3. DÖNEM SINAVI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR!

1. III. dönem sınavları  07-08 Temmuz 2018 tarihlerinde daha önce seçmiş olduğunuz sınav merkezinde yapılacaktır.

2. Sınav giriş belgenizi mutlaka yanınıza alınız.

3. Sınavlar 07 Temmuz 2018 Cumartesi günü 2 oturum. 08 Temmuz 2017 Pazar günü 1 oturum olmak üzere toplam 3 oturumda yapılacaktır.

4. Sınav günü yanınıza fotoğraflı nüfus cüzdanı, Pasaport gibi geçerli kimlik belgesi mutlaka bulundurunuz. Bunun yanında Öğrenci kimlik belgeniz, sınav giriş belgenizin de yanınızda bulunması gerekmektedir.

5. Öğrenci kimlik belgesi alamayanlar geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulundurmak kaydıyla salon yoklama listelerinde isimlerinin bulunması halinde sınavlara katılırlar.

6. Sınava gireceğiniz sınıf ve sırayı bulduktan sonra cevap kağıdınızı mutlaka kontrol ediniz adınıza düzenlenmemiş ise mutlaka görevlileri uyarınız.

7. Bazı öğrencilerin sınavlarda cevap kağıtları üzerindeki ders kodlarını değiştirdikleri tespit edilmiştir. Adınıza düzenlenen cevap kağıtlarında ders kodlarında herhangi bir değişiklik yapmayınız.

8. Yedek salonlarda sınava giren öğrencilerin cevap kağıtları adlarına düzenlenmemiştir. Bu öğrencilerimizin bilgileri kendileri cevap kağıtlarına işaretlemeleri gerekmektedir. Yedek salonda sınava giriyor iseniz seçtiğiniz dersleri doğru bir şekilde cevap kağıdına kodlayınız.

9. Cevaplarınızı kesinlikle tükenmez kalem ile kodlamayınız.

10. Kodlamalarınızı cevap kağıdında belirtilen kurala göre yapınız. Kutucuğun tam karalanmadığı durumlarda o cevabınız değerlendirilemeyecektir.

11. Aday sınava girmedi kısmını kodlayan öğrenciler görülmektedir. Aday sınava girmedi kutucuğunu kesinlikle kodlamayınız. Bu kısım sınava girmeyen adaylar için görevliler tarafından doldurulacaktır.

12. Sınav sırasında çanta, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazları yanınızda bulundurmayınız. Bu araçları yanınızda bulundurmanız ve kopya çekmeye teşebbüs etmeniz hâlinde sınavınız geçersiz sayılacaktır.

13. Sınav sonuçlarına göre mezuniyete hak kazanan öğrencilerin diplomaları 2 ay içinde düzenlenir ve irtibat bürolarına gönderilir.

14. Mezun olamayan öğrenciler bir sonraki dönem için kayıt yenileme yapmaları ve ders seçmeleri gerekmektedir.

 

Not: Açık Lise Sınavlarında aşağıdaki hususlara mutlaka dikkat ediniz.
1. Her ders için 20 soru bulunmaktadır. Bu oturumda 180 dakikalık cevaplama süreniz vardır. Sınav başladıktan sonra ilk 30 dakika tamamlanmadan dışarı çıkmayınız.
2. Başvuru şartlarını taşımadığınız hâlde sınava girmeniz, kopya çekmeniz, başka adayın sınav evrakını kullanmanız, geçerli kimlik belgenizi ve sınav giriş belgenizi ibraz edemediğiniz durumlarda sınavınız geçersiz sayılacaktır.
3. Sınavın değerlendirilmesi aşamasında, bilgisayar ortamında yapılan kopya analizinde sistemin ikili ve/veya toplu kopya tespiti hâlinde sınavınız geçersiz sayılacaktır.
4. Adaylar, sınav kurallarına ve salon görevlilerinin tüm uyarılarına uymak zorundadır. Kurallara ve uyarılara uymayan adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.
5. Sınav başladıktan sonra adayların salon görevlileri ve birbirleri ile konuşmaları; kalem, silgi vb. şeyleri istemeleri yasaktır.
6. Adaylar sınav süresince, sınav giriş belgesi ile geçerli kimlik belgelerinden birinin aslını (fotoğraflı nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi) masalarının üzerinde bulundurmak zorundadır.
7. Sınav evraklarını teslim etmeyen, soru kitapçıklarının sayfalarından bir kısmını eksik teslim edenlerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

22 yorumlar

 1. Merhaba, 3. dönem sınav sonrası mezun olacağım. Diplomamı ne zaman alabilirim.

  • Sınav sonuçlarına göre mezuniyete hak kazanan öğrencilerin diplomaları 2 ay içinde düzenlenir ve irtibat bürolarına gönderilir.

 2. Şu an AÖL’de okuyorum ve MAÖL’e geçmek istiyorum, MAÖL’e ne zaman geçiş yapabilirim.

 3. Öğrenci belgesi yoksa napcam giremezmiyim sinava

 4. Muaf derslerim var matematik geometri İngilizce bu derslerden muhafim mezun olabilmem için bu dersleri vermek zorunda miyim

 5. 192 krediyi dolduran öğrenci diploma alabiliyor mu

 6. 2018 takvimi ne zaman açıklabır acaba ?

 7. Ek sınava olursa girebilir miyim ? dönemim 15 kredilere bakılmıyor diye biliyorum kredim de 102

 8. Ek sınav olursa ne zman olur bu durum üniversite kaydını etkiler mi?

 9. bilmedgm iki ders var alanim da degildi lisede.surekli o iki dersten kaliyorm.nasil gececem ben bunu?

 10. Kredileri tamamladım Yanlız Kalan zorunlu derslerim var. Mezun olabiliyor muyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir