1. Dönem Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri Başladı!

Açık Öğretim Lisesi okulunun 2017 yılı 1. dönem Açık Lise yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri başlamıştır. AÖL 1. dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 21 Ağustos 2017 tarihinde başlayıp 15 Eylül 2017 tarihinde sona erecektir. Açık Öğretim Lisesine, İlköğretim okulu/ortaokul mezunu olanlar, Lise ve meslek liselerinden ayrılanlar, Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da Yurt Dışındaki Eğitim Müşavirliği/Eğitim Ataşeliklerinden, yukarıdaki (a) ve (b) maddelerindeki şartlardan birini taşıyan Denklik Belgesi almış olanlar başvurabilir.
Açık Öğretim Lisesine Öğrencilik durumu silik, donuk veya aktif olan öğrenciler kayıt yenileme işlemi
yaptıracaktır. Kayıt yenileme işlemini yaptırmayanlar I. dönem sınavına katılamaz.

Açık Lise 1. dönem yeni kayıt işlemleriyle ayrıntılı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayınız.

Açık Lise 1. dönem kayıt yenileme işlemleriyle ayrıntılı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayınız.


Açık Öğretim Lisesi 2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem Mazeretli İlk Kayıt Başvuru işlemleri ise 18 Eylül– 22 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıracak öğrenci adayı, her yıl belirlenen “İlk Sınav Bedelini” ödemek zorundadır. 2017 yılında,  bir dönem için İlk Kayıt Sınav Bedeli, 40 TL olarak belirlenmiştir. İlk kayıt için Sınav Bedeli ödendiği sistem üzerinden görülmektedir. Sistemde görünmeyen ödemeler, kaydınızın gerçekleşmesini engeller. Bunun için Sınav Bedelinizi doğru hesaba yatırdığınızdan emin olunuz.

İlk kayıt sınav bedelini iki şekilde yatırabilirsiniz. Tüm ödeme kanallarından yapılacak ödemelerde adayların katılacağı ilgili sınavın adıyla ücret yatırmaları gerekmektedir.
1- https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartı ile kayıt
yenileme sınav bedelini yatırabilirsiniz. Tahsilat esnasında adaylardan talep edilen telefon numarası mümkün olduğunca adaya ait olması ve doğru telefon numarası  bildirilmesi zorunludur.
2- İlk kayıt sınav bedeli anlaşmalı bankaların ATM’lerinden yatırılmaktadır. ATM’lerden yatıracağınız ücretin mutlaka Açık Öğretim Lisesi ilk kayıt sınav bedeli olarak yatırıldığına dikkat ediniz.

2017-1 Dönemi itibariyle Açık Öğretim Lisesine kayıtlı “Alan Yok “ durumunda olan tüm öğrenciler, kademeli geçişle ve Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 27.01.2014 tarih ve 6 sayılı kararı gereğince “ALAN YOK-2” ye geçirilmiştir.

2017-2018 İş takvimine ulaşmak için buraya tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir