AÖL 3. Ek sınav Hakkı – Sınav Tarihi 11 Aralık 2016

Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Lisesi Yurt dışı programına kayıtlı olup, Üniversiteyi kazanmış ancak mezun olamamış  öğrencilere ek sınav hakkı verilmiştir.

Merkezi sınav 11 Aralık 2016 Pazar günü 9:30 ve 14:00 olmak üzere 2 oturum olarak Ankara’da yapılacaktır.

Sınav başvuruları 28-30 Kasım 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

Bunun dışında MAÖL öğrencilerine  Yüz Yüze gördüğü derslerden ayrıca ek sınav hakkı verilmiştir. Yüz Yüze ek sınavı 01-04 Aralık Tarihleri Arasında Yapılacaktır. Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri devamsızlık hariç başarısız oldukları alan/dal derslerinden 4 derse kadar 01-04 Aralık 2016 tarihleri arasında kayıtlı bulundukları Okul/Kurumlarda ek sınav olabilecekler. Yüz yüze alan/dal dersleri ek sınavına kayıt yaptırmak isteyen Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin 28-30 Kasım 2016 tarihleri arasında yüz yüze eğitim aldıkları okullara müracaat etmeleri gerekmektedir. Yüz yüze eğitim ek sınavı için öğrencilerimiz herhangi bir ücret ödemeyeceklerdir.

aol-3-ek-sinav

8 yorumlar

 1. Merhabalar, şuanda aktif durumda olan öğrenciliğimin toplam kredisi 118’dir.
  Toplam dönem:16 ‘dır.
  YGS Başvurusu yapabilir miyim?
  Yapabiliyorsam eğer, hangi adımları izlemem gerekiyor?
  Teşekkürler.

 2. Kredim az kaldi bu donem mezun olursam eger diploma alabiliyormuyum yoksa 2 sinavin sonuclarini bekliyecekmiyom

 3. Mrb iyi gunler 2017 ek sınav tarihi ne zaman açıklanır ve diplomayi almadan üniversiteye nasıl kayıt olucaz baya geç açıklanıyor sonuçlar

 4. KREDİM 218 DİR YGS SINAVINA GİRDİM TERCIH YAPTIM ÜNV TERCIHLERIM GELIRSE UNC KAYIT YAPTIRABILIRMIYIM DIPLOMAMI ALMADAN 220 KREDİDE MEVZUN OLUYORUM .

  • Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 29 Aralık 2017 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgeleyemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by aciklise.net Açık Öğretim Lisesi