Nakil ve Geçişler

Mesleki Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine Geçiş İşlemleri

MAÖL – Meslekî Açık Öğretim Lisesinde okumakta olan öğrenciler isterlerse Açık Öğretim Lisesine maolden-aole-gecis-nasi-yapilirgeçiş yapabilirler. Meslekî Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçmek isteyen öğrenciler, isteğine dair dilekçe (dilekçe kanuna göre) ile, bulundukları yerdeki Açık Öğretim Lisesi İrtibat Bürolarına başvurabilirler.  Ayrıntılı bilgi için tıklayınız…

Açık Öğretim Lisesinden Mesleki Açık Öğretim Lisesine Geçiş İşlemleri

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri isterlerse MAÖL – Mesleki Açık Öğretim Lisesine geçiş yapabilirler. Açık aolden-maole-gecis-islemiÖğretim Lisesinden MAÖL – Meslekî Açık Öğretim Lisesine geçmek isteyen kayıtlı öğrenciler her öğretim yılının başında yüz yüze eğitim veren Meslek Lisesi okul müdürlüğüne dilekçe ile başvurarak geçiş yapabilirler. Öğrencinin Açık Öğretim Lisesinde kazandıkları dönemler ve krediler aynen korunur. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız…

Açık Öğretim Lisesinden Örgün Eğitim Veren Okullara Geçiş İşlemleri

Bilindiği üzere Açık Öğretim Lisesinde kredili sistem uygulanmaktadır. Örgün eğitim(1) veren okullar iseorgun-egitim sınıf geçme sistemini uygulamaktadırlar. Bu sebeple Açık Öğretim Lisesinde okuyan bir öğrenci,  örgün eğitim veren bir okula nakil yaptırmak istediklerinde, öncelikli olarak almış olduğu kredi miktarına göre sınıf seviyesinin belirlenmesi gerekmektedir. Örgün eğitim veren okullar, Açık Öğretim Lisesinden tasdikname ile gelen öğrencinin sınıf seviyesini, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 28.09.2011 tarih ve 200 sayılı kararına göre belirlerler. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız…

 

 

1.229 yorumlar

 1. merhaba lise 1. ve 2. sınıfı açık öğretimden okudum sonra örgün eğitime geçtim ve bir sene geriden başlayıp lise 2 den devam ettim bu sene lise 4 e geçtim tekrardan açık öğretime geçiş yapabilir miyim ?

 2. Mrb bn 9. Sınıfa gectm teogda terch ettigm liseler gelmedi orgun egtm vern bi liseye nasi giderim

  • TEOG sonuçlara göre 1.192.660 öğrenciden 1.019.577 kişi tercih yapmış, 173.083 öğrenci de tercih yapmamıştır.

   Tercih yapan öğrencilerden 935.241’i tercihlerinden birine yerleşmiştir. Bu durumda tercih yapan öğrencilerin % 91,73’ü tercihlerinden birine yerleşmiştir.

   Tercih yaptıkları halde tercihlerinden birine yerleşemeyen öğrenciler açık öğretim kurumlarına yerleştirilmiştir. Açık öğretim kurumlarına yerleştirilen öğrenciler istemeleri hâlinde yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabileceklerdir.

   Öğrenciler 14-18 Ağustos, 21-25 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde saat 17.00’ye kadar yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabileceklerdir.

   Yerleştirmeye esas nakil başvuruları, herhangi bir örgün ortaokul müdürlüğünden boş kontenjan şartı aranmaksızın yapılabilecektir. Öğrenciler yerleştirmeye esas nakil başvurusunda 3 (üç) tercih yapacak ve bu tercihlerini bir ortaokul müdürlüğünden onaylatacaklardır.

   Alınan tercihler doğrultusunda yerleştirmeye esas nakiller TEOG YEP (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Yerleştirme Esas Puanları) üstünlüğüne göre merkezî olarak yapılacaktır. Yerleştirmeye esas nakil sonuçları ise 18 Ağustos, 25 Ağustos ve 6 Eylül tarihlerinde ilan edilecektir.

 3. Merhaba ben 10 sınıfa geçtim anadolu Meslek lisesinde okuyorum bölüm seçtim fakat ben imam hatip anadolu lisesine nakil aldırmak istiyorum nasıl aldiririm ve aldirabilirmiyim

 4. Merhaba ben 19 yaşındayım bazı sebeplerden dolayı liseye gitmedim yeni kayıt yaptırmayı düşünüyorum ama derslerle ilgili hiç bilgim temelim yok çalışmak için kitaplar ve youtube konu anlatımları yeterlimi ?

 5. Ibrahim halil çadırcı

  Merhabalar benim bi yegenim temel lisede 10.sinifi bitirdi 11.sinifa baslayacak acikogretim e naklini nasil alabiliriz? Ne yapmamiz gerekli?

 6. merhaba ben 9. sınıfa geçtim açık öğretime yerleştirmişler ordan başka liseye nakil yaptırabilir miyim?

  • Tercih yaptıkları halde tercihlerinden birine yerleşemeyen öğrenciler açık öğretim kurumlarına yerleştirilmiştir. Açık öğretim kurumlarına yerleştirilen öğrenciler istemeleri hâlinde yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabileceklerdir.
   Öğrenciler 14-18 Ağustos, 21-25 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde saat 17.00’ye kadar yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabileceklerdir.
   Yerleştirmeye esas nakil başvuruları, herhangi bir örgün ortaokul müdürlüğünden boş kontenjan şartı aranmaksızın yapılabilecektir. Öğrenciler yerleştirmeye esas nakil başvurusunda 3 (üç) tercih yapacak ve bu tercihlerini bir ortaokul müdürlüğünden onaylatacaklardır.

   Alınan tercihler doğrultusunda yerleştirmeye esas nakiller YEP üstünlüğüne göre merkezî olarak yapılacaktır. Yerleştirmeye esas nakil sonuçları ise 18 Ağustos, 25 Ağustos ve 6 Eylül tarihlerinde ilan edilecektir.

 7. Merhaba lar ben 11.ci sınıfa geçtim belli sebeplerden dolayı açığa geçmeyi düşüyorum geçebilir miyim ve nasıl olacak bilgi verirseniz sevinirim…

 8. Merhaba ben şuan 12.sınıf oldum ve imam hatip lisesinde okuyorum. Ben de imam hatibin açık öğretimine geçmek istiyorum ama benim için daha mı zor olur bi de nasıl geçiş yapıcam? Beni biraz bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler…

  • Okuduğunuz İmam Hatip Lisesinden geçiş yapabilirsiniz. Açık öğretimle ilgilenen Müdür yardımcısına başvuracaksınız.

 9. sa ben acık ogretım lısesınde okuyorum normal liseye gecıs yapmak ıstıyorum boyle bır ıhtımal var mı

 10. Normallise diplomasiyla acik lise diplomasinin farki var mi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by aciklise.net Açık Öğretim Lisesi