3. Dönem Kayıt Yenileme işlemleri Uzatıldı!

Açık Öğretim Lisesi 3. Dönem kayıt yenileme işlemleri 22 Mayıs 2017 Pazartesi mesai bitimine kadar uzatıldı. Öğrencilerin, 22 Mayıs 2017 Pazartesi günü mesai bitimine kadar  halk eğitimi merkez müdürlüklerinde kayıt yenileme işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.
İsteyen öğrenciler kayıt yenileme sınav bedelini öderken, yeni oluşturulan Millî Eğitim Bakanlığı Ödeme Sistemini kullanabilir.
Kayıt yenileyen öğrencilerin ders seçimlerini kayıt yenileme süresince yapmaları zorunludur.
Öncelikle zorunlu ortak derslerinizi seçiniz. Zorunlu ortak derslerinizi seçtikten sonra seçmeli derslerden de seçim yapabilirsiniz.
Muaf olunan derslerin kredisi alınmaz, bu dersler istenirse yeniden seçilebilir. Başarılı olunduğu takdirde bu derslerin kredisi kazanılır.
Ders seçiminizi tam yapınız, yarım bırakmayınız. Örneğin 30 kredilik ders seçme hakkınız var ise bu sınırı doldurup doldurmadığınızı mutlaka kontrol ediniz. Yarım bırakılan ders seçimleri hiçbir şekilde sistem tarafından tamamlanmaz.
3. Dönem sınavları 01 – 02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Öğrenciler; sınav tarihlerinde bulunacakları sınav merkezini, Bilgi Düzenleme menüsü altında yer alan Sınav İrtibat Merkezi ekranında kayıt yenileme süresince yeniden güncellenebilir.

14 yorumlar

  1. Merhaba ben 8 dönemdir maoldeyim sayfamda toplam dönem 11 yazıyor bu ne anlama geliyor 11dim 1 dönem 3 dersten geçemedim diğer 3 ünden geçtim 2. Dönem gitmedim yani bu eylülde 1. Dönem gitmek zorunda değilmiyim 8 dönemi tamamlayıp 11 de bitiyormuş çünkü

  2. Mesleki açık öğretim lisesindeyim okulumu değiştirmek istiyorum okuduğum okulda mesleki ve teknik Anadolu lisesiydi gitmek istediğim okulda mesleki ve teknik Anadolu gitmek istediğim okulun arasınıf tasdikname kontenjanı 20 arasınıf tasdikname doluluk oranı 4 alırlar mı beni?

  3. İyi geceler öncelikle Büro yönetimi okuyorum maolde 220 de mezun oluyorum ortak seçmeli kredim 53 alan 43 toplam 96 kredim var ne kadar kredi alırsam ne kadar sürede mezun olurum

    • Ortak ve seçmeli derslerden aldığınız krediyi 116 krediye, alan derslerinden aldığınız krediyi 104 krediye tamamladığınızda mezun olursunuz.

  4. Ben maöl yiyecek bölümündeyim alan kredim 30 seçmeli +ortak kredim 143 =173 oldu krediler düşsün artık mezun olmak istiyorum bizi 10.cu sınıftan başlattılar 1,2 yıl böyle gidip staja başlayacağımızı söylediler ben aölden maöl ye geçtim bizi 11.sınıftan başlatmadılar ne yapabilirim bitsin artık bu işkence daha 1 yıl yüzyüze eğitimine gidicem sonra staj var birileri bu konuda birşeyler yapsın

  5. Parayı yatıramadım süreyi uzatırlar mı bilgi verirmisinz ..

  6. Kız kardeşim kız mesleki ve teknik anadolu lisesi 3. Sınıfda okuyordu açık liseye veya açık meslek lisesine nasıl geçiş yapabilirz bilgi verir misiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by aciklise.net Açık Öğretim Lisesi