2018/2. Dönem Sınavı Yedek Salon Başvuruları

Açık Öğretim Lisesi Yedek Salon İşlemleri 20 Mart – 01 Nisan 2019 tarihleri arasında il/ilçe millî eğitim müdürlükleri Bölge Sınav Yürütme Komisyonlarında yapılacaktır.

Açık Öğretim Lisesi Sınavları;

1.Oturum: 06 Nisan Cumartesi……….09.30
2.Oturum: 06 Nisan Cumartesi……….14.00
3.Oturum: 07 Nisan Pazar…………….14.00’ da başlayacaktır.

Süresi: Her oturum 180 dakikadır.

Açık Öğretim Lisesi Sınavlarına yedek salonda girmek isteyen öğrencilerimiz; 20 Mart – 01 Nisan 2019 tarihleri arasında mazeretlerini belirten belge ve dilekçelerle sınava girecekleri il/ilçe millî eğitim müdürlüklerinde bulunan Bölge Sınav Yürütme Komisyonuna başvurabilirler. Mazeretleri uygun görülen öğrencilerin yedek salon işlemleri MEBBİS Sınav Bina Bilgileri Modülü bölümünde il/ilçe işlemleri menüsü altında “Yedek Salon Aday İşlemleri” menüsünden yapılacaktır. Yedek salon aday işlemlerinde kullanılan mazeret ( sağlık kurulu raporu, zorunlu ikamet değişikliği, askere alınma/terhis, tutuklu/ hükümlü, ders değişikliği) belgelerinin tarihleri kontrol edilerek sisteme kaydedilecektir.
Cezaevlerinde tutuklu veya hükümlü olarak bulunan adayların yedek salonda sınava girme talepleri Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürlüğü tarafından Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirilecektir.

Engelli öğrencilerin, gerekli hizmeti alabilmeleri için Bölge Sınav Yürütme Komisyonuna başvurarak durumlarını belirten raporlarını ibraz etmeleri gerekmektedir. İbraz edilen raporlar incelenerek kayıt yenileme tarihinin son günü olan 11 Şubat 2019 tarihinden sonra oluşan sağlık mazeretlerinin Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir. Evde ya da hastanede sınav hizmeti almak isteyen ve heyet raporunda “yatarak tedavi görüyor” veya “evde sınav hizmeti alması uygundur” ibaresi bulunan öğrenciler; evde ya da hastanede sınava alınacaktır. Ayrıca ibraz edilen raporların sisteme işlenebilmesi için Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne de gönderilmesi gerekmektedir.
Okullarda veya binada sınava girecek adayların Salon Aday Listeleri 02 Nisan 2019 tarihinden itibaren Sınav Bina Bilgileri Modülünden alınarak sınavdan en az 2 gün önce, adayların sınava girecekleri okul veya binada görebilecekleri uygun bir yerde ilan edilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir