2016-2017 Öğretim Yılı 2. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri

1. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Açık Öğretim Lisesi – AÖL öğrencileri, yılda 3 kez yapılan sınavlar için girecekleri dersleri seçmek amacıyla Kayıt Yenileme işlemi yaparlar.
İçinde bulunulan dönem itibariyle Açık Öğretim Lisesinde öğrencilik durumu Aktif, Donuk ve Silik  durumdaki bütün öğrenciler kayıt yenileyebilirler.
Açık Öğretim Lisesi 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı 2. dönem kayıt yenileme işlemleri 30 Ocak – 08 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt Yenileme işlemi için aşağıda adımları uygulayınız.

aciklise-kayit-yenileme-islemlerii

 

1. Adım: Kayıt Yenileme Ücretini Bankaya Ödeyiniz.

Açık Öğretim Lisesine Kayıt Yenileme yaptıracak öğrenciler her yıl AÖL Müdürlüğünce belirlenen Kayıt Yenileme ücretini ödemek zorundadır. 2016 yılının 2. bir dönemi için Kayıt Yenileme katılım ücreti 30 TL.’dir. Bu ücretin;

 • Halk Bankası, Vakıflar Bankası yada Ziraat Bankasının herhangi bir şubesinden veya ATM’lerinden ya da internet bankacılığı ile T.C. Kimlik numaranızı beyan ederek Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Kurumsal Tahsilât Programı hesabına 30 TL.’sini ödeyip banka dekontunu alarak muhafaza ediniz.
 •  Kayıt yenileme işlemini yaptıracağınız Halk Eğitim Merkezi yada Mesleki Eğitim Merkezi okul aile birliğinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu kurumların konuyla ilgili görevlisine okul aile birliğinin dekontu ya da makbuzu karşılığında 5 TL.’sini ödeyiniz.

2. Adım: Kayıt Yenileme işlemleri için İrtibat Bürosuna gidiniz.

Bankadan aldığınız kayıt yenileme ücretini gösteren banka dekontu ile birlikte, bulunduğunuz yerdeki irtibat büroları olan Halk Eğitim Merkezi yada Meslekî Eğitim Merkezine giderek kayıt kabul görevlisine makbuzu ibraz ederek sisteme işletiniz.
Kayıt Yenileme işlemlerini yapan  irtibat bürolarını görmek için buraya tıklayınız.

3. Adım: Sistemden Öğrenci Sayfanıza Girerek Derslerinizi seçiniz.

Sizin için yeni bir dönem açıldıktan ve bu dönem için öğrencilik durumunuz Aktif hale getirildikten sonra,  öğrenci numarası ve şifrenizle sisteme girip derslerinizi seçiniz. Sistemde ders seçimi işlemini nasıl yapacağınız konusundaki açıklamalar için buraya tıklayınız.

Kayıt Yenileme Ücreti Ödemeyecek Olanlar;

a) Terörle mücadele görevini yaparken yaralanan gazilerimiz ile şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,
b) 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında yaralanan gazilerimiz ile bu mücadelede  şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,
c) Mahkeme kararıyla eğitim tedbiri verilmiş olanlar,
c) İstiklal madalyası verilmiş, Vatani hizmet tertibinden şeref aylığı bağlanmış olanlar;

Yukarıdaki  şartlardan birini taşıyan öğrenciler durumlarını belgelendirmek  şartıyla diploma harcı dışında, yeni kayıt, kayıt yenileme ve eğitim giderleri alınmayacaktır.

 

Not: 25-26 Haziran 2017 tarihlerinde  yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın  yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (24 Haziran 1999 ve daha önceki doğumlu) silik, donuk ve ya aktif öğrenciler  3. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

 

 

 

294 yorumlar

 1. biz kayıt yenileme yaptıramadık tarihi geçmiş uzaltılamazmı kızım için lütfen çok üzgünüm 2017 için

 2. blank

  Daha önce hiç kayıt yaptırmadık bu dönem kayıt yaptırmak istiyorum olur mu

 3. blank

  Ben 1 donem 7ve 8 ocaktaki sinava girdim ama bu kayiti kacirdim hatta 1.donemdeki sinav sonuclarimida goremiyorum .3.donem sinavina girebilecek miyim acaba kayit yenileme yapinca

 4. blank

  Kaydimi bugün yapsam olmaz mı lütfen yardımcı olun

 5. blank

  2. Dönem ders seçimi hangi tarihlerde bilgisi olan varmı?

 6. blank

  2017 2. Dönem ders seçimileri tarihleri belli oldu mu

 7. blank

  merhabalar ders secımı yapmadım nasıl olacak gırecegım dersleri goremıyorum bilgi verirsenız sevınırım

  • blank

   Sisteme giriş yaparak sınavına gireceğiniz 2016/2 dönem derslerini, Öğrenci Genel Bilgiler başlığı altındaki Ders Bilgileri (Alınan)-Dönem Dersleri-2016/2’yi seçerek öğrenebilirsiniz.

 8. blank

  İmamhatip yüzyüze eğitim görüyorum bu ikinci dönem kayıt yaptırmayı unuttum derslere katılabilirmiyim mayısın ilk haftasında kayıt yeniletmeyi yaptırırsam!

 9. blank

  Meraba ben daha önce hiç kayıt olmadım

  Bu sene olma şansım varmı aceba
  Ve ilk oku bitirdim sadece

 10. blank

  Halk eğitim merkezine yatırılacak olan 5 tl yi yatırmayı unuttum diyer 30 tl yi bankaya yatırdı.m ders seçemiyorum. Ne yapıla bilir bu durumda
  I

 11. blank

  iyi günler ben bugün 2.ci kayıt yenileme yapmadım ama şuan tarih haladan 03.08.2017 parayı şimdi yatırıp dekontu yarın versem kabul olurmu

 12. blank

  Ya ben ocakta ki sinavlara girmedim ve kayit yenileeyi unuttum martta ki sinavlara da giremiycekmiyim bu hafta sonu sinavlar bugun kayit yenileyemezmiyim acil cvap verirseniz minnettar kalirim

 13. blank

  Merhabalar bende ocakdaki sinavlara giremedim . 2 donem kaydimi da yenilemedim . 3 donem kaydimi yenileyip sinavlara girebilirmiyim .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir