2017-2018 Öğretim Yılı 3. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri

3. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Açık Öğretim Lisesi – AÖL öğrencileri, yılda 3 kez yapılan sınavlar için girecekleri dersleri seçmek amacıyla Kayıt Yenileme işlemi yaparlar.
İçinde bulunulan dönem itibariyle Açık Öğretim Lisesinde öğrencilik durumu Aktif, Donuk ve Silik  durumdaki bütün öğrenciler kayıt yenileyebilirler.
Açık Öğretim Lisesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 3. dönem kayıt yenileme ve ders seçme işlemleri 07 -25 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.  Açık Lise 3. dönem Kayıt Yenileme işlemi için aşağıda adımları uygulayınız.

Kayıt Yenileme Ücretinin Ödenmesi

Açık Öğretim Lisesine Kayıt Yenileme yaptıracak öğrenciler her yıl AÖL Müdürlüğünce belirlenen Kayıt Yenileme ücretini ödemek zorundadır. 2018 yılının 3. dönemi için Kayıt Yenileme katılım ücreti 35 TL.’dir. Bu ücretin;

 • Halk Bankası, Vakıflar Bankası yada Ziraat Bankasının herhangi bir şubesinden veya ATM’lerinden ya da internet bankacılığı ile T.C. Kimlik numaranızı beyan ederek MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına 30 TL.’sini ödeyip banka dekontunu alarak muhafaza ediniz.
 • Kayıt yenileme işlemleri Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi Tarafından otomatik olarak yapılan öğrencilerin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne kitap, resmi yazı vb. nedenlerle müracaat ettiklerinde kendilerinden 5 TL kayıt yenileme sınav bedeli alınacaktır. Öğrencilerin ikinci bir defa sınav bedeli ödememesi için bulunulan dönem adına ödenmiş olan 5 TL sınav bedeli makbuzunu mutlaka saklamaları ve yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Kayıt Yenileme işlemin Otomatik yapılması

Öğrencilik durumu “Aktif, Donuk veya Silik” olan öğrencilerin kayıt yenileme sınav bedelini anlaşmalı bankalara yatırmış olanların, kayıt yenileme işlemleri sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Bu öğrencilerin kayıt yenileme işlemlerini tamamlatmak için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine müracaat etmelerine gerek yoktur.
Otomatik kayıt yenileme işlemi için ilan edilen kayıt yenileme tarihleri arasında her gün mesai bitiminden sonra Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi çalıştırılacaktır. Sistemin çalıştırıldığı saate kadar kayıt yenileme ücretini anlaşmalı bankalara yatıran öğrencilerin öğrencilik durumları sistem üzerinden “Aktif” yapılarak kayıt yenileme işlemi tamamlanacaktır.

Sınavına Gireceğiniz Derslerin seçilmesi

Sizin için yeni bir dönem açıldıktan ve bu dönem için öğrencilik durumunuz Aktif hale getirildikten sonra,  öğrenci numarası ve şifrenizle sisteme girip derslerinizi seçiniz.

Kayıt Yenileme Ücreti Ödemeyecek Olanlar;

a) Terörle mücadele görevini yaparken yaralanan gazilerimiz ile şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,
b) 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında yaralanan gazilerimiz ile bu mücadelede  şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,
c) Mahkeme kararıyla eğitim tedbiri verilmiş olanlar,
c) İstiklal madalyası verilmiş, Vatani hizmet tertibinden şeref aylığı bağlanmış olanlar;

Yukarıdaki  şartlardan birini taşıyan öğrenciler durumlarını belgelendirmek  şartıyla diploma harcı dışında, yeni kayıt, kayıt yenileme ve eğitim giderleri alınmayacaktır.

Not:

 • Ders seçme işlemleri 10- 25 Mayıs 2018 günü mesai bitimine (saat 18:00) kadar yapılacaktır. Ders seçme işlemi sistemde ,“Ders Seçme ve Kayıt Yenileme İşlemleri” menüsü altında yer alan “Ders Seçme İşlemi“ seçeneğinden yapılır. Ders seçme işleminde öncelikli olarak zorunlu ortak derslerin seçilmesi gerekir. Öğrencinin bir sınavda 35 kredilik ders seçme hakkı vardır.
 • Süresi içerisinde ders seçme işlemini yapmayan/yapamayan öğrencilerin ders seçme işlemleri sistem tarafından yapılır. Öğrenciler seçilen derslerden sınava girmek zorundadır.
 • Sınav giriş yerini değiştirme veya adres bilgilerinde güncelleme işlemleri en geç 25 Mayıs 2018 mesai bitimine (saat 18:00)kadar yapılacaktır.

 

156 yorumlar

 1. Hocam simdi ben 16 yasindayim bunu bende yenilemek zorundamiyim

 2. Kayrim.hic yok disardan lise bitirmek istiyorum suann kayit olabilirmiyim

 3. Hocam ben yeni kayit yaptiracam 23 yasindayim lise ye ne zman katilabilirim. Bi yardimci olursaniz iyi olur..

 4. Hocam ben 185 kredim var sınava girdim fakat ortak derslerin bazılarını geçememiş olabilirim onlar için bidaha mı giricem düz lise okuyorum.

 5. Hocam benim 160 kredim var ygs barajını geçtim eger 3. Dönem sınavından kötü sonuç alıp kredimi tamamlayamazsam Üniversiteye yerleşebilmek için ne yapmalıyım ek sınav kesin olur mu acaba

 6. MERHABALAR BEN ORTAOKUL MEZUNUYUM LİSEYE NE ZAMAN KAYIT YAPABİLİRİM YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ TEŞEKKÜRLER

 7. Hocam ben yurt dışındayım sınavlara yurdışından girebiliyormuyuz ? SUUDİ ARABİSTAN

  • Girebiliyorsunuz, Suudi Arabistan, Kuveyt, İran, Azerbaycan ve KKTC’de yaşayan vatandaş, soydaş ve Türkçe bilen herkes
   için Yurt Dışı Programı uygulanmaktadır. Program kapsamında görülen öğrenimin içeriğinin Türkiye’ deki örgün
   öğretim yapan okullardan hiç bir farkı yoktur. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

 8. Hocam merhab ben 1. Dönem sınavına girdim ama 2. Dönem sınavı için kaydımı yenileyemedim. Dolayısıyla sınava da giremedim. Mayıs ayında 3. Dönem kayıtları var ben tekrar kayıt yaptırabilir miyim yoksa ağustosta mı yaptırıcam ?

 9. Esselamu aleyküm hocam temmuzda gireceğiz ama 3 ay uzun degilmi ay sizce bu önümüzde ek sınav yapsanz daha iyi olmaz mı bu sinav sonuçlr aciklaninca hemen ek sınav olsa hmde ygs başvurular için üniversite için olmaz mi lütfen ek sınav olsun ek sınav olacak mı hocam

 10. Lise son sınıftayım 3. Dönem açığa geçiş yapabilirmiyim?

 11. Selâmün aleyküm hocam ben açık liseye kayıt olmuştum sınavlara da girmiştim.ama bayadir kaydimi yenilemiyorum yaklaşık 2 3 yıl oldu şimdi devam etmek istiyorum kaydimi yenilemem mi yoksa yeni kayıt mi yaptırmak lasim

 12. Sayin hocam Lise kayit tarihi bana halk egitimindeki görevli 20 agustostan itibari yeniliye bilirsiniz demisti 3 donem sinav tarihi internette okudum 8 mayisla 18 mayis arasi yaziyo sizce hangi dogru

 13. Admin 8-18 mayıstan sonra ilk kayıt hangi tarihte belirlenecek

 14. Hocam ben 5 mayıs 2000 doğumluyum sınava gırebiliyor muyum?

 15. Hocam yuzyuze egitim icin kayit yenileme islemi yalarken biz 30 tl bankaya kayit ucreti yatiriyoruz 40 tl de okul aile birligine yatirmamizi istiyorlar boyle bir ucret alma hakki var midir okulun

 16. Hocam ben yeni yazılsın açık öğretime bu sınıf geçme olayı kredi olayini anlamadım bu anlatır mısınız size zahmet bide ben birinci dönem sınavına girdim ikincinin para yatmasını bilmiyodum ikinciye giremedim üçüncüye girecem o iş nasıl olacak bu anlatirmisiniz

 17. Selamun aleyküm ben mesleki açıkögretim lisesine gttim ancak 4 yıl kayt yenilemedim şimdi nasıl tekrar devam edeblirim bir bilginiz var mı ?

 18. Ben acik ogretim duz lise mezunuyum mesleke lisesine gecmek istiyorum bu mumkunmu

 19. Selamlar hocam. ben daha önceden dil bölümünde okuyordum sonradan alan yok olarak değiştirilen bölümde devam etmeye başladım. aydınlanmak istediğim konu şu, ekranda kendi kredi bilgilerim sayfasında üstte alan kredi toplamı 219 kalan zorunlu ders 1 yazarken altta, 2015 mezuniyet şartları toplam kredi 192 zorunlu ders 0 yazıyor. şu durumda mezun olmam gerektiğini anlıyorum burdan ama zorunlu ders görünmediği halde ingilizce 7 girmem gereken sınav olarak görülüyor ki ben buna 2 defa girdim ama başaramıyorum bir türlü. şu anda kayıt yenilerken mezuniyet içinmi sınav içinmi yenilemem yapmam lazım içinden çıkamadım. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

  • Öncelikle sınav sonuçlarının açıklanmasını bekleyiniz.
   “Mezuniyet şartları: Toplam kredi 192 zorunlu ders 0″= Zorunlu dersiniz kalmadığında ve Toplamda 192 krediye ulaştığınızda mezun olursunuz demektir.
   Siz gereken 192 krediyi ulaşmış hatta fazlasıyla geçmişsiniz, ancak 1 adet zorunlu dersiniz kalmış ve 2 kez sınava girip başarısız olmuşsunuz. Kalan zorunlu dersinizden geçtiğiniz yada 3. kez girip başarısız olduğunuz taktirde bu dersten muaf olup mezuniyet şartlarına ulaşmış olursunuz.

 20. Merhaba hocam ben okur yazar belgesi ile açıktan liseye kayıt yaptirabilirmiyimcevab yazarsanız sevinirim

 21. merhaba ben açıkoğretimde kaydım war nisan ayındayız bu sene bir daha sınavay a kayıtlar olmayacakmı lütfen yardımccı olun 8-18 mayıs tarihleri diyor 2018 kadar daha sınaw olmayacakmı

 22. selamın aleyküm hocam kardeşim 1.sınava girdi 2. sınava kayıt olmadı şimdi 3.sınava girerse ne şekilde devam edebilir

 23. Merhaba ben açık öğretim lise ogrencisiyim ama çoktandır girmedigim i in sınavlara kaydım silik görünüyor aktif hale getirebilmek için ne yapmam gerekli bilgi verir misiniz

 24. Merhaba ben yeni kayıt yapicamda yani daha önce hiç yapmadım Şubat ayında’ki kayıtları kaçırdım ve 8 mayısta başlayan kayıtlardan yararlana”bilirmiyim

 25. Mrb ben iki sene önce kayıt olmuştum aksilikler nedeniyle hiç sınava girmedim ve şuana kadar hiç ilgilenmedim,şimdi tekrardan başlamak istiyorum en yakın kayıt tarihide 3.dönem mayıs tarihi görünüyor lise 1 de bu 3.dönem kayıtlarında oluyormu? Rica ederim biraz açıklayıcı bir cevap yazarmısınız iyi günler.

 26. Kaydımı yeniletmek için hakl egitim merkezine gitmeye gerek var mı? İnternetten yenileyebilirmiyi. Eger kendim yapabiliyorsam halk egitime verilen 5 tl yi nereye yatırmam gerekecek. Bilgi verir misiniz?

  • İlgili bankaların hesaplarına yatırarak yenileyebilirsiniz. 5 lirayı Halk Eğitim Merkezi hesabına yatıracaksınız.

 27. merhabalar.2017 – 3. kayıt yenileme ve sınav tarihlerinde ,yüksek ihtimalle uluslar arası gemilerde çalışıyor olucam.ama kaptanlık kursu için , a.ö.l. sınavlarına girmem gerekiyor.bu özel durumumdan dolayı bakanlıktan şahsi kayıt tarihi veya sınav tarihi alabilirmiyim.veya daha önceki bir tarihte kayıt yaptırabilirmiyim..bu konularda yardımcı olmanızı rica ederim

 28. merhabalar. kayıt yapmak için şahıs olarak benim gelmem gerekirmi yoksa bir başkası benim adıma kayıt yenileyebilirmi.teşekkürederim.

 29. Merhaba ikinci sınav cevapları ne zaman yayınlanacak ve üçüncü kayıt yenileme ne zaman başlıypr

 30. Merhabalar ben yeni kayıt olmak istiyorum lise ne zaman bu 3 dönem felan yazio ama anlamadin

 31. Bn lise 2 terkim ve açık ögretime kayıt yapmak istiyom ne zman kayit yapabilirim

 32. benim 17 kredim kaldı. duyduguma göre çok az kredisi kalan öğrencilerin ankarada ek sınava tabi tutuluyolarmış. bu bilgi doğru mu?

 33. Mehrabalar 39 kredim kaldi mevzun olamama ikinci sinaavda 30 kredi aldim 3 uncu sinavda da 30 kredi aldim mi 9 kredim kalcak ek sinav olur diye duydum fakat ankarada mi olucak ek sinav birde hangi tarihde oluyordu o sinav bilgisi olan varsa soylerse cok mutlu olurum

 34. Orta okul bitti lise icin yeni kayit nezaman bilen warmi

 35. bn lise 1 im okulu bıraktım nezaman yazılabilirim

 36. Ben 2009 da aöl ye girdim kredi toparlayamadım için maöl ye geçtim yiyecek bölümündeyim alan kredim 16+seçmeli_ortak 159 oldu krediler düşsün artık mezun olmak istiyorum çok yüksek 220 istiyorlar birde bizi 10.sınıftan başlattılar milli eğitim bakanlığı artık bir şeyler yapsın lütfen sürekli kayıt yenilemekten bıktım usandım artık

 37. Birde maöl de alanımı değiştirmek istiyorum ama bana kredilerinin silineceğini söylediler bu konuda yardım istiyorum sürekli kavgalar çıkıyor ben manisada ismet inönüde yüzyüze eğitime gidiyorum adalet alanına geçmek istiyorum ama izmirde olduğunu söylediler bana mebden bu konuda yardım istiyorum ama okullar buna yanaşmıyor bütün kredilerin silinir başa dönersin diyorlar

 38. Merhaba kayit yenilememi kayit yaptirdigim sehirde olmuyacagim baska bi sehirde olacagim kayitli olmadigim acikogretim burosunda kaydimi yenileyebilirmiyim

 39. Ben aöl son sınıfım ve son dönemdeyim kredim çok az.
  Maöl’ ye geçiş yapmak istiyorum. Geçiş yapabiliyormuyum ? Kredilerim silinirmi ? Kaçıncı sınıftan başlatırlar..

 40. 11 kredim kaldı 3. Dönem kayıt yenilemek zorundamıyım

 41. Ben atmden 30 tl yatırdım 5 tl yatırmak şart mı ve onu nasıl nerden yatırcam 5 TL’yi aile bireylerimden birisi yayılabilir mi??? Cevabınızı bekliyorum… Sevgiler.

 42. Hemen cevaplayın nolur 2000 li ve temmuz 7 sinde doğdum kayıt yenilicem ama sınava girmem için +18 olmam lazım dedi bizim hoca bu arada yüzyüze ders alıyorum cmt pazar okula gidiyorum

 43. 30 mayıs 2000 doğumluyum kayit yapabiliyormuyum cevab verin lütfen

 44. Ben 2002 doģumluyum sınava girecekmiyim bilemiyorum lll dönem sınavına yardımcı olurmusunuz

 45. arkadaşlar 30,08,2001 doğumluyum kayıt yeniliyebiliyormuyum.

 46. 16 yaşındayım biz sınava giremiyoz peki bizim için ne yapılcak ve biz neden giremiyoz bu sınava bilgi verirmisiniz ?

 47. 93 doğumluyum, sistemde öğrencilik durumum donuk olarak geçiyor. 3. dönem kayıt yenileme işlemini bankaya 30 tl yatırarak yaptım şimdi halk eğitime gitmem gerekiyor mu ? parayı yatırdıktan sonra sisteme tekrar girdim donuk olarak görünüyor yanlış bir işlem yapmış olabilir miyim ? bölüm 2 yazıyor , lise 2 mi oluyor ?

 48. Ben kayıt yenilemeyi unuttum gece 12 den sonra işlem yapılır mı

 49. 2.donem sınavında mezun oldum,diplomami ne zaman alabilirim.tesekkurler

 50. 19 mayıs resmi tatil oldugunu unuttm cuma genelde son gün oluyor du bugüne bırakmıştımm… ne yapacam yaaa

 51. 3. Donem kaydimi yapmayi unuttum acaba ek sure verilicekmi

 52. Bugün kaça kadar süre var? Kaydım aktif geçen dönemler gibi 23:59’da yatırınca oluyor mu?

 53. KAYIT YENİLEMEYİ UNUTTUM EK SÜRE GELİRMİ ACABA. TEŞEKKÜRLER.

 54. admın ocak ayında 2 defa kayıt yenileme ücreti yatırmıştm 1 harc ücetim içerde kayıt yenileme süresi geçince haberim oldu bu ona istinaden kaydım yenilenme gibi bir işlem söz konusu olur mu ?

 55. Bizim kagizmandaki halk egitim cok sorumsuz kaydi yapali cok oldu kitaplarin yarisini daha vermediler gecen sinavada kitap yerine internetten calistim ve il’den kitaplari getirtmek zorunda kaliyorum tabi her zaman getirtemiyorum

  • 90 312 413 21 46 yada 90 312 413 21 47 numaralı telefonlara şikayetinizi bildirebilirsiniz.

   • Dün kitaplarımı almak için sisteme girdim ders seçme bölümündeki seçtiğim derslerin çıktısını almak için ama ders seçme bölümü yoktu ben nasıl kitaplarımı alıcam çıktığısınıda alamıyorum lütfen yardım edin çok çaresizim.

    • Seçtiğiniz dersleri;
     – AÖL sistemi Öğrenci Genel Bilgiler menüsü altında bulunan Ders Bilgileri ( Alınan ) kısmına tıklayarak menü seçeneğinin açılmasını sağlayınız
     – Açılan bilgilerin üstten en sağında bulunan ” Dönem Dersleri ” kısmını açınız
     – ” Öğrenci seçilen dönemde aldığı dersler ” ekranı açılacaktır .”dönem seçiniz ” kısmından 2016/3 dönemini açınız. Açılan ekranda görülen dersler 3. dönem sınava gireceğiniz derslerdir.

 56. admın kayıt yenilemeyi unuttum ne yapmalıyım uzatılırmı

 57. admin kayıt yenileme unnutum 3. dönem için ek bir süre oldumu acba ?

 58. merhaba, ben 3. dönem sınavına (2 temmuzda yapılacak sınav) kayıt yenileme yaptım ama sınavın sınav +18,
  18 olmadığımı fark ettim 14-temmuz-1999 doğumluyum yani sınav günü 18 olmama 12 gün kalmış oluyor.
  2. dönem sınavına kayıt olup girememiştim. sınava gire bilir miyim ?

  • Sınava girebilirsiniz. 3. Dönem sınavlarına sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (31 Haziran 2000 ve daha önceki doğumlu) silik, donuk ve ya aktif öğrenciler 3. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

   • teşekkür ederim, 18 den gün almış şeklinde yazılmış ister istemez yanlış anlaşılıyor. zira adı üstünde 18 den gün almış yani 18 olup gün geçirmiş oluyor. bir an sınava 1 hafta kala panikledim tekrar teşekkür ederim efenim.

 59. Diploma notumu nasıl öğrenebilirim

 60. 4 eylül 2000 doğumluyum yani 3. Dönem sınavlara giremedim 3. Dönemin sınavlarına hangi tarihte girebilirim??

 61. Hocam merhaba, 15 Haziran 2001 doğumluyum, 2018 3. dönem sınavına girebilir miyim?

  • 2018 3. dönem sınavına 06 Temmuz 2001 ve daha önceki doğumlu öğrenciler girebilir. Şartlarınız tuttuğu için sizde 3. dönem sınavına kaydınızı yenileyip girebilirsiniz.

 62. Bankamatikten kayıt yenileme ücretini yatirdim.Halk eğitim merkezine gitmeme gerek varmi?

  • Öğrencilik durumu “ Silik, Donuk veya Aktif ” olan öğrencilerimizden kayıt yenileme
   sınav bedelini anlaşmalı bankalara yatırmış öğrencilerimizin kayıt yenileme işlemleri sistem
   tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Bu öğrencilerimizin kayıt yenileme işlemlerini
   tamamlatmak için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine müracaat etmelerine gerek yoktur.

 63. Hocam aöl kredimi tamamladım.zorunlu dersim Yok .maöl okumaktayım 8. Dönemdeyim sezon sonu maöl (örgün) biterse mezun olacam.3.kayıt yenileme yapacakmıyım?

 64. mrb hocam benım ögrencılık durumum silik. atm den parayı yatırıp aktıf edebılımıyım durumumu.. yoksa dekontla beraber halk egıtım merkezınemı gıtmem gerekıyor

 65. Açık Öğretim Lisesine kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen kayıt yenileme sınav ücretini ödemek zorundadır. 2018 yılında bir dönem için kayıt yenileme Sınav Ücreti; 35 TL olarak belirlenmiştir. (30 TL Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Sınav Ücreti olarak 5 TL ise Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliğine yatırılacaktır.) yanı bankaya 35 tl yatırdıgımız zaman silik olan durum aktıf olcakmı yoksa 30 tl bankaya 5 tl de halk egıtım merkezınemı yatacak

 66. Bankadan 30 tl kayıt yenileme ödeme yaptim halk eğitim merkezine gitmeme gerek varmi

 67. Normalde Halk Eğitim Merkezine bankaya 30 TL yatırdıktan sonra gidiyorduk. 5 TL verip kitap alıyorduk.
  Hala aynı mı?

  10 Mayıs günü içinde hem kayıt yenileme hem de ders seçimi yapıp kitapları alabilir miyim?

  Otomatik kayıt yenilemede ne değişti?

  • Kayıt yenileme işlemleri Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi tarafından otomatik olarak yapılan öğrencilerin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne kitap, resmi yazı vb. nedenlerle müracaat ettiklerinde kendilerinden 5 TL kayıt yenileme Sınav Ücreti alınacaktır. Öğrencilerin ikinci bir defa sınav bedeli ödememesi için bulunulan dönem adına ödenmiş olan 5 TL kayıt yenileme Sınav Ücreti makbuzunu mutlaka saklamaları ve yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 68. Merhba admin aol de okuyorum maol gecis yapmk istiyorum 49 kredim var ve adalet bolumu veya cocuk gelisimi okumak istiyorum kac yilda bitirme sansim var cvp verirseniz cok mutlu olurum smdidn cok tsk ederim iyi gunler☺

 69. Sormk istedigim bir soru daha var cvplarsaniz cok memnun kalirm
  Aol den mi liseyi cabuk bitirme sansimiz var yoksa maol den mi

 70. Bnm 49 kredm var maol okursam dwgisen birsey olur mu yani yine4 yilimi alr mi cunku bn 20. Yasindayim

 71. Admin ben şimdi 2003 doğumluyum 1. Dönem sınavına girmedim 2. Dönem sınavına girdim benim ilk sınavımdı şimdi bsn 3 dönem sınavına girebilirmiyim ikinci sınavım sayılıyor yani

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by aciklise.net Açık Öğretim Lisesi