2016-2017 Öğretim Yılı 3. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri

1. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Açık Öğretim Lisesi – AÖL öğrencileri, yılda 3 kez yapılan sınavlar için girecekleri dersleri seçmek amacıyla Kayıt Yenileme işlemi yaparlar.
İçinde bulunulan dönem itibariyle Açık Öğretim Lisesinde öğrencilik durumu Aktif, Donuk ve Silik  durumdaki bütün öğrenciler kayıt yenileyebilirler.
Açık Öğretim Lisesi 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı 3. dönem kayıt yenileme işlemleri 08 – 18 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt Yenileme işlemi için aşağıda adımları uygulayınız.

aciklise-kayit-yenileme-islemlerii

 

1. Adım: Kayıt Yenileme Ücretini Bankaya Ödeyiniz.

Açık Öğretim Lisesine Kayıt Yenileme yaptıracak öğrenciler her yıl AÖL Müdürlüğünce belirlenen Kayıt Yenileme ücretini ödemek zorundadır. 2017 yılının 3. bir dönemi için Kayıt Yenileme katılım ücreti 30 TL.’dir. Bu ücretin;

 • Halk Bankası, Vakıflar Bankası yada Ziraat Bankasının herhangi bir şubesinden veya ATM’lerinden ya da internet bankacılığı ile T.C. Kimlik numaranızı beyan ederek Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Kurumsal Tahsilât Programı hesabına 30 TL.’sini ödeyip banka dekontunu alarak muhafaza ediniz.
 •  Kayıt yenileme işlemini yaptıracağınız Halk Eğitim Merkezi yada Mesleki Eğitim Merkezi okul aile birliğinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu kurumların konuyla ilgili görevlisine okul aile birliğinin dekontu ya da makbuzu karşılığında 5 TL.’sini ödeyiniz.

2. Adım: Kayıt Yenileme işlemleri için İrtibat Bürosuna gidiniz.

Bankadan aldığınız kayıt yenileme ücretini gösteren banka dekontu ile birlikte, bulunduğunuz yerdeki irtibat büroları olan Halk Eğitim Merkezi yada Meslekî Eğitim Merkezine giderek kayıt kabul görevlisine makbuzu ibraz ederek sisteme işletiniz.
Kayıt Yenileme işlemlerini yapan  irtibat bürolarını görmek için buraya tıklayınız.

3. Adım: Sistemden Öğrenci Sayfanıza Girerek Derslerinizi seçiniz.

Sizin için yeni bir dönem açıldıktan ve bu dönem için öğrencilik durumunuz Aktif hale getirildikten sonra,  öğrenci numarası ve şifrenizle sisteme girip derslerinizi seçiniz. Sistemde ders seçimi işlemini nasıl yapacağınız konusundaki açıklamalar için buraya tıklayınız.

Kayıt Yenileme Ücreti Ödemeyecek Olanlar;

a) Terörle mücadele görevini yaparken yaralanan gazilerimiz ile şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,
b) 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında yaralanan gazilerimiz ile bu mücadelede  şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,
c) Mahkeme kararıyla eğitim tedbiri verilmiş olanlar,
c) İstiklal madalyası verilmiş, Vatani hizmet tertibinden şeref aylığı bağlanmış olanlar;

Yukarıdaki  şartlardan birini taşıyan öğrenciler durumlarını belgelendirmek  şartıyla diploma harcı dışında, yeni kayıt, kayıt yenileme ve eğitim giderleri alınmayacaktır.

 

Not: 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde  yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın  yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (01 Temmuz 2000 ve daha önceki doğumlu) silik, donuk ve ya aktif öğrenciler  3. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.


KAYIT YENİLEME ÜCRETİNİ KREDİ KARTIYLA YATIRABİLİRSİNİZ !!!
Açık Öğretim Lisesi ve Açık Ortaokul kayıt yenileme sınav ücretlerini,  MEB Bilgi İşlem Dairesi ve Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yürütülen proje ile sınavlara başvuracak kişilere ücretlerini kredi kartları ile internet ortamından 7 gün 24 saat yatırabilme olanağı getirildi.
Adaylar bankalara gitmeden ev, iş yeri veya mobil cihazlardan sınav ücretlerini yatırarak başvurularını tamamlayabilecek. Sınav ücreti, “http://odeme.meb.gov.tr” adresinden yatırılabilecek.

 

 

134 yorumlar

 1. 3. Donem kaydimi yapmayi unuttum acaba ek sure verilicekmi

 2. Bugün kaça kadar süre var? Kaydım aktif geçen dönemler gibi 23:59’da yatırınca oluyor mu?

 3. KAYIT YENİLEMEYİ UNUTTUM EK SÜRE GELİRMİ ACABA. TEŞEKKÜRLER.

 4. admın ocak ayında 2 defa kayıt yenileme ücreti yatırmıştm 1 harc ücetim içerde kayıt yenileme süresi geçince haberim oldu bu ona istinaden kaydım yenilenme gibi bir işlem söz konusu olur mu ?

 5. Bizim kagizmandaki halk egitim cok sorumsuz kaydi yapali cok oldu kitaplarin yarisini daha vermediler gecen sinavada kitap yerine internetten calistim ve il’den kitaplari getirtmek zorunda kaliyorum tabi her zaman getirtemiyorum

  • 90 312 413 21 46 yada 90 312 413 21 47 numaralı telefonlara şikayetinizi bildirebilirsiniz.

   • Dün kitaplarımı almak için sisteme girdim ders seçme bölümündeki seçtiğim derslerin çıktısını almak için ama ders seçme bölümü yoktu ben nasıl kitaplarımı alıcam çıktığısınıda alamıyorum lütfen yardım edin çok çaresizim.

    • Seçtiğiniz dersleri;
     – AÖL sistemi Öğrenci Genel Bilgiler menüsü altında bulunan Ders Bilgileri ( Alınan ) kısmına tıklayarak menü seçeneğinin açılmasını sağlayınız
     – Açılan bilgilerin üstten en sağında bulunan ” Dönem Dersleri ” kısmını açınız
     – ” Öğrenci seçilen dönemde aldığı dersler ” ekranı açılacaktır .”dönem seçiniz ” kısmından 2016/3 dönemini açınız. Açılan ekranda görülen dersler 3. dönem sınava gireceğiniz derslerdir.

 6. admın kayıt yenilemeyi unuttum ne yapmalıyım uzatılırmı

 7. admin kayıt yenileme unnutum 3. dönem için ek bir süre oldumu acba ?

 8. merhaba, ben 3. dönem sınavına (2 temmuzda yapılacak sınav) kayıt yenileme yaptım ama sınavın sınav +18,
  18 olmadığımı fark ettim 14-temmuz-1999 doğumluyum yani sınav günü 18 olmama 12 gün kalmış oluyor.
  2. dönem sınavına kayıt olup girememiştim. sınava gire bilir miyim ?

  • Sınava girebilirsiniz. 3. Dönem sınavlarına sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (31 Haziran 2000 ve daha önceki doğumlu) silik, donuk ve ya aktif öğrenciler 3. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

   • teşekkür ederim, 18 den gün almış şeklinde yazılmış ister istemez yanlış anlaşılıyor. zira adı üstünde 18 den gün almış yani 18 olup gün geçirmiş oluyor. bir an sınava 1 hafta kala panikledim tekrar teşekkür ederim efenim.

 9. Diploma notumu nasıl öğrenebilirim

 10. 4 eylül 2000 doğumluyum yani 3. Dönem sınavlara giremedim 3. Dönemin sınavlarına hangi tarihte girebilirim??

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by aciklise.net Açık Öğretim Lisesi