arasından matamatik 4. dönem de kalkıyormu. yani vermiş olduğum ortak ders zorunlu derslerimin arasında aynısı ise sınavda geçer notu aldımmı zorunlu da kalkıyormu. kalkmıyosa bu sistem niye bana 11 tane ortak ders seçmiş.28 tane zorunlu dersim varken lütfen yardım arkadaslar ?

 156. Selamun aleykum admin abi sinav yerleri aciklandimi ! cunku 8-9 gun kalmis sinava

 157. merhaba hocam ben kaydımı yaptırdım ve şifre yüzünden geç kaldım derslerimi seçemedim ve haftayada sinav var kendisi otomatik üzerinden sınava hazirlanabilirmiyim aol için tsk ederim..

 158. Aölde okuyorum kredim 0 durumum aktif ,hafta sonlari yuzyuze egitim almadim ama orgun egitime gecmek istiyorum gecis varmi ,varsa nasil oluyor,ne gerekli

 159. Selamun aleykum Admin abi sinav yerlerini degistire biliyor muyuz ?
  ve nasil degistirebiliyoruz!!!!!!!!!

 160. Merhaba ben bu dönem ders seçmeyi unutum ve sınav giriş bilgilerimde Sadece bir dersten giricem oda ikinci oturumda. Türk dili ve edabiyatindan giricem 147 aradım Bilgi almak için bana dedikleri şu. Siz yalişliklada bir ders seçmiş olsanız dahi sistem tarafindan otomatik ders seçimi yapılmaz. Yanı bir dersten giricem fakat ben seçtiğimi zanetmiyorum çünkü o süre zarfında internetim yoktu ve haliyle öğrenci sitemede giriş yapamadim diyelim yanlışlıkla yaptım. Peki bir dönem için sadece bir dersle sınava giriliyormu? Bunu öğrenebilirmiyim

 161. Düz lise mezunları da yüz yüze eğitim için MAÖL e yeni kayıt yapabilir mi?

 162. Admin abi son dk haberi sinavdan 45 yerine 50 puan almamiz gerekiyormus dogrumu birde ben ortak derslerin hepsini sectim 45 in altinda alirsam ne olucak

 163. Sgol abi allah razi olsun

 164. Kayit yenileme islemleri ne zaman

 165. Notunu 1 aldigimiz derslerin kredisini alamiyoruz bunu biliyorum ama bir dahaki sinavda o 1 aldigimiz dersten sinav mi oluncak

 166. Ortak derslerden kaç puan seçmeli derslerden kaç puan almamız gerekiyor ikisinin puanı ile mi 192 kredi olmak zorunda

 167. Benim kredim 54 ortak dersim 34 kaldı.seçmeli derslere hiç başlamadım acaba puanın kaçını ortak derslerden toplamalıyız ve muaf olduğum dersleri tekrar alabilirmiyiz ne zaman alırız

 168. Merhaba. Mesleki açık öğretim okuyorum. Şuan ortak ders puanım 110 ve kalan zorunlu dersim 2 . Şimdi kalan 6 krediyi bu dersleri mecbur seçtiğimizden yanına ekstradan seçmeli ders seçio kredi olasılığımı yükseltsem doğru yapmış olur muyum. Ayrıca bu 2 zorunlu ders dil anlatım değil yani bu dönemde kalırsam muaf olunan. Ne dersiniz.

 169. Hocam bn maolde krediyi bitirdim ama alan kredim 68 92 olmasi lazim ders secimi ypcam ama hep secmeli var hangileri alan bu konuda yardimci olursaniz sevinirim

 170. hocam ders seçmede kaç krediye kadar seçiyoruz 30 şimdi kaç oldu o

 171. Ders seçme kısmında olmayan dersleri nasıl seçebiliriz?

 172. Admin abi ben kayit yenilemeyi unuttum daha dogrusu calistigim icin gidemedim ne olucak simdi yardimci olurmusun cok sagol

 173. Kayıt yenileme yaptım ders seçimi seçeneği çıkmadı öğrencilik durumu aktif

 174. 01 02 temmuz 2017 aol. Sınavın var ders seçme yapamıyorum sayfa da görünmüyor

 175. bu seçtiğimz derslerin kitaplaını nerde alıcaz yani ders seçtikten sonramı kitaplarımızı gidip alıcaz .

 176. Durumum aktif ders sevmeyi unuttum sistem otomatik olarak secermi

 177. ders secmeyi unuttum sistemin sectigi dersleri göremiyorum.kitapları nasıl alıcam

  • AÖL sistemi Öğrenci Genel Bilgiler menüsü altında bulunan Ders Bilgileri ( Alınan ) kısmına tıklayarak menü seçeneğinin açılmasını sağlayınız. Açılan bilgilerin üstten en sağında bulunan ” Dönem Dersleri ” kısmını açınız. ” Öğrenci seçilen dönemde aldığı dersler ” ekranı açılacaktır .”dönem seçiniz ” kısmından 2016/3 dönemini açınız. Açılan ekranda görülen dersler 3. dönem sınava gireceğiniz derslerdir.

 178. ders secımı yapmasak sınava gırebılırmıyız

 179. Ya ben 1 günde o kadar dersin sınavını yaparsam stn ameliyatlıyım belime çok ağrı veriyor geçen sınavlarda yarım saat sürmeden hemen belim ağrı verdi 19 tane dersi verdiler bana şimdi ben o ders seçimide biti nasıl değiştiricem aza getirmem lazım girmesem sorna telafisi oluyormu ? yaktın beni meb

 180. Ders seçimi kapandı ben o dersleri değiştiremezmiyim halk eğitim merkezine gitsem veya arasam böyle bir şeçenek yokmu

 181. yeni kayıt yaptırdım 2017-2018 için ama ders seçimlerim açılmadı ne yapmalıyım lutfen acil yardım milli eğitimin kendi seçmesini istemiyorum :((

 182. Bende kayıt yenileme yaptım aktif oldu ama ders seçimi yapamıyorum deliricem artık neden acaba ne yapmam gerekiyor

 183. Henüz kapalı bizde aynı durumdayız bu aksam yada yarın sabah diyorlar ayrıca kitaplar değişiyor bilginiz olsun saygilar

 184. ders secmek icin sistem ne zaman acilacak bilen varmi hala des secimi yapamadim

 185. kitap almanız için bankaya (meb size gideceğiniz bankayı söyler) 5 tl ücret ödersiniz ders seçim ekranı belli olucaktır mutlaka bende seçemedim

 186. Öğrenci durumum aktif ve yeni kayit yaptidim ders seçmen lazim ama secemiyorjm neden acaba.lütfen birşey deyin

 187. Kac ders seciyoruz acaba bi de internette sececek misiz. Site ismi var mi acaba bilgi verirseniz sevinirim.

  • 35 kredilik ders seçebilirsiniz. Öğrenci sayfanıza girerek ders seçimleri açıldığında sınavına gireceğiniz dersleri seçebilirsiniz.

 188. Merhaba ilk kez kayıt oldum sisteme giriyorum. Ders seçilmiyor sanırım zamanı var seçmek için.. Bana kitap vermediler nasıl olacak yeni kayıt yaptırmış daha önce bu iş nasıldır yol yordam bilgilendirirse sevinirim.

 189. Merhaba ben açık liseyi ilk kez kayıt oldum ders seçmeye çalışıyorum ders seçcem yerlere basıyorum ders seçilmiyo neden acaba ders seçimi başlamadımı başlamadıysa kaç gün sonra ders seçebilirim

 190. ders secimi ne zaman aktif olacak acaba bilgisi olan var mi

 191. Bende yeni kayıt yaptırdım aktif hale geldiğimi nasıl nerden öğrenirim nasıl anlaşılır bilgi verirmisiniz lütfen

 192. Ben 3 sene lise okuduktan sonra son sene açık liseye geçtim.Ve kalan zorunlu ders 11, 7.dönemdeyim.Toplam kredim 230 ama normalde 192’ye ulaşmak gerekiyormuş.Ben nasıl yapacağım? Bu 230 kredi nereden çıktı? Toplam kaç kredim kalıyor? Bu konuda bir bilginiz varsa sevinirim.

  • AÖl meznuniyet kredisi 192’dir, siz fazlasıyla bu rakamı geçmişsiniz. Kalan zorunlu derslerinizi sıfırladığınızda mezun olursunuz.

 193. Meslek lisesi 12.sınıfa geçtim. Düz açık liseye geçmek istiyorum ilk defa kayıt olacağım açık liseye ben sıfırdan mı başlarım yoksa meslek derslerim harici ortak derslerin kredilerinimi alırım?

  • Alan kredileriniz hariç diğer kredileriniz AÖL’e aktarılır.

   • Alan kredisi hariç 142 kredim oluyor. Ben 2018 ygs gireceğim 2 dönemde mezun olabilirim dimi? Birde okul yardımcısı bana eğer düz açık liseye geçersen sıfırdan lise 1 den başlıyorsun dedi mesleki açık liseye başvurman lazım dedi ama ben staj yapmak istemiyorum o yüzden düz açık liseye geçmek istiyorum. Bu konuda aydınlatabilir misiniz? E okulda kaydım var benim meslek lisesine gidip tasdikname almam gerekiyor mu veya herhangi bir belge okuldan? Teşekkür ederim

 194. Öğrencilik durumum aktif olduğu halde ders seçemiyorum. Neden bilgi verir misiniz?

 195. 12.sınıfım bu sene açık öğretime geçtim peki ders seçimimi nasıl yapmalıyım

 196. 2017 Şubat ayında açık öğretime geçtim marttaki sınava giremedim şuan 142 kredim var bu sene YGS sınavına girebilir miyim? (17 yaşındayım yaşıtlarım bu sene giricek)
  Bugün kayıt yenileme yaptım ama ders secemiyorum öyle bir buton çıkmıyor ?

 197. Açık öğretim lise kaydı yaptırdım öğrenciliğm aktif ama ders seçim linki açılmıyor.neden acaba?

 198. bir dersten muaf olabilmek 3 kere sınava girmemiz gerekiyor bunu biliyorum fakat mesela mat 1-2-3.. sadece 1den muaf olmak yetiyor mu ? yoksa hepsini m seçmem gerekiyor?

  • Matematik 1, Matematik 1, Matematik 3, Matematik 4, vs. her biri ayrı dersdir. Her birinden ayrı ayrı 3 kez muaf olmanız yada geçmeniz gerekir.

 199. Aöl ders seçimi ne zaman yapılıcak ders seçemiyorum açılmadı mı daha acaba.

 200. benim dönemim 7 şuan 121 kredim var 3 tane de zorunlu dersim kaldı bu sene lys-ygs ye girebilir miyim bu sene bitiyo inşallah sınava girme şansım var mı?

 201. admin merhaba.
  ders seçme ve kayıt yenileme butonu yok sayfamda ne yapabilirim teşekkürler

 202. Kayıt yenileme ücreti olarak bankaya 30tl ödedim halk eğitime 5tl daha ödemem gerekmi çünkü hala ders seçme işlemim açılmadı

 203. Ne Zaman acilcak arkadaşlar der secim işlemlerii?

 204. merhaba ben de gittim kayıt yaptırdım şimdi açılmasını bekliyorum kafama bir şey takıldı da sorayim dedim kaç sene için de bitiriyoruz bi de sınav giriş yerlerini uzak yerlere veriyorlar mı bi de size zahmet bu derslerin yanındaki sayılar ne anlama geliyor cevap verirseniz sevinirim teşekkürler şimdiden.

  • 2,5 yılda bitirme şansınız var. Adresinize yakın yerlerde sınava girersiniz. Derslerin yanındaki sayılar dönemlerini gösterir.

 205. Merhaba admin benim 23 kredim kaldı ne kadar sürede bitirelirim okulu

 206. Bnde bugün kayıt oldum ama bna şifre verilmedi bnim önceki sifrem var o şifre ile aöl e giriyorum ama ders seçimi için başka şifre mı veriliyor bilmiyom

 207. Admin Ders seçim işlemi ne zaman başlayacak ?

 208. Ders seçimi yapamıyorum neden ya?

  • Ders seçimi henüz başlamadı. Ders Seçimi ekranı; 7-8 Ekim 2017 tarihlerinde yapılacak olan uzaktan eğitim dersleri ek sınavı sonuçları sisteme aktarıldıktan sonra açılacaktır.

 209. İlk kayıt işleminden sonra ders secmek için kayıt yenilenmek mi gerekiyor?

 210. Arkadaslar ders secim tarihleri ne zaman birde benm alan2 diyir 126 kredim var192 yapinca gecmis oluyormuyum lise3den devam ediyorum bitmis oluyormu

 211. Ders secerken mesela ben 2. Donemdeyim matematik 3 ve matemetik 4 mu secicem yoksa sadece matemetik 3 mu secicem

 212. Ben bi kac gün önce yazıldım yeni kayıt. Bu açık lise öĝrenci girişinin mobil uygulaması varmıs.indirdim ama emin olamadım güvenli mi ben burdan ders secimi yapsam sisteme düser mi gibi endişelerim var. İkinci olarakta ders secme açıldıĝı zaman kac gün icinde ders secimi yapmamız gerekiyo

 213. Iyi gunler ben orgun egitimden acik ogretime gectim 11. Siniftayim yani 5 ve 6. Donemdeyim yeni kaydoldum kredim 94 kalan zorunlu dersim 27 sizce 11. Sinifa yeni baslamama ragmen dusuk mudur ?

 214. Daha dün ilk kayıt oldum ve bana derslerinizi seçip kitaplarınızı almaya geliniz dediler ama sistemde ders seçme butonu yok öğrenci durumum aktif gözüküyor anlamadım ders nasıl seçeceğiz ?

  • Ders seçim işlemleri başladığında öğrenci sayfanızdan seçebilirsiniz. Ders Seçimi ekranı; 7-8 Ekim 2017 tarihlerinde yapılacak olan uzaktan eğitim dersleri ek sınavı sonuçları sisteme aktarıldıktan sonra açılacaktır.

 215. ya ben bugun kayit yaptirdim ders secimini nasil yapicm acaba yardimci olabilir misiniz

  • Ders seçim ekranı henüz açılmadı. Ders Seçimi ekranı; 7-8 Ekim 2017 tarihlerinde yapılacak olan uzaktan eğitim dersleri ek sınavı sonuçları sisteme aktarıldıktan sonra açılacaktır.

 216. bankadan 30 tl ödemek yeterli mi ders seçmek için yoksa halk eğitime kayıt yaptırmak zorundamıyız

 217. ilk kayıttan sonra kayıt yenilemem gerekiyor mu?

  • 2017 yılının 1. döneminde yeni kayıt yaptırdıysanız 2. dönem ve sonraki dönemlerde kaydınızı yenileyeceksiniz.

 218. bankaya 30 tl yatırdım.halk egitim parasını yatırmadım. sistemde durum aktif görünüyor fakat ders secme gibibirsey yok.yorumlarda 7-8 ekim demişsiniz. bu tarihten sonramı yapacagız ders secimini.

 219. Merhaba ben lise ikinci dönem kayıdını yaptırdım ama ilk dönemim kredisi çok düşük 21 kredi buna göre ders seçimimi neye göre yapmalıyım acaba bukadar düşük krediyle geçmem mümkün değildir diye düşünüyorum

 220. Ben 13. Dönemdeyim kredim 156 daha 36 kredim kaldı önce öğrenci kartım iptal edildi 13 dönem olduğu içinmiş bana saçma geldi sonuçta hala öğrenciyim para yatırıp sınavlara giriyorum neden böyle bi uygulama yaptılar bilginiz varmı . Ve ben 2018 deki . KPSS ye girebilirmiyim acaba . Bi sorum daha var pek ders çalışmaya vaktim olmuyor bir yada iki sınavda verebilmek için 36 krediyi hangi dersleri seçmem benim için iyi olur yüksek kredilerdeki dersleri veremiyorum malsef ingilizce matematik gibi bana tavsiyede bulunabilirmisiniz. Admin şimdiden teşekkür ederim

  • 12 dönem üstü öğrenci hizmetinden yararlanamaz. 2018 KPSS başvurabilirsiniz. Öncelikli olarak ortak dersleri seçmeniz gerekir.

 221. Benim kredim 156 var tek sınavda verebilmem için zor olmicak dersler seçmem gerek ingilizce matematik hiç iyi değil ders çalışmaya vaktim de olamiyo bi türlü seçmeli ders alıyorum zorunlu dersim kalmadı bana önerilerde bulunabilirmisiniz admin . Ve benim dönemim 13 olduğu için öğrenci kartı Kullanma hakkım bitmiş neden böyle bişey oluyo saçma Sonuçta ben haa öğrenciyım Sınavlara giriyorum sinir oldum ama yaa haksızlık bu

  • Kaydınızı yenilediğinizde karşınıza zorunlu dersler çıkacak. Öncelikli olarak zorunlu derslerinizi seçiniz.

 222. Kayıt yenileme yaptım 30 tl yatrdım bunun dışında başka işlem varmı acaba tşkler.

 223. lise 4 te okulu bıraktım açık liseye kaydoldum kayıt yaptirdim kredim 162 çıktı matematik 3 ve 4 turk edebiyatı 3 ve 4 den muaf gorunuyorum hangi dersleri secmem gerekio bilmiyorum ortak dersleri zorunlu secmelimiyim bide sadece 8.donem derslerinimi sececem hangilerini secmem gerekio yardım edersen sevinirim admin

 224. Admin abi yeni şimdi okudum bu acikogretimde alan yok -2 de olan öğrenciler matematik -1 yabancı dil -3 gibi dersler öğrencinin karşısına zorunlu ders olarak cikmickmis yanikonu hakkında bilgi verirmisin öyle birşey varmı yokmu çözemedim Allah razı olsun iyi gunler

 225. Birde sistemden ders seçimi yapamıyorum girmiyor napıcam onada yardımcı olursan sevinirim çok sagol

  • Ders Seçimi ekranı; 7-8 Ekim 2017 tarihlerinde yapılacak olan uzaktan eğitim dersleri ek sınavı sonuçları sisteme aktarıldıktan sonra açılacaktır.

 226. Ders seçimleri ne zaman başlayacak acaba 15 eylül son dediler hala ders seçimi yapamadım tarihleri kaçırmak istemiyorum.

 227. Beb hâlâ ders secimi yapamiyorum yapabilen var mi ?

 228. ders seçimleri ile ilgili yardım dosyası boş sayfaya yönlendiriyor yardımcı olabilirmisiniz.
  ilk dönem kaydı yaptırdık. hangi dersleri seçmemiz bizim daha hızlı bir süreç sağlar?

 229. İyi günler. Bende yeni kayıdım ders seçme işlemi yapamıyordum. Yorumlardaki yanıtınızdan daha sistemin açılmadığını anladım fakat anlamadığım birşey var. Uzaktan eğitim sınav sonuçlarının yeni kayıtlarla bir alakası var mı yani bir sınava girmem gerekiyor mu ?

 230. Ders seçemiyorum yardım eder misin ders seçme butonu yok

 231. Kayıt yenilemesini yaptım fakat ders seçemiyorum neden acaba?

 232. Meraba benim kardeşim aol sine kayıt oldu siteden ortaklarla beraber 35 kredi seçemiyorum fakat alabileceğim derslerin yanında youtubedeki videolar gibi tıklayamıyorum en kısa zamanda yardımcı olabilirmisin

  • Ders Seçimi ekranı; 7-8 Ekim 2017 tarihlerinde yapılacak olan uzaktan eğitim dersleri ek sınavı sonuçları sisteme aktarıldıktan sonra açılacaktır.

 233. Yeni Kayıt veya Kayıt Yenileme yapmış öğrencilerin dikkatine ; M.E.B. 15.09.2017 Sabahı alınmış bir karar ile 22.09.2017 Ders Seçme işlemleri için son gündü ama 7-8 Ekim 2017 Tarihi sonrası açılıcak ders seçme işlemleri ve kapanma tarihi ise henüz belli değil.

  Açık yazmak gerekirse ise ; 22.09.2017 Ders seçme için son gündü değiştirildi ve Tarihi 7-8 Ekim 2017 gününden sonra dersler seçmeye açık olcak ve seçerek bağlı olduğunuz HALK EĞİTİM MERKEZLERİNDEN KİTAPLARINIZI ALABİLCEKSİNİZ…

  BUNUN İÇİN İNTERNETTEN SEÇTİĞİNİZ DERSLERİN ÇIKTISINI ALARAK HALK EĞİTİM MERKEZİNE GİTMENİZDE FAYDA VAR…!
  (Kayıt Yenileme yapanlar bilir ama YENİ KAYIT olanlar için yazıyorum )

  Ek olarak ; Sınav tarihi her ne kadar belli olmasada tahminimce 6-7 OCAK 2018 VEYA 13-14 OCAK 2018 TARİHİNDE OLUCAK..!

 234. ben kayit yeniledim ama ogrenci numaram ve sifrem kayboldu unuttum ders seçimini nasil yapicam???

 235. Sececigimiz dersler hepsi ne.

 236. Benim kredim 102 dömen sıra 2 yazıyor yani ben ikinci dönemdemiyim bide 102 krediyle ygs sınavına girebilirmiyim

 237. Merhaba hocam ben yeni kayit oldum ortak+secmeli kredim 200 bide ders secimi yapamiyorum yardimci olursaniz sevinirim

 238. imam hatip açık öğretim lisesine yeni kayıt oldum ders seçimini yapmam söylendi daha açılmamış o yüzden yapamadım 23 eylül de yüz yüze dersler başlıyormuş ama ders seçimi yapmadım bu derslerin ne olduğunu bilmiyorum hangi kitapları almam gerekiyor yardımcı olur musunuz

 239. Hocam bide benim 200 kredim var mezuniyet sartlarinda 192 kredisi olan geciyor diyo ben direkt gecermiyim sag olun

 240. ders seçimi daha açılmadı mı acaba?

 241. ben kayıt yenileme işlemini atm den yaptım .halk eğ,t,m merkezine tekrar bi ücret ödemem gerekiyormu acaba? tesekkürler.

  • Kayıt yenileme işlemleri Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi tarafından otomatik olarak yapılan öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne kitap, resmi yazı vb. nedenlerle müracaat ettiklerinde kendilerinden 5 TL kayıt yenileme Sınav Ücreti alınacaktır. Öğrencilerin ikinci bir defa sınav bedeli ödememesi için bulunulan dönem adına ödenmiş olan 5 TL kayıt yenileme Sınav Ücreti makbuzunu mutlaka saklamaları ve yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 242. Merhaba ben yeni kayıt yaptırdım ve yeni sitede ders seçme butonu ile ilgili herhangi bir şey yok acaba ders secimi yapmama gerek varmıdır? Dediğinize göre yeni kayıt yapanlar otomatik ders alıyor.

 243. kayıt yenileme yaptim fakat ders secmeyi yapamıyorum nasil yapiliyor ders secimi yada bir tek benmi yapamiyorum

 244. Ders secme işlemininsuresi doldumu siteden secemiyorum yardimci olun teşekürler.

 245. 11. sınıftan anadolu lisesinden tasdikname ile ayrılıp 13 Eylül 2017 tarihinde açık liseye (2017/1) ilk kayıt yaptıran biri ders seçecek mi yoksa dersler otomatik mi atanacak? Ders seçecekse, bu ders seçme işlemlerini hangi tarihlerde yapılacak? Ayrıca ilk kayıt yaptıktan öğrencinin bizzat sistem üzerinden gerçekleştirmesi gereken başka işlemler (sınav yeri seçme, adres güncelleme) var mı, varsa bu işlemlerin son tarihi nedir?

 246. Merhaba, geçen dönem sınavlara girdim ve durumum aktif olarak görünüyor. Bu sene atmden para yatırdım ve halk eğitim merkezine başvurmadım. Sisteme girip baktığımda; Ders bilgileri(alınan)-Dönem derslerine geldiğim zaman, 2017-1 döneminde şu hatayı alıyorum “Öğrencinin 2017-1 döneminde seçtiği ders yoktur…” HEM’ne gitmem gerekiyor mu? ya da ne yapmalıyım

 247. Benim ortak+secmeli 200 kredim var mezuniyet sartlarinda ise 192 kredi lazim acaba ben direkt gciyormuyum ama kalan zorunlu ders sayisi 17 yaziyo

 248. Sevinç Bekişoğlu

  Kayit Yeniledim Ders seçimi başlamadimi..

 249. 192 kırediyle mezun olundugu yaziyor tm 190 kıredi yaptımmı mezun ola biliyomuyum yoksa illahaki 192 olmasımı lazım teşekkür ederim

 250. Benim anlamadığım dün baktığımda ve son sımavda 2016/3 de tek dersim vardı zorunlu kayıt yenileme yaptıkdan sonra bı neden 7 e yükseldi kredim 192 geöen dönem tek dersim kalmıştı bu neden kaynaklı

 251. Merhaba ben 13 eylül de kayıt yenileme yaptım öğrenci durumum aktif gözüküyor açık lise kayıdım.

  Fakat ders seçimi yapamıyorum 2018/ ders seçimleri aktif değil mi acaba henüz ?

 252. Arkadaşlar ben 5tl ödedim büroya ama makbuz almadım ne yapabilirim kesin almamız gerekiyormuydu .

 253. Ne zaman ders seçebilicegiz acaba

 254. merhaba kitap almaya gidicem açık lise için ama ders seçimi yapılmadı ne zaman yapılacak ya da kitapalra ne zaman çalışılacak bilginiz varsa yazarmısınız ?

 255. Merhaba ben 22 ağustosta yeni kayıt yaptım ön kayıt öğrencisi olarak hala gözüküyor ne zaman aktif olup dersleri seçebilirim ?

 256. Aol ek sinav ne zaman iki ayri yerde basvuru tarihi var bi 7 8 ekim bide 14 15 ekim yaziyo hangisi sasirdim 147 de arayamiyorum bilen varsa soylesin lutfen

 257. merhaba 10 eylulde ılk defa kayıt yaptırdım aöl ye . alan yok-2 yazıyor . ders seçme butonu hala aktif olmadı . 135 kredim varmış. 190 a tamamlamam gerekıyor herlde bunu . alan yoklarda ortak ders dıl anlatım mıdır sadece . birde yeni kayıt oldgm ıcın kayıt yenıleme yapmak gerekmıyor herlde . ders seçimi ne zaman açılır?

 258. Hocam kolay gelsin. 18 Eylül 2017 tarihinde örgün eğitim sisteminden açık öğretim lisesine geçiş yaptım. Başvurumu yaptım ve bana verdikleri belgeyle öğrenci menüsüne geldim. Fakat ders seçme kategorisi bende çıkmıyor yani kısaca ders seçemiyorum. Ne zaman ders seçebilirim 12.sınıfım

 259. Gökhan taşkın

  Hocam ben açık meslek lisesine kayıt oldum hala ders seçimi yapamıyorum

 260. Ben 10 eylülde lise kaydimi yeniledim ders secemiyorum lise için nezaman hangi tarihte lise ders sicimi başlayacak. Birde 3 kredim kaldı ek sinavdan yararlana bilirmiyim onun kayıtları nezaman başlıyor

 261. 2017/2018 ilk dönem sınavları tam olarak hangi tarihte yapılacak acaba bilginiz varsa paylaşırmısınız lütfen teşekkürler

 262. merhaba 2007 yılından maöl de iki dönem gittim ve kredim 40 görünüyor kaydımı yeniledim bu sene aöl geçiş yaptım fakat ders seçme ek sınav gibi konularda hiç bir fikrim yok beni bilgilendrebilirmisiniz? tesekkürler

 263. benim ve kardeşimin kayıt yenileme işlemlerimiz için paramızı yatırdık öğrenci durumumuz aktif ama sistemde ders seçme ekranı çıkmıyor ne zaman ders seçebileceğiz

 264. ders seçimi açıldı mı? açıldığını nereden öğrenebilirim acaba?

 265. merhaba yeni kayıt yaptırdım fakat ders seçimi yapamıyorum halk eğitimden 10 gün sonra gidip kitaplarımı alabiliceğimi söylediler nasıl olacak ?

 266. ben 2014 de kayıt yaptım bir dönem okudum açık liseyi sonra bıraktım sistemde donmuş halk eğitimi aradım nasıl açarım dedim bankaya parayı yatırın otomatik açılır dediler 30 tl yatırdım açılmış bugün sisteme baktım önceden silik yazıyordu şimdi aktif yazıyor ders seçimi ne zaman yapacağım çünkü ders seçimi görünmüyor haricinde yapmam gereken başka birşey varmı? birde yakında sözleşmeli er mülakata gircem askere gidicem ama nereye çıkar askerlik bilmiyorum 20 ekimden sonra belli olucakmış sınava giriş yerini ne yapmalıyım?

 267. Ben ders secemiyorum hala kpalı gözüküyo sistem henüz başlamadımı yoksa benim sayfamdamı bi sorun var acaba ?

 268. Ekimde başlıyacak yani ders secme tamam teşekkürler

 269. merhaba benim abimi bu sene ilk defa yeni kayıt ettirdik ders seçimini kendimiz mı yapacağız yoksa sistem otomatik olarak mı yapacak bilgi verebilir misiniz arkadaşlar

  • Liseden geldiyseniz kendiniz yapacaksınız. Ortaokul diplomasıyla kayıt yaptıranların dersleri ise sistem tarafından atanacaktır.

 270. Yeni açık oğretime geçtim. 12yi açıktan okicam. Ders seçimi yapmam gerektiğini söylediler ama ders seçimi nasil yapilir bilmiyorum yapamadim yardim edermisiniz

 271. Ben 2017 1 dönem liseye gidicem ama ders seçemiyorum adam bana 20’sinden sonra ders seçip gel dedi bana bi yardımcı olurmusunuz

 272. Kredi notum 18
  35 kredilik ders seçmem gerekli
  Bu kredi olayını anlamıyorum nasıl oluyor ne oluyor çözemedim 2017/1dönem öğrencisi olarak yazıldım yeniyim yani

 273. mereba ders secme işlemleri menüde çıkmıyo ne yapmam gerekli

 274. 164 kredim var zorunlu derslerimin hepsi biti ama bu döneme 5 tana zorunlu ders gözüküyor Ankara merkezi aramama rahmen size ulaşamıyorum. Sürekli hat meşgul benim zorunlu dersim yok ilk önce onları bitirdim ama ekranda gözüküyor. Düzeltilmesini istiyorum.

  • Sorununuzun ayrıntılı yanıtı Alan yok 2 yazımız için buraya tıklayınız.

   • Kaydımı yenileyeli 1 hafta oldu ama ben hala sistem üzerinden ders seçemiyorum çünkü sisteme giriş yaptığım zaman ders seçme diye bir yazı yok . Başka insanların sorumsuzluğu yüzünden ben şuan zaman kaybı yaşayıp , ders seçimi yapamadığım için sınavlara çalışamıyorum . şubelerı aradığım zaman bana 22sinden sonra tekrar aramamı söylediler ben mecburmuyum beklemeye ? Şimdi bunun hesabını kime sormam lazım . Sorumsuzlar !

    • Sen seç biz bekleriz. İyi misin sen ? Bir yasa var bekle işte çalışmak istiyorsan netdede kaynak var gir çalış öyle millete laf sallama.

 275. Merhaba ben Lise 2 de Bırakıp Açık Liseden Devam Etmeye Karar verdim Ve 2 gün Önce Açık Liseye Kayıt Oldum Durumum Aktif Ama ders Seçimi Yapamıyorum Acaba Nasıl Yapıcam Nolur Yardımcı Olun

 276. Ben lise 2 den bıraktm.bi hafta önce kayıt yaptm.açık öğretime kayıt oldum.benim de ek sınava girmem gerekiyor mu.yada kayıt yenilenen gerekiyor mu

 277. Bern simdi ne zaman ders sececem yardımcı olursaniz sevinirim

 278. ben de yeni kayıt oldum derslerimi seçemiyorum ek sınavdan sonra diyorlar derslerimi seçmeden ek sınava nasıl gircem?

 279. 144 kredım var zorunlu derslerımın hepsı bıtmıstı ama kayıtımı yaptırdıktan sonra 7 tane zorunlu dersım gelmıs ne yapmam lazım kendılıgınden duzelırmı yada halk egıtımıne gıdıp duzeltmem gerekırmı acaba

 280. Merhaba geçen hafta kayıt oldum açıköğretime liseyi bırakmak zorunda kalmıştım , tasdiknameyle açık liseye kayıt oldum . Ders seçimi 22 eylülde bitiyor dendi . Ama ders seçimi seçeneği halen aktif değil aradığımda ise sistem yeni kayıt yaptıranları otomatik ders seçicek dendi doğrumudur sıkıntı yaşamam değilmi sonrasında

 281. E tamam peki senin dediğin gibiyse ne zaman seçilicek ders seçme yeni kayıt yaptırdım ben aktifmi şu an ders seçimi?

 282. Lütfen acil cevap yazinnn kayıt yenileme yptm ama ders seçme ne zmnn lutfennnn

 283. Sifremi unuttum napabilirim acil yardim

 284. liseden ayrılıp tasdikmame ile 2017-1 için yeni kayıt yaptıranların ders seçiminin başlayacağı tam tarih resmen belli oldu mu?

 285. 11. sınıftan ayrılıp 2017/1 yeni kayıt yaptıranlar için ders seçme işlemleri tam olarak hangi tarihte başlayacak ve ders seçme işlemleri tam olarak hangi tarihte bitecek?

 286. 12.sınıftayım açığa geçtim tm bölümündeydim şu an fizik kimya biyoloji almak zorunda mıyım

 287. Ben simdi 14 eylulde kayit yaptim kiz dediki 15 eylulden sonra ders secimi olucak diye suan 252 eylulmu ne ve hala ders secimi yapamiyorum

 288. “2017/1. Dönem ders seçimi ekranı; 7-8 Ekim 2017 tarihlerinde yapılacak olan uzaktan eğitim dersleri ek sınavı sonuçları sisteme aktarıldıktan sonra açılacaktır.” demişsiniz ancak benim bugün yani 25 Eylül 2017 Pazartesi tarihinde sistem üzerinde ders seçme menüm açıldı ve ben ders seçimlerimi yapıp ders seçme raporumu yazdırdım. AÖL’ün sitesinden herhangi bir duyuru yok ancak bende sistem üzerinde ders seçme ekranı bugün açıldı. Bir sorun yaşar mıyım?

 289. Meerhaba ders seçimi yapıcam fakat durumunuz ders secmek için uygun değildir yazıyor sayfada napmam lazım?

 290. ders seçme açılmış kayıt yenileme yaptım fakat ders seçme ye uygun değilsiniz diyo

 291. Ben bu sene yeni kayıt oldum ders seçimi menüsü geldi lakin girdiğim de “Durumunuz Ders Seçmek İçin Uygun Değildir.” diye bir yazı karşıma çıkıyor durumum aktif ama bu neden çıkıyor

 292. açıklise ek sınav için ders seçimi yapamıyorum neden?

 293. MUAF SEÇME ONEMLİ DEĞİL ONEMLİ OLAN ORTAK DERSLERİ SEÇİN

 294. Merhaba ben açık Liseye Daha yeni Kayıt Oldum Durumum Aktif Ama ders seçimi Yapamıyorum Böyle Bu Hata veriyor .. Durumunuz Ders Seçmek için Uygun Değildir Admin Yardımcı Olur musun ?

 295. Ben kayıt yenileme mi yaptım bugün ama ders seçimim uygun değil diyor neden ??

 296. PARDONNN !! Ben ek sınav kaydımı yaptırdım ama hala ders seçemiyorum uygun değil diyor neden öyle? 28 eylülde son ne zaman seçicez dersleri

 297. Meraba ben şimdi kayıt yenileme yaptm aktif durumum ek sınav var deniliyo 7 8 ekim dönemim 11 benim ek aınav için tekrar para yatırıp bu aınava girme hakkım var mı ?

 298. admin sayfamıza giriyoruz ders seçme uygun değil diyor nedenini açıklarmısınız biz kayıt yenileme yaptık sınav ne zmn

 299. Durumunuz Ders Seçmek İçin Uygun Değildir. diyor neden?

 300. Bende ilk kez kayıt oldum durumum aktif oldu ders seçme menusude gelmişti lakin durumunuz uygun değildir yazıyordu şimdide ders seçme menüsü kaldırılmış nedendir sizce ?

 301. Bütün öğrenciler 7 ve 8 ekimde sonramı ders seçıyorlar doğrumu admin

 302. Kaydımı yeniledim ders seçimi son tarih ne zaman

 303. Ben bir ay oldum yenileyeli hala ders secimi yapamiyorum yardim lutfen

 304. Ek sınav ücretini yatırdım ama ders seçemedim uygun değil diyordu hep. Sistemde yoğunluktan sorun yaşadık büyük ihtimalle. şimdide zamanı geçti ne olcak bilmiyoruz ders seçemedik kaldı öyle

 305. Huriye Gümüşok

  Ek sınava kaydımı yaptırdım ders secimi yapamiyorum

 306. Ders secemeyenler varsa öğrenci genel bilgilerine girip alınan derslere baksınlar ordanda dönem derslerine 2026_4 e bakın eğer 44 kredilik dersler varsa sistem secmistir

  • Meraba 12. Sınıfım yeni kayıt oldum ders seçimim sistem tarafından otomatikmi yapılıcak bi bilginiz varmı acaba

 307. bende kaydımı yenilettim ama ders seçemiyorum acaba 7-8 ekimden sonramı yapılacak ders seçme?

 308. 20 eylülde yeni kayıt oldum 12. sınıfım dönem derslerine geldiğim ekran boş ne yapmam gerekiyor

 309. Oğlum 10 sınıfa yeni kaydoldu ders seçimi için sırasıyla ne yapmamız gerekiyor hiç bir bilgimiz yok ve 15 ekimden önce ders seçimi yapılmıyormu lütfen yardım edin

  • Ders seçimi açıldıktan sonra öncelik zorunlu ortak dersler olma üzere sınavına gireceğiniz dersleri seçeceksiniz.

 310. Hocam ek sınav derslerini seçmeyi unuttum nolucak otomatik seçer mi ?

 311. merhaba ben 12 sınıfı bitirdim kaldım aöle kayıt oldum kredim 183 zorunlu deslerimin kredisi 15 kredi bu krediyi verip hemen mezun olabilir miyim.

 312. Ek sınav parasını yatırdım iki gün önce ama ders seçimi yapamıyorum nasıl olacak

 313. Açık öğretim liseye yeni kayıt yaptım ders seçme ekranı açılmıyo

 314. İlk kayıt yaptıranların ders seçimi otomatik olarak yapılacaktır diye bir yazi var internette o nasil oluyor,ne demek yani

 315. Ders secimi baslAdinmi

 316. yeni kayıt otomatik olarak alıyor derslerini kitaplarını alabilirsin

 317. tarhi ve kimyayı secmezsek ve almak ıstemezsek o zaman ne olucak o derslere ınsanın kafasını mı çalıştıracak sankı tarıh ve kimya sevmıyorsak zorla mı yapacağız

 318. Meraba kayit yenileme islemi yaptik ancak sadece bir gun ders secme ekrani acik oldu o gunde yazan yazi ders secmeye yetkiniz yoktur oldu ve sonra kapandi hala ders secimi yapamadim ne yapmaliyim nereye basvurmaliyim . Muaf olabilecegim dersler var seceyim bu donem ama 30 gune yaklasti kayit yenileme yapali hala ders secimim aktik degil

 319. Ders seçimi ne zaman başlayacak

 320. kayıt yenileme yaptık ama ders seçemiyoruz
  ne zmndan beri uğraşıyoruz

 321. Yeni sistem hakkinda bilgisi olan varmi benim zorunlu derslerim bitmişti 7 tane ekleme yapilmiş bilgisi olan yardimci olabilirmi

 322. aol ek sınav gırıs yerlerı acıklandımı arkadaşlar bılgısı olan varmı

 323. Nerede olursan ol, Allah’a karşı sorumluluğunun bilincinde ol! Kötülüğün peşinden iyi bir şey yap ki onu yok etsin. İnsanlara da güzel ahlâka uygun biçimde davran!

 324. arkadaşlar ders seçim işlemi gecen hafta acılmıştı yalnız secilecek dersler gözükmüyordu şuan ders secemiyoruz bilgisi olan varmı acaba ?

 325. Ek sınav Başvuru tarihleri değişmiş ben 03.10.2017 de başvuru yaptım banka parayı aldı ders seçimi yapamıyorum ama sınava girebilirmiyim

 326. Ben kayıt yenileme yaptım hala ders seçemiyorum ekimde dediler ama hala ders seçemiyorum yardım lütfen ??

 327. ne zaman ders secimi yapabiliyoruz yardimci olur musunuz bn ilk defa kayt yaptirdim bilmiyorum tedirginim

 328. Ben aol yeni kayıt yaptım sizin dediğinize göre ders secimim otomatik olarak yukarıdaki tabloda olan derslerdir doğru mu anladım acaba. Bu durum da benim bir şey yapmama gerek kalmıyor sanırım. 8 ekimden sonra gidip halk eğitimden çalışma kitaplarımı alabilirim. Umarım doğru anladım. Yazı da kafam karıştı bir yandan otomatik seçilecek diyor bir yandan yeni kayıt ve kayıt yenileyen mutlaka derslerini seçsin diyor?

 329. Bendecbu sene ikk defa aol ye kayit yaptirdim , ek sinav basvuyrularindan dolayi 6 yada 7 ekimde ders secimi yapabiliyormusuz. Bunuda bulundugumilceninnhalk egitim mudurunu arayarak teryit ettirdim.. Simdi 6 ekimi mutlkaka bekleyin eger bir sorun yasarsaniz mutlaka halk egitiminize gidin sikayetinizi bildirin…

 330. kayıt yenıleme yaptırdım ders secımı yapamıyorum ne zaman olacagından haberı olan var mı

 331. admin merhaba ben kayıt yenileme yaptim allah aşkı için bişi söyle ders secemiyoruz sınav giriş belgesi yaziyor ne yapmalıyız mobil üzerinden de denedim hata veriyor yardim et lütfen

 332. yeni kayıt yaptım lise için, ders seçimleri ne zaman başlıyor ve ne zaman sona eriyor.. yardımcı olabilir misiniz ?

 333. Sa ben kayıt yaptıralı 30 gün oldu hala aktif olmadı tasniknameyle kayıt yaptırdım

 334. Ders seçimi bugün mü ypılıcak yoksa geçti mi ya bilgisi olan biri yardımcı olabilir mi rica etsem**

  • Abdulkadir Kaplan

   Hayir hâla gecmis degil maxsimum 15 ekime kadar beklemek lazim. Siz yinede takip etmeye devam ediniz.

 335. dersler 15 ekimdemi seçilicek

 336. Admin merhaba benim alttan 1 dersim vardı tasdikname aldım ve açık öğretime kayıt yaptırdım. Aktifim ama 176 kredi yazıyor bu Ne demek oluyor yardımcı olur musunuz Benin’im kaç kredi vermem gerek ? Lütfen

 337. Merhaba ben 1 sınıf derslerinden kaldım . 2 sınıfa geçmiş gözukuyorum. Ne zaman ve hangi dersleri seçmem gerekiyor. Hiçbirşey anlamadım. Lütfen yardım edin

 338. ümmühan baysal

  ben ders secımı yapamıyorum neden? bı yardımcı olurmusunuz

 339. Admin meraba ben yeni ilk kayıt diploma ile kayıt yaptırdım sistemde aktif gözüküyor ders seçimi yapmam gerekiyormu kitapları ne zaman alırım teşekürler

 340. Admin ben yeni kayıt yaptırdım bana 7-8 ekimde ders seçimi yapılacak dediler ama yapamıyorum ders seçimi ne zman yapılıcak

 341. ???? kayıt yeniledim ama ders secemiyorum, bugun son gun degilmiydi? biri cevap versin lutfen

 342. Ali Turan bingöl

  Slm der seçimi yapılamıyor ders seçimleri ne zaman 7 8 ekimde idi ama sisteme giriş yapamadım şuanda giriş yaptım ders seçim butonu yok bu kanuda bana yardımcı olurmusunuz

 343. ben örgün eğitimde ara sınıftan ayrılıp ilk defa kayıt yaptırdım. nasıl ve ne zaman ders seçebirim?

 344. selam ders secimi ne zaman

 345. bugün 8 ekim son günü ama ders seçme butonu yok

 346. ders seçimi bugün yapılacak ek sınav sonuçları sisteme girdikten sonra açılacaktır.(15 Ekim)

 347. Muhammet ramazan

  Ben ilk kayıt yapdır dım burda dediyine göre ilk kayıt yapdıranlar. Derleri otomatik. Sistem kendisi seçeçekmiş YANİ BEN KENDİM SEÇEMİYOR MUYUM 2 .çi sınafdamı kendim seçeçen

 348. Saol admin icim rahatladi ya

 349. lise 3 üm şuan ailevi nedenlerden dolayı bu yıl açık liseye geçtim benim dersler otomatik mi seçiliyor ve yahut ben seçeceksem nasıl seçerim sistemde buton yok

 350. bende seçemiyorumama bgn son gün değilmiş bugün itibaren açılacakmş ders seçimi

 351. Malesef ders seçimi açılmadı

 352. 7 8 ekim ek sınav sonuçları açıklandıgı zaman ders seçim işlemi yapılacaktır

 353. Peki bu sinav sonuclari ne zaman aciklanacak

 354. Ne zamana kadar bekliyecegiz

 355. 2017 2018 ders seçme işlemi son tarihi ne zaman ve nereden yapilir

 356. Peki bu sınavlar ne zaman açıklancak ? Kesin bir tarih var mı ?

 357. ben geçiş yaptım ders seçimini ne zaman yapacağım?

 358. kayıt yenıleyenler ne zman yapacaklar ders seçme işlemini

 359. ders seçimleri ne zaman yapılacak

 360. Sınav için geç kalmaz miyiz bir türlü ders seçimi yapamadık

 361. Merhaba ben aol meslek akşam okulundaydım sonra kaydımı açık liseye aldım bi 30 tl bide 40 lt harç yatırdım düz liseye geçtim diye her hangi bi harç yatırmam lazım mı yardımcı olurmusunuz ? Çok açıl

 362. gecen sene kayıt yaptırmıstım hic gitmemıstım bu sene yeniledim kaydımı ders secımı ne zaman başlıyacak? ve kitapları almasam sadece sınavlara girsem olurmu?

 363. Kendi sayfama girdiğimde ders seçimi butonu yok lütfen yardımcı olun.bu arada öğrencilik durumum aktif.

 364. 2. Ek sinavin olmasi için Neresi yle irtibat kurmamiz gerekiyor

 365. Lütfen bana yardımcı olun cevap bekliyorum ders seçme telefondan da oluyor mu

 366. Ders secimini ne zamana kadar yapabiliriz ekranda ders secim yok

 367. Ders secimini biz kendimiz yapiyoruz dimi

 368. Iyi gunler ben 10 ekimde kayit oldum ama ön kayit ogrencisi yaziyo bunu nasil aktif hale getirebilirim

 369. Bu yıl açık öğretime kayıt oldum sayfama girdiğimde ders seçme butonu yok ne yapmalıyım.

 370. Merhaba ben bugün kayıt oldum,bana kaldığın dersler otomatik seçilir dediler, benim lise 1 de matematik 1di kimya 2 diğer sene sözel e geçtim derslerim iyiydi şimdi ben matematikle kimya dan mı sorumlu olucam yoksa bütün derslerdenmi

 371. Kalan zorunlu ders sayısı 61 yaziyo bu ne oluyo

 372. Ders seçimi başladımı

 373. Ders seçimi 15 ekimdemi başlıyacak

 374. Ben eylülün 16 sında ilk kayıtımı yaptırdm ve ders secimleri ayin 15 inde basliyor siz ilk kayit yaptiranlar otomatik dersleri seciliyor dediniz simdi ben halk egtm merkzne gidip kitaplarimi alabilirmiyim ?

 375. Feray serbetcioglu

  Merhaba arkadaslar ben daha once 2014 yilinda kayit yaptirip bir defa sinava girmistim 2018 yili icin tekrar kayit yenileme yaptirdim ders secimlerimiz basladimi tesekkur edeeim

 376. Ne zaman başlar ders seçimi

 377. Bugun ayin 13 u ne zaman acilacak ?????

 378. Admin ders seçimi 15 ekimdemi başlayacak

 379. Merhaba ben im bu yil son senem 8 donem oldu
  cok az kitabim kaldi ama matamatigi bir turlu yapamiyorum . Size 2 sorum var birincisi matamatigi secmek zorundamiyim liseyi bitirmek icin . Diyeri ise kitaplari biz kendimiz secebiliyormuyuz? Simdiden tesekurler☺

 380. Ders seçimi 15 ekimmi

 381. Admin lütfen cevap ver ders seçimi bugün yani 15 Ekim dimi

 382. 1 ayı geçti hala yüklenmedi ne zaman yüklenecek bıktım artık bugün ekimin 15’i yüklenmesi için ne yapacağız

 383. Ders seçiminin 15 Ekim tarihinde başlayacağını söylemiştiniz. Ama bugün 15 Ekim oldu ancak ders seçimi halen aktif değil. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olur musunuz?

 384. 15 Ekim Oldu bi açılmadı ne zman açılıcak tam tarih belli değil mi

 385. Ders secimi ne zaman baslayacak

 386. Ben eylülde yeni kayıt yaptım ders seçimi ne zaman

 387. Des seçimi ne zaman bu arada yeni kayıt yaptım teşekkürler.

 388. Yeni kayıt ders seçimi ne zaman teşekkürler.

 389. Ben liseden 11. Sınıftayken cıktım sonra aole yazıldım ama dönem sıra 2 yazıyor ikinci sınava girecem ve kredim 102 ygs ye girebilirmiyim

 390. Ders seçimi hala baslamadı. Neden boyle hani 15 ekimde baslayacakti

 391. Derslerimin otomatik olarak secildigini nasil anlarim?

 392. Ders secimi yapamıyoruz neden

  • İlk kayıt yaptıran öğrencilerin ders leri otamatikmen seçiliyor kasım ayının ilk haftası halk eğitime gidip öğreniliyor ve kitaplarıda halk eğitimden alınıyor.

  • Ben de bilmiyorum ya ne zaman seçim yapıp nasıl sınava gireceğiz bilmiyorum

 393. Dün ders secimi geldi. Ama ders secilmiyo bu neyden kaynaklaniyor. Bu arada kayit yenileme oldugum icin secemiyorum.

 394. Yeni kayıt yaptırdım ve 1.dönem öğrencisiyim, mebde ”Not: 2017/1. dönem için ilk kayıt(yeni kayıt) yapan öğrencilerimiz ders seçimi yapmayacaklardır, ders seçimleri merkez tarafından otomatik olarak atanacaktır. ” yazıyor. Şimdi ben ders seçim ekranını boş mu bırakıyım ?

 395. Yeni kayıt yaptıran öğrenciler dersleri otamatikmen yapılıyor kasım ayının ilk haftası halk eğitime gidip öğrenip kitaplarıda alıyorsunuz.

 396. Ben 5. dönemim ve geçmişten kalma hiç başarısız dersim yok. Bu dönem (2017/1) seçebildiğim zorunlu (ortak) derslerin sayısı 6 ve kredisi 14. Sizce ben şimdi 21 (35-14=21) kredilik seçmeli ders mi seçmeliyim? (Şu anki kredim 148)

 397. Ben lisebiri okudum sinifta kaldim. bu sene acikogretim lisesine yenikayit yaptirdim.sayfamda yazan kredi notu 44 yaziyor.Ders secimini nasil yapmaliyim

 398. Merhaba eşin olan kaydınız aktif hale getirdi ders seçimi yapmaya çalışıyoruz fakat kaydet dedikten sonra olup olmadığından emin olamıyoruz ne yapmalıyız

 399. Ders seçimlerini ne zaman yapabiliriyoruz?

 400. kalan zorunlu ders sayım 9 ama hangileri olduğunu bilmiyorum nasıl öğrenirim bana yardımcı olur musunuz hangi derslerden kaldığımı bilmiyorum bana yardımcı olun lütfen acil yardıma ihtiyacım var

 401. Admin 9.sınıf ların ders seçimi ottamatikmaenmi yapılıyor acil cevap yaz admin.

 402. Admin yeni kayıt yaptırdım 9sınıf meslek lisesi dersleri sistem otomatık olarak mı seciyo

 403. ben yeni kayıt olmama rağmen ders seçimi yapabildim. ders seçimi menüsü benim için açıldı ve derslerimi seçtim. nasıl oluyor bu?

 404. merhaba şimdi ders seçmelerini yaptım kitapları ne zaman alabilirim?

  • Birinci dönem için kitaplar genellikle Kasım ayının ilk haftası geliyormuş galiba Halk Eğitimi Merkezlerine. Bağlı bulunduğunuz Halk Eğitimi Merkezini telefon ile arayarak kitapların gelip gelmediğini, gelmediyse tahmini olarak ne zaman geleceğini sorabilirsiniz.

 405. Kaç tane ders seçmem gerekiyor paneşde çıkan bütün ortak dersleri seçiyimmi ?

 406. Ben hala kitaplar seçemiyorm niye acaba ?

 407. ben de şunu merak ettim. kitapları aldım fakat örnek matematik 460 sayfa bunu sadece 1. döneme kadarmı okuyucam. yoksa bütün 1 yıl içersindemi okunuyor çünkü imkansız bütün kitapları 2 ay içinde okuyup sınava girmek cevaplarsanız sevinirim ?

 408. İyi günler, ders seçimini kaçırdım, herhangi bir telafisi var mı ? İlk kayıt öğrencisi değilim, sistem otomatik seçer mi ?

 409. ben ders seçimlerimi yaptım ama birdaha girdiğimde hangı dersi seçtiğimi göremiyorum iyiki not etmişim ama yınede korkuyorum neden kapandı o secim bakamıyorum kendi kendine değişirmi yanı calışmaya baslıcam yanlış dersı calışıpda sınavda karsıma kötü sonuçlar çıkmasın

  • “Öğrenci Genel Bilgiler” başlığı altında bulunan, “Ders Bilgileri (Alınan)” seçeneğindeki “Dönem Dersleri” sekmesinden, “Dönem Seçiniz” kısmından 2011/1 seçerek seçtiğiniz dersleri görebilirsiniz.

 410. Kayıt yenileme yaptım otomatik ders secilmemis ne yapMAM gerekiyor

 411. Meraba ben ders seçimiyaptım ama çikti alamamiştim yeniden sisteme girdim ama sayfam açilmiyo neden acaba yardimci olurmusunuz

 412. Peki ders seçimini kaçırdık diyelim admin nasıl yapıcaz kayıt yenileme benim 3.dönem

 413. Ders seçimleri ne zaman sona erdi ya

 414. Ben ders seçim ekranına bi kere girdim daha sonra seçimleri değiştirmedim. Daha sonra dün girdim fakat seçim ekranı yok zaman bitmiş. Daha 30 gün olmadı en az fakat değişim yeri yok ve seçilen dersler panosu gözükmüyor. Kitap nası alacağım ve birşey daha var seçilen dersler panosunda bazı dersler var ve başarız dersler kısmındada aynı dersler var nasıl oluyor aydınlatırmısınız zaman bitmek üzere acil!

  • “Öğrenci Genel Bilgiler” başlığı altında bulunan, “Ders Bilgileri (Alınan)” seçeneğindeki “Dönem Dersleri” sekmesinden, “Dönem Seçiniz” kısmından 2011/1 seçerek seçtiğiniz dersleri görebilirsiniz.

 415. merhaba arkadaşlar ben ders seçme tarihini kaçırmışım kaydımı yeniledim napmam lazım şimdi sınava giremiycekmiyim yada sisten otomatik seçiyor mu 8. donemim telafısı yok mu

 416. Yeni kayıt uzatıldı o yüzden olmuyor be maduriyeti bende yaşıyorum

 417. Ben sayfaya giriyorum hatta süreklide kontrol ettim ama ders seçimi yapamadım sayfada görünmüyo
  İnternetten baktım seçim tarihleri bile belli degil ne yapmam gerekiyo nasıl ögrenebilirim derslerimi

  • Seçilen derslerinizi “Öğrenci Genel Bilgiler” başlığı altında bulunan “Ders Bilgileri(Alınan)” seçeneğinden “Dönem Dersleri” sekmesinden 2017/1 seçerek görebilirsiniz.

 418. Hocam benim 200 kredim var kalan zorunlu ders sayisi 16 diyo ilk defa kayit yaptirdigim icin sistem kendi ders secimi yapti 4 tane zorunlu dersimi secmemis secmeli ders secmis bu senede unuversite sinavina adayim kalan 4 dersi nasil verebilirm yardimci olursaniz sevinirim

 419. merhabalar ben ders seçim tarihini kaçırmışım fakat öğrenci genel bilgiler – ders bilgileri (alınan) seçeneğinde dönem dersleri sekmesinde 2017/1 e giriyorum orda 14 adet ders var ben bu dersleri seçmedim otomatik olarak mı aşınmış oldu şimdi bu dersler

 420. ben bu sene üniversite sınavına giricem onun için hazırlanıyoum zorunlu derslerimi verdim 121 kredim var mezun olmak için 192 ye tamamlamam mı gerekiyor başka bir yolu yok mu ?

 421. aöl bu konuda yardımcı oluyor mu ?

 422. Hocam ben 15 nisanda 18 yasima giriyorum bu sene 3uncu sinava girebilirmiyim acaba yardimci olursaniz sevinirim

 423. kayıt yenileme ne zaman ?

 424. merhaba bir sorum olacak
  ben ilk defa açıköğretime kayıt olacağım.11.sınıftan devam edeceğim ama bu sene kayıt tarihini geçirdim ilk dönem.ikinci dönem yani bu ay yeni kayıt yaptırabiliyor muyum?