Yeni Kayıt ve Kayıt Yenilemeler 22 Şubat Tarihine Uzatıldı!

Açık Öğretim Lisesi Yeni Kayıt ve Kayıt Yenimeler Uzatıldı!

AÖL 2. Dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 22 Şubat 2017 tarihine kadar uzatılmıştır.
Çeşitli sebeplerden dolayı yeni kayıt yaptıramayanlar yeni kayıt ücretini ve gerekli evraklarla birlikte irtibat bürolarına başvurabilir. Kaydını yeniletemeyen öğrenciler ise 22 Şubat 2017 Çarşamba günü mesai bitimine kadar  kayıt yenileme ücretini yatırıp derslerini seçmeleri gerekir.

MAÖL Öğrencilerinin 22 Şubat Çarşamba günü mesai bitimine kadar yüz yüze eğitim aldıkları okullarda kayıt yenileme işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt yenilemeyen, öğrenci iş ve işlemleri ücretini yatırmayan öğrenciler yüz yüze eğitime devam edemez.
Kayıt yenileyen öğrencilerin ders seçimlerini kayıt yenileme süresince yapmaları zorunludur.

Ders seçerken öncelikle zorunlu ortak derslerinizi seçiniz. Zorunlu ortak derslerinizi seçtikten sonra seçmeli derslerden de seçim yapabilirsiniz.

Muaf olduğunuz derslerin kredisi alınmaz, bu dersleri isterseniz yeniden seçebilirsiniz. Başarılı olmanız durumunda kredisini kazanırsınız.

Ders seçiminizi tam yapınız, yarım bırakmayınız. Örneğin 35 kredilik ders seçme hakkınız var ise bu sınırı doldurup doldurmadığınızı mutlaka kontrol ediniz. Yarım bırakılan ders seçimleri hiçbir şekilde sistem tarafından tamamlanmaz.

II. Dönem sınavları 18 – 19 Mart 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Özellikle askerlik görevini yapan öğrenciler başta olmak üzere bu tarihlerde nerede bulunacak iseniz sınav merkezinizi bu merkeze göre Bilgi Düzenleme menüsü altında yer alan Sınav İrtibat Merkezi ekranında kayıt yenileme süresince yeniden güncelleyiniz.

Not: 08 Şubat 2017 tarihine kadar kayıt yenileme yaptıran öğrenciler ders seçimi ve sınav yeri bilgileri ile ilgili sistem üzerinden herhangi bir değişiklik yapamayacaklardır.

 

20 yorumlar

 1. Meslek lisesinde son dönemim okul içinde kayıtları yenileyebilirmiyim bu uzatma tarihleri arasında

 2. En son 2012 De yeni kayit yaptirmistim ama sinavlara calistigim icing giremedim kayit yenileme mi yoksa sifirdan kayit olmammi lazm

 3. Ben 2 . Dönem için para yatıramadım bitti zannediyordum ama kayıtlar bugüne kadar uzatılmış haberim yoktu acaba bidaha süre uzatırlarmı

 4. Aöl 2. Dönem kayıt yenileme tarihini kaçırdım. Gelecek seneye kadar bekleyecek miyim yoksa 3. Dönem sınavlarına girebilir miyim?

 5. hocam 2 dönem benim icin cok önemli bisey yapma sansımız yokmu ?

 6. Bu sene imam hatip yüzyüze eğitimim tüm kredilerle tamamdı fakat ikinci dönem kayıt yeniletmeyi unuttum bu Zaman zarfında yüzyüze eğitimime devam etsem mayısın ilk haftası kayıt yenileyip aktif durumda gözükmem mümkünmü?

 7. Kayıdı yenikedim makbuzu veremedin lütfen bidaha uzatılsın…

 8. Hocam 3. Dönem sınavlara sadece 18 yaşından büyük olanlarmı girebiliyor .
  Ve 2. Dönem giriş yerleri ne zaman seçilecek .?
  Şimdiden teşekkür ederim

 9. Benim kaydım silik şuan bazı sebeplerden dolayı 11 dönem oldu kaydı yenilesem 108 krediden devam edip mezun olabilirmiyim 2 yıl imamhatip okudum şuan açık lise tekrar imamhatip olarak devam etsem puanim silinirmi ? Lütfen çok acil çok teşekkür ederim

  • Alan derslerinden aldığınız krediler AÖL’e aktarılmaz. MAÖL İmam Hatip Alanından devam edersiniz tüm kredileriniz aktarılır.

 10. Acikogretim sitesinde ders secimleri ne zaman yapilacak? Eger ders secimini kacirirsak ne olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by aciklise.net Açık Öğretim Lisesi