1. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı!

2016-2017 Öğretim Yılı 1. Dönem sınav sonuçları açıklanmıştır.
Mezun olan öğrenciler ihtiyaç duymaları halinde Halk Eğitimi Merkez Müdürlüklerinden geçici mezuniyet belgelerini alabilirler.
Mezun olan öğrencilerin diplomaları 2(iki) ay içerisinde düzenlenip Koordinatör Halk Eğitimi Merkezlerine gönderilecektir. AÖL Sistemi üzerinden Mezuniyet İşlemleri menüsü altındaki Diploma Takip bağlantısına tıklayarak diplomanızın nereye gönderileceğini öğrenebilirsiniz.

Eğitimine devam eden öğrencilerin 30 Ocak  – 08 Şubat 2017 tarihleri arasında bağlı oldukları Halk Eğitimi Merkezlerinden kayıt yenileme işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

Kayıt yenileyen öğrencilerimizin ders seçimlerini kayıt yenileme süresince yapmaları zorunludur.

Ders seçerken öncelikle zorunlu ortak derslerinizi seçmek zorundasınız. Zorunlu ortak derslerinizi seçtikten sonra seçmeli derslerden de seçim yapabilirsiniz.

AÖL Sistemi üzerinden Ders seçerken 35(otuz beş) kredilik ders seçme hakkınızı doldurup doldurmadığınızı mutlaka kontrol ediniz. Yarım bırakılan ders seçimleri hiçbir şekilde sistem tarafından tamamlanmaz.

2. Dönem sınavları 18 – 19 Mart 2017tarihlerinde yapılacaktır. Özellikle askerlik görevini yapan öğrenciler başta olmak üzere bu tarihlerde nerede bulunacaksanız sınav merkezinizi kayıt yenileme süresince bu merkeze göre Bilgi Düzenleme menüsü altında yer alan Sınav İrtibat Merkezi ekranından yeniden güncelleyiniz.

Muaf olduğunuz derslerin kredisi alınmaz, bu dersleri isterseniz yeniden seçebilirsiniz. Başarılı olmanız durumunda kredisini kazanırsınız.

Sınav sonuçlarını görmek için tıklayınız.

6 yorumlar

  1. Merhabalar. Dün ve bugün Ziraat Bankasındaki ATM’den kayıt yenileme ücretini yatırmaya çalışıyorum ama sadece yeni kayıt bölümü var. Kayıt yenileme daha açılmamış gözüküyor. Acaba ne yapmam lazım?

  2. Ben kaydı kaçırdım ne yapabilirim lütfen acil yardimci olur musunuz ?

  3. Ben kaydı kaçırdım on yapabilirim lütfen yardımcı olun .

  4. admin bu sinavlari olduk sonuslar aciklandi tmmda ama onumuzdeki kayit weya ders secmelri nezaman ilgilenirseniz sevinirim

    • 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı III. dönem kayıt yenileme işlemleri 08-18 Mayıs 2017 tarihleri arası yapılacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by aciklise.net Açık Öğretim Lisesi