Dönemi 8 ve Üzeri Öğrencilere Ek sınav Hakkı!

Daha önce Bakanlık Makamı onayı ile 14 – 15 Ekim 2017 tarihlerinde yapılması planlanan Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı, Bakanlık Makamının yeni onayı ile  7-8 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılması kararlaştırılmıştır.

Açık Lise ek sınavına, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve bu liselerin Yurtdışı Programlarına kayıtlı  öğrencilerden, 2016/3 dönemi itibarıyla toplam dönemi 8 ve üzeri olan tüm öğrenciler katılabilecektir. Açık Öğretim Lisesi 1. Ek sınavı 07-08 Ekim 2017 tarihinde Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere 3 oturumda yapılacaktır. Ek sınava 25-28 Eylül 2017 tarihleri arası başvuru alınacaktır. Ek sınav ücreti olarak 30 TL belirlenmiştir.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinde kayıtlı olup başarısız alan’dal dersi bulunan  öğrenciler için devamsızlık hariç, üniversiteye yerleştiğini belgelendirenlerin ise devamsızlık durumuna bakılmaksızın, başarısız olunan alan’dal derslerinden, bu  derslerin müracaatlarının 05-08 Eylül 2017 tarihleri arasında yüz yüze eğitim veren okul/kurumlar tarafından alınarak ek sınavın 11-15 Eylül 2017  tarihleri arasında aynı okul/kurum tarafından yapılması ve sonuçların en geç 22 Eylül 2017 tarihine kadar  bilgi yönetim sistemine girilerek işlenmesine ve sınav ücreti olarak 30 TL alınmasına Bakanlık oluru ile onay alınmıştır.

 

 

66 yorumlar

  1. ben ek sınava girebilyormuyum demiştim evet demiştiniz internettende araştırdım 28 eylül son gündü gittim halk bankasına para yatırdım 30 tl ek sınav için üni.sınavı geldimi ki kazanayım daha 2018 in ünivesite sınavının nasıl olacağı meçhul bide bakanlık dalga geçer gibi bu kadar insanla üni kazananlar girebilir diye duyuru yapmış sizinde sisteminizinde insanlık anlayışınızında bu kadar insan benim gibi parasını boşu boşuna yatırdı neden en baştan duyurulmuyor bunlar da millet gidiyo boşa para ödüyor bi duyurunun arkasından 8 kere durum değişmiş böyle iş yapacaklarsa hiç yapmasınlar kalkdırsınlar sistemi bin kat daha iyi bi eylül bi temmuz bi ekim 5 ekim 7 eylül 25 heralde dedim her ay ek sınav var ne rezillik yaptığınız iş iş değil dolandırıcılıkta cabası ayrıca ben şuan son kredimi toplamak için ek sınava 30 tl yatırdım ve üniye hazırlanıyorum bu seneki sistemde belli olursa tarihleri ile bu sene inşallah gircez ama o tarihlerde artık seneye bahara kaldı biz bu sistemle bir şey olamayız daha başımızdakiler işini doğru yapamıyor.aldığınız paralarda haram olsun.

  2. ‘SADECE’ÜNİVERSİTEYİ KAZANANLAR KAZANDIKLARINA DAİR ÖSYS SONUÇ BELGESİNİ AÖL MÜDÜRLÜĞÜNE GÖNDERMELERİ VE SINAVA GİRMEK İSTEDİĞİ SINAV MERKEZİNİN ADI TC KMLİK NO . ADRES TELEFON VE DİLEKÇEYİ GÖNDERDİĞİ TARİH MUTLAKA YAZILACAK ŞEKİLDE EKSİKSİZ BİÇİMDE AÖL MÜDÜRLÜĞÜNE FAKS ÇEKİLMESİ VEYA MAİL ATILMASI GEREKMEKTEDİR .DİYOR …BİR BİLGİ DAHİ EKSİK OLSA SINAVA GİRME HAKKIMIZI KAYBEDECEĞİMİZİ SÖYLÜYOR . ŞAKA MI BU YA ? ULAN SINAV TARİHİ 2018 HAZİRAN ABİ BEN 4 5 AY ÖNCE Kİ SINAVI NAPAYIM ONA GÖRE Mİ OLUYO BU SINAV E O İNSANLAR ZATEN ŞUAN OKULUNDA NE KAZANMASI NASIL Bİ KUMPASTIR BU BEN ANLAM VEREMİYORUM BELGE MELGE DE VERMİYORUM MÜDÜRLÜĞE PARA MI YATIRDIM ÖSYS KAZANDIĞIMA DAİR BELGEMDE YOK ZATEN KREDİMİ DE EK SINAVDA YAPTIKLARI BOK MUAMELESİ YÜZÜNDEN TAMAMLAYAMICAM AMA ÇOK BÜYÜK AH ALIYOLAR ÇOK KEŞKE EN BAŞINDAN KREDİYE İHTİYACI OLANLAR ŞUNDAN YÜKSEK BUNDAN FAZLA OLANLAR GİREBİLİR DEMESEYDİNİZDE DİREK ÜNİ KAZANANLAR GEÇMİŞ TARİHTE KAZANMIŞ OLANLAR MEZUN OLAMAYANLAR GİREBİLİR SADECE DESEYDİNİZ BİZDE SON KURUŞUMUZU KOŞA KOŞA BANKALARA YATIRMASAYDIK ALLAH GELSİN SOYUNUZUN HAKKINDAN İŞ BİLMEZLER

  3. Benim 154 kredim var dönemim 13 olmuş ek sınav hakkım varmı anlamadım üniversitye girmeye hak kazanlar girebilir diye yazmışsınız ben ek sınava katılamicam sanırım zaten 22 eylülde sınav ücetini yatırdım durumum aktif ti ama ders seçme yapamadım açılmadıgı için ben 7 8 ekim de ders seçme açılıcak diye okumuştum şimdi ise rk sınav 7 8 ekimde diyorsunuz bu nedir anlamadım vallahi ve ben temmuzda sınva girmeden önce bile benim zorunlu dersim kalmamıştı kayıt yenilme yaptıktan sonra 3 zorunlu dersim var diye görünüyor bi yalnişlık mı oldu gerçekten sinir oldum bu nedir yaaa öff yani

  4. Ek sinav kayit yaptirmadan döneme kayit yptirdim birde şuan zorunlu dersler çıktı ama ders secmede bunlar gözükmüyordu. Ek sinavi geçsem kredim dolsa bile zorunlu dersler ne olacak. Dönem kaydimi iptal ettirebilir miyim?

  5. 2018 ek sınav tarihleri ne.zaman peki?bunu ogrenebiliyor muyuz? Ben YGS ye girmek istiyorum ama 2 sınavda bitiyor kredim. Ocak ve martta aol sinavi var. Ama martta ki sınav ygs den bi hafta once. Bu iki sinav arasında bi ek sinav varsa ben ygs ye girebilecegim. Acil ogrenebilir miyim? Mümkün mu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by aciklise.net Açık Öğretim Lisesi