2. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri Başladı!

AÇIK LİSE KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ 08 ŞUBAT TARİHİNE KADAR DEVAM EDECEKTİR.

Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen Kayıt Yenileme sınav bedelini ödemek zorundadır.
2017 yılında, bir dönem için Kayıt Yenileme sınav bedeli, 35 TL olarak belirlenmiştir.
Öğrenci adayı, T.C. Kimlik numarasını beyan ederek Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine giderek MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına, 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (Not: Halk Bankası ayrıca havale ücreti talep etmektedir.)
Kayıt yenilemek için sınav bedelini ödendiği, sistem üzerinden görülmektedir. Sistemde görünmeyen ödemeler, kayıt yenilemenizin gerçekleşmesini engeller. Bunun için sınav bedelini doğru hesaba yatırdığınızdan emin olunuz.
Kayıt Yenileme sınav bedelinin 5 TL’ si ise Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okullardaki ilgili görevliye makbuz karşılığında ödenecektir.

– Öğrencilik durumu “Aktif ve Donuk” olan öğrencilerin kayıt yenileme işlemlerini tamamlatmak için Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine Müracaat etmelerine gerek yoktur. Kaydı silik öğrenciler kayıt yenileme ücretini ödedikten sonra mutlaka Halk Eğitim Merkezine başvurması gerekir.
– Otomatik kayıt yenileme işlemi için ilan edilen kayıt yenileme
tarihleri arasında her gün mesai bitiminden sonra Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi çalıştırılacaktır. Sistemin çalıştırıldığı saate kadar kayıt yenileme ücretini anlaşmalı bankalara yatıran
öğrencilerimizin öğrencilik durumları sistem üzerinden “Aktif” yapılarak kayıt yenileme işlemi tamamlanacaktır.
– Kayıt yenileme işlemi tamamlanan öğrenciler öğrenci numarası ve şifrelerini kullanarak sisteme giriş yapıp, 08 Şubat 2017 tarihine kadar sınavına girecekleri dersleri seçmeleri gerekmektedir.

NOT: Yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 22 Şubat tarihine uzatılmıştır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

80 yorumlar

  1. Kayıt yenileme süresi 22 Şubat’ta uzaltida kitap almak için çıktı lazım sistem izin vermiyor

  2. Sisteme giriş yapamıyorum önceden girmiştim deRS seçimi falan yapmıştım şimdi neden sisteme giriş yapamıyorum

  3. SİMDİ KAYIT YAPTIRAMADIK NASIL OLUCAK ADMIN IKI GUN GECIKMISIZ BUNUNLA ILGILI YARDIMCI OLURMUSUNUZ

  4. Yeni kayıtlar .ne zaman olucak acaba
    Liseden geçiş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by aciklise.net Açık Öğretim Lisesi