Açık Lise Yardımcı Kitapları ve Yayınevleri Tavsiyesi!

Açık Öğretim Lisesi sınavlarında çalıştığınız konular üzerine sorularla karşılaştığınızda dahi cevabını yanıtlarken hata yapma olasılığınız mutlaka var. Açık lisede bu soruların veriliş şekli bile sizi yanlış yanıtlamaya sevk edebilir. Açık Lise sınavlarına yardımcı olmak amacıyla hazırlanmış setlerin sizlere sağladığı faydanın en önemlisi de hatalı cevaplama oranınızı düşürmeleridir. Gerçekte yöntemi bilirseniz hata yapma olasılığınız azalacaktır.

Türkiye’de yapılan hangi sınav olursa olsun, başarıya daha hızlı ulaşmak için soru tiplerini, soru tarzlarını ve şekillerini tanımak için daha önceki sınavlarda çıkan soru şekillerini incelemeniz ve çözmeniz pratik kazanmanız açısından son derece önemlidir.

Zorlandığınız noktalarda çalışacağınız kitaplar size yol gösterecek, sınav yolunda en iyi arkadaşınız olacaktır. Her girdiğiniz sınava bu yöntem ile çalışarak hazırlanmanız halinde başarılı olacaksınızdır. Bu noktada dikkat etmek gereken nokta aslında uzman kadrolu bir yayınevinin setlerinden faydalanmaya çalışmaktır. Ne yazık ki pek çok öğrenci sadece açık lise kitaplarından çalışarak veya yanlış tercih yaparak yıllarını boşa harcamıştır.

Piyasada çok olmasa da hazırlık seti ve  daha önceki yıllarda hazırlanmış sorulardan oluşan kitaplar bulunmaktadır. Açık Lise yardımcı kitaplarının hazırlayıcıları da genellikle bu işin uzmanları; faal olarak dershanelerde görev yapan öğretmenlerdir. Bu noktada uzmanlara kesinlikle güvenebilirsiniz. Ancak bu işte tecrübesi olmayan, sadece yayıncılık ve ticaret amacı ile bu işi yapan yayınevleri de bulunuyor. Tabii ki bunların arasında sınav sorularını fotokopi yoluyla satanları da belirtmeden geçemeyeceğiz. Açık Lise yardımcı setlerini ya da hazırlık kitaplarını almadan önce mutlaka yayınevlerinin çalıştıkları kadroları yakından incelemekte ve mümkünse en fazla tercih edilen, kazandıran yayınlara yönelmekte fayda var.

Bu Yayınevlerinden ilki İlayda Açık Lise Yayınları‘dır. Türkiye’de Açık Öğretim Lisesi dershaneciğini ilk başlatan ve başarılı bir şekilde yürüten ve İlayda Açık Lise Dershanesinin bir alt kuruluşu olan ve bu yayınevinin uzman kadrosu tarafından hazırlanıp piyasaya çıkardığı Açık Lise yardımcı kitapları, sizleri daha çabuk başarıya götürecektir. İlayda Açık Lise Yayınlarının konu anlatımlı kitaplarının tamamı kapsamlı ve özet konuları içermektedir. Konu çeşitliliklerine göre ayrı ayrı ya da tüm konuların tek bir kitapta toplandığı kitaplara ulaşabilmeniz mümkün. Konu anlatımların hemen ardında o konuyla ilgili sınavlarda çıkmış sınav soru ve yanıtlarına ulaşabilirsiniz. Yayınevinin sitesinden alternatif fiyatlarlar ve farklı kampanyaların destekleri ile kitap fiyatlarına farklı fırsat fiyatları ile ulaşabilirsiniz.
İlayda Açık Lisesi yardımcı kitaplarına ulaşmak için buraya tıklayınız.

Bu Yayınevlerinden ikincisi ise Musay Açık Lise Yayınları‘dır. Yayınevinin çıkardığı, Açık Öğretim Lisesinin geçmiş yıllarda çıkmış sınav sorularından oluşan kitapları, hayatınızı daha kolay hale getirecek, Açık Lise sınavlarında ve üniversiteye girişiniz için sınıfınızı problemsiz, sene ve dönem kaybı yaşanmadan bitirmenizi sağlayacaktır. Tüm derslerin daha önceki sınavlarda çıkmış sorularını görerek ve içinize sinerek çözmek, emek verirken de karşılığında alacağınız başarıya ulaşmak için Musay Yayınlarının Açık Lise Çıkmış Sorular kitaplarını yanınızdan ayırmamanızı tavsiye ederiz…
Musay Açık Lise Yayınlarının yardımcı kitaplarına ulaşmak için buraya tıklayınız.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir