Tasdikname

Tasdikname almadan önce aşağıdaki maddeleri lütfen dikkatlice okuyunuz!

Açık Öğretim Lisesinde öğrencilik durumu Aktif, Donuk ve Silik olan öğrenci yada veliler özellikle Ağustos ve Eylül aylarında yoğun olarak tasdikname belgesi telep etmektedirler. Bu konu ile alakalı aşağıdaki hususlara önemle dikkat edilmesi gerekmektedir.
1. İlköğretim Okullarından 2012 yılı içerisinde mezun olan öğrenciler zorunlu eğitime tabidirler. Bu öğrenciler ancak örgün eğitime devam etmek şartıyla tasdikname talep edebilirler.
2. 18 yaşını doldurmamış öğrenciler tasdikname talebinde bulunamazlar, bu öğrencilerin tasdikname talepleri ancak velileri (anne, baba) tarafından yapılabilmektedir.
3. Öğrenci numaranızın ilk 3 hanesi tasdikname almak için nereye başvuracağınızı belirler. Bununla ilgili ayrıntılı açıklamaları bu yazının  devamında bulabilirsiniz.
4. Tasdikname isteğine ilişkin dilekçeler mutlaka okunaklı yazılmalı ve bilgiler tam olmalıdır. Örnek dilekçeye bu yazının devamında ulaşabilirsiniz.
5. Örgün eğitime dönmek isteyen öğrenciler, gitmek istedikleri okulu belirlemeden ve okul idarecileri ile görüşmeden tasdikname isteğinde bulunmamalıdır.
6. Sürücü yada çeşitli kurslara başvuracak öğrencilerin tasdikname belgesi talep etmelerine gerek yoktır.  Bu öğrenciler bulundukları yere en yakın Halk Eğitimi Merkezi yada Mesleki  Eğitim Merkezlerinden alacağı “Öğrenci Belgesi” ile kurs başvuruları yapabilirler.

Tasdikname (Kayıt Sildirme) Belgesini nasıl ve hangi zaman aralıklarında alabilirim?

Açık Öğretim Lisesinden kaydını sildirip Tasdikname Belgesi almak isteyen öğrenciler bir dilekçe ile (dilekçede mutlaka TC Kimlik No ve öğrenci numarası olmalı) aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda ilgili kuruma başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru şahsen, noterden olmak kaydıyla vekil ile ya da posta(sadece Açık Öğretim Lisesine başvuracaklar) yolu ile olabilir. Faks ile gönderilen Tasdikname dilekçeleri AÖL müdürlüğünce dikkate alınmamaktadır.

Öğrenci numaranızın ilk 3 hanesi tasdikname almak için nereye başvuracağınızı  belirler. Bunun için;

 • Öğrenci numaranızın ilk üç hanesi 210 yada daha küçükse (210,209,208,207 vs…) dosyanınız AÖL Müdürlüğünde arşivlendiğinden dolayı, Tasdiknamenizi almak için Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü Emniyet Mahallesi Milas Sokak No : 21 06500-Teknikokullar Yenimahalle/Ankara adresine başvurmanız gerekir.
 • Öğrenci numaranızın ilk üç hanesi 211 yada daha büyükse (211,212,213,214 vs…) dosyanınız İrtibat bürosunda arşivlendiğinden dolayı, ilk kayıt olduğunuz irtibat bürosuna başvurmanız gerekir.

Açık Öğretim Lisesinde Öğrencilik durumu “Aktif” olan öğrencilerin tasdikname belgesi, dönem sonu sınavlarının 1 ay öncesi ve 1 ay sonrası zaman aralıklarında alınabilecektir. Ancak Öğrencilik durumu “Donuk” veya “Silik” olan öğrenciler için bu durum söz konusu değildir.

pdf Tasdikname Almak İçin Dilekçe Örneği
doc Tasdikname Almak İçin Dilekçe Örneği

Tasdiknameyle birlikte Ortaokul/İlköğretim Okulu diplomamı da alabilir miyim?

Tasdikname isteğinde bulunan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin, Tasdikname yanında Ortaokul/İlköğretim Okulu diplomasını da isteyenlerin yazmış oldukları Tasdikname istek dilekçelerinde bu durumu mutlaka belirtmeleri gerekmektedir. Arkasına Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünce not düşülen Ortaokul/İlköğretim Okulu diploması Tasdikname ile birlikte gönderilmektedir. Tasdikname belgesi istenmeden, Ortaokul/İlköğretim Okulu diploması tek başına gönderilmez.

Tasdiknamemi kaybettim, ne yapmalıyım?

Açık Öğretim Lisesinden ayrılarak tasdikname alan öğrencilerin, tasdiknamesini kaybetmesi halinde bir dilekçe yazarak  Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne şahsen başvurmaları gerekmektedir. Dilekçe ekinde gazete ilanı yoksa, dilekçede “gazete ilanı vermediğimden dolayı doğabilecek hukuki sorumluluk bana ait olmak üzere,” ifadesi mutlaka yer almalıdır. Söz konusu bu belge öğrencinin dışında bir başkası tarafından alınacaksa noterden vekil tayin edilmesi gerekmektedir. Faks ile yapılan başvurular AÖL müdürlüğünce kesinlikle dikkate alınmamaktadır.

pdf Tasdikname Kayıp Dilekçe Örneği
doc Tasdikname Kayıp Dilekçe Örneği

 

Tasdikname İadesi

Açık Öğretim Lisesine kayıt esnasında verilen tasdikname belgesi iade edilmez, öğrencinin istemesi halinde Açık Öğretim Lisesinden tasdikname belgesi düzenlenmektedir.


NOT: 
Tasdikname ve tasdikname kayıt belgesi;
1. 18 yaşını doldurmuş (reşit olmuş) öğrenciler veya noterden vekil tayin ettiği kişi,
2. 18 yaşını doldurmamış öğrenciler için, veli (anne-baba) veya velinin noterden vekil tayin ettiği kişi  tarafından alınabilecektir.

 

327 yorumlar

 1. blank

  merhabalar… Ben 2,3 gün önce a.ö.i.h.l den örgün eğiitme geçmek için tastikname aldım.sonra ilçe milli eğitime gidip başvuru yaptım. ama yaşımdan dolayı kaydımı yapılmadı.tastiknamemi aldığım okula geri gelip tekrar a.ö.i.h.lisesine kayıt yaptrmak istediğimi söyledim.öğrenci sayfama girdiklerinde tastiknamemin kayda geçilmediğini a.ö.i.lisesaine atm ye para yatırdıktan sonra devam edebileceğimi söylediler .Bugn paramı yatırdım . Öğrenci sayfama aktif olup olmadıığımı öğrenmek için girdiğimde TASTİKNAME ALMIŞ OLAN ÖĞRENCİLERİN SAYFAYA GİRİŞİ YASAKTIR tarzında yazı yazıyordu..şimdi ben bun sene tekrardan a.ö.i.h.lisesine devam edebilirmiyim..Bu tastiknameyi nasıliptal edebilrim… ACİL DÖNÜŞ YAPARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.LİÜTFEM

  • blank

   Yatırdığınız para makbuzunu ibraz ederek İmam Hatip Meslek Lisesine başvurunuz.

   • blank

    Ben 2021 Eylül sonunda açık öğretime geçtim 2021 kasim 1 de okul yazılıları başlıyor tekrar örgün eğitime geçmek istiyorum ne yapmam lazım kredim yeterli

    • blank

     Geçmek istediğiniz okula başvurmanız gerekir.

     • blank

      Hocam selamün aleyküm ben lisede 11.sınıfta bıraktım ve sonra tasdikname falan almadım açığa kayıtta yapmadım aradan 5 sene geçti yarım bıraktığım okula gitsem tasdikname verirler mi

     • blank

      Bıraktığını okulunuzdan tasdiknamenizi alabilirsiniz.

     • blank

      Peki hocam kaldığım yerden mi devam edicem açığa kayıt yaptırdığım zaman 11.sınıfta bıraktım tekrar 11.sınıftan mı devam edicem açıkta

     • blank

      Alacağınız kredi üzerinden devam edeceksiniz.

 2. blank

  Mesleklisesinden tasdikname mi aldım a.ö.düz lisesine kayıt yaptırabilirmiyim

  • blank

   Kayıt yaptırabilirsiniz.

  • blank

   Allah rızası için yardımcı olun lütfen..
   Ben lisede örgün eğitimde 1 sene hazırlık okudum ingilizce lise 1 de okulu terk etmek zorunda kaldım.şimdi açık liseye kayıt yaptırdım normalde 8 dönem oluyor ancak örgün okarak okuduğum 1 senenin benim için bir faydası varmı? Yani dönemden kazanabilir miyim 6 döneme düşer mi? Tasdiknamemi aldım halkeğitime gittim ancak yardımcı olmadılar

  • blank
   büşra karaca

   İşkurlu çalisiyorum ve iskur maasimi kesiyor bu sure icerisinde tasdikname alsam iskur bitince tekrar devam edecegim topladigim krediler silinir mi yoksa kaldigim yerden devam edebilir miyim

   • blank

    AÖL okulunda kredileriniz silinmez.

   • blank

    Merhaba. 25 sene önce A.ögtetim sınavına girdikten sonra tasdiknamemi kaybettim.
    Yeniden A.Ögtetime kayıt olmak istiyorum ve hiçbir belgem yok. Nasıl kayıt olabilirim

    • blank

     AÖL müdürlüğünden tasdikname kayıp belgesini aldıktan sonra kaydınızı yaptırabilirsiniz.
     Açık Öğretim Lisesinden Tasdikname Alarak Ayrılan Öğrencilerden (Tasdiknameli Form C işlemi);
     • T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge,
     • Açık Öğretim Lisesinden alınan tasdikname veya tasdikname kayıp belgesinin aslı,
     • T.C kimlik numarası olmayanlardan ilk kayıt ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontunun aslı, istenir.

 3. blank

  Hocam açık öğretim ortaokulu bitirsem örgün liseye geçebilir miyim lütfen cevap veriniz

  • blank

   Örgün eğitimde okuma hakkınız varsa geçiş yapabilirsiniz.

   • blank

    İyi günler ben halk eğitim merkezi ne 2016 yılında ehliyet için belge almaya gitmiştim ama onlar bana sordu okumaya devam edeceksiniz diye bende ara vereceğim dedim bana tastık name vermişler ben şimdi tastık namemi kaybettim yada attım bilmiyorum halk eğitiminden yardım istedim baktılar onlarda ki dosyadada orjinalinide vermişler dediler ne yapmam gerekiyor

    • blank

     Açık Öğretim Lisesinden ayrılarak tasdikname alan öğrencinin, tasdiknamesini kaybetmesi halinde bir dilekçe yazarak Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne başvurması gerekmektedir.

 4. blank

  Ben 30 yıl önce lise 1 okuduktan sonra okulu bıraktım şimdi açık ôgretim lisesine gitmek istiyorum ama tastiknameyi nereden alacağımı bilmiyorum yarım bıraktığım liseyemi gitmem gerek tastiknameyi almak için.

 5. blank

  Ben açık öğretim ilk sınavına girdim ama sonradan pişman oldum örgün eğitime geçmek istiyorum şubatta tekrar okula gidebilme durumum var mı tasdiknamemi alırsam eğer ?

 6. blank

  Merhaba ben daha önce açık öğretime kayıt yaptırdım fakat daha sonra devam etmedim şimdi tekrar devam etmek istiyorum ama tasdikname nerde bilmiyorum bunu nasıl ogrenebilirim

 7. blank

  Merhaba ben örgün egitimden acik liseye gectim sadece bir donem okudum acik lisede tekrar orgun egitine donus yapabilirmiyim orgun egitimde sadece bir kere sinifta kaldim

  • blank

   Geçmek istediğiniz okuldan durumunuza baktırıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  • blank

   Hocam 28 sene once meslek lisesinde kredili sistemle okulu bitirdim 4 dersten kiredi eksiğim vardi, tastik namemi aldım kaybettim, kıredimi veremedim,evlilik cocuk derken öylece kaldı. 13 yil once okuduğum liseden yeniden tastikname talebettim bana aslini veremeyeceklerini ancak yazili belge verebilceklerini söylediler tamamlamıs oldugum ve eksik kredilerimi gosteren belge ve tastik name yerine gecebilcek belge verdiler. Halk egitim açö burosunda ise bu belgeyi kabul etmediler gecmiş zaman sebebini tam hatırlayamadim. Tekrar aöl kaydolmak istiyorum ne yapmaliyim bana yardimcı olursaniz cok sevinirim. Teşekkürler

 8. blank

  Mrb hocam ben tasdikname aldim acikogretime kaydedildim tekrar okula baslayabilirmiyim bu sene icinde

  • blank

   Tekrar başlamak istediğiniz okuldan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  • blank

   hocam ben 12 sinif bitirdim ama sorumluluk sinavim oldugu icin diploma alanadim suan uzerinden 3 sene gecti tastikname nasil alabilirim

   • blank

    Okuduğunuz okula başvurunuz.

   • blank

    Ben 2006 da lise sonda 1 dersten dolayı tasdikname aldım sınava giremediğim için. Eğer girseydim mezun olacaktım. Lise sonu aöl de tekrarmı okumam gerek normal diplomamı almam için. 2. Sorum tasdikname kayıp nereden alabilirim yenisini teşekkürler

 9. blank

  Merhaba ben 2000 senesinde lise son sınıftayken tasdiknamemi alıp bıraktım tekrar acıkogretimden bitirmek icin 1 .sınıftan mı baslamam gerekiyor bilgi alabilir miyim

 10. blank

  Merhaba ben örgün eğitime geçmek istiyorum 10.sınıf öğrencisiyim 1.sınava girdim. 2.sınava girmesem acaba bir sıkıntı çıkarmı? 67 kredim var yani 48 kredi üstü olduğu için 10.sınıftan devam edeceğim okullar tekrar açıldığında bu yıl (2019) 10.sınıftan okumaya devam edebilirmiyim? Diyelimki 2.sınava girmedim 2.sınava girmediğim için acaba bir sıkıntı çıkarmı? Cevabınızı bekliyorum.

 11. blank

  Merhaba ben örgün eğitime geçmek istiyorum 10.sınıf öğrencisiyim 1.sınava girdim 2.sınava girmesem acaba bir sıkıntı çıkarmı? 67 kredim var yani 48 kredi üstü olduğu için 10.sınıftan devam edeceğim okullar tekrar açıldığında bu yıl (2019) 10.sınıftan okumaya devam edebilirmiyim 2.sınava diyelimki girmedim girmediğim için acaba bir sıkıntı çıkarmı? Cevabınızı bekliyorum.

  • blank

   Girmediğiniz sınavlardan sadece kredi alamazsınız. Geçiş için toplam kredinize ve geçiş şartlarına uyup uymadığınıza bakılır.

 12. blank

  hocam merhaba ben liseyi 4 sene okudum lise 1 den 2 dersten sorumlu kaldim liseyi bitirdim ama diplomayi alamadim tasdikname de almadim suan yas 25 ve liseyi aciktan bitirmeye karar verdim eski okuluma gittim okul idarecileriyle gorustum sana zamaninda tasdiknameni vermislerdir dedi ama bende olmadiini soyledim tekrar cikartamayacaklarini soylediler hocam ben acik liseye nasil kayit yaptirucam simdi yardimci olurmusunuz

  • blank

   Örgün liseden ayrılarak tasdikname alan öğrencilerin, tasdiknamesini kaybetmesi halinde bir dilekçe yazarak tasdikname aldığı okul müdürlüğüne şahsen başvurmaları gerekmektedir. Dilekçe ekinde gazete ilanı yoksa, dilekçede “gazete ilanı vermediğimden dolayı doğabilecek hukuki sorumluluk bana ait olmak üzere,” ifadesi mutlaka yer almalıdır. Söz konusu bu belge öğrencinin dışında bir başkası tarafından alınacaksa noterden vekil tayin edilmesi gerekmektedir.

 13. blank

  Selam lise birde sınıfta kaldım iki defa tastiknamemi alıp açık liseye gectim açık liseden mezun oldum tastikname alan kişi okuldan atılmışmı oluyor okuldan ve sivil okuldan çıkarılmamış ne oluyor bilginiz varmı yardımcı olurmusunuxz lütfen

  • blank

   Tastikname alarak okuduğunuz okuldan ayrılmış oluyorsunuz.

  • blank

   Merhaba ben lise 1 den ayrıldım. Daha sonra açık liseden okumaya karar verdim. Fakat onuda tamamlamadim. Simdi ehliyet almak istiyorum ama tastikname yi halk egitimden mi almam gerekiyor yoksa bıraktığım okuldanmi

   • blank

    Açık Öğretim Lisesinden kaydını sildirerek Tasdikname Belgesini almak isteyen öğrencilerin bir dilekçe yazarak 18 yaşından küçükseler velileri ile birlikte Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne başvurması gerekmektedir.

 14. blank
  hüseyin öztürk

  merhabalar ben mesleki acık öğretim öğrencisiydim 2010 yılında fakat suan öğrenci durumum silik tastikname almak istiyorum bunu halk egitım merkezındenmi yoksa kayıtli olmus olduğum okuldanmi tastiknameyi alabilirim

  • blank

   Mesleki Açık Öğretim Lisesinden kaydını sildirerek Tasdikname Belgesini almak isteyen öğrenciler bir dilekçe yazarak bu dilekçe ve ekinde yüz yüze eğitime devam ediyor ya da etti ise notlarını gösterir (okuldan alınan) resmi belgeyi, katılmadı ise, yüz yüze eğitime katılmadığını gösterir (okuldan alınan) resmi belgeyi Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne göndermeleri gerekmektedir.

 15. blank

  Hocam liseyi 7_8 sene önce okudum fakat 2 ders den dolayı diplomayı alamadım sorun şu açık liseye kayıt olmam için tastikname gerek alamıyorum okul taşınmış ismi değişmiş yeni yapılan okula gittim sistemlere bakmamız gerektiğini söylediler fakat1 haftadır beni oyalıyorlar sistemlerinde bu evrak yok mu yada açık liseden alabilirmiyim hiç bir yerden alamazsam ne olucak inş anlatabilmişimdir şimdiden saolun

  • blank

   İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bir dilekçeyle başvurmanız gerekir.

  • blank

   Merhaba hocam ben 9. sınıfı açık öğretim lisesinden 45 kredi ile bitirdim. Şimdi ise örgüne geçiş yapmak istiyorum, fakat bizim 1-2 kere gitmemize rağmen okuluma da gittik verilmediğini söylüyordu oradaki öğretmen tasdikname belgesinin. Bildiğim kadarıyla mesela milli eğitime de gittik tasdikname belgesiyle gelinicek dedi öyle işleme alınıyormuş. Bize okuldan imzalı 2 tane öğrenim belgesi verdiler sadece(transkript). Yettiğini söyledi? Halk eğitim de tastikname belgemin otomatik olrak sistemden verileceğini söyledi ama vakit geçiyor biz daha önceden gtmiştik bir şey yapmamışlardi da zamanı geçtikten sonra bir şeyler yapmaya kalkmasınlar 🙁 Fayda etmiyecek gibi çünkü. Dönem sonu sınavlrının 1 ay öncesi, sonrası zaman aralığında alınıyor ve 1 ay geçti.. Tatildeler sanıyorum şuan bayram dolayısıyla. 6-7 temmuz lll. Dönem sonu sınavı… bugün 6 ağustos. Yapmamız gereken nedir ? Teşekkürler

 16. blank

  Ben ilk okuldan sonra aöl ye yazildim bir iki sinav sonrasininda meslek lisesine gittim 9 uncu sinifi bitirdim 10 uncu sinif sonunda terk ettim sonra okuldan tastiknamemi alarak aölye yeniden kayot yaptim normalde bana kredilerimi vermesi gerekiyoken sen zaten bizde okuyo olarak gozukuyosun dedilerve ve okulda okudugum gectigim dersin kredisini vermediler dilekce yazdim kabul olmadi simdi aol den tastiknamemi istesem 9 uncu sinifi gectigim dahi bi belge verirlermi yada tastiknamemi gere alabilirmiyim aolden aksam lisesine kayit icin

 17. blank

  merhaba ben 2005 yılında meslek lisesi elektronik bölümünü bitirdim alttan 13 tane sorumlu dersim oldugu için diplomayı alamadım 2007 yılında askere gitmek için okuldan tastik name aldım 6-7 yıl önce okula gidip diplomamı almak istedigimi söyledim hocalar bana senin zamanında lise 3 yıldı şimdi 4 yıl oldu tekrar 4 yıl baştan okuman gerekiyor dedi bende ugraşamam dedim şimdi bir kaç kişi kredileri verip alabilecegimi söyledi bu konuda bana yardımcı olurmusunuz

 18. blank

  Ben geçen sene açıköğretimden örgün eğitime geçip yaptım fakat devamsizlik dolayısıyla sınıfta kaldım tekrardan açıköğretime geçiş yapmak istiyorum bu mümk0n mü??

 19. blank

  Merhabalar ben 9.sınıfı açık lisede okudum örgün eğitime geçiş yapmak istiyorum
  ~tasdiknamemi nereden alıcam?
  ~tasdiknameyi nereye götürücem
  ~okul tercihi nerede neye göre nasıl ne zaman yapıcam?
  ~başvuru tarihi ne zaman ?
  18yaşından küçüğüm
  Kredim 32

  • blank

   Yukarıda açıklanan şekilde alıp kayıt olmak istediğiniz okula vereceksiniz.

  • blank

   Merhaba benim kizim geçen yil 9 sınıftan açık öğretime geçti sınavlarına girmedi şehir deisikli nedeni ile şimdi tetrar örgün eğitime yeniden başlamak istiyor il.milli eğitim müdürü ile görüştüm Konya’daki okul kaydını aktif etsin buraya nakil yapsın dedi Konya’daki okulla görüştüm kizimin en son gittiği okulla ilgisi olmadiginj açık öğretim kaydı olduğunu söyledi açıkçası İzmir’deki müdür beni başından savdi ilgilenmedi şimdi kayıt işlemlerine geç kalmadan yapmak istiyorum nasıl bir yol izlemem gerekli yardım eder misiniz

 20. blank
  Emirhan sağlam

  Merhaba 2018 yılında tastiknamemi aldım
  Tekrar örgün eğitime geviş yapmak istiyorum mümkünmüdür
  Mümkünse ne yapmam gerekir yardımcı olabilir misiniz

  • blank

   Geçiş şartlarını taşıyorsanız geçebilirsiniz. Geçmek istediğiniz okul müdürlüğüne başvuracaksınız.

 21. blank

  Kardeşim imamhatip aöle kayıtlı fakat örgün eğitime geçmek istiyor yaklaşık beş haftadır uğraşıyoruz ama ne ilçe milli eğitim ne yüz yüze eğitim aldığı okul tasdikname veremiyor veremediği için de örgüne geçemiyor. Tasdikname alacağımız sayfa hata veriyor bir türlü alamıyoruz yardımcı olabilir misiniz ben yapmamız gerekiyor

  • blank

   Yüz yüze eğitim aldığınız İmam Hatip Lisesi Müdürlüğünden tasdikname alabilirsiniz. Sorun devam ederse bir dilekçe ile birlikte yada şahsen Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Müdürlüğüne başvurabilirsiniz.

 22. blank

  Aciktan okuyordum ama halk eğitim merkezinden tasdikname mi almak zorunda kaldım tekrar gidip aciktan okuyabilirmiyim bir zamanı var mi

 23. blank

  Mrb ben dokuzuncu sınıfa giderken birinci dönem düz lisede okudum ikinci dönemde gitmedim gelecek senesinde de açık liseye kaydımı yaptım onada gitmedim ve bu sene kaydımı alıp düz liseye geçmek istiyorum ne olurmu acaba bunun için ne yapmam gerekiyor

 24. blank

  Mrb ben lise 3 e kadar anadolu lisesinde okudum .lise 4 te açığa geçtim ve okullar açılalı 2 ay oldu şimdi kaldığım yerden örgün eğitime geçebilirmiyim.

 25. blank

  hocam 12.sınıfım 2.dönem açığa geçicem pişman olursam eğer örgüne geçip kendi okulumdan devam edebilir miyim

 26. blank

  Merhaba ben imam-hatip lisesinden direk olarak özele geçemediğim için kendimi açığa alıp sonra tasdikname alıp nakil komisyonuna başvuracaktım Anadolu lisesi için ama açıköğretime kaydolup kaydını sildirdim ve bana hiç bi şekilde tasdikname vermediler acaba neden bilgi verirseniz çok iyi olur

 27. blank

  Merhaba. Kızım imamhatip Lisesi 11. Sınıfta e okuldan özel okula geçti. Fakat 4 gün sonra sistem geri eski okuluna iade etmiş. Şu an 11.sınıfın 2. Döneminde Açık liseye Nisan ayındaki kayıt tarihinde kaydolabilirmi.

 28. blank

  Merhaba ben 98 yılında AÖL kayıt yaptırmıştım ilk dönem sınavlarına girdim sonuç çok kötüydü ve devam etmek istemedim ve hiç bir işlem yaptırmadım fakat şuan bana öğrenim belgesi gerekli tastikname yada ilköğretim diplomasi yardımcı olabilirsiniz ne yapmalıyım ? Şimdiden teşekkürler

  • blank

   İrtibat büronuzdan alabilirsiniz.

   • blank

    Merhabalar
    Ben açıköğretimi 1994 yılında bıraktım tastiknamede orda kaldı.ogrenci numaramida hatırlamıyorum.acik öğretimden önceki okuldan alabilirmiyim tastiknameyi.aradan baya yıl geçti napmam gerek

    • blank

     Açık Öğretim Lisesinden kaydını sildirip Tasdikname Belgesi almak isteyen öğrenciler bir dilekçe ile (dilekçede mutlaka TC Kimlik No ve öğrenci numarası olmalı) aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda AÖL kurumuna başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru şahsen, noterden olmak kaydıyla vekil ile ya da posta(sadece Açık Öğretim Lisesine başvuracaklar) yolu ile olabilir. Faks ile gönderilen Tasdikname dilekçeleri AÖL müdürlüğünce dikkate alınmamaktadır.

 29. blank

  merhaba, ben son olarak açıköğretim lisesi 2. dönem sınavına girdim. ilk dönemde yalnızca 3 ders seçebildiğim için 9 kredi almıştım, muhtemelen bu 2. dönem sonuçları ile kredi sayısı yaklaşık 30 küsürlere ulaşacak. ayrıca bildiğiniz gibi açıköğretim virüs dolayısıyla üç dönem kredilerini otomatik olarak sisteme yükleyecek, bu sayede sanırım 50-60 krediye sahip olacağım. öğrenmek istediğim şu, bu kredi sayısı yüklenmeden bir okula kayıt olabilir miyim ya da kayıt olurken bu yüklenecek kredileri de göz önüne alırlar mı? ve tasdiknamesi dilekçesini mail yoluyla Ankara’ya ulaştırma şansım var mıdır?

  • blank

   Krediler yüklenmeden sistemde görünmeyeceği için toplam krediniz değişmeyecektir. Tasdiknamenizi irtibat büronuzdan (Halk Eğitim Merkezi) alabilirsiniz. Geçiş yapacağınız okul yönetimle konuşmadan tasdikname almamanızı tavsiye ederiz.

 30. blank

  Merhaba yardımcı olur bilgilendirirseniz çok sevinirim. Örgün eğitim Endüstri Meslek Lisesi Metal Teknolojisi alanı 3 sınıftan tasdikname alarak ayrıldım. Daha sonra mesleki açık öğretim lisesi inşaat teknolojileri alanına kayıt yaptırdım ardından açık liseye geçiş yaptım. Şuan açık öğretim lisesinde kaydım var kayıt yenileme yapmadım silik görünüyo. Hocam açık öğretim kaydımı komple sildirmek istiyorum mümkünmü. Örgün eğitimde kazandığım haklarımla lise 3. Sınıftaki notlarımla mesleki açık öğretim lisesi tekrardan kayıt olma imkanım varmı kısa sürede diploma almak için uğraşıyorum

 31. blank

  Tasdikname alınca topladığım krediler silinir mi?

 32. blank

  12.sınıf 2.dönem liseyi bıraktım tasdikname mi aldım ama sadece okul bilgilerim yazıyor kredim ne kadar nasıl öğrenebilirim

 33. blank

  Merhaba ben geçenlerde hastalık yüzünden işe girebilmek için okuldan gidip tasdiknamemi aldım 10 sınıf tım açık öğretim veya meslki eğitim değildi örgün eğitim yani şimdi tekrar dönebilme imkanım varmı varsa nasıl lütfennn ??

 34. blank

  Ben 3 yıl önce okula gitmiştim açık öğretime yazılmak için tastiknamemi 3 yıl önce gittiğim okuldan alabilir miyim

 35. blank

  Hocam ben bu sene bi hata yapıp Anadolu’dan ımam hatıpe gectım begenmedım nakıl de olmuyor gerı 11 sınıf olduğum ıcın tasdiknamemı alsam açığa geçip ordan kontenjan varsa geri aynı okuluma gecebılırmıyım açığa gectıgımde ne kadar süre durmam gerekiyor

 36. blank

  9. sınıfım okul çok uzun vakit alıyor kendime ayıracak vakit bile bulamıyorum(ilk 3 hafta karantinada olduğum için geç başladım) hocalar sıkboğaz ediyor ve zamanım israf oluyor bu yüzden açık öğretime geçmek istiyorum sınavlara 1-2 hafta kaldı bu süreçte geçemem biliyorum ama ilk ara tatilde 15 Kasım tarihinde geçiş yapabilir miyim ya da birinci dönem bitmeden geçmek mümkün mü yoksa 24 Ocak tarihinde başlayacak dönem sonunu beklemek zorunda mıyım? (anadolu lisesi bazında cevaplarsanız sevinirim, gerçekten bir an önce kurtulmak istiyorum, baskılar yüzünden çok strese giriyorum haşa intihar gibi bir fikir aklımın ucundan bile geçmez ama herhangi bir hastalığım olmamasına rağmen elimi başıma attım mı bir avuç saç dökülüyor doktor çok stres yapıyorsun dedi uyurken de dişlerimi sıkıyormuşum gıcırdadığına dair söylentiler var aile içinde, Allah bizi kendisine kulluk için yaratmış biz ise Kur’an yerine okulla vaktimizi geçiriyoruz şu stresten kurtulabilmek için diyorum ki bir şey olsa kalbim sıkışsa başıma taş düşse inme yaşasam da ölsem diye ama o zaman da diyorum mahşerde Allah niye okula ayırdığın vakit kadar kulluğa vakit ayırmadın diye sorarsa da cevap veremezsem diye … )

 37. blank

  12. Sınıfım birkaç gün oldu açıköğretime geçeli ama geçtiğime pişman oldum ve özel okula gitme kararı aldkm tasdiknamemi şimdi alabilir miyim

 38. blank

  Ben örgün eğitimden açıköğretime geçiş için okuldan tasdikname aldım ancak pişmanım tasdiknameyi iptal veya feshedebilirmiyim okuluma geri dönebilirmiyim lütfen cevap yazın

  • blank

   Örgün eğitimde tasdikname alan öğrenciler tasdikname aldıkları okula geri dönemez ve aynı okulda eğitim hayatına devam edemez. Fakat farklı bir okula giderek kayıt yaptırabilir ve eğitim hayatına farklı bir eğitim kurumunda devam edebilir. AÖL, MAÖL yada Akşam liselerinden devam edebilirsiniz.

 39. blank

  Hocam 12.sınıfım bugün tasdikname aldım kendi isteğimle ama pişman oldum yarın gidip tasdiknameyi feshedemezmiyim bide Hocam peki biraz tedirginim 2.dönemde açığa geçilebilirmi ve bu sene mezun olacakmıyım yani önümüzdeki yks sınavına katılabilirmiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir