Sıkca Sorulan Sorular

İlgilendiğiniz konu başlığına tıklayarak soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz…

YENİ KAYIT

YENİ KAYIT

Yeni Kayıt Nedir ?
Açık Öğretim Lisesine ilk defa kayıt yaptırma işlemine  Yeni Kayıt denir.

Kimler Yeni Kayıt Yaptırabilir ?
Açık Öğretim Lisesi yeni kayıt işlemleri yılda iki kez yapılmaktadır. Açık Öğretim Lisesine ;
1- İlköğretim okulu/ortaokuldan mezun olanlar ile ortaokul veya imam-hatip ortaokulunu tamamlayanlar,
2- Orta öğretim okullarının ara sınıflarından (Meslek Liseleri dahil) tasdikname alanlar,
3- Yurt dışında öğrenim görmüş olanlardan, öğrenim düzeylerini gösteren denklik belgesini yaptıranlar, Açık Öğretim Lisesi yeni kayıt yaptırabileceklerdir.

Yeni Kayıt Nereye ve Hangi Tarihlerde Yaptırabilirim ?
İl ve ilçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezi ile Meslekî Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvurarak AÖL – Açık Öğretim Lisesi yeni kayıt başvuru işlemlerini yaptırabileceklerdir. Yeni Kayıt tarihleri için buraya tıklayınız.

Yeni Kayıt Ücreti Kimlerden Alınmaz?
Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

Yeni Kayıt Ücretini Hangi Bankalara Yatırabilirim?
Açık Öğretim Lisesi Yeni Kayıt ücretini T.C. Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası ve Halkbank’ın herhangi bir şubesine, TC Kimlik  numaranızı beyan edilerek ödeyebilirsiniz..

Süresi Dışında Yeni Kayıt İşlemi Yaptırabilir miyim ?
Kayıt Yenileme işleminizi iş takviminde belirtilen tarihler arasında yaptırmanız gerekmektedir. Bu tarihler dışında Kayıt Yenileme işlemi yapılmamaktadır. Açık Öğretim Lisesi 2013-2014 Yılı İş Takvimine ulaşmak için buraya tıklayınız.

KAYIT YENİLEME

KAYIT YENİLEME

Kayıt Yenileme Nedir ?
Açık Öğretim Lisesine kayıtlı AKTİF veya DONUK öğrencilerin, öğrenimlerine devam edebilmek ve sınavlara girebilmek için yaptırdıkları işleme “Kayıt Yenileme” denmektedir.

Kimler Kayıt Yenileyecek?
Açık Öğretim Lisesinde öğrencilik durumu AKTİF, DONUK ve SİLİK olan tüm öğrenciler kayıt yenileyebilir.

Hangi Tarihlerde Kayıt Yenilenecek?
Açık Öğretim Lisesine “Kayıt Yenileme” tarihlerini görmek için tıklayınız.

Kayıt Yenileme Ücretini Hangi Bankalara Yatırabilirim?
Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme ücretini T.C. Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası ve Halkbank’ın herhangi bir şubesine, TC Kimlik  numaranızı beyan edilerek ödeyebilirsiniz.

Kayıt Yenileme  Ücreti Kimlerden Alınmaz?
Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

Süresi Dışında Kayıt Yenileme İşlemi Yaptırabilir miyim ?
Kayıt Yenileme işleminizi iş takviminde belirtilen tarihler arasında yaptırmanız gerekmektedir. Bu tarihler dışında Kayıt Yenileme işlemi yapılmamaktadır. Açık Öğretim Lisesi 2013-2014 Yılı İş Takvimine ulaşmak için tıklayınız.

Kayıt Yenileme Ücreti Olarak, Birden Fazla veya Yanlışlıkla Başka Öğrenci Numarasına Yatırılan Ücretler, İade Edilir mi?Her ne sebeple olursa olsun Açık Öğretim Lisesi hesabına birden fazla veya yanlışlıkla başka öğrenci numarasına yatırılan ücretler iade edilmemektedir.

Üç dönem kaydımı yenilemedim fakat tekrar devam etmek istiyorum, ne yapmam gerekiyor?
İki dönem ve üstü kayıt yenilemeyen öğrenciler SİLİK durumuna düşmektedir. Bu durumdaki öğrenciler Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme dönemlerinde ilgili bankalara kayıt ücretini ödedikten sonra Açık Öğretim Lisesi iş ve işlemlerini yapan kurumlara başvurup işlemlerini yaptırarak, eğitime kaldıkları yerden devam edebilirler.

Kaydımın yenilenebilmesi için ilgili bankaya para yatırmam yeterli mi?
Hayır, yeterli değildir. Kayıt yenilemek için bankaya para ödeyen öğrencilerin, öğrencilik durumlarının AKTİF hale gelmesi için banka dekontlarıyla birlikte kedilerine en yakın , Açık Öğretim Lisesi iş ve işlemlerini yapan irtibat bürosuna gidip, dekontu da beyan ederek kayıt yenileme işlemini yaptırmak zorundadır.

SINAVLAR

SINAVLAR

Açık Öğretim Lisesi Sınavları Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?
Sınavlarla ilgili ayrıntılı açıklamalar için buraya tıklayınız.

Sınava Kimler Girebilir?
Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme işlemi yaparak ders seçen öğrenciler sınavlara girebilmektedir.

Sınava Nerede ve Hangi Derslerden Gireceğim?
Sınavlara internet üzerinde yayınlanan size ait Sınav Giriş Belgesinde belirtilen okul/ okullarda girilecektir. Sınavına gireceğiniz dersler, internet üzerinden seçmiş olduğunuz  ve  internette yayınlanan Sınav Giriş Belgesinde belirtilen derslerdir.

En Fazla Kaç Dersten Sınava Girebilirim?
Öğrenciler bir dönemde ortak, seçmeli ve alan dersleriyle birlikte en fazla seçebilecekleri 30 kredilik dersten sınava girebilirler.

Sınavda Bir Dersten Kaç Puan Alırsam Başarılı Olurum?
Sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulur. Açık Öğretim Lisesinde 100’lük not sistemi kullanılır, bir dersten başarılı olmak için, en az 9 soruya doğru cevap vermeniz ve 45 puan almanız gerekmektedir. Yanlış cevaplanan sorular, doğru cevap sayısını etkilemez.

Sınav Oturumu Ne Demektir?
Açık Öğretim Lisesi AÖL sınavları iki gün boyunca sabah ve öğle olmak üzere 4 oturumda yapılmaktadır. Sınav oturumu, sınav günü sabah ve öğle yapılan sınavların her birine denilmektedir. Öğrenciler, öğrencilik durumu ve seçtiği derslere göre sınav oturumuna katılırlar. Hangi oturumda hangi  derslerden sınava gireceğiniz Sınav Giriş Belgenizde belirtilmiştir.

Sınava Hangi Durumlarda Girilemez?
Kayıt Yenileme döneminde kayıt yenilemeyen veya , Kayıt Yenileme işlemi yaptırdığı halde ders seçimi yapmayan öğrenciler sınava giremezler.

Yedek Salonda Kimler Sınava Girebilir?
Açık Öğretim Lisesi sınavlarına yedek salonlarda , Askerlik görevini yapanlar, öğrencinin kendisinin veya öğrenciye bakmakla yükümlü olan yakınının tayininin başka bir ile çıkması, sel,deprem vb. doğal afetlerden dolayı bulunduğu ili değiştiren kimselerin mazeretlerini belgelendirmeleri koşulu ve Sınav Yürütme Kurulunun kararı ile yedek salonda sınava girebilmektedirler.

Sınav Günü Yanıma Neler Almamalıyım?
Sınav sırasında cep telefonu, hesap makinesi, bilgisayar (diz üstü), kitap, ders notu, silah ve sınıftaki diğer arkadaşlarımızı rahatsız edecek araç – gereç almamalısınız.

Sınav Günü Yanıma Neler Almalıyım?
Sınavda yanınızda bulunması gerekenler;

 • Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi (internetten sisteme girip alınacak),
 • Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da var ise ehliyet, pasaport)
 • Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı (var ise),
 • Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

Sınavda Yanlış Cevapladığımız Sorular, Doğru Cevaplarımızı Etkiliyor mu?
Açık Öğretim Lisesi sınavlarında verilen yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemez. Bir başka ifade ile yanlış, doğruyu götürmez.

Sınav Sırasında Nelere Dikkat Etmeliyim?
Sınavlarda sınıflarda görevli sınav salon başkanı ve gözcünün sizlere sınavla ilgili olarak uyarılarına önemle uymanız gerekmektedir.

Sınav Sonuçlarımız Nasıl Değerlendirilmektedir?
Sınavlar yapıldıktan sonra, cevap kağıtları, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü,  Ölçme Değerlendirme Grup Başkanlığında optik okuyucularla okunmakta ve bilgisayar programı ile değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme programında aynı zamanda “Kopya Analiz Tekniği” kullanılmaktadır. Bu nedenle sınavınızın iptal edilmesi sonucu mağdur duruma düşmemeniz için  sınav  cevap kağıdınızı kimseye göstermeyiniz. Kopya çekmeyiniz, çekilmesine müsaade etmeyiniz.

Sınav Sonucumda “Q”,”Y”,”Z” gibi harflendirmeler var bunlar nedir?
Sınav değerlendirmesinde “Kopya Analiz Tekniği” yöntemiyle öğrencilerin her hangi bir dersten kopya çekip çekmediği sorgusu yapılmaktadır. Bu sorgu sonucunda herhangi bir dersten kopya çekildiği tespit edilirse “Q”,”Y” ve “Z” gibi harflendirmeler yapılır bu harflendirmelerin anlamı şu şekildedir. Q = Sınav Yönetmeliğine aykırı davranış ve tutum gerekçesiyle tutulan tutanak sonucu başarısız Y = Toplu Kopya Z = İkili kopya Kopya muamelesi görülen dersin başarı notu ve puanı 0 (sıfırdır). Bu nedenle sınavınızın iptal edilmesi sonucu mağdur duruma düşmemeniz için sınav cevap kağıdınızı kimseye göstermeyiniz ve kopya çekmeyiniz.

Sınav Sonuçlarını Nasıl Öğreneceğim?
Sınav sonuçları açıklandıktan sonra, Öğrenci sayfanıza girerek sınav sonuçlarınızı görebilirsiniz.

Adres İli ve Sınav İli Ne Demektir?

Adres İli: Yazışmalarda size ulaşabileceğimiz ve gönderilen evrakları alabileceğiniz ikamet ettiğiniz il.
Sınav İli : Açık Öğretim Lisesi tarafından yapılan sınavlara gireceğiniz il veya ilçeyi ifade eder.
Adres ili bilgileri, tarafınızdan sisteme girmek suretiyle değiştirilebilir.
Sınav Merkezi : Öğrenci sınav tarihinde nerede olacaksa ona göre, sınav tarihinden en az 45 gün önce sisteme girmek suretiyle sınav merkezini değiştirebilir.

Adres İli  ve  Sınav İli Bilgilerimi Nasıl Değiştirebilirim?
Sınavlara en az 45 gün kala, internet üzerinden sisteme girerek kendiniz ya da Açık Öğretim Lisesi iş ve işlemlerini yapan kurumlar aracalığı ile değişiklik yapabilirsiniz.

Batı Avrupa Programı Öğrencisiyim. YÖS sınavlarına nasıl başvuru yapabilirim?
YÖS sınavları üniversiteler tarafından yapılmakta olup, her üniversitenin başvuru ve sınav tarihi farklıdır. Bu tarihleri üniversitelerin öğrenci işleri biriminden öğrenebilirsiniz.

Avrupa’nın Hangi Şehirlerinde Sınav Yapılıyor?
Almanya’nın Köln, Berlin, Stuttgart ve Münih şehirlerinde sınav yapılmaktadır.

Batı Avrupa Programı Öğrencisiyim. Y.Ç.S. Sınavlarına Nasıl Başvuru Yapabilirim?
Y.Ç.S. sınavlarının başvurularını Yurt dışındaki Eğitim Ataşelikleri aracılığı ile yapabilirsiniz.

ÖĞRENCİ BELGELERİ

ÖĞRENCİ BELGELERİ

Kimlik Bilgilerinde Değişiklik Olan Öğrencilerin Yapması Gerekenler Nelerdir?
Öğrencilere ait kimlik bilgileri, Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme yapılması esnasında Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün sunucularından AÖL sistemine aktarılmakta, ya da güncellemektedir. Öğrencilerin evlilik, boşanma veya başka bir sebeple kimlik bilgilerinde meydana gelen değişiklikleri en kısa zamanda Nüfus Müdürlüklerine başvurarak yapmaları gerekmektedir.

Kimler Öğrenci Belgesi Alamaz?
Ayrıntılı bilgiler için tıklayınız.

Öğrenci Belgesini Nasıl Alabilirim ?
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Öğrenci kimliği almak istiyorum. Nereden ve ne zaman alabilirim?
Öğrenci Kimlik Belgeleri, Yeni Kayıt işleminin tamamlanmasının ardından öğrencilik durumu Aktif hale geldikten sonra, ilgili Açık Öğretim Lisesi İrtibat Bürolarından alınabilir.

DİPLOMA

DİPLOMA

Diplomamı ne zaman ve  nereden alabilirim ?
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Diplomamı Teslim Almaya Giderken Yanımda Neler Götürmeliyim ?
Ayrıntılı açıklamalar için tıklayınız.

Diplomam, Gönderildiği Halk Eğitim Merkezlerinde Ne Kadar Süre Bekletiliyor?
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine  gönderilen diplomalar 2 yıl bekletilir. Öğrenci bu süre zarfında diplomasını teslim almaz ise, ilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne gönderir.

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünde bulunan Diplomamı Almak İçin Ne Yapmalıyım?
Açık Öğretim Lisesinden 2005 yılından önce mezun olmuş öğrencilerin süresi içinde almadığı diplomalar, Açık Öğretim Lisesine gönderilmekte olup, AÖL Müdürlüğünce arşivlenmektedir. Diploması AÖL Müdürlüğünde olan öğrenciler, şahsen veya posta ile Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bir dilekçe ile başvurmak suretiyle alabilirler. Şahsen başvurularda diplomayı öğrencinin yerine bir başkası alacaksa, alacak kişinin noterden vekil tayin edilmesi gerekmektedir. Posta ile başvurularda diplomanın gönderilmesi istenilen Halk Eğitim Merkezi belirtilmek kaydıyla, istenen diploma, ilgili merkeze gönderilmektedir.
Not: Diploma veya Çıkma Belgesi için başvuracak öğrencilerin, içinde bulunulan yıl için belirlenen diploma harcının Ziraat Bankası, Halk Bankası veya Vakıfbanka öğrencinin T.C. kimlik numarasına yatırıldığını gösteren dekont ile başvurmaları gerekmektedir.

Diplomamı kaybettim, ne yapmalıyım ?
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Batı Avrupa Programı Öğrencisiyim. Diplomamı Nasıl Alabilirim?
Sınavdan yaklaşık 1(bir) ay sonra diplomalarınız hazırlanarak, Anadolu Üniversitesi aracılığı ile Köln bürosuna teslim edilmektedir.

TASDİKNAME

TASDİKNAME

Tasdikname (Kayıt Sildirme) Belgesini Nasıl Alabilirim ?
Konuyla ilgili ayrıntılı açıklamalar için tıklayınız.

Tasdiknamemle Birlikte Ortaokul/İlköğretim Okulu Diplomamı Alabilir miyim?
Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Tasdiknamemi Nasıl Alabilirim?
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

GEÇİŞ İŞLEMLERİ

GEÇİŞ İŞLEMLERİ

Mesleki Açık Öğretim Lisesinde Okuyorum, Açık Öğretim Lisesine nasıl geçebilirim?
Mesleki Açık Öğretim Lisesinden , Açık Öğretim Lisesine geçişiniz, Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme döneminde Açık Öğretim Lisesi İrtibat Bürolarına başvurmanız durumunda yapılır. Ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Açık Öğretim Lisesinden Mesleki Açık Öğretim Lisesine Nasıl Geçebilirim?
Yeni Kayıt döneminde Açık Öğretim Lisesi iş ve işlemlerini yapan kurumlara bir dilekçe ile başvurarak geçiş yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Avrupada Yaşıyorum, Açık Öğretim Lisesinde Okumak İstiyorum Ne Yapmalıyım?
Almanya Köln bürosuna başvurarak kayıt yaptırabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız. 

MEZUNİYET, ŞİFRE, DERS NOTLARI ve ASKERLİK ERTELEME

MEZUNİYET, ŞİFRE, DERS NOTLARI ve ASKERLİK ERTELEME

Ne Zaman Mezun Olabilirim?
Mezun olma şartlarını öğrenmek için buraya tıklayınız.

Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?
Şifresini unutan öğrenciler bulunduğu yerdeki kayıt işlemlerini yaptırmış olduğu irtibat bürosuna, yeni şifre almak için başvurması gerekmektedir.

Ders Notlarını (Ders Kitabı) nereden ve nasıl alabilirim?
Ders seçiminizi yaptıktan sonra kitap dağıtımı yapılan kurumlardan alabilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi Genel Lise programına kayıtlı öğrencilerin askerlik ertelemesi (tecili) yapılır mı?
Askerlik kanununda (1111 – 35 /c) yapılan değişiklikle Açık öğretim Lisesi öğrencilerine askerlik tecil (erteleme) hakkı verilmiştir. Konuyla ilgili ayrıntılı açıklamalar için buraya tıklayınız.

 

1.164 yorumlar

 1. Açık lise batı avrupa programından 3.dönem mezun oldum,diplomaların 23.eylülde köln bürosunda olacağı söylendi,diplomalar adresimize mi gönderilicek bunu öğrenmek istiyorum.

  • Bürodan alabilirsiniz.

   • Hocam 196 kredim var,ama 4 tane ortak dersim var, Üniversite Sınavları’na girebilirmiyim?

    • Girebilirsiniz.

     • benim açıköğretimde ilk yılım. ingilizceden ve matematikten kaldım bunları tekrar alacakmıyım kaldığım diğer derslerin yerine başka ders seçebiliyor muyum ? önemli olan kredi mi tamamlamak. ikinci dönem neler seçebilirim

     • Geçene kadar yada muaf olana kadar sınava gireceksiniz.

   • Kredimi tamamladım ama alttan 1 tane dersim var daha önce dersi geçememiştim.Bi kerede girmezsem muaf olur muyum?Yoksa girmem şart mı?

    • Girmek şart.

    • hocam ben son sene aole geçtim kredim doldu zorunlu derslerden 1 tane kalmışım 3. dönem sınavlarına giricem ama sınavlara üniversite kayıttan sonra ben üniversite nasıl kaydolabilirim geçici diplomayla diye duydum eğer doğruysa geçici diplomayı nasıl ve nerden alıcam sorum çok acildir hemen geri dönerseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

     • ne yapılacağı hakkında bilginiz oldu mu? aynı sorun bende de var öğrendiyseniz yazabilir misiniz

     • sizinle aynı durumdayım. bilgi edinirseniz benimle paylaşır mısınız lütfen,
      iyi günler

     • Bende aynı durumdayım bilginiz var mı yardimci olursaniz sevinirim

     • her üniversite ön kayıdı kabul etmiyormus bu doğru mu yani istediğim üniversiteyi kazanıp kayıt yaptramama ihtimalim var mı? lütfen cok acil cevap verin kimseden net cevap alamıyorum bilgi üniversitesini aradım ön kayıt yok dediler böyle bir sey mümkün mü ve kayıt tarihi 3 ağustostan 6 ekime kadar kesintisiz mi?

     • 5 Ekim tarihine kadar kayıt yaptırma hakkınız var.

     • hocam bu durum açık öğretim fakültesi içinde geçerlimi yoksa örgün öğretim için mi 5 ekim e kadar.

   • meraba ben 12. sınıv meslek acık lisesinde yüz yüze derslerimden gecdim dısardan girdigim sınavdan 30 kredim kaldı ygs sınavınada girdim bu yıl ünüversitiye gidebilirmiyim

   • Kaydım adanada ben mersinde bankaya para yatirip adanada sınava girebilirmiyim

  • Benm zorunlu derslerim biti ama kredim122daha bnm smdi ne olcak ve daha dersm kalmado

  • Ders secimi ne zman

   • Ders seçme işlemleri 20 ekimde başlayacaktır.

    • 18 yaşındayım. Ek sınavlar olucakmış. Kaç kere olunuyor ve kesin olunuyor mu? Ek sınav istemek için neler yapabiliriz. Dilekçe mi yazalım ya da başka bişe. Yokda kendilerimi koyuyor

  • Hocam ben acik lisede okuyorum yuz yuze egitimde gordum ama yuz yuze btti sadece zorunlu 9 dersim kaldi ben universite sinavina gireblirmiym yafa o zorunlu dersler bitince direk uniye geceblirmiym tercih yapip cnku meslk lisesiydi gttigim bolum biri yontimi ve sekretrrlik

  • Hocam 3. Dönem sınavlarından mezun olamazsam ve ek sınav yapılırsa , ek sınava girip mezun olduğumda üniversiteye kayıt yaptirabiliyor muyum ? Yoksa aöl ogrencileri için yapilacak kayıt dönemine yetisemiyor muyum ? Şimdiden tesekkur ederim

 2. ben düz lise öğrencisiydim ve lise 3ü bitirince son sınıf için açıköğretime geçmeye karar verdim. şimdi ben okulu ne zaman bitirebilirim ve açıköğretimin üniversite sınavında düz liseden daha fazla puan verdiği doğru mu

 3. mrb ben acıkögretim lisesinde okuyorum muaf oldugumuz dersleri mezun olmak için geçmek zorundamıyım 🙁

 4. geçenlerde sunu duydum artık alan ve bölüm secemiyormuşuz dogrumudur sizce

  • Yeni kayıt olan öğrenciler için alan kaldırılmıştır. Alanlı okuyan eski öğrencilerin alanları 2. sınav itibari ile kaldırılacaktır.

 5. slm ben daha önce sınava girdigim ve muaf oldugum dersleri takrar secebilirmiyim kredim az kaldı bende tekrar aynı derslerden gimek istiyorum yardımınız .c.n tşk

 6. selam ben çıraklık okulundan dış giyim bölümünün ustalık ve usta öğreticilik belgelerini aldım bu belgeler kredime bi faydası olurmu çünkü daha önce açık ilk öğretimde ikinci sınıftan başlatıyorlardı bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim

 7. merhaba. ben liseyi bitirdim ama sorumluluk sinavlarini bir turlu veremiyorum. 4 tane ders kaldi. acik liseye gecsem lise 4 den tekrar mi basliycam, eger oyleyse bi donemde mi biter butun sinavlarini verebilsem. Tesekkur ederim simdiden.

  • Kaldığınız yerden devam ederek 1 dönemde bitirebilirsiniz.

   • Meraba hocam ben lise son sınıf öğrencisiyim sınıfta kaldım lise 4 ü açıktam okuyabilirmiyim ve okuyabilirsem sadece lise 4 ü okicam simi hocam

    • AÖL’de sınıf sistemi yoktur. Örgün eğitimde geçtiğiniz derslerin kredisi AÖL’e aktarılır. Bu kredileri 192 yaptığınızda mezun olursunuz.

 8. merhaba.ben anadolu lisesi 4.sınıf öğrencisiyim ikinci dönem için açık liseye geçmeyi düşünüyorum herhangi bir alınamama durumum olur mu ve de basladıgımda mezun sayılıp sadece zorunlu 5 dersten mi sorumlu olurum?

  • 2. dönem AÖL’e geçiş yapabilirsiniz. Zorunlu derslerinizi verip 192 krediye ulaştığınızda mezun olursunuz.

 9. Merhaba ben 2.dönem normal liseden açık liseye geçiş yapıcam geçiş tarihleri 3 14 Şubat arasında ama ygs başvuru tarihleri 2 15 Ocak arası ben ygsye başvuru yaptığımda daha açık lisede olmayacağım bu durum daha sonra bir sıkıntı yaratır mı? şimdiden teşekkür ederim

 10. iyi akşamlar aöl öğrencisiyim zorunlu dersim yok kredim 196 ama alan kredim 74 birtürlü matematik ten geçemiyorum ki alan kredisini 80 yapayım ocak sınavına girdim yine geçemedim son bir yıldır hep bu şekilde devam ediyor şimdi alan kredim kalkar ve mezun olurmuyum yoksa yine mi bir dönem daha mı bu stresi yaşayacağım….

 11. Ben aöl öğrencisiyim kredim 118 bu dönem sınav sonuçları ile 142 olmasını bekliyorum.Önümüzdeki iki dönemde de bitirmek istiyorum. ygs ye başvuru yaptım. her yıl 3.dönem sınav sonuçları temmuz ayının sonuna doğru açıklanıyordu. 8 eylülde de ek sınav hakkı veriliyordu. Bu yıl 3. dönem sınav sonuçları 2013-2014 iş takvimine göre 22 eylül tarihinde açıklanacakmış..ek sınav hakkı verseler bile üniversite kayıtları eylül ayının başında yapılıyor . her sene uygulanan sınav takvimi bu yıl neden bu kadar değiştiriliyor. bizim hayatımızı zorlaştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar..geçen yıllardaki sınav takviminin uygulanmasını istiyoruz.kazansak bile kayıt yaptıramayacakmıyız.

 12. ben lise 3okuyorum birinci donem bitti ikinci donem baslamadan acik ogretime qecmek istiorum . gecersem lise 3 tenmi devam etcem bana + kredi verilecekmi .

 13. Merhaba ben 2 dönem açık lise geçtim devamsızlıktan kalmıştım bu açık lisede sene kaybetme olurmu

  • Kayıt yenilemediğinizde, sadece dönem kaybı yaşarsınız.

   • İmam hatip lisesine gidiyodum devamsizliktan orda kalmistim acil liseye kaydimi alinca sene kaybi yasarmiyim

  • meraba ben şuan normal liseye gidiyorum ancak lisse son sınıftayım ve devamsızlıktan kalmış durumdayım. devamsızlıktan kaldığım için açık lise beni ikinci dönemden devam ettirir mi yoksa seneye mi kayıt yaptırmak zorunda kalcam bilgilendiri misiniz?

 14. kayt yenlemeye kimligimi ve para dekondnu arkadşmdn yllasm kayt ynilenirmi acaba

 15. ben lisede 2 senye kaldım okuldan çıkarıldım açık öğretimden mezun olduğumda kara harp okuluna girebilrmiyim

 16. Öncelikle vereceğiniz bilgi için şimdiden tesekkur ederim. AOL 197 kridm var 1 tane zorunlu dersim vardi alansiza gcldiktn sonra. 2 tane oldu dil anlatim 6 ve türk edebiyatı 7 dil anlatimi mecbur vermek zorundayim onu biliyorum da bu türk edebiyatı 7 den alanliyken 2 kere sinava girdim basarisiz oldum simdi alan yokta sinavda basarisiz olursam muaf olurmuyum olamazmiyim

 17. Merhaba Admin

  Ben şu an 12. sınıf öğrencisiyim . Ben 9. sınıftan 3 tane sorumluluk dersim vardı . 2 Tanesi verdim geriye 1 tane sorumlu ders kaldı . Önce yıl sonu ağırlık puanım 47.52 idi Şimdi o 2 dersi verince 50.67 oldu . Bu araya kadar tamam benim sorunum o geriye kalan 1 tane derside vermelimiyim ? Yıl sonu ağırlık puanım yetiyor mu ?

 18. merhaba ben aölde düz lisedeyim ortak derslerim bitecek şimdi alan mı seçmem lazım birde ben liseyi bitirince hangi bölüm okumuş olacagım

 19. Merhaba acil bir cevaba ihtiyacım var 8 kredim kaldı fakat Mayıs sonu olacak sınava kayıt yaptirmadim temmuzdaki sınavda mezun olurum ben kpss ye kayıt yaptırmak istiyorum diplomayi alma süresi felan kafam çok karıştı bu şekilde ben kpss ye kayıt yaptiramaz mıyım ?

 20. Merhabalar bnnm kredim suan 89 5.dönem sınavlavıma gireceğim ve 2015 yılındaki ygs ye girmeyi düşünüyorum kredimi 2015 in 2. Dönemine kadar doldurursam ygs ti kazanmam dahilinde üniversiteye kayıt yaptırmamda bir zaman sorunu yaşarmıyım kayıtlarda

 21. Peki üniversite kayıtları Eylül gibi başlıyor ben o zamana kadar aöl 3. Sınavında girebilirmiyim oda Ağustos aylarında oluyor sonradan üniversite kayıt yaptıracam diyelim bu ygs lys obp bunların hepsi kayıttan önce hesaplanabilme ihtimali nedir kusura bakmayın doğru düzgün anlatabildim mi bilmiyorum.cünkü benim aklım bu konularla karışık

  • 23-24 Ağustos 2014 tarihlerinde yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizinden gün almış (22 Ağustos 1997 ve daha önce doğanlardan) silik, donuk ve ya aktif öğrencilerimiz III. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.
   2. dönem sınav sonuçları da dahil edilerek o güne kadar aldığınız tüm notların ortalaması, diploma notu olarak ÖSYM kurumuna bildirilecektir.

 22. 18 yaşından küçükler yılda kaç kere sınava giriyor

  • 23-24 Ağustos 2014 tarihlerinde yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizinden gün almış (22 Ağustos 1997 ve daha önce doğanlardan) silik, donuk ve ya aktif öğrencilerimiz III. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

 23. merhaba ben acıklise son sınıf ogrencisiyim ygs yi kazandım kıredimi tamamlaya biliyorum ama zorunlu ingilizce 5 6 7 8 var onları gecemessem univarsiteye kayıt yaptıramammı ya nasıl veririm gecen sene zorunlu ders iglizce 4 kadardı oyleyse mezun luyorum lutven birisi acıklama yapsın

  • Zorunlu derslerinizi bitirmeden mezun olamaz ve kazandığınız bölüme kayıt yaptıramazsınız.

 24. Merhaba
  maol öğrencisiyim. bütün alan ve zorunlu derslerimi geçtim
  meslek lisesi olduğu için kredilerim dolduğu halde dönem eksik olduğundan dolayı dönem kaydı yaptım.
  sistem otomatik olarak ben seçmediğim halde bana seçmeli ders seçmiş. ben bu derslerden düşük alırsam veya kalırsam diploma notumu düşürür mü? cevaplarsanız sevinirim. şimdiden teşekürler..

  • Yüksek notlar yükseltir, düşük notlar düşürür. Kaldığınız ve muaf olduğunuz dersler hesaba katılmaz.

 25. Meslek lisesi 11 sınifi ikinci kez kalinca maöle gecince 11 sinifta geçtiğim dersler kredi olarak bana verilirmi

 26. Bugün itibariyle yıl sonu beceri eğitim sınavını geçmiş bulunmaktayım ve alttan dersim yok yani okulum bitti yani alan kredisini aldım, dışarıdan ise 8 kredi alıp eylülde mezun olacağım benim sorum okul bitti bana geçici diploma gönderirler mi?

 27. merhaba,mezun olabılmem ıcın 22 krediye ıhtıyacım var,6 tane ortak dersim var,ben bu sene nasıl üniversiteye gıdebılırım???

 28. Benim 239 kredim var 8. Donemi okuyorum aole lise 4de gectim suan universite tercihlerim var ama İngilizceden 2. Dönem sinavinda 20 almisim fakat osymde mezun olarak görünüyorum 3. Donem icin kayit yaptirmama gerek var mi

  • Mezuniyet incelemesinde değilseniz 3. dönem kaydınızı yeniletip sınavlara girmeniz gerekir. Mezun olmadan Üniversiteye kayıt yaptıramazsınız.

 29. Mrb ben 9. Sinifta kaldim daha sonra af cikti alttan derslerim var onlari nasil verebilirim? 2008 yilinda mezun oldum diplomami almak istiyorum. Bunun icin tekrar liseyi bastan mi okumam gerekiyor?

  • AÖL’e kaydınızı yaptırarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Alacağınız krediye bağlı olarak 1 yada 2 dönemde mezun olabilirsiniz.

 30. Bi sorum olacak ben 31 mayıs 1 haziran olan sınavda mezun oldum üniversiteye kayıt yaptırcam ama üniversite kayıt tarihleri 1-5 eylül olarak belirlenmiş ben o günlerde ikamet ettiğim yerde olamıyıcam acaba açık lise öğrencileri için kayıt tarihleri uzatılır mı

 31. 156 KREDİM var, bu durumda af felan çıkma olasılığı var mı varsa ne zaman çıkar?

 32. Merhaba ben geçen sene kaydoldum acik öğretime suan 3.sınıfa geçtim 7.dönemdeyim kredim 135 ve suan 3.dönem sınavına gircem öğrenci girişi yaptığımda sadece 12 zorunlu dersim gözüküyor ve 10 tane ortak dersimi seçtim bu ortakların hepsini 4.sınıfa kadar bitirirsem mezun olabilir miyim meslek lisesinde yuz yüze eğitim görüyorum ve stajdan aldığım puan kredimi tamamlamama yardimci olur mu ? Derslerin yaanında muaf yazan 2 dersim var seçmek zorunda miyim ? Teşekkürler şimdiden.

  • Yüz yüze eğitiminizi, stajınızı, zorunlu derslerinizi bitirmeden ve mezuniyet kredisine ulaşmadan mezun olamazsınız. Muaf dersleri seçmek zorunda değilsiniz.

 33. peki mezun olmam için kredi puanı 240 mı ? suan 12 zorunlu dersım kaldı sızce donemıme göre ıyımı yuz yüze eğitimi btirmeme 1 sene kaldı

 34. slm.oğlum anadolu lis 2. sınıf 2. döneminden a.ö.l ye kayıt yaptırdı mezun olabilmesi için kaç kredi alması gerekiyor.mezun olmak için 4 yılı tamamlamasımı gerekiyor okul puanı ve sınav notları yüksek

 35. Aöl öğrencisiyim ingilizce 7 zorunlu dersim fakat bir türlü geçemedim kaç sınavdır bütün dersleri veriyorum ama ingilizceye gelince takılıp kalıyorum bu zorunlu dersimden muaf olabilir miyim olursa kaç sınav sonra olur ve mezun olmama bi engeli olur mu

 36. ömer yıldırım

  2-İMAM HATİPTEN DÜZ LİSEYE GEÇSEM NEKADAR PUANIM DÜŞER?

 37. merhaba ben imamhatip lisesi 3. sınıf öğrencisiyim yani bitti ama Kurandan sorumlu kaldım ve baraj ders vermezsem mezun olamam açık liseye geçmeyi düşünüyorum sorumluluğum kalkarmı ve kaldığım yerden devam edebilirmiyim teşekkürler.

  • MAÖL imam hatibe geçerseniz sorumluluğunuz kalkmaz. AÖL’ne geçerseniz alan derslerinden sorumlu olmazsınız.

 38. benim kredim 202 iki tane dersten kaldim agustosta girdigimde gecemesem bile muaf oluyorum yani agustosta bitiyo ygsden de 220 almistim.tercih yapabiliyomuydum

  • Yapabilirdiniz.

   • selam ben bısey sormak ıstıyorum ben acıklıse 4 sınıf ogrencısıyım yanı son senem alanlı devam edyordum alanlı devam ederken zorunlu derlerım kalmamıstı simdı yenı yonetmelıge gore alanlar kalktı ve bana 4 zorunlu ders eklendı kredımı tamamladım zorunlu dersler ıcın gırecegım sınava bu zorunlu derslerde bıkez sınava gırdıgımde muaf olur ısem tekrar gırmem gerekıyomu ? mezun olurmuyum?

    • Muaf olduğunuz derslere tekrar girmenize gerek yok. Mezuniyet şartlarının tamamını karşıladığınızda mezun olursunuz.

 39. ortak derslerın tamamını basarması veya muaf olması yazıyor mezunıyet sartlarında bu ortak dersler dedıgı zorunlu derslermı oluyor?

 40. Ben 11 sınıfta 15 kredi ile kaldım,açık liseye kayıt yaptırcam. açık lisede bana kaç kredi verirler ve ne kadar sürede mezun olabilirim. bilginiz için şimdiden teşekkürler.

 41. kaç dönemde mezun olurum peki ?

 42. merhaba. bir sorum var. muaf olmak istediğim dersten 3 dönem girip kalmak zorunda mıyım? ben bir dönem kayıt yaptırdım ama sınava girmedim. matematik dersinden muaf olmak istiyorum. kayıt yaptırıp girmediğim sınav da sayılıyor mu yoksa muaf olmak için 4. defa bir sınava daha mı girmem gerekiyor?

 43. lise 3te kaldım açık ögretime yazılcam, nezaman mezun olurum

 44. Ben 4. Siniftayim ucuncu donem sinavlarina gircem ingilizceyi gecemedigim icin universiteyi kazandim diploma olmadan nasil kayit yaptircam bilgi alabilir miyim ?

  • Öncelikle zorunlu derslerinizi bitirip mezun olmanız gerekir. Mezun olmadan kayıt yaptıramazsınız.

   • Nasil yani o zaman universitekayitlari baslamadan sinavlarin hepsinin bitmesi lazim ben ucuncu sinav hakkinda bilgi alirken universite kayitlarini etkilenmedigi soylendi ?

  • 7 kasim tarihine kadar kayit yapabilm hakkimiz var.Tamam ama admin benim daha once kaydimi yaptirmam gerekiyor cunki 10 eylul universitenin yabanci dil sinavina girmem lazim.
   Onun icin erken kaydimi yaptirmam gerekiyor.Simdi bana tavsiyen ne Admin? O sinava giremezsem bir yilim bosuna gidebilir.

   • Üniversiteyi kazanmış ancak kayıt için “ilgili makama” hitaben mezun olabilir yazısını kabul edecek üniversitelere verilmek üzere halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden alınabilecek yazı için buraya tıklayınız.

  • ben buyıl aol kayıt yapcam lıse 3 de kaldım bnm kredım yuksek olurmu bu yıl ygsye hazırlanabılırmıyım

 45. Ben tercihden 4 senelik üniverste kazandm ve kayıtlar 5 eylülde ama son sınavda aoldan ingilizceden kalmısım ve 25 agustosda sınava girecem ne zaman diploma alırım ve ne zaman kayıt yaptıraacam kazandıgım üniye kayit yaptiramama gibi bi durum olur mu mezun oldugum halde ?

 46. açık ögretim lisesinde kredi hesabı nasıl yapılıyor ?

  • Her dersin bir kredisi var. Geçer not aldığınız derslerin kredisini toplayarak mezun olursunuz.

 47. Ben universiteyi kazandim ama ogrencilik durumum hala aktif ucuncu donem sinavlarina gircem benim magdur olmamam icin ne yapmam lazim ? Universiteye kayit yaptiramama gibi bi durum soz konu olmaz dimi ?

 48. açıklisede 104 kredim var, şu an yüzyüze imam hatipte okuyorum. bu hafta sonu yapılacak sınavdan 6 kredi alsam açıklise sınavlarına birdaha girmemem gerekiyor doğrumu?

 49. Benm kkredim 240 ama ingilizceyi gecemedigim icin ucuncu donem sinavina gircem bu sinavdada gecemezsem ingilizceden muaf olup mezun olur muyum ?

 50. Merhabalar ben lise 4 açıkögretimden okudum zorunlu 2 dersim kaldı üniversiteyede yerleştimm şimdi ben kazanmazsam üniversiteye giremiyorummu ? Bide bu sınav olduktan sonra ek sınav var ona girince muaf oluyorum üniversiteler bu ek sınavı kabul ediyolarmı ?

 51. Ben dorduncu sinif ogrencisiyim ikinci donemde aole gecmistim ingilizce sinavimi veremedim zorunlu oldugu icinde ucuncu donem sinavlarina basvurdum eger gene basarisiz olursam muaf olup mezun olur muyum kredim 230 ?

 52. genel lisede 1 dönem zayıf ikinci dönem zayıf olan ders düzeldi açık lisede bu nasıl hesaplanıyor ?

 53. 3.donem sinavlari 22 eylulde aciklanacak diplamamizi veya çıkma belgesini almamiz ne kadar surer ?

  • Üniversiteyi kazanmış ancak kayıt tarihinde üniversite kayıtlarını yaptıramayacak AÖL ve MAÖL öğrencilerine YÖK kararı ile kayıt hakkı kazandıkları programın kontenjanları dikkate alınmadan, 7 kasım 2014 tarihine kadar kayıt olma haklarına sahip olacaklardır.

 54. birnci dönem 1 olan ders ikinci dönem 45 ve üstü olunca aöl başrılı sayıyor tasdknamede , ozamn iki dönemin krediside eklenebiliyrmu ? yoksa zayıf olan dersin kredisini vermk zorundamıyız ?

 55. ek sinav sonucunda 7 kasima kadar kayit yaptirabilmemiz icin bu durumu belgelendirmemiz gerekiyormus nasil belegendirecegiz bu belgeyi nerden edinecez ?

  • Üniversiteyi kazanmış ancak kayıt için “ilgili makama” hitaben mezun olabilir yazısını kabul edecek üniversitelere verilmek üzere halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden alınabilecek yazı için buraya tıklayınız.

 56. Ben bu sene Almanyada acik ögretim lisesine kayit yaptitmak istiyorum.1 sene sonra diplomamla alman universitelerine kayit yaptirabilirmiyim.aldigim diploma voll Abitur olarak geciyormu?

 57. slm ben maol ogrencisiym üniversiteyi kazandm toplam kredm 215 zorunlu dersim 1 tane yabancı dil 5 3.dönem sınavına gırdm ve 22 eylül d acklanack ama unıversite kaydı 5 eylül son ne yapmalıym lütfen yardmcı olun ön kaydımı yapamıyorum

  • Üniversiteyi kazanmış ancak kayıt tarihinde üniversite kayıtlarını yaptıramayacak AÖL ve MAÖL öğrencilerine YÖK kararı ile kayıt hakkı kazandıkları programın kontenjanları dikkate alınmadan, 7 kasım 2014 tarihine kadar kayıt olma haklarına sahip olacaklardır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

   • merhabalar.mezun olabilir yazısını kazandığımız üniversitelere mi göndereceğiz .açık bilgi vermemişler.yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler…

 58. Ingilizce 7 den 7. Ve 8. Donem kaldim simdi ek sinavdada kalirsam muaf olmus oluyomuyum ?

 59. Inglizceden muafiyet kalkti yaziyor bazi sitelerde böyle bi durum gerçekten de varmı

 60. Maöl yeni kayıt yaptırdım ama öğrenci girişi yapamıyorum nasıl giriş yaparım

 61. BENİM ŞUAN 135 KREDİM CAR VE 3.DÖNEM CEVAP ANAHTALRINA BAKTIĞIMDA 30 KREDİYİ ALMIŞIM VE 165 OLUYOR EK SINAVDADA 27 KREDİ ALIRSAM MEZUN OLUP YGS 2015 GİREBİLİRMİYİM

 62. şimdiden teşekkürler ederim cevabınız için 3.dönem sınavları yapıldı ek sınav olacak mı ve kimler girebilecek bide yıl yapılmış sorurlardan mı çıkıyor öyle yazıyordu

 63. iyi günler.. ben açık lisede muhasebe bölümü okuyodum son sınıfta staj yapamadığım için bıraktım simdi tekrar başlamak itiyorum durumum silik gözüküyor kayıt yenilediğimde tekrar kaldığım yerden başlıcak mışım ama benim kredim 101 okula başladığım zaman son sınıftan yani kaldığım yerden mi başlicam acaba yardımcı olur musunuz

 64. hayırlı günler .maöl yenı kayıt yaptıracağım benim liseler 3 yıllıkken lise sondan 2 tane sorumlu dersim kaldı ve tasdikname aldım sımdı ben 1yıl dahamı okumam lazım yoksa sorumlu derslerimi vede kredimi tamalayıp bitirebilirmiyim kaç dönemde biter .teşekkürler.

 65. Merhaba, ben lise son a geçtim ve açık liseye geçecegim, eger 192 kredim olursa ve zorunlu dersleri almam yeterli olursa gecmek istiyorumç Ama kaç kredim olacagını anlayamadım. Gecilen dersler demişssinz ben 3 yıldır sınıfımı ortalama ile geçiyorum, bazı dönemler bazı derslerim 45in altında idi. Bu benim 192 kredim olmasını engeller mi? Lütfen acil cevap verirseniz,tesekkr ederim

  • Ortalama 150 civarı kredi alırsınız. AÖL’den 2 dönemde mezun olma şansınız var.

 66. Îmâm hatip lisesinde okuyan bir öğrencimiz 11.sınıfı bitirip 12.sınıfta düz açık liseye kayıt yaptırdı ortak zorunlu dersler ve seçmeli mat seç fizik seç kimya seç biyoloji ve seç geometri ders kredileri toplamı 162 kredisi var.(beden dersinden toplam 8 kredi dahil)bu hesap dogrumudur yıksa seçmeli dersler dışındaki 112 kredi ile mi 192 krediye ulaşması gerekecek mezun okabilmek için .ayrıca din kültürü dersi adında bir ortak ders yok imam hatip olduğu için muafmı tutulacak .çok teşekkürler aydınlattığınız için

 67. Toplam 162 kredi içerisinde imamhatip lisesi meslek dersleri dahil değil öğrenci düz açık lisede kayıtlı tekrar teşekkürler

 68. Merhabalar ben 9 sınıfta 2 kere kaldım okuldan atıldım şimdi bana kredi verilir mi bide kaç kredi verilir

 69. ben 11 sınıfta kaldım şimdi 12 sınıfımı okucam …. ve 1 senede bitrebilirmyim..

 70. Mrb .benim kredim 152 ve zorunlu derslerim bitti .Matematik 1 ,3 defa girdim muaf derslerde ekli yani tekrar almakmı zorundayım 3 defa girip muaf etmek matematik dersinin kalkması gerekmiyormu ?

 71. ben 9.sınıfı ve 10.düz lisede okudum. 11.sınıfı dışarıdan okucam sistemden ders seçerken 11.sınıfın derslerini ve seçiçem dimi?
  ve bana 9 ve 10 sınıfdan kaç kredi gelir?
  şimdiden teşekkürler…

 72. benim kredim 154 ygs lys girebilir miyim ? birde basarısız dersler bölümünde ki dersler zorunlu derslerde görükmüyor zorunluları mı secmem gerekiyor. ve zorunlu ders bölümünde ing 34578 ve edebiyat 7 var bunları verince bitiyor mu zorunlu dersim birde zorunlu dersim biterse ama kredim 192 olmazsa mezun olamam mı

  • 2015 YGS başvurabilirsiniz. Öncelikli olarak zorunlu derslerinizi seçiniz. Zorunlu derslerinizi bitirip toplamda 192 krediye ulaştığınızda mezun olursunuz.

 73. 154 kredim var ve 6 zorunlu dersim var 2015 ygs lys sınavına girebilir miyim

 74. Merhaba.Ben acik lise ogrencisiyim.Henuz 1 senedir okuyorum yani 3 donem sinava girdim.Fakat mezun olmak icin 7 donem ve uzeri olmasi gerekiyormus.Ben acik liseden once kendi okulumda da 2 sene kaldim.Orda okudugum donemlerde sayiliyor mu acaba ?

 75. peki zorunlu dersler biterse ve kredim 192 olmazsa zorunlu bittigi icin mezun olur muyum

 76. başarısız bölümündeki ortakları vermem gerekiyor mu zorunluda sadece ing 3,4,5,7,8 ve edebiyat 7 görüküyor

 77. Ben bu 3.dönem sinavinda ilk kez matematik1 aldim ve kaldim.Fakat direk muaf olmusum.3 kez kalindiktan sonra muaf olunmasi gerekmiyor mu ?Simdiden tesekkurler.

 78. benim 35 kredim kaldı ama istediğim dersler gelmiyor dil anlatım türk edebiyetı neden seçmeli koymuyorlar

 79. bir dersten muaf olmak icin kac kez basarısız olmam gerekir

 80. ygs lys sınavlarında verilen ek puanı her hangi biriyle karsılastırma yapmadan sadece sınavda bir dersten kac puan aldıgımzla alakalı degil mi yani tamamen kendi basarı durumumuzla alakalı okuldaki gibi olmuyor di mi 1. 60 puan falan gibi bi durum yok di mi

 81. Admin ben yeni kayit oldum öğrenci durumum hala on kayi nezaman aktif olunur belirli bir suresi varmi olmassa nereye baş vuruda bulunmam gerekir simdiden teşekkür ederim. ..

 82. sınav sistemi degismis okuldaki basarılı derslerine göre ve belli sınavlarla üniversteye yerlediliyormus ama bu uygulama 2016 da olcak aol okuyanlarda nasıl olcak biz nasıl etkilenecegiz

 83. ben anadolu imamhatipden son sene açığa geçeceğim okulda sadece 10 sınıf biyoloji sorumluluğum vardı ama tastiknamede 10. Sınıftan 5 tane sorumluluk çıktı bunun nedeni ne olabilir kredim ne şekilde etkilenir bu dersleri tekrar vermek zorunda miyim

 84. 3.dönem sonunda 192 krediyi tamamlamama az bişey kalsa ek sınava girebilir miyim?

 85. muaf derslerde mat 1,2 ve fizik 2 yazıyor mat 1’den 3 defa kaldım yani muaf oldum o dersin kalkması gerekmiyormu ?

 86. mrb ben 11 sinifta kaldim ve acik liseye kayit oldum 9 sinifta tesekkur ile 10 da zayifsiz gectim bana kac kredi gelir ve ygs 2015 e girebilirmiyim

 87. Mrb. Durumum mezuniyet incelemesinde görünüyo. Ankaraya öğrenci dosyamı gönderdim. göndereli bir hafta oldu, daha mezun duruma geçmedim. Üniversite kaydı için çok acele çıkma belgesi almam lazım. Acaba durumum mezun duruma ne zaman geçer ?
  Bilgilendirirseniz çok memnun olurum

 88. Karne puanlarinin krediye dönüştürülmesi nasıl oluyor 12. Sınıfta açık öğretime geçmek istiyorum da ? Mezun olmak için kaç kredi eksiğim olur diploma puanim 70 imam hatip lisesindeyim ?

 89. Ben sayısal dersleri yapamıyorum. Ve birtane ders olsa muaf olurum ama her dersten 1 2 3 var. Benim hepsini muaf etmem yıllarımı alır. Ortak derslerin hepsini geçmemizmi lazım. Mesela kredi tamamlanınca ortak dersten veremediğimiz derste olsa mezun olabilirmiyiz?

 90. Mesela her dersten 1 , 2 ,3 kitap var. Ben mesela matematik 1 i geçsem 2 yidemi geçmem lazım yani bütün kitapları vermem mi lazım

 91. açıklise ders seçme benim öğrenci giriş sayfamda çıkmıyor niye çıkmıyor niye çıkmadığını bilen varmı ders seçemiyorum çünkü

 92. açıklise ders seçme benim öğrenci giriş sayfamda çıkmıyor niye çıkmıyor niye çıkmadığını bilen varmı ders seçemiyorum çünkü

 93. Hocam ben elektirik elektronik okuyorum maolde kredim 200 aol gecersem kac kredim duser .tskler

 94. normal liseden son sınıfta tasdikname alarak mezun olamamış birisi açık liseye kayıt olduğunda son sınıfa kaadar aldığı ve geçtiği derslerden muaf olabilir mi?

 95. Kayıt tarihinde ilk kez kayıt yaptırdım açık öğretime . Öğrenci no su ve şifre verdiler ve ders secme tarihlerinde secmemi istediler . Sisteme giriş yaptım ancak hala yeni kayıt olarak gözüküyor neden hala aktif olmadı ve dersleri ne zaman seçebilicem . 3 snıfın sonunda devamsızlıktan kaldım tekrar devam etmedim ne kadar zamanda mezun olurum .. Teşekkürler

 96. ben kayit yeniliycemde kaldigim ilden baska bi ile gittim napcam

 97. mrb ben ek sınavda seçmeli bir ders seçtim ve ondan kaldım şimdi ben önümüzdeki sınavda kaldığım seçmeli dersi seçmek zorundamıyım yani seçmezsem mezun olamazmıyım

 98. ben 1995 yılında ticaret lisesi 3.sınıftan tastikname aldım.kredili sistemde okudum.toplam195 kredi aldım 2008 yılında tamamlamak için maöle kaydoldum ama gidemedim şu an açık imamhatip lisesine kaydoldum yüzü yüze alan dersleri görüyorum ders seçme işlemini nasıl yapmalıyım okuduğum dönemlerin kredileri silinirmi kaç dönemde bitiririm.

 99. mrb benım bı sorum olacak ben 2.ek sınava gırmek ıstıyorum basvuru tarıhı bellımı? bırde tek derslık sınav denılıyor tek derslık sınav ne demek ? bır arkadasa 4 kredılık ders secılcegı soylenmıs 4 kredılık dersmı secılecek?lutfen yardımcı olun kafayı yıcem ya her kafadan vı ses cıkıyor

 100. Arkadaslar Benim 85 Kredim Var. Acaba Geçici Diploma Alıpta Özel Üniversiteye Kaydolabilirmiyim. AIÖL Sınavlarada Girerim. Yani Hem AIÖL Hemde Özel Okulda Üniverste Okumus Olurum. ltfen Cevap yazın

 101. neden ocakta olacak sınav icin ders secemiyorum

 102. mrb bnm şuan 172 kredim var yani kalan 20kredim var. ama zornlu derslerm 14müş.. 2015 te temmuza kadr 3sınav oluyor kredileri toplayabillirim belki ama muaf olamam gibi gözüküyor. lütfenn yardımcı olunsun ek sınavlar yapılsınn !!…

 103. selamün aleyküm ben ihl 12. sınıf öğrencisiyim ve açık liseye geçmek istiyorum ama son kayıt 4 ekim gözüküyo kayıt yaptıramıcakmıyım

 104. MRB. Ben maöl 9. sınıf öğrencisiyim yeni kayıt yaptırdım ve ders seçimimi yapamıyorum. Durumunuz ders seçmek için uygun değildir diyor. Ne yapmalıyım bu konuda bilgisi olan var mı ?

 105. mrb. ben şuan 4. dönemim ve kayıt yenilettiğim halde durumunuz ders seçmek için uygun değil diyor ne yapabilirim

 106. ek sınav duyurusu neden yapılmıyor ben bilemedigim icin giremefim

 107. 19 ekimde olacak ek sınav sadece ankarada mı olacak

 108. Ben lise 1 2. Defa tekraliyorum ama davamsizliktan yine kaldim bu sene 2. Donemde aol e gecebilirmiyim

 109. baska ek sınav yaparlar mı ? bu sene mezun olmam lazım 157 kredim var

 110. Ben bugun üniversite dikey gecis isin kayit yaptirdim hastahaneden bakinabilmem icin sigorta gerekiyor ne zaman aktif olur acaba

 111. ben 9 ve 10.sınıfı anadolu lisesinde okudum 11.sınıfta açık liseye geçtim şuan aktiflik bekliyorum ama ders seçimini nasıl yapabilirim ve sınavlarda sorumlu olduğum konuları nerden öğrenebilirim.

  • Ders seçimlerini öğrenci sayfanızdan yapacaksınız. Öncelikli olarak ortak derslerinizi seçmeniz gerekir.

 112. Selamun aleyküm hocam ben ihlden 12.sınıfta aol duz bolumune gecis yaptim 9da zayifsiz 10ve11de ortalamayla gectim simdi acik lisede kac kredi alabilirim ygs sinavina girebilirmiyim

 113. Acık liseye yeni gectim son sınıfım ve durumum aktif oldu. toplam kredim 164. zorunlu derslerin haricinde secmeli dersleri almam gerektigini ve 192 yi tamamlamam gerektigini biliyorum. mesela edebiyat 7 ve 8 benim zorunlu drslerimden (2dönem için) secmeli ders secerken edebiyat 1 2 3 vb secebiliyor muyum? Ve 164 kredm + zorunlular ile birlkte 182 kredim oluyor. birinci dönem 10 kredi alıp mezun olmus oluyor myum? yoksa 2.dönemde zorunlu dersleri almam geerekiyor mu?

 114. meraba ben acık lise sosyal bölümünden mezun oldum ygs sınavından 140 barajını asmam için toplam kac net yapmam gerekir ….ben halkla ilskiler tanıtım okumak istiyorum bu bölümü tutturabilirmiyim gecersem o bölüm için nasıl puan gerekli …

 115. bir sorum daha var. acık lise sayfam da bir muaf dersim var, fizik. bu ne anlama gelyio ve ne yapmalıyım kredim 164 ve son sınıfım

 116. Matematik 1’i 3 kez girdim ve muaf ettim ama hala kalkmamış ders seçiminde var almak zorundamıyım

 117. mat 2 de muaf görünüyor ama 2 kez girdim yani muaf etmedim ama lisede görmüştüm o yüzdenmi muaf oldu
  kalmaması önenli degilmi zorunlu derslerm bitmiş görünüyor çünkü

 118. muaf görünenleri almıycam o zaman kredim 152 kerdiyimi doldurmam gerekiyor 192 yaparsam diplomayı alabilirmiyim

 119. 3 kez sınava girdigimizde sadece bir dersten mi muaf oliyoruz yoksa bir kac derstende olabiliyor muyum ?

  • Ayrı ayrı 3 kez başarısız olduğunuz zorunlu ortak derslerden muaf olursunuz.

 120. Abi bida soruyorum 9. Sınıfta iki kez kalırsak açıktan kaçıncı sınıfta başlarım

 121. 9. sınıfta 2 kez devamsızlıktan kaldım açıkan kaçıncı sınıfta baslarım ?

 122. Ders secmede en fazla 30 kredi diye biliyordum ama simdi 35 kredi oluyo yeni bisey mi bu ?

 123. Açık lise düzde benim şuan 114 kredim var 1 senede mezun olurmuyum acaba

 124. kredi artmıs 35 kredi secebiliyorum. yoksa mezun olmak icin toplamam geren 192 kredide mi arrtı ?

 125. Merhaba iyi akşamlar..
  Benim 112 kredim var ve size bir sorum olacak. Ben başarısız derslerin içindeki zorunlu derslerden de sorumlu değil miyim acaba?? çünkü ders seçiminde oradaki dersleri seçemiyorum ve aklım karıştı ygsye hazırlanıyorum bi hata yapmak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim..

 126. merhabalar benim kredim 161 zorunlu derslerimden ingilizce 345678 cografya ve edebiyat var cografya ve edebiyatı veririm ama ingilizceyi veremem şimdiden çalışıyorum ama fayda yok bu senede ygs sınavlarına girecem o yüzden benim ingilizceden kurtulmam için ne yapmam lazım muaf olurum ama bu sene ygs sınavına girmeme engel olur mu.??

 127. lise son sınıfta acıga gectim bu sene. kredim 164. Sorum, sectigim derslerin kitapları ayrı ayrı mı yoksa bütün halinde mi? yani mesela seçmeli dil anlatım 3-4-5-6 ayrı ayrı mı bir bütün halinde mi? cevap verirseniz cok seviniri. tesekkrler.

 128. secmeli dil ve anlatımdan muaf olunuyor mu?

 129. merhaba, aölde okuyorum maöle geçiş yapmak istiyorum. maölü bitirmek için 3 yıl daha mı okumam gerek maölde. yoksa krediyi ne zaman tamamlarsam mı mezun olurum.?

 130. merhaba .benim 185 kredim var kpssye girdim kasım atamalarında tercih yapabilir miyim bi sorun çıkar mı mezun değilim diye acaba ?

 131. mrhb.ya bu senenin ders notları değişti mi.bilgisi olan paylaşsın lütfen.şimdiden tşkler.

 132. Mrb . Ben suanda ack ogrtm 12. Snftym ve staj goruyorum . Normal staj yapmak yerine okuluma devam edip yaz staji olarak stajima devam edebilirmiyim ?

 133. Merhaba. Ben birşey sorcaktim aoleden mezun olmak için 8donem gerek ya bu dönemler aoleden olmak zorunlumu yoksa orgun liseden ddonem tamamlanmis olması yeter mi ?

 134. Merhaba ben aöl deyim 150 kredim var iki sorum oolcakti ortak ders olan ingilizce den muafiyet var mı ortak derslerin tamamini verdim cunku sadece ingilizce den 4 tane dersim kaldi. ortak dersleri verip kredimi tamamladıktan ne kadar süre sonra diplomami alabilirim? Bu sene lys girmek istiyorum çünkü okulu kazandım taktirde gidebilir miyim önümüzdeki eylül de dersiniz? : / diploma yetismezse vs.. gidemez miyim unv ye ? Bilgilendirirseniz sevinirm

 135. Kredimiz 192 oldugu halde fazla ders alıp bazı derslerden basarısz olsam bunun bi etkisi olur mu

 136. ders secimi 1 kasımda mı 7 kasımda mı son

  • Ders seçme işlemi en geç 7 Kasım 2014 günü mesai bitimine kadar yapılacaktır.

 137. Ben 12.sınıf öğrencisiyim geçmiş dönemde toplam 130 kredim var açık liseye geçtim bu yıl 30 kredilik dersler seçtim 192 krediye nasıl ulaşıcam seçtiğim şimdiki dersler sadece 1 dönem için mi? lütfen yardım edin..

 138. peki, benm örgün egitimden 9 dönemim var ve açık liseye geçtm şuan kredim belli oldu 64 kredi gerk sadece kredimi tamamlamam için dönemde bir sıkıntı yaşarmıyım mezun olurken. yoksa kredimi tamamlar tamamlamaz direk mezun olurmuyum

 139. Ertuğrul yılmaz

  yeni kayıt olucağım ancak kayıt bitimine 2 gün kaldı sistem yoğunluğundan kayıt olmama ihtimalim var mı yani tastikname ile birlikte ortada kalmak istemiyorum??

  • 1. dönem yeni kayıt işlemleri sona ermiştir. 2. dönem yeni kayıt yaptırabilirsiniz.

 140. merhaba ben örgün eğitimden ayrılıp bu yıl yeni kayıt yaptırdım.toplam dönemim 8.kayıt yenileme yapacakmıyım.yeni kayıt yaptıranlar kayıt yenileme yaptırmayacağı yazıyor.ne yapmam lazım kaydımı yeniletmem lazım mı?

 141. Ben 12.sınıf öğrencisiyim bu yıl açık liseye geçtim toplam 130 kredim var bana 30 kredilik ders seçmem gerektiği söylendi bende 14 tane ders seçtim 30 kredi oldu bu seçtiğim bir dönem için mi nasıl olacak?

 142. meraba açık lide okuyorum kıradimi yanlış girmişler arkasaşımla benim kıredimi karıştırmışlar beni kıredim var ama arkadaşımın kıredisi bana yamsıtmışlar arkadaşımın kıredisi toplam o kıredi bende gözüküyor nasıl degiştieilirlermi

 143. Merhaba 163 kredim var muhasebe bölümü okuyorum stajım bu sene bitiyor meslek derslerimde 8 dönemi de doldurdum son olarak zorunlu derslerimi seçtim bu sınavda onları verebilirsem mezun olur muyum bu yıl lütfen bilginiz varsa yardımcı olun teşekkür ederim.

 144. Merhaba. Ben 12.sinifım ve 174 kredim var.ders seçimi daha yapmadım . Seçeceğim dersler 18 kredi den fazla olur ve ben gecersem 192 kredi den daha fazla kredi toplarsam ygs LYS sınavında bana ek olarak puan konusunda yardım eder mi bu fazla kredilerim birde ortalama açık lisede ek kaç puan geliyo?

 145. Merhaba ben aktif oldum seçtiğim kitaplarımı da aldım sınava ne zaman gircem acaba yani çalışma süremiz ne kadar? 30 kredilik(8ders) seçtim zamanım yeterli olcak mı acaba?

 146. Merhaba acık lise ögrencısıyım 94 kredım var hedefım bu sene bıtırmek ve astsubaylık okuluna gırmek arastırmalarımda denizçilik astsubayına acık lıseden alımlar olmuyomus. Peki hava,jandarma,kara astsubaylıgında acık lıseden giriş yapabiliyormuyum ögrencı kayıt sartlarında boyle bi bılgılendırme yok ve lise 1 i cift dikiş olarak gittim ögrenımım son buldu bu bana her hangı bi problem yaşatırmı ?

 147. işçi alımı yapılacak devlet kadrosuna ben açık lise öğrencisiyim ortaöğretim (lise ve dengi) 152 kredim var. Başvursam geçerli olurmu. kpss 60 aldım yetiyor.

 148. MERHABA BEN LİSE 3 Ü BİTİRDİKTEN SONRA LİSE 4 Ü AÇIK ÖĞRETİMDEN OKUMAYA KARAR VERDİM (LİSE 2 DE BİR SENE KALMIŞTIM VE ALTTAN DERSİM YOK).
  AÇIK ÖĞRETİMDE MEZUN OLMAK İÇİN 192 KREDİYE İHTİYACIM OLDUGUNU ÖĞRENDİM VE KREDİ NOTUMA BAKTIM, 126 OLDUGUNU ÖĞRENDİĞİMDE ŞAŞIRDIM ÇÜNKÜ MEZUN OLDUGUM OKULUN MÜDÜR YARDIMCISI FAZLA BİR KREDİYE İHTİYACIN OLMAZ DEMİŞTİ. 1) BENİM KREDİ NOTUMUN YANLIŞ HESAPLANMASI GİBİ İHTİMAL VAR MIDIR ? 2)TASDİKNAME ALDIKTAN SONRAKİ KREDİ NOTU NASIL HESAPLANIR? (AĞIRLIK NOTLARIM SIRASIYLA 55, 51, 61 DİR. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

 149. Merhaba, zorunlu olan derslerimiz kesilikle vermek zorundamıyız 1 tanesi bile veremessek mezun olamama gibi bir şansım var mı ??

 150. kayıt yaptırdım halde geometri soınavına giremedim geometri ortak ders olarak göründü halde şuan ne ortak nede muaf nede zorunlu olarak görünmüyor zorunlu olan tek dersim ingilizce görünüyor ingilizcmi verdikten sonra mezun olabilirmiyim krdim200

 151. merhaba benim 3 tane ortak dersim kaldı ve şuan kültür dersi kredim 86 alan kredimle birlikte toplam 179 kredim var bu sene staj görüyorum ygs ye girip ağustosa kadar kredimi tamamlasam ünivetsiye gidebiliyor muyum bu konuyu çok öğretmene sordum evet gidebiliyorsun dediler zaten az bi kredim kaldı bir de sizden öğrenmek istiyorum

 152. slm adminim 192 krediyi tamamlamış olduğumuz halde ingilizce derslerinde muaf olmamışsak bile açık liseyi bitire biliyormuyuz.

 153. S.a.
  Ben Anadolu imam hatip 12.sinif öğrencisiyim. Ve 12. sınıfın 2.dönemin de Imamhatip in acik lisesine geçmek istiyorum fakat bir sorunum var.
  Benim 9.siniftan kalan Arapçada sorumlu dersim kaldı. ve sorumlu dersi vermek icin sinava girdim 40 aldim. yeni sisteme göre aldigim puan la yil sonu ortalamanın ortalamasi alınacakmış. Şimdi ben açık liseye gecersem sistem nasil olacak. Sorumluluğum kalkarmi yoksa baska biseymi olur. yardimci olursan sevinirim kardeşim.Şimdiden saolasin.

 154. zorunlu olduğumuz derslerden tekrardan sınava girebilme şansımız varmı ?

 155. merhaba ben 12. sınıfım toplam kredim 134 alan kredim 68 ne zaman mezun olabilirim birde zorunlu olduğumuz derslerden sınava girebilme şansım varmı

 156. açık lisenin sorularını kimler hazırlıyor genelde hangi sorulardan çıkıyor lütfen yardumcu olun

  • Açık Öğretim Lisesi sınavlarını yürütme ve değerlendirme işleri, EĞİTEK Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından yapılmaktadır.

 157. Ben son sınıf öğrencisiyim ve ticaret meslek lisesinde okuyorum benim kredim tam yüz yüze eğitim derslerimi de verdim ek sinav için kayıt yaptırmıştım Ondan da geçtim ama hala menzuniyet incelemesi gibi bişeye yoktur sayfamda durumum aktif olduğu için mi acaba o zaman Ocak da mı mezun olucam

 158. merhabalar ben bir yıl saglik lisesinde okudum ikinci sınıfa başladim ama devamsızliktan kalmış göründüm. açık öğretime başladım tasdiknamemde 3 dönem yazmasına rağmen kaydımı yaptırdığım halk eğitim merkezindeki memur 2 dönem girmiş benim için çok önemli bir dönem napmam lazım bu yıl üniversite sinavina girmek istiyorum ama o bir dönem yüzünden giremeyecegim acil cevap verirseniz sevinirim.

 159. Merhaba ben açıköğretime geçmek istiyorum lise4. Sınıftayım şuan geçebilir miyim acil yardım istiyorum 25 gün devamsızlığım var okulda kalsam direk açıköğretime geçebilir miyim

 160. merhabalar ben lise sonda okuyorum.İkinci dönem açık liseye geçmeyi düşünüyorum.Kredi notum kaç gelir nasıl hesaplandığını bilmiyorum.

 161. hocam iyi günler açık lisede okuyorum ve üniverste sınavına hazırlanıyorum ancak 120 kredm var 3. donem sonunda mezun olcagm. peki 3.dönem sonunda mezun olursam üniverste kayıt işlemlerm sırasında bir sıkıntı yasar mıyım

 162. Merhaba ben aciklisede 18.donemimdeyim ve zorunlu derslerim bitti ama kredeimi tamamlayamiyorum ve artik mezun olmak istiyorum ama sinavlari veremiyorum napicaam nolur yardim edin ;( 🙁

 163. Merhaba Hocam , Ben düz lise okudum ve mezun oldum . 2014 ‘te Ygs 185 puan almıştım ancak hiç çalışmadım bu sefer hedefim ortalama 300 (YGS) fakat LYS girmeyı düşünmuyorum ve Meslek Üni. okumak istiyorum .
  Nasıl bir . Üni Tercih yapmalıyım 2 yıl ? İş ımkanı olan ! Ayrıca LYS girmem için önemli sebeb var mıdır ? Tşekkurler şimdiden .Sözel mezunuyum .

 164. Sa ben acikliseye kayit yaptirdim ama sinavina girmedim acaba kayidim silinmismidir ?

 165. Merhaba ben aciklise cocuk gelisimi bolumunu okuyorum 18.donemimdeyim meslek derslerim bitti ama kultur derslerinden kredimi tamamlayamiyorum zorunlu derslerimde bitti muaf oldugm icin ne yapmam gerekiyo nasil gecicem gecemiyorum mezun olamiyorum lutfeen yardim edin ;(

 166. Olmuyo yapamiyorum calisiyorum ama sinavda herseyi unutuyorum napicaam been ;(

 167. merhabalar bır dersten 45 puan alınca o dersın kredısını alabılıyormuyuz acaba?

 168. aol de okuyan birisi ösym ye nasıl kayıt oluyor açıklar msınız

 169. ben bütün dersden 3 kez girdim muaf olurum mu?

 170. merhaba bn açık lise okumak istiyorum.meslek düşünüyorum ama kaç tane ders göreceğimi bilemiyorum.zorunlu dersler kaç tane acaba ve düz lise de toplamda kaç ders var ve hangisi daha kolay bilgi lütfen teşekürler,

 171. merhaba ben lise 3 ün ilk döneminde daha yeni devamsızlıktan kaldım ilk dönem kayıtları geçtiği için 2.dönem kayıt açık öğretime kayıt yaptırcam bana kaç kredi verirler ?

 172. ocaktan sonra sınav ne zaman? hangi ayda

 173. benım 101 kredım var okuduğum donem 6 kalan zorunlu ders sayısı 16.ygs ye gırebılıyorum unıversıte kazandığımda 16 tane zorunlu dersımı vermem mı gerekecek sadece 192 kredıyı tamamlamak zorunda mıyım?

 174. 30 31 mayıs 2015 ten sonra haziranda mı diğer sınav

 175. ygs ve Lys için bir şey hesaplıyorumda söylerseniz sevinirim 30 31 mayıs dan sonra haziranda mı

 176. ya öğrenci girişi niye açılmıyor.bir bilgisi olan varmı.

 177. ben lise 10 sınıf öğrencisiyim şuanda okuduğum dönem yani 1 dönemde devamsızlıktan sınıfta kaldım 2 dönem açıkögretime geçebilirmiyim geçebilirsem ve 2 dönem 11 sınıf atlayabilirmiyim

 178. merhaba ben ek sınavda mezun oldum diplamam basımadı hayır gözüküyor benim ne yapmam gerekir

 179. Ben 11.sinif mesleki acik lisedeyim ama bir derstm kaldigim icim 12.sinifta staj alamycam okudugum donem 3 ve kredim 90 acana son sinifta duz acik ogretime gecsem kaldigim yerdem devam edebilir miyim ve kredilerim degisir mi lutfen yardim edin

 180. merhaba arkadaşlar benim aklıma bir sey takıldı sizden yardım alabilirmiyim rica etsem?
  benim sorunum aldıgım ders kıtapları 1,2,3 bu kitaplara mesela 1.sınav için 1. kitaplaramı yoksa 1,2,3 kitapları tek sınavı mı kapsıyor

 181. Ben mesleki açık öğretim lise ek sınavdan mezun oldum diplomalar gönderilmiş öğrenci bilgilerine girince diploma basılmad hayır gözüküyor benim ne yapmam gerekir yardımcı olsanız sevinirim.

 182. merhaba ben 12. sınıf öğrencisiyim imamhatip lisesinden aol e geçtim 20 gün sonra sınavlarım olacak ama tam olarak nasıl olacağını bilmiyorum 1 günde bütün derslerin sınavlarını mı olucam oturum falan yazıyodu ama tam olarak anlayamadım bir de ben ilk dönem derslerin tamamını bitirip mezun olabilirmiyim cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

 183. 1 DÖNEMDE ÇIKMIŞ SORULARI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM 3 4 OCAKTA GİREÇEĞİM SORULARI

 184. peki yapacağımız sınavları aynı günde mi vericez yoksa iki gün sürücek mi ?
  bu arada yardımlarınız için teşekkürler. 🙂

 185. Merhabalar ben açık lise okuyorum.124 kredim oldu.ygs girebilme şansım var biliyorum.peki sınavsız geçiş hakkından yararlanabiliyormuyum.

 186. Merhaba ben açık öğretim lisesine kayıt oldum ama daha ilk sınava bile girmedim ve tekrar devam etmek istiyorum ve kaydımın üstündem 5 / 6 ay geçti ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz

 187. Merhaba , ben lise 1.sınıfı ortalama ile geçtim. 2. sınıfta ilk senemde devamsızlıktan sınıf tekrarına kaldım , ikinci senemde ise ilk dönemimi bitirdim sadece 1 zayıfım vardı , ikinci dönemde ise işe girdim okula gitmedim. Sene sonunda da tasdiknamemi alıp açık öğretime kayıt yaptırdım. Sorum şu , 10.sınıfın ilk dönemini okuduğumda sadece 1 zayıfım vardı , kalan derslerimin kredilerini almam gerekiyor mu veya muaf mı olmalıyım. 10.sınıfın ilk döneminde örneğin tarih dersini 4 ile geçtim. fakat açık öğretim de 10.sınıfın ilk dönemine ait tarih-3 dersinin tekrar sınavına girdim. Bu dersin kredisini zaten almış olmam veya muaf olmam gerekmiyormuydu ?

 188. Merhaba acik lise çocuk gelişim bölümünü okumaya başladım ama kitaplarını yok gelişim alanları 1 kitabının içeriğine ihtiyacım var lütfen yardım edin

 189. Merhaba ben 12. sinif ogrencisiyim 2. donem acik liseye gececegim ilk donem zayifim olursa karsima cikarmi acik lisede tesekkurler

 190. Öğrenci kimliğimi bulamıyorum ve öğrenci kimliği olmadan sınava girebilirmiyim.oğrenci kimliği için halk eğitime gitsem verirler mi

 191. admin 124 kredim var 29 tane zorunlu dersim var onları vermeden mezun olabilirmiyim

 192. merhaba ben 12. sınıf ögrencisiyim ikinci donem acıga gececegim ama ilk dönem zayıfım olabilir bu karsıma cıkar mı

 193. ben acıklısede kredım doldu ama basarız dersım var mezun olabılırmıyım

 194. Meraba. Sosyal bilimler lisesinden sınava hazırlanabilmek için son sene açığa geçtim 34kredilik ders seçtim ne zaman mezun olabilirim? Kaç defa sınava giricem

 195. mrb.ben endüstri mes.lis.okudum okulu bitirdim ama 1..2 dersten kaldım yada kredi notum yetmedi ve üzerinden bayabi zaman gecti ne yapabilirim

 196. Merhaba ben Ankaraya diploma için dilekçe verdim sizce ne zaman cevap gelir.

 197. merhaba. ben maol imamhatip te son sınıf okuyorum. bu birinci dönem gitmesem hiç devamsızlık haklarımı full doldursam, 2. dönem aole geçsem sıkıntı olurmu. yani bu sene mezun olabilirmiyim

 198. iyi günler ben lise 4 öğrencisiyim açığa geçmek istiyorum ikinci dönem geçince ilk dönem sayılır mı sayılmaz mı

 199. ben lise 4 öğrencisiyim açığa geçersem ilk dönem sayılmaz diyorlar bu doğru mu

 200. mrh TÜRK EDEBİYATI Zorunlu bir dersmi ben türk edebiyatı 2 ve 3 ten muaf oldum şimdi zorunlu dersimde 2 tane kaldı türk edebiyatı 5 ve 6 başka zorunlu desr yok nasıl ouyor acaba

 201. aöl sinde okumaktayım. 102 kredim var. bu sene muzun olmak istiyorum. zorunlu derslerin hepsini versem, kredim 192 olmadan mezun olabilir miyim?

 202. mrh vermem gereken zorunlu ders muaf olunuyormu dil ve anlatımı verince geri kalan derslerden muaf olup seçmelilerden kredi tamamlanırmı hiç anlamadım

 203. Ben açık lise okuyorum 124 kredi yaptım biran önce bitirmek istiyorum.bunun için halk eğitimde ders veriyolar mı dersana gibi.kardeşimde açık lise okuyacak 15 yaşında eğer böyle bir uygulama varsa kardeşim içinde çok iyi olacak cevaplandırırsanız sevinirim teşekkür ederim

 204. Merhaba hocam ben iş sebebiyle Yurtdışına gitmek zorunda kaldım ve sınava gelmek için izin çıkmıo sınava az bi süre kaldı acaba dilekçe ile sınav yerimi yurtdışı olarak Değiştirme şansım varmı yada sınava sonra mazereti girme şansım varöıdır

 205. Merhaba ben aol de okuyorum ve altıncı dönemindeyim şuan ki kredim 138 kredi 3-4 ocak 2015 tarihli sınavdan sonra tahmini olarak 170 kredim olacak sorum şu açık öğretimden örgün imam hatip lisesi 12.sınıfa ikinci dönem için kayıt yaptırabilirmiyim ?

 206. Merhaba. Ben anadolu lisesinden 12. Sinif için açık öğretime geçtim. 215 kredim var. Kredimi doldurmuş olduğum halde neden sinava giriyorum? Bu sinavlardan herhangi birini gecemezsem YGS ve LYS sinavindan sonra okul basari puanim gelmez mi?
  Şimdiden tesekkur ederim.

  • En az bir kere sınava girmeniz gerekir ve zorunlu derslerinizi bitirmeden mezun olamazsınız.

 207. Merhabalar Ben lise 3. sınıf endüstri meslek lisesindeyim 9.sınıfta zaten kalmıştım 9. ve 10. sınıfta karne ortalamam 65 civarıydı kredi falan bişeyler oluyomuş galiba benim 2 yıl boyunca geçtiğim derslerin kredisi falan açığa geçersem hesaba katılıyormu ve toplam kaç kredide mezun oluyoruz ve kaç dönem okumak zorundayız ? birde krediyi nasıl hesaplayacağım tam olarak

 208. Methaba ben en kayit yaptircam ama en az kredi hangi bolumun onu ogrenmek istiyorum

 209. neden öğrenci girişi yapılmıyor

 210. hocam merabalar, ben 12. sınıf öğrencisiyim fakat devamsızlıktan kalmış durumdayım.8. dönem açık öğretim lisesine kayıt yaptırabilir miyim? yani açıköğretm 1. dönem devvamsızlıktan kalmış olduğum için kabul etmeyebilir mi böyle bir durum olur mu? yoksa açık öğretim sorun etmez 2. dönemde beni devam etirir kaydımı kabul eder mi

 211. Merhaba ben 11. sınıf öğrencisiyim 1. dönem devamsızlıktan kalıyorum 2. dönem açık öğretim lisesine geçebilirmiyim ve geçebilirsem kayıtlar ne zaman olucak? Teşekkürler

 212. Merhaba ben ders seçimi yaptım ve 1 tane seçmeli ders ertesi güne kaldı gitmesem bir sorun çıkarmı ?

 213. sımdı ben 12 sınıfta devamsızlıktan kaldım benım lise 1 de ortalamam 63 lise 2 de ortalamam 53 lise 3 te de 50 ıdı benım kac kredım olur acık lıseye gecınce

  • Kredi hesabı ortalamaya göre hesaplanmaz. Derslerin haftalık ders saatine göre hesaplanmaktadır.

 214. merhaba bn mesleki açık ogretım okuyorm devamsızlıktan kayıt sılınmıs dıyor arkadaslarım ne yapmam qerekıyo boyle bır sey var mı

 215. selâmün aleyküm benim kredim 203 zorunli dersleri 3 ocaktaki sinavda veremesem telafisi varmı yoksa 1 yıl dahami okuyorum ?

 216. İki sene 9 sınıfta kaldım şimdi açık liseye kaydolmam gerek 9 sınıftan mı yoksa 10 sınıftan mı başlayacağım?

  • AÖL’de sınıf sistemi yoktur. Geçtiğiniz derslerin kredisini alıp yolunuza devam edeceksiniz.

 217. Şu an 11. sınıf 1. donemi okuyorum.9 ve 10 . sınıfı teşekkurle gectim. Eger bu donem zayıfım gelirse, ve 2. donemi açıktan okumaya gecersem zayif olan derslerimi tekrar veriyormuyum? Ayrica gecisler hangi tarihlerde yapiliyor?

 218. 12. snıfın 2. dönemi açık liseye geçmek istiyorum. 1. dönemin bütün derslerini verdim kaç kredim olacağini nası hesaplayabilirim ?

 219. Merhaba; ben mesleki açık öğretim öğrencisiyim, şuan toplam kredim:243 Alan:116 Ortak:127 Toplam Dönemim:9 , ama 6 adet zorunlu dersim var şimdi bunların bazılarından 2 kere girdim başarısız oldum,3’üncüde başarısız olunca zaten muaf olunuyormuş, lakin şöyle bişey var, aynı dersten 2 kere girdim başarısız oldum 3üncü kez sınav var ama girmedim, toplamda 3 kere başarısızım ama 1’ine girmeden 2’sine girerek, yinede o dersten muaf sayılıyormuyum? yoksa 3 kere girip 3 kerede sınavda bulunmammı gerekir, muaf olmam için?

  Çok karışık anlattım sanırım 🙂

  Teşekkürler..

 220. Hocam
  Maolden aole gecislerde zorunlu/ortak derslere ek dersler eklenir mi? Sonucta krediler artıyor.

 221. Aaciklisede okuyorum
  36 kredim var toplam dönemim 4
  Kalan 4 dönemde mezun olabilirmiyim

 222. Merhaba zorunlu dersleri verebilmek için en az kaç soru yapmalıyım? Birinci dönemde dersleri veremezsem 2.dònem bir problem yaşar mıyım?

 223. rabia Gündoğdu

  Bn acik lise ogrencisiyim 19 kredim var 17 yasini doldurdum sizce ygs sinavina girebilir miyim bazi duyumlara gore 87 den az kredin olsa bile sinava girilebilirmis bnde girebilir miyi napmam gerek lutfen bna yardimci olunn

 224. açıklise geçmiş sınav sorularına ulaşamıyorum.yardımcı olabilir misiniz?Desteklenmeyen dosya türü diye bir yanıt alıyorum.ne yapa bilirim?

 225. mrb ygs kayıtları için halk egitimden öğrenim belgesi mi almak gerekiyo. ben bikaç ay önce kpss ye girdim yani ösym şifrem var yani ne yapmam gerekiyo yardımcı olurmusunz? teşekkürler

 226. şu anda 11.sınıf imam hatip öğrencisiyim 12.sınıfta aöl geçmek istiyorum alttan dersim var din dersi aöl geçersem kaç kredi gelir.

 227. 125 kredim var ve zorunlu derslerim 15 yazıyo zorunlu dersler her dönem değişiyor mu bide başarısız derslerim de 6 tane ortak dersim var onlarıda vermek zorunda mıyım ??

 228. ben 9. sınıfta 2 kez kaldım . acık lıseye başvurdum yarın ilk sınavlarım var . ne zaman biter acık lıse

 229. MERHABA. MAOL DE 1. DÖNEM KAYDIMI YAPTIRDIM FAKAT GİDEMEDİM. 2. DÖNEM KAYIT YENİLEMEMİ YAPTIRIP DEVAM EDEBİLİRMİYİM?

 230. MAOL DEN AOL E GEÇMEK İSTESEM YÜZYÜZE EĞİTİMDE ALDIĞIM KREDİLER AOLE AKTARILIRMI?

 231. Merhaba ben 12.sınıftayım ara karneden sonra aol geçiş yapıcam ama tasdiknamemi almadan kaç kredim olduğınu öğrenebilirmiyim

 232. ben sağlık meslek lisesi ögrencisiyim lise 2 deyim bize üniverste zorun lu ve bnm disiplin suçum var beni hemşir yaparlar mı yapmazlar mı

 233. açıklise kitapçıklarının cevapları ne zaman açıklanacak biliyormusunuz

 234. bilen varsa lütfen söyleye bilirmi

 235. Deniz Can Bozacı

  Şimdi noramlde 3 sınavdan sonra muaf oluyorsun deniliyor eğer ben mayısdaki edebiyat 8i geçemesem ve ağustosda da ozaman mezun olamazmıyım üni kayıt yaptıramazmıyım ?

 236. Merhaba benim 166 kredi var bu sene LGS ye girmek istiyorum ama 4 tane zorunlu ingilizce dersim var bi türlü gecemiyorum muaf olamiyor muyum lütfen cevap bekliyorum teşekkürler

 237. Ben açik düz liseye kayit olmak istiyorum.kayitlar ne zaman bilginiz varmi?

 238. Ben lise 3teyim bi arkadaşım kredim yeterse YGS 2015’e başvurup sınava girebileceğimi söyledi bu doğru mu?

 239. merhabalar. şimdi ben mesleki açık öğretim okuyorum. elektrık-elektronık teknolojısı alanı okuyorum benım toplam kiredim 200 benim yalnız zorunlu 4 tane dersım var. Ben geçici diplomayı verirlermi ? özel üniversete de okuyabılırmıyım ?

 240. Bunu söylemeyı unuttum k bakmayın yüz yüze eğitimimde bu yıl bitiyor. bütün derslerden geçtim.

 241. okullarda okuyanlar mezun olduklarında okul puanı alırlar ve ygs Lys sınavları için bir sene kaldıklarında okul puanını anlamıyorlar ikinci senelerinde peki bu durum bizim içinde mi geçerli yani aol de okuyan biri için de mi geçerli yoksa kaç kere girmek istersem işteyim hep aol verdiği puan eklenir mi

 242. Merhabalar. Benim şu anki kredim 150 son sınavla birlikte 185 olacak diye umut ediyorum. Sınava(ygs ye) girebilmek için kredimin 192 olması yeterli mi 8 dönemi doldurmadan (7.dönemde) da girebilir miyim? Ayrıca diploma puanı nasıl hesaplanıyor? Bilgilendirmeleriniz için şimdiden teşekürler.

 243. meslek lisesi 3 sınıf terkim acık liseye kayıt oldum 52 kredim cıktı bunda bir yanlış olabılır mi

 244. bn okuldan tasdiknamemi aldm yeni kayit yaptircam lise biri okudum kaldigim yerden devam edebilirmiyim peki alan secebilirmiyim

 245. İyi aksamlar imam hatip lisesinde okuyorum 2.donem aciktn okumayi dusunuyorum.karne ortalamalarim 9.sinif 50 10.sinif 55 11.sinif 8512.sinif ilk donem 83sizce bunlar krediye eklenir mi ??? Alttan kalan dersm yok. Birde zorunlu dersleri gecemesem ama kredmi tamamlasam mezun olabilir miyim

  • Kredi hesabı ortalamaya göre hesaplanmaz, geçtiğiniz derslerin haftalık ders saatine göre hesaplanır. Alan kredileriniz hariç diğer krediler AÖL’e aktarılır.

 246. 12.sınıf Anadolu lisesi öğrencisiyim lise 1-2de 4 tane dersim 1di ama hepsini verdim yani alttan dersim yok. Ikinci dönem açıkliseye geçmeyi düşünüyorum bu 1 olan derslerim karşıma çıkar mı? Ve 11.sınıfta 2 tane 1 vardı ortalamayla geçtim sorun olur mu

 247. Oğlum 12.sinifta 1.donem devamsizliktan kaldi 2.donem aol ye geçtiginde 1.donemde girdigi sinavlar geçerli oluyormu? Şimdiden teşekkur ederim…

 248. acik ogretim ogrencisiym ygsye kayit kaptircam ama sifre gerekmis on kayit icin ben bu sifreyi nasil alabilirim ve normal bir genel lise gibi basvuru kaydi yaptirabiliyormuyuz. Tesekurler..

 249. açıklise 1 dönem kitapçıklarının cevaplarının ne zaman açıklancağını bilen varmı söyle bilirmi

 250. İyi günler mezun olma sınırı varmı.ben 4yıllık 4yıl oldu ama benim kredim124 daha var ben bu donem mezun olamazsam atılıyormuyum.sınırlama var mı eğer öyleyse emeğime yazık

 251. Bn suan 12.sınıf öğrencisiyim 2.dönem açıkliseye çıkmayı düşünüyorm kac kredim var diplomamk nezaman alcam ve hangi derslerden sorumlu olurum zayıf dersm yok

 252. iyi gunler benım kredım 202 oldu bu yazın ağustos ayında 4 tane zorunlu ders vardı onlardan gırdın puan alamadım, sonrasında eylulde ek sınav oldu yıne zorunlu derslerden gırdım,yıne puan alamadım,son olarak 3_4 ocak 2015 sınava gırdım zorunlu kalan 4 dersten yani 3 defa gırdım bu derslerden muaf olurmuyum

 253. Meraba ben son sinifim 2.donem aciga gecmek istiyorum ama bir husustaa korkuyorum ygs girebilirmiyim.lise 1 ve lise2 60 lise 3 73 lise4 ilk donem 73 karne ortalamalarim

 254. acık ogretım lısede devam edıyorum 89 kredim var 2015 kpss sınavına gırebılırmıyım

 255. ben ösym başvuru yaptım diploma notu 61 gösteriyor bu 3 4 ocakta girdiğimiz sınav sonucu açıklandığında artacak mı diploma notum etki edecek mi açıklandığında

 256. Yani simdi ygs basvuru yapsam 26 ocakta aciga gecip sinava girebilirim demi

 257. ben antalyada oturuyorum ama yazın bursaya gidiyoruz ve agustostaki sınava bursada oluyoruz acaba bursada girebilir miyim sınava ve nasıl yaparım

 258. merhaba hocam bu sene üniversite sınavına hazırlanıyorum. bir aksilik olmazsa 3.dönem sonucunda mezun olacagım. Size sorum şu. 3. dönem sonunda mezun oldugumda mezuniyet işlemlerim incelendiginde eksik kredi veya fazkadan ders çıkar mı. üniversiteyi kazanp kayıt işllemlerim sırasında bir aksilik çıkmasından çok korkuyorum. bu soru benim için çok önemli. şimmden tesekkurler

 259. Merhaba merak ettigim bi soru var yılda kaç kez sınav yapılıyo yaşım 16

 260. ben lise 4 öğrencisiyim ikinci dönem açık liseye geçecem . açık liseye başladığımda kaç kredi verilecek bana . ve ne kadar bir sürede bitireceğim açık liseyi. birde alttan bir tane dersim var o silinicek mi açığa geçince

  • Dönem başı 24-30 arası kredi alırsınız. Alacağınız krediye bağlı. Kaldığınız dersler karşınıza çıkacaktır.

 261. Ben 2. dönem açığa geçmeyi planlıyorum şuan mevcut kredimi nasıl hesaplayabilirim?

 262. ve ygs-lys de okulun verdiği puana göre burada başarı puanı kazanmak daha mı kolaydır

 263. Ben meslek lisesi 11. sınıfta okuyorum ve açık liseye geçmek istiyorum bana kaç kredi verirler

 264. geçen hafta sonu girdiğim aöl tarih 3 sınavında sorularda bazı tanımlara yer verilmişti.tarih kitabına çalışırken bu tanımlara rastlamadım yada belki farketmedim.kitapta bu tanımlar yoksa sorularda çıkmış olması haksızlık değil mi.

 265. Merhaba benim bir sorum olacak.Benim 182 kredim var.12. sınıf aöldeyim açığa geçtim anadolu lisesinden.Ygs’ye başvurumu yaptım…Ortak olan 5 dersim var cevap anahtarlarına baktığım kadarıyla ingilizce hariç hepsini geçiyorum.İngilizceden kalırsam bu dersi vermek zorundamıyım?2 dönemle birlikte toplam 200 kredim oluyor.Bana arkadaşlarım Dil Anlatımı geçersen ve 2. dönemde toplam kredimizin 192’yi geçmesi durumunda İngilizceden muaf olacağımı ve diplomamı alacağımı söylüyor?Bu doğru mu ? Şimdiden teşekkür ederim.

 266. oglum 1.sınavları kacırdı 3 _ 4 ocak 2015 tekılerı 2.sınav mayısta gırerse şansı varmı kac alması lazım

  • Sınavların telafisi yoktur. 2. dönem kaydınızı yenileyerek seçtiğiniz derslerin sınavına girebilirsiniz.

 267. 3 4 ocakta girdiğimiz sınavda sonuçlar ne zaman açıklanacak…

 268. Merhaba ben ygs icin son sene acik ogretime gectim .kredim 210 .diploma notum ygs ye kayit yaptirurken 89 .75 yaxiyodu.daha girdigim sinavlar aciklanmadi .diploma puanim degisir mi birde ne kadar puan alirim ek.ygs ustune kac puan verirler halk egitim merkezinde de sordum yardimci olamadilar.birde sinavda ingilizce zordu.muaf sayilirsin kredin tmm oldugu icin dediler.veremezsem o dersi sikinti olur mu lutfen yardimci olun cok merak ediyorum

 269. ggeçen hafta sonu girdiğim aöl tarih 3 sınavında sorularda bazı tanımlar çıkmıştı.ben tarih kitabına çalışırken bu tanımlara rastlamadım.bu tanımların sınavda çıkmış olması bize haksızlık olmuyor mu..

 270. Mrblar.benim kardeşim lise bire giderken bazı sebeplerden dolayı dondurduk.şimdi 16.yaşında yeniden lise bire başladı ama yine gitmedi bazı sınavlara girdi.açık liseye yazdırmamızı söylediler hocalar.peki biz açık liseye yazdırsak 17 yaşında tekrardan örgün eğitime geçebilir mi kaçıncı sınıftan başlar giderse.kaç kredi alması lazım örgün eğitime geçmesi için.

 271. Merhaba ben lise son sınıftayım 2. Dönem açıkliseye geçmeyi düşünüyorum ama önceden sorumlu geçip sorumluluk sınavlarıyla verdiğim dersler var o derslerden kredi alıcakmıyım sorumluluk sınavlarında verdim sonuçta bide 9. Sınıf geometri matematik sorumlu kaldı onları vermek zorunlumu kredi puanı nasıl oluyo mesela açıköğretimde edebiyat sınavından 80 alsam kaç kredi alırım

 272. Bide normalde eşit ağırlık bölümündeyim alansız sisteme geçebiliyomuyum yada bölüm değişebiliyomuyum

 273. iyi günler ben şu an 12.sınıftayım ve okuldan ygs başvurumu yapıp ücretini de ödedim ancak 2.dönem açık liseye geçmek istiyorum yani açık liseye kayıt yaptırdığımda ygs aday kayıt bilgilerimi yani öğrenim gördüğüm kurumu falan güncellemem gerekiyor mu? bunu nasıl yapıcam

 274. merhaba ben 12.sınıftayım ve 2.dönem açık liseye geçmek istiyorum hesaplamalarıma göre en az 162 kredi falan geliyor yani 2. dönem açık lisede 30 kredilik ders alıp bunlara çok çalışıp hepsini geçersem mezun olabilir miyim yoksa ağustosdaki sınava da girmek zorunda mıyım (yaşım 18) bir de bu dönem matematikten kalıcam 11. sınıfın 1. ve 2. dönemlerinde de bu dersten kalmıştım açık lisede bana bu dersi verirler mi?

 275. merhaba ben anadolu lisesi 11.sinif sayısalcıyım ikinci dönem için tm sınıfına geçmek istiyorum fakat bana dönem ortasında geçiş yapamayacağımı söylediler ben özel okula gitsem tm ci olabilir miyim ya da dönem ortasında geçiş oluyor mu bir bilginiz var mı

 276. merabalar ben lise 4.sınıf öğrencisiyim 2. dönem açık liseye geçeceğim ama 1.dönem okulumda kimya dersim zayıf düştü 2.dönem açığa geçtiğimde bu ders bana sıkıntı yaratır mı ?

 277. seçmeli 1 tane sınavıma girmedim kaç düşer
  0 mı ?
  45 mi ?
  6.sınıfım

 278. merhaba, ben şuan 12. sınıfta okumaktayım, karne ortalamalarım da iyi 2. Dönem açık liseye geçinçe kredim ortalama kaç olur? kaç tane sınava girmem gerekir?

 279. Merhaba 89luyum. Bakayaya kalmışım. Aöl de okuduğum dönem 12 üzeri. Tecil ettirme hakkım var mı? Kredim 192 üzeri ama 5 zorunlu dersim var. Üniversite başvurusu da yaptım.

 280. Hocam merhaba. 3.dönem sonunda mezun olanlar için üniversirte kayıtları için ek sure verirler mi ? 3.dönem mezun olup üniversite kazanan ögrencilerin magdur olma durumları var mı ?

 281. Admin ben uzmanlık sınavına başvuracam ama lise mezunu değilim sizce nasıl en çabuk biter birde askerde nasıl sınava girecez

 282. açıköğretm son sınıf öğrencisiyim sınavlar daha açıklanmadı şimdilik 200 kredim var 212 kredide bitiyor sınavlarım iyi geçti tahmini ygs-lysde kaç puan verirler bi bilginiz var mı bu konuda

 283. Mrb benim bir sorum olacaktı.Ben 2005 yılında düz lisede matematikten kaldım ve bir türlü veremedim veremediğim için diplomamı alıp mezun olamadım onun yerine tasdiknamemi verdiler.Şimdi benim öğrenmek istediğim sadece o tek bir dersi verip mezun olup diplomamı alabilir miyim yoksa sil baştanmı başlayacagım? Ne yapabilirim lütfen yardımcı olur musunuz?Ve bizim zamanımızda lise 3 yıldı şimdi ise 4 yıl bana bir yol gösterirmisiniz lütfen ?

  • Geçtiğiniz derslerden kredi alacaksınız. Muhtemelen 1 dönemde mezun olursunuz.

 284. merhaba benim 88 kredim var bu sene yeni başladım ikinci dönem örgün eğitime geçebilirmiyim aöl imamhatipte okuyorum

 285. slm 2000 yılında meslek lisesini bitirdim şimdi açıktan ünüversiteyi okumak istiyorum nasılbir yol takip etmeliyim .yardımlarınız için teşekürler

 286. Merhablar. Benim 104 kredim var. 2 donem acik lisede okudum lise 2 den terkim. Kac donemde mezun olabilirim. Simdiden tesekkurler.

 287. 3-4 ocaktaki sınav sonuçları ne zaman belli olucak acabaa ?

 288. merhaba ben 2. dönem açık liseye geçeceğim ancak ygs kaydımı bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında okumaktayım olarak yaptım, açığa geçince bunu nasıl değiştireceğim? Bazı hocalar dilekçe vereceksin diyor ösym sitesinde ise kendisi güncellenir yazıyor hangisi doğru?

 289. mrhb aöl 2 dönem kayıt yenileme ne zaman.

 290. mrb 12. sınıfım ve 2. dönem için kayıt olucam. 10 ve 11. sınıftan ortalamayla geçtiğim ingilizce dersim var o karşıma cıkar mı acaba

 291. Merhaba.benim bi sorum olacak ben 2012 de aciklise genel kultur bolumunu bitirdim duz lise yani sua meslek lisesi olarak degistirmek istiyorum bi kac arkadasim meslek lisesine kayit yaptira bilecegimi soyledi nd kadar dogru bilmiyorum yardimci olurmusunuz

 292. mrhb ben lise sondayım ilk dönem edb ve mantık derslerim zayıftı fkt ortaalamam 70 civarı iikinci dönem açık liseye geçsem bu iki ders sorun çıkartır mı ? ilk dönem ki karne notum açık lisedeki krediyi etkiler mi ?

 293. iyi günler ben açık öğretim lisesine ikinci dönem bugün geçtim ygs kayıdımda anadolu lisesi olarak gözüküyor ösym bürosuna gittim bana sen sınava bile giremessin denildi fakat dilekçe vermem gerektiğini duydum hangisi doğru ve dilekçe için son gün var mı

 294. Selamun Aleyküm Hayırlı Günler ben 12 sınıftan acık liseye kayıt yaptırdım acaba kredim tahminen kaç olur ve okulu ne zaman bitirebilirim.şimdiden çok teşekkür ederim.

 295. Merhaba benim 3 tane sorum olacak,
  1-Ben bu dönem kayıt oldum 12. sınıfım ve kredim şu an 229 bu kredinin yüksek olması lys de bana ekstra puan verir mi?
  2-aol öğrenci girişinde muaf dersler diye bir yer var ve orada türk edebiyatı 1 ve 2 var yani bu sınavlara girmeyecek miyim?

  3-son olarak ösym sınav kaydımda eğitim bilgilerini güncelleye basınca direkt orada açık lise yazmaya başladı ekstra bir şey yapmam lazım mı?

  Teşekkürler…

 296. ben 12. sınıf olduğum halde ortak zorunlu derslerde matematik 1 ve matematik 2 gözüküyor bu neden ? yanlışlık mı var acaba ( alttan dersim hiç yok)

 297. iyi günler 12. sınıf imam hatip öğrencisiyim 12.sınıfta mesleki açık öğretimden aöl geçmek istiyorum alan kredileri aktarılmaz peki normal kredide eksilme olurmu ve alltan alan derselerim sorumluyum karşıma çıkarmı aöl de

 298. bir sorum daha olacaktı 12.sınıfta aöl geçmek istiyordum ve bana şimdi kaç kredi gelecek yorumlara baktım 24- ile 30 arası diyorsunuz peki benim kesinlikle şu kadar kredi gelecek diye öğrenebileceğim bir yer varmı okul yada halk eğitim merkezlerinden öğrenebilirmiyim şimdiden teşekkürler

 299. ben normalde sağlık meslek lisesini kazandım ama bazı nedenlerden dolayı 1. dönemi düz lise olarak açıktan okudum 2. dönemide düz lise olarak okuyup sağlık meslek lisesine geri dönebilirmiyim

 300. Merhaba ben lise 3 un 2.doneminde aciga gecicem hangi alanlari secebilirim alan secemiyormusuz dogrumu lutfen bilgilendiriseniz

 301. Merhaba ben 12 sinifim ve 2. Dönem icin kayit yaptirdim acik liseye anadolu lisesinden 11 siniftan mat ve geodan kalmistim her iki donemdede ve 12 nin ilk doneminde geodan kaldim ama bunlari ortalamayla gecmistim bunlar tekrar karsima cikarma cikarsa nasil cikar simdiden ilgilenirseniz tesekkurler

 302. Merhaba. Ben 11. Sınıfta kaldım meslek lisesiyim. 9 zayıf var açık öğretime geçicem kredim kaç olur veya ne zaman biter okul?

 303. merhaba, ben 11. sınıf ögrencisiyim 2. dönem açık liseye geçmek istiyorum ders secimi nasıl oluyor? sayılsal dersler zorunlu mu? ve 192+80 kredi derken ne denilmek isteniyor 192 kredide mezun olunmuyor mu direk?

 304. ben mesleki açık liseye kaydoldum ama işim nedeniyle ilk dönem gidemedim şimdi 2. dönem direk açık liseye kaydolabilirmiyim okula gitmeyeceğim yani sınavlara gireceğim

 305. Merhaba açık liseye kayıt yaptırdım ancak dönem dersleri sekmesine girdiğimde ders seçilmedi” diyor. ders seçimleri daha başlamadı mı? ne zaman başlayacak?

 306. Açık öğretim öğrencisiyim 3 sınavı kaçırdım silik görünüyorum kayıt yenilesem düzelirmi yuksa silindimmi

 307. İyi günler ben yeni kayıt oldum .öğrencilik durumum ön kayıt yazıyor.aktif olmayınca ders seçilmiyormuş.aktif olması için ne yapmam gerekiyor.

 308. Benim zamanımda lise 3 yıldı ve ben son sınıfa kadar okudum ticaret lisesi okuduğum için staj yaptım ama son alttan kalan derslerimi vermediğim için diploma alamadım şimdi açık liseye kayıt oldum ve 4 yıllık yazıyor okul bana kaç puan verecek ben kaç yılda liseyi bitireceğim ilginiz için teşekkür ederim

 309. Alan yok kredim 124 yeni kayıt oldum mayıs ve temmuz sınavlarına girdiğimde 8 kredim kalıyor nasıl tamamlarım onu üniversiteye girmem gerek okul bitmez mi Detaylı cevap verin lütfen teşekkürler

 310. Hocam
  Kayityenileme ucretini mecburi vermek zorundamiyim bizim durumumuz gercekten kotu
  Ve parasiz egitim istiyorum
  Ek ucrette isterler mi nakil islemleri icin
  Maol den aol e ne yapmam gerekir

 311. merhaba 12 sınıftan acık liseye kayıt yaptırdım kredim tahminen kaç olur ve okulu ne zaman bitirebilirim dönem başından kastınız 1 yıl mı yoksa yarı yıl mı sımdıden tesekkur ederım

 312. benin 130 kredim var 6 tane zorunlu dersim kaldı ben bunlarrı gecsemde 192 kredıye ulasamıyorum gectıgum dersleri tekrar secebilirmiyim? ve diyelımkı gectıgım dersı sectım ve tekrar gırdım gecemedım o zaman o dersı tekrar veemek zorunda kalıyomuyum

 313. hocam bende mezun olacak puanımı aldım dil anlatım derslerini verdim sadece ingülüzce ortak 4 dersim kaldı bunları sınava girmeden dilekçeyle kaldırtma gibi bir imkanımız varmı acaba

 314. Merhaba, ben ygs sınavına hazırlanıyorum. Ve aynı zamanda açık öğretim okuyorum. Bu yıl kredilerimi topladım. Ve zorunlu dersten iki tane var. Mezuniyet şartlarında ‘8 dönem doldurmak zorunludur’ yazıyor. Şimdiye kadar 6 dönem bitti ve hesaplamalarıma göre eylül ayına denk geliyor 8.sınav sonuclarım.Mezun olmamda sanırım o zamanlarda olur. Lakin ben üniversiteyi kazandığımda kaydolamam diye çok korkuyorum. Bir yolu var mı acaba? lütfen yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkür ederim.

 315. hocam merhaba 207 kredim var. sadece ingilizceden geçemedim bu dersi nasıl verebilirim üniversite sınavına girebilirmiyim?

 316. merhaba ben 12.sınıfım kredim 207 sadece ingilizce dersini veremedim bu dersi nasıl verebilirim gelecek yılda mı aöle yazılmalıyım üniversite sınavına girebilirmiyim

 317. Hocam meraba 198 kredim var ingilizce 8 tek zorunlu dersim önumuzdeki sınavda muhaf oluyorm kayıt yenileyince başka zorunlu ders eklenir mi? Simdiden tesekkurler.

 318. en fazla 2 dersten mi muaf olunuyor

 319. Merhaba. Ben açıköğretime yeni kayıt oldum ama malesef 1-2-5 2015 ocak tarihlerinde sınava giremedim. Tekrar sınava nasıl girebilirim? Girebilirsem sınav tarihi ne zaman?

 320. meraba ben açık lisede okuyorum 185 kredim var ingilizce 1, 2 den muafım ama diger ingilice derslerinden muaf olamıyorum digerlerinede girdim ama gecemedim halde muaf olamıyorum neden öbür ingilizce derlerden muaf olamadım nasıl muaf olurum lütfen yardım cı olun

 321. HOCAM 8 DÖNEM DOLDU 192 YE ULAŞAMADIM TEKRARDAN KAYIT YENİLEME YAPIP DÖNEM UZATABİLİRMİYİM

 322. Hocam mrb, benim 165 kredim var türk dili ve edebiyatı 7 ile yabancı dil 6 zorunlu dersim kalmış 27 krediyi tamamlamam için bana önerebileceğiniz dersler var mı ? Gerçekten yardımınıza ihtiyacım var, bir yandan yoğun şekilde çalışıp bir yandan da okuyan bir insanım. Amacım Aöl den mezun olup Aöf de sosyoloji okumak. Bu sebeple doğru dersleri seçip, bu gireceğim son sınav olsun istiyorum.

 323. mrhblar.kaydımı yeniledim.sınavına gireceğim dersleri seçebilir miyim…

 324. demokrasi insan hakları 1 2,ekonomi 1 2,girişimcilik 1 2, bu ders kitapları tek kitap mı oluyor.diyelim ki ekonomi 1 ve 2 yi seçtiğimde ekonomi 1ve 2 sınav soruları bu tek kitaptan mı çıkacak…

 325. Meraba benim, 118 kredim var kaç kredim kaldı bitmesine .bide ben unvrst kazandım ama lise bitmedi aöf okuyabilirmiyim ikisini br yurtebilrmym

 326. İngilizce 1 ve 2 den geçtiğim halde sistem dersleri tekrar vermiş ne yapmalıyım

 327. Ben 12 sınıfta açık liseye geçtim 3-4 ocakta olan sınavlardan sadece biyoloji başarısız gözüküyor kredim 223 zorunlu dersleri versem mezun olur muyum ?

 328. HOCAM AOLDE OKUDUĞUM DÖNEM 3 KREDİM 53 TOPLAM DÖNEMİ 7 DİYOR 7.DÖNEMDE 192 YE ULAŞAMASSAN NE YAPMAMI ÖNERİRSİNİZ?

 329. hocam ben 1995 yılında 2,5 yıllık kredili sistem döneminde 3.dönemde örgün eğitimden ayrılıp aöl kaydoldum 2 dönem sınava girdim kredi vs.ne kadar var hatırlamıyorum yeniden kayıt olmak istiyorum yeni sistem nasıl işliyor bilgi verirseniz sevinirim

 330. Merhaba. benim bir sorum olcak acık lisede cumartesi pazar okula gidiyorum ve gördüğüm derslerde kalma var mı? devamsızlık var mı?

 331. hocam size birşey sormak istiyorum aolde okuduğum dönem3 kredi 53 toplam dönem 7 4 dönem daha girsem derslerin hepsini versem 30 krediden toplam 120+53=173 kredi olur bildiğim kadarıyla 7.dönemde 192 ve al altı olan krediler ek sınava giremez ben ne yapabilirim bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

 332. Hocam ortak derslerden başarısız olan dersleri tekrar vermem gerekiyor mu?Eğer vermem gerekiyorsa 1 sene sonra mezun olmam gerekiyor.Zorunlu dersim kalmamış ama 25 tane başarısız dersim var şimdiden teşekkürler

 333. Merhaba, benim kredim mezun olamama yetiyor. Fakat onceki donemden bir dersten kaldım. Üniversiteye geçici mezuniyet belgesi alarak kayıt yaptırabilir miyim? Daha sonra sorumluluk sınavlarına girerek geçebilir miyim o dersi?

 334. Merhaba
  ben şuanda çocuk gelişimi okuyorum.
  toplam dönemim 12.
  Düzden mesleki liseye geçiş yapmıştım.
  ortak seçmeli dersimi tamamladım 116 kredi.
  zorunlu dersim kalmadı.
  Alan kredim 16
  ortak seçmeli sınavlara girmeye devam edecek miyim.
  eğer edersem aldığım krediler alan kredime eklenicek mi?

  MEZUN OLMAK İSTİYORUM ARTIK BIKTIM 🙂

 335. lise 1 de birkere kalırsak tastikname alırmıyız yardımcı olurmusunuz…

 336. İyi akşamlar
  Hocam şimdi ben imam lisesini 3 sene önce bitirdim fakat her sene bi meslek dersinden sorumlu geçtim mesela 9da Arapçadan 10da kurandan falan ve veremedimde açık liseye kayıt oldum yeni bu derslerden nasıl sınava giricem nasıl olacak bilgi verirmisiniz şimdiden teşekkürler ??

 337. hocam arkadaşlardan duyduğuma göre aol den mezun olup ygs Lys ye giren bir kişi istediği bölümü daha düşük puanla girebiliyormuş mesela ben aol öğrencisiyim sınava gireceğim ve hukuk istiyorum devlet bana ders görmediğim için daha düşük puanl hukugu kazanabiliyorsun dediler doğru mu

 338. merhabalar. hocam,ben açık lise düzden ihl ye geçiş yaptım.şu anda imam hatip 3 cü sınıf öğrencisiyim.ortak+seçmeli153 alan 80 kredim var.toplam kredi 233olmuş.kalan zorunlu ders yok.aol de okuduğu dönem 11,toplam dönem ise 12 olmuş.ben bu yıl mezun olamaz mıyım,artık mezun olmak istiyorum.

 339. ben 11.sınıf 2. dönemde devamsızlıkdan kaldım açık ögretime kaydolsam aynı yerden devam edermiyim.

 340. merhaba ben aöl öğrencisi olarak çok merak ettiğim bi soru sormak istiyorum.2016 yılında yapılacak olan ygs lys sınavlarına katılmayı amaçlıyorum fakat 2016 yılında ygs sınav sisteminde bir değişiklik olurmu.yani 2016 yılındada ygs lys sınavları olacak mı?cevaplarsanız çok sevinirim…iyi günler.

 341. Merhaba admin, kayıt yenileme işlemi işlemini bugün yapacağım. Büroma gidip mazeret dilekçesi vermem gerekiyor mu yoksa bankaya harcı yatırmam yeterli mi??

 342. merhaba ben imam lisesi 11.sınıfa gidiyorum 12. sınıfta açık öğretime geçmek istiyorum ama imam hatipte olduğum için meslek aöl geçmek gerekiyor herhalde bende normal aöl geçmek istiyorum bana verilecek kredilerden azalma olurmu olursa kaç kredi azalır..

 343. Mrb lise biri geçtim ikide kaldim bir zaman okula ara verdim sonra acikogretime yazildim ilk sinavima girdim kayit yenileme yapitim okuduğumsene iiçin kredi veriliyomus ben bilmiyordum onu nasip yapip kredi alabiliri.mm

 344. mrb ben lise 2nin ikinci dönem okulu bıraktım aol kayıt oldum 4 yıllık mı okuyacagım

 345. yani kredi alırmıyım bitirdiğim sene için..

 346. ben önümüzdeki sene imam hatip bitecek önümüzdeki sene üniversitekaydı yaptırabilir miyim ortak ders hiç yok kredi tam dolacak

 347. hocam ben acık lısede 1. dönemi bitirdim ama gecemediğim derslerim var 2. dönemin ders secimlerinde kaldıgım derslerin tekrar 1. dönemki olanlarınamı devam edecegim yoksa 2.dönem olarakmı ders secimi yapacagım yardımcı olursanız sevinirim

 348. iyi günle size iki sorum olacak ben şu anda lise 3 imam hatip okuyorum seneye mesleki imam hatibe kayıt olmadan direk aöl lisesine kayıt olabilirmiyim birinci sorum buydu birde bana gelecek kredileri hesaplamak istiyorum ve birtane örnek vermek istiyorum kredi hesabı yaparken s.tarihin haftalık ders saati 2 bana verilecek kredi 2 mi budersten aöl sayfasında baktığımda 5.6 dönem s.tarihin kredi karşılığı 4 yani bana dönem başı 4 kredi mi yoksa 2 kredimi gelecek bu dersten şimdiden teşekkür ederim..

  • AÖL’e direk kayıt yaptırabilirsiniz. AÖL’e alan kredileriniz aktarılmaz.

 349. benim şuan 85 kredim var ögrendigme göre mezun olmasına 2 yıl olan kppsye girebilirmişiz bu nasıl oluyor kaç kredi lazım ve ne nasıl nezaman

 350. iyi güler hocam
  Benim sadece 2 ortak dersim kaldı aöl’de kaydımı yeniledim bu senede üniversiteye hazırlanıyorum yani şu aöl diploma işi sorun çıkarrmı bana bu sene ićin dersleri verdiğm halde ? Üniye kayt yaptıra bilirmiyim , dersleri verirsem ? Teşekkürler.

 351. Bu yılda ek sınav vermeyi düşünürler mi acaba çok önemli bizim için

 352. 2007 Meslek lisesi mezunuyum.1 dersim kaldı veremedim. 2 yıllık düz geçiş yapsam engel çıkarır mı acaba?

 353. merhaba, ilk dönemimde kaldığım iki dersim vardı.. İkinci dönemde, yani şimdi, ders seçme sırasında 2. dönem dersleri haricinde kaldığım ve 1. döneme ait olan o iki derste çıkıyor. 1. dönemin derslerini mi yoksa 2. döneminkileri mi seçmem lazım? teşekkürler.

 354. online testlere nasıl ulaşabilirim.testlerle ilgili bir sitede üye olmadan giriş yapılamıyor.önerdiğiniz bir site var mı.teşekkürler…..

 355. mrb. açık lisede başarısız derlern krediside dahil mi tüm krediye ?

 356. ben imam hatip lisesi terkim 79 kredim var lise diploması için ne yapmam gerekir ve ne kadar zamanda mevzun olabilirim . bir soruda yüz yüze dersi almak zorundamıyım çalışdıgım için yüz yüze derse gitme şansım yok direk sınava girebilirmiyim

  • 2015 Ağustos ayında, Halk Eğitim Merkezlerine başvurarak AÖL’e kayıt yaptırabilirsiniz.

 357. cokk onemliii
  merhaba ygs sınavına girdim ve ygs 3 puanım 160 ayrıca suan da aol de okuyorum 125 kredim var mezun olmadığım halde diploma notum oluşmuş 66 yazıyor bu arada ortak derslerim 4 tane kaldı 3 ünden muaf olucam diğerini vericem bu diploma notum değişir mi eğer değişmez ise toplam 226 puanım oluyo ve ben inşallah aöf 2 yillik bir bölüm kazanır diye umut ediyorum sizce diploma notum oynar mi benim için çok önemli birde ek sonav yaparlar mi aol öğrencileri için çok önemli bu cvp bekliyorum tsk ler

 358. lütfencvp bbekliyorumsizce ek ssınav yaparlar mi ve bu ek sınavakkaçkrediye sahip olanlar ggirebilecek ve ben 226 puan ile aof 2 yyillik bir bölüm kazanır miyim

 359. Merhaba. Yil olarak 18 yasindayim, lise son olmam gerek fakat kaybim var,9.sinifi bitirdim bu senede acik ogretime kayit yaptim,net bilgi alamiyorum. 10. Sinif olmam gerekiyordu yani donem olarak 3-4 sayiliyor sanirim,Tum ortak dersleri 3 olarak sectim?.. Ve bir ders bile olsa sonuc yeterli degilse o dersten kalmis mi sayiliyoruz? Tesekkurler

 360. merhaba hocam ben 2005 yılında meslek lisesini bitirdim. son sınıfta alttan derslerim oldugu icin diplomamı alamadım sonra tastikname verdiler. simdi diplomamı almak icin ne yapmalıyım.

 361. ben son sene geçtim açık liseye diploma notum açığa geçerken 86 şimdi ygs lys diploma notumu açık lisede aldığım puanlar etkilicek mi ?

 362. selam benim kredim 205 . mezun olmam için zorunlu 5 dersi ikinci dönem verip mezun olacağım fakat coğ 3 ve coğ 4 derslerinde başarısız oldum bunlar seçmeliydi .bunlarıda vermelimiyim?

 363. Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinden; öğrencilik durumu aktif, yüz yüze eğitime
  BİTİRDİM 13 DÖNEMDEYİM 30 KREDİM KALDI YENİDEN TECİL YAPARLARMI …?
  YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

 364. merhaba hocam yeni aöl kayıt yaptırsak kaç sene de mezun olabiiriz ?teşekkürler

 365. Merhaba hocam ben 2005yilinda 4 senelik meslek lisesi okudum 4.seneden alttan 3 dersimi vermedim tastikname aldim .lise diplomasi almak icin izlicegim yol nedir suan yurtdisinda yasiyorum..merak ettigim bastan mi baslicam.tesekkur ederim

 366. merhaba ben 19 yaşındayım açıköğretim lisesi 1. sınıf öğrencisiyim kaydım aktif olarak görünor şimdi soracağım soru şu düz lise veya meslek lisesine tekrardan başlayabilirmiyim? yani lise 1 den

  • Kaydınızı yeniletip kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

   • hocam meb iletişim merkezini aradığımda bana açık veya akşam lisesinden okuyabileceğimi söyledi temsilci,ve ben kaydımı dondurursam eğer düz bir okuldan yani liseden devam edebilirmiyim bunu söylemek istedim

 367. Hocam ben ikinci donem sinava giremedim ne yapmam gerekir

 368. hocam ben sınava girdim ama bazı dersleri geçemedim bu derslerin de kredisi veriliyormu bana ( mat 6 kredi veriyor geçemediğim zaman minimum kaç kredi alıyorum ) vb diğer dersler

 369. Ben liseyi bitirdim ama sorumlu olduğum bir ders kaldı 3 senedir veremedim açıköğretim den o dersin sınavına girebilirmiyim ve o dersi geçersem açıköğretim diplomasını mı alırım?

  • Sorumlu olduğunuz derslerin sınavına girip, mezuniyet şartlarını tamamladığınızda mezun olursunuz.

 370. Meraba ek sınavların açıklanmasını beklemeden üniversiteye kayıt olabiliyor muyuz ? Veya çok az bi kredimiz kaldı fakat üniversiteyi kazandık o zaman ne olucak ?

 371. Hocam kolay gelsin ben lise 3 terkim şimdi imam hatip okumak istiyorum okuyabilirmiyim 2006 da tastikname mi aldım

 372. meraba ben 9 tekrarım malesef bu yılda kaldım tekrardan 9 danmı başlıycam

  • Geçtiğiniz derslerin kredsini alıp, aldığınız kredinin üzerinden devam edeceksiniz.

 373. ben açık liseye kayıt olmadan ygsye basvurdum. açık lisye geçtim ama okul kodu değiştirmedim. ygsyede girdim ve bir sorun olması. okul kodunu nasıl değiştireceğim? gerekiyor mu?

 374. Ben 7. Dönemde ingilizceden kaldım kredim 189 mezun olmam için 192 olması gerekiyor. Kredimi 8.dönemde tamamlarsam ama yine ingilizceden kalırsam lys ya girebilir miyim.

 375. ben açık lise son sınıf oğrencisiyim bu dönem lise bitiyor alttan hiç dersim yok fakat kredim yetersiz kalıyor diplomayı alamıyorum elektrik-elektronik bolumum üniversiteye direk geçiş yapmak istiyorum 1 sene kaybım var zaten diplomayı almadan direk geçiş yapabılıyormuyum universiteye teşekkürler. Ve üni sınavlarına girmedim hiç

 376. Ben 3 yil duzlise okuyup son sene aciga gectim kredim 198 ama zorunlu ingilizzceyi veremedim uniye kayit olabilmek icin gecici diploma olayi var mi ?

 377. Merhabalar;benim sorum şu kredi problemim var.Ve üniversite sınavlarına girebiliyorum.Şimdi lys ye girsem ek snavda kredi açığımı kapatsam üniversiteye gitme gibi bir şansım olurmu?.Açık lise öğrencileri için üniversite baş vuruları kasıma kadar uzuyor diye biliyorum.iYİ GÜNLER.

 378. içerden ortaokulu bitirip açık lise okumak istiyorum ortaokulda teogtan aldığm puanların bir önemi varmı?

 379. Ben Meslek lisesi 11. Sinifim acik liseye duz mu yoksa meslek lisesi olarak mi girerim gecmis oldugum siniflara ne olur

 380. mrb benim bi sorum olucak ben muaf olduğm dersi seçtm eğer gecersem hala muaf mı olucm ?

 381. Merhaba , açık liseye ilk kayıt olduğumda matematik 1 ve matematik 2 zorunlu ders olarak görünüyordu ders seçimi açıldıktan birkaç gün sonra muaf derslerde görünmeye başladı bir sorun çıkmaz değil mi?

 382. açık liselilerin üniversiteye gittiğinde yurt imkanından yararlanamadığı doğru mu ?

 383. Merhabalar;benim sorum şu kredi problemim var.Ve üniversite sınavlarına girebiliyorum.Şimdi lys sınavına girsem,ek sınavda kredi açığımı kapatsam üniversiteye girme gibi bir olanağım varmı?Yani açık lise öğrencileri için kayıt işlemleri kasım ayına kadar uzuyor diye duydum.İyi günler diliyorum…

 384. mrb. aol de alan yok bolumunde okuyorum .su anda 197 kredim var ama 8 tane zorunlu dersim kaldi, ygs ye girebilirmiyim.

 385. Merhabalar ben suan orgun universite okuyorum iki yillik . Henuz birinci yili bitmirmek uzereyim ikincci yili aciktan okuma sansim varmi

 386. Öncelikle selamlar zaten ygs sınavına girdim ve barajı geçtim.Ancak kredi sıkıntım var.Ve lys başvurusuda yaptım.Eğer ek sınav olursa ve ek sınavda kredi açığını kapatırsam üniversiteye girebilirmiyim?Yani böyle bir imkan varmı,?

 387. meraba ben lise 3 te okuyorum. açık liseye geçmek istiyorum ancak çok devamsızlığım var. sınavlara giriyorum. devamsızlıktan kalsam notlarım açık lisede geçerli olur mu yıl kaybım olur mu seneye üniversite sınavlarına girebilir miyim ?

 388. Mrb ben mAOL den mezun oldum diploması da aldım hatta üniversite okuyorum ama hala maol internet öğrenci girişinde kaydım var acaba neden

 389. Merhabalar ben lise 1 de kalmıştım kaldıktan sonra daha gitmedim kaydımı da dondurmadım galiba 2 sene lise 1 e gittim gözüküyorum emin değilim Mesleki acık öğretim lisesine kayıt olmayı düşünüyorum ilk kaldığım senedeki geçtiğim dersler tekrar gelir mi

 390. Açık lise makine teknolojisi alanında okuyorum. Zorunlu dersim kalmadı kredim 116 olmalı ama kredim 100. Mezun olabilir miyim ?

 391. hocam iyi güanler çok önemli bir sorum olacalkti. Ilköğretim matmatik öğretmenliği istiyorum ygs den yetecek kadar puan aldım. Ancak açık liseden üçüncü dönem sonunda mezun olacağım. Eğer üniversitE kazanırsam üçüncü dönem mezun olduğum için herhangi bir sıkıntı yasar miyim ? Şimdiden teşekkürler

 392. ben lys kaydımı yapamadan zaman biti kaydımı yapmak için ne yapmalıyım

 393. 127 kredim var seneye olan ygs sınavına girebilir miyim

 394. bn 8 ci dönem deyim ama kredim çok düşük bi sorun olurmu

 395. acil cvp verirseniz sevinirim

 396. merhaba bn 8 ci dönem deyim ama kredim düşük sizce kalırmıyım yada ne olur bilgi verirmisiniz

 397. hocam iyi günler üniverste sınavına girdm barajı geçtm. üçüncü dönemde mezun olacagm. üçüncü dönem mezun olanlar üniverste kayıtlarında bir problem yasarlar mı ?

 398. Merhaba.ben2006 da duz liseyi sorumlu olarak bitirdim.altan 2 dersim kalmisti.hakkim bittigi icin veremrdim sonucunda taddikname aldim.lise diplomasini nasil alabilirim.ve cok surermi.teskl.

 399. Merhaba.aöl ogrencisiyim.177 kredim var ve önümüzdeki sınavda inş 192 e ttamamlicam ygs ye girdim ve iyi geçti. Lys ye başvuru yaptim yani ünv yerleşmek istiyorum bu sene. Merak ettigim sey su ? Ortak dersim kalmadi donem problemimde yok kredimi 192 ye tamamladıktan sonra tekrar aöl sınava girmem gerekir mi ? Böyle bir ihtimal var mı ? Diyelim ki var.aölden mezun öğrenciler için üniversiteler kayıt süresini uzatabilir mi

 400. aöl merkezinde verilen kitaplarla, sitesinde ki ders içeiği bulunan kitaplar arasında bir fark var mı sadece sitedki ders içeriklerinden çalışmamız yeter mi ?

 401. iyi gunler ben 2012 yilinda anadolu imam hatip lisesinde okuyordun evlendim ve devam edemedim simdi ise devam etmek istiyorum sayfama girdigimde donem olarak devam ettigim yaxiyor acaba yardimci olurmusunuz

 402. aöl 2014 tarihinde güncellenmiş tarih 4 kitabına çalıştım.sonra son dört sınavda çıkmış sorulara baktım.soruların çoğu başka konulardan çıkmış.ve ben daha önceden basılmış eski tarih 4 ders notlarına bakınca çıkan sorular o kitaba aitmiş.demek istediğim ben hangi tarih 4 kitabına çalışmalıyım.sorular hangi kitaba göre hazırlanıyor…

 403. Merhabalar ;

  Açık lise sınavlarında seçimini yapmış olduğum fakat sınava girmediğim derslerin kredi puanı kredi notuna eklenmekte midir ?

  vereceğiniz bilgi için teşekkür ederim.

 404. Admin ben 9.sınıfta kalıcam büyük ihtimalle seneye açıktan okumayı düşünüyorum 10.sınıftan mı başlıcak yoksa 9 mu yani 9.sınıfdaki 2 dönem sayılcak mı?

 405. hocam ben orta okul açık ögretim okuyorum 6 dersim kaldı bu 6 dersi bu sınavda verebiirmiyim yani ortalamayla geçme sansım varmı yada ortalama nasıl hesaplanıyo bu konuda bilgi verirmisiniz.

 406. merhaba ben 8 donemdeyim ama kredim düşük ygs sınavına girebiliyormuyum yada bitirmek için kaç yıl da bitiricem daha 192 dim olmadı bilgi verirseniz sevinirim

 407. Benim 101 kredim var önümüzdeki sınava 15 20 gün kalmış ben ordan bi 20 25 kredi alabilme imkanım war toplamda 120 kredi gibi bişey oluyor 9 dönem toplam dönem 7 yazıyor 2012 son sınavından beri açık liseden okuyorum ben acık liseden dewam etmek istemiyorum artık son sınıf olarak kolejden veya temel liselerinden egitim almak istiyorum geçiş yapa bilirmiyim ? geçiş için kredim ve dönemim yeterlimi lütfen bilgi alabilirmiyim ???

 408. Hocam benim kredim 122,okuduğum dönem sayısı 4 yazıyor. toplam kaç dönem olunca ve kaç kredi olunca mezun olabilirim?

  • Zorunlu derslerinizi bitirip, Toplam döneminiz en az 8 ve toplam krediniz en az 192 olduğunda mezun olursunuz.

 409. 2013 te tasdikname aldım 2 tane dersten kaldım diplomami ala bilmek için ne yapmalıyım nezaman mezun olabilirim okulu tamamen bitirmistim sadece 2 tane dersten kalmıştım

 410. Merhaba hocam, kaç krediden sonra ek sınavlara giriş hakkım var. yada her 3. dönemin sonunda ek sınava girebiliyor muyum. 110 kredim var.

 411. MERHABAlar ben açık lisede okuyorum alanım yok kredim 144 zorunlu dersim hiç yok bir tek kredimi 192 yapmaya çalışıyorum ben bu sene YGS sınavına girdim ve puanım 2 seneliklere gitmeye yetiyo şuanda önümde 2 sınav daha var bide ankarada varmış galiba bir sınavda bildim kadarıyla size sormak istedim şey ise bu sene üniversite tercihlerini tam ne zman yapabilirim yani kredimi tamamlamadan üniversite tercihi yapabiliyormuyum sorum bu . . .

 412. Ben açıköğretden ikş senedir okuyorum bidahaki döneme açıköğretimden bölüm seçebilirmiyim.

 413. meraba ben son sene açık lise ye geçtim kredi olarak mezunum fakat ingilizceden kaldım ona rağmen diplomamı alabiliyorum dimi

 414. Merhaba ben 3 donem normal okulda okudum sonra acikogretime gectim suan aol de okudugu donem 5 gozukuyo acaba normal lisede okudugum donemler eklenir mi sonrada mezun olurken sorun cikar mj ??

 415. dışardan kalan 4 zorunlu dersim var ama mezun olmak için kredim tutuyor. diploma alabilecekmiyim ?

 416. Hocam ben kredimi tamamladım ama ingilizce 7 ve 8 den kaldım. Eylülde sınava gireceğim muaf olmak için. Üniversite kayıtları da.eylülde basliyor. Bir aksilik çıkar mı? Kayıt yaptıramama gibi bir olasılığım var mı?

 417. mrb hocam ben bir sey soracakdim ben mesleki acikogretim isesi bilisim teknolojileri bolumunde okuyorum 10.sinif ogrencisiyim aol de okudugum
  donem 5, toplam donemim 13 zorunlu ders sayim 15 kredi bilgilerim ise ortak derslerimin kredisi 89 (30-31) mayisdaki sinava girdigimde gecerem ortak ders kredim 110 oluyo. alan dersim 16 bu donem sonu ile alan ders kredim 32 olacak ben bu durumda 2016 ygs ,lys ,kpss ye girebilirmiyim simdiden tesekkurler

 418. merhaba.sayın admin ,ben 95-96 döneminde lise 3 ü bitirdim.fakat bi kaç dersi veremedim ve peşinede düşmedim.hiç bir afdanda yararlanamadım kısaca diploma yerine okuldan tasdikname aldım,endüstri meslek mobilya dekarasyon öğrencisiydim,şimdi açık liseye başvurmak istiyorum,veremediğim derslerden mi,son seneden mi,yoksa 3 seneyi komplemi okumam gerekiyor,bilgi verirseniz sevinirim.SAYGILAR.

 419. ben ben muhasebe finansman alanında okuyorum 2 sene lisede kaldım ve açığa geçtim açıkta 1 2. dönem sınavlarına grip mat 1-2 ingilizce 1-2 den muaf olmuştum şimdi muaflıktan çıkmış ortak derslere girmiş ne yapmam gerekiyor önceden muaftım ve mezun olacaktım yardımcı olursanız sevinirim

 420. bu ay sınav var mı varsa ayın kacında

 421. Merhaba ,
  Hocam şimdi ben imam hatip lisesinde okuyorum
  9.sınıfta sinifta kaldim bidaha 9.sinifi okudum ve 10.sınıfa geçtim ve yine kaldim bidaha.
  Acik ogretimde 11.siniftanmi devam ediyorum ?

 422. Muaf olunan dersin kredisi verilmiş sayılıyor öyle değil mi?

 423. En fazla kaç dersten muaf olabiliriz?

 424. merhaba ben geçen dönem İngilizceden kalmıştım bu dönemde girip kalırsam 3. dönem sınavlarına kalıcam 3.dönem sınavından sonra diplomamı ne kadar sürede alabilirim üniversite kaydı sınav açıklandıktan hemen sonra bi sorun çıkar mı ? açıköğretim öğrencileri için kayıt süresini uzatıyorlar diye duydum doğru mudur ?

 425. Merhabalar benim bu sene yüz yüze eğitimim bitiyor ama kültür derslerimden eksik kredim var. Ağustos’taki 3.sınavda da Geçme imkanım var eğer geçemesem geçici mezuniyet Alıp üniversiteye gidebilir miyim ? Böylelikle bir sınava girme hakım daha olur mu ?

 426. Merhabalar. 29 yaşımdayım ve bu yıl ortaöğretimden mezun oldum sanırım 2015’in Yeni dönem kayıtları ne zaman başlıyor?Açık lise kaç yılda bitmektedir çok çalışılsa ve 3 dönemde yüksek krediler alınsa mezuniyet durumu öne alınır mı ? Ben ancak 2016 ocakta açık öğretim ilk sınavına katılıcam yani yeni başlamış olucam 2016’da açık lise 2’mi olunuyor ? son olarak 2016′ da kpssye girme hakkım olur mu ? Yaş ve okul açısından ? Bunlar benim çok merak ettiğim sorular cevaplarsanız çok memnun olucam. Teşekkürler

  • Ağustos ayında başlayacaktır. 2.5 yılda bitirebilirsiniz. 8. dönemden önce mezun olamazsınız. 2016 KPSS başvurabilirsiniz.

 427. Merhaba, ben 11. sınıf 2. döneminde açık öğretime geçtim. Kredi toplamım şu an 174, mezuniyet şartlarında 192 kredim olması gerektiği yazıyor. Sınav da zorunlu dersleri geçip 192 krediye ulaşırsam seçmeli dersleri geçmeme gerek kalır mı? yoksa sadece zorunlu dersler ile 192 krediye ulaşırsam seçmeli dersleri geçmem önemli değil, değil mi?

 428. en yakın sınav ne zaman

 429. meraba acık lisede ilk donem notları ıle ıkıncı donem nolarının ortalsması alınıyormu gecmek ıcın

 430. hocam ben lise üçüm sınıfta kalabilirim ben şimdi seneye açığa geçsem kaçtan devam edicem

 431. 2015’de aöl yeni kayıt tarihi nedir ?

 432. Eylülde sınava girecekler için üniversite kayıtları uzatılıyor mu ?

 433. aöl 3.dönem kayıt yenileme ne zaman başlar.

  • 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı III. dönem kayıt yenileme işlemleri, 06-08 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

 434. giriş yapınca sayfa açılmıyor sınava giriceyim yeri iögrenemiyorum neyapmamlazım

 435. merhaba benim 13. dönemim bir sonraki dönem kredim tamamlanıyor mezun olurmuyum kaç döneme kadar mezun olunuyor acaba

 436. Merhaba ;
  Şuan 11. dönemimdeyim.
  YGS ve LYS ye giremedim.

  Önümüzdeki sınavlarda mezun olduğum takdirde üniversiteye nasıl giriş yapabilirim ?
  Seneye yapılacak olan ygs ve lys sınavlarını beklemek mecburiyetinde miyim ?
  Başka herhangi bir yol ile açıköğretim fakültesine girme şansım var mı ?

  Teşekkür ederim

 437. ben lise öğrenciyim dil anlatımdan sorumlu geçersem açık lisede ne yapacağım o ders silinir mi

 438. ben şuan 10.sınıfa gidiyorum notlarım düşük kalacağım kesin peki akşam lisesine geçersem 11.sınıftanmı başlarım

 439. merhaba hocam ben lise 1 deyim ve ıkıinci sınavıma giricem cumartesi günü bazı kaldıgım dersler var .. bunları gene veremezsem ne oluyor..bide acık ögretimde kalma varmı..tesekkurler..

 440. Ben 11.sınıfı 2 kez tekrarladım açık öğretime geçsem ortalama kaç kredi alırım ve ne kadar sürede bitirrim

 441. Merhaba, ben 12.sınıf öğrencisiyim üniversite sınavına hazırlanıyorum 2. Dönem açık liseye gectim kredim 197 olduğu icin 5 zorunlu dersi seçtim ingilizceyi verememekten cok korkuyorum 30-31 mayis 2.dönem sınavlarında veremezsem 3.dönem sınavında tekrar 5 zorunlu derse mi girmem gerekir yoksa sadece kaldığım derse mi? Ve bildiğim kadarıyla üniversite kayıtları 3.dönem sınavından önce olduğu için araya bir sınav daha açılır mı? Açılmazsa bu sene kazansamda üniversiteye kayıt yaptıramaz mıyım?

 442. Merhabalar hocam ben yarın açık lise sınavlarına gireceğim 1. 12.1997 doğumluyum dil A hariç başarısız bir dersim olursa üçüncü dönem sınavlarına girebilirmiyim?

 443. Ben bu sene açiga gectim kredim yuksek sadece ortak dersleri aliyodum bugun son sinavlara girebilmek icin sinav giris kagidimi cikartcaktim ki orda girisimcilik ekonomi gibi derslerde yaziyo ama ben sadece ortak dersleri alsam yetiyo ama giris kagidimda onlarda yaziyo acaba o sinavlarada girmek zorunda miyim yarin sinavim var ve acilll bilgilenmem gerekiyor rica ediyorum cevaplayim lutfen yalvarririm

 444. hocam acık öğretimde 8 dönemdeyim ve sadece İngilizce 8 kaldı acaba mezun olurmuyum üniversiteye kayıt yaptırabilirmiyim izgilizce 8 e ilk girişim olacak

 445. ben açık liseye 2 dönemde gectim şuan 12.sınıfım son dönem için gectim ve ingilizceden korkuyorum diger derslerden gecip ingilizceden kalırsam ortalama ile falan gecebilir miyim veya kalırsam o dersten lise mezunu olamam mı universteye gidemem mi ingilizce durumum biraz kötü.

 446. hocam benim sorum açık lisede 8 dönem okuyorum 115 kredim var yaşım 44 üniversiteye kayıt olabilirmiyim ?

 447. merhaba. mezun olmak için dil anlatım dersinden muaf olmaksızın geçmemiz gerekiyor bu bütün dil anlatım dersleri için mi geçerli yoksa bir tanesi için mi geçerli? ve zorunlu derslerden muaf olunca geçmişmi oluyoruz muaf nasıl oluruz

 448. Merhaba. Bugün İngilizce 8 dersine ilk kez girdim ve üniversiteye hazırlanıyorum. Bu dersten 3 kez sınava girmem gerek muaf olmam için fakat bu sürede üniversite kayıtları geçiyor. Ek süre verildiğini biliyorum fakat o sırada üniversite derslerine giremiyoruz. 3 sınav sonunda muaf olacağım kesin bu durum göz önüne alındığında bana geçici olarak çıkış belgesi verilir mi üniversite kaydı için?

 449. merhaba, ben 12 sınıfın son dönemi açığa geçtim ve kredim 202, normalde bugün ben sadece 5 ortak derse giricektim ama girişimcilik, işletme, sanat tarihi gibi dersleri de seçmişim, ortak derslerden geçer de seçmeli olan sanat tarihinden kalırsam ağustosta bi daha mı sınava giricem ?

 450. Mrb ben 4 yada 5 sinava girdim 5 kredim var 190krediye kadar kaç sinava girecegim

 451. S.a. imam hatip lisesi 9 dayken sinif tekrari yaptim fakat suan 11.siniftayim buyuk bir ihtimal bu senede kalacagim ama aöl gittigimde 11tekrar
  mi okuyacagim yoksa 12 den mi baslayacagim yardim ederseniz sevinirim

 452. Merhaba ben mesleki açık öğretim lisesi Son sınıf öğrencisiyim alan kredi ve ortak derlerimin kredisini tamamladm fakat bir tane ortak dersim kaldı bitirmem gereken (türk edebiyati) muaf olmak için bu dersten 3 kere sınava girmem gerekiyordu fakat ben 2 kere girebildim 2. Dönem sınavı 30.05.2015 tarindeydi ben bu sınava dersi seçtiğim halde bir aksilikler dolayı sınav yerine gidemedim şimdi ben sırf bu dersten dolayı mezun olamayabilirmiyim birde eğer bu ders için tekrar sınava girmem gerekirse 3. Dönem sınavları ağustos 8 9 unda yapılacak sınav sonucunun internette yayınlanması 18 Eylül’ bu sene ygs Sınavına girdim barajı geçemedim sinavsiz gecis hakkımı kullanıcı fakat üniversitenin kesin kayıt tarihler 1 5 eylül arasında yapılacak şimdi sınav sonucu 18 eylülde aciklanicaksa ben sinavsiz gecis hakkımı kullanamicakmiyim cevaplarsaniz sevinirim

  • Öncelikle girmediğiniz sınavların muaf sayısına eklenmediğini belirtelim. Geçmiş yıllarda AÖL öğrencilerine ek kayıt süresi verilmiştir.