AÖL Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri ek sınavlar dışında senede 3 kez sınava girmekte ve 3 kez ders seçmektedirler. Öğrenciler diğer işleri dışında genelde Açık Öğretim Lisesi Öğrenci Girişi sistemine sadece ders seçmek için girmekte ve daha önce kendilerinin belirlediği şifreyi unutmaktadırlar.

Açık Öğretim Lisesi Öğrenci Girişi şifrenizi unuttuğunuzda ne yapmanız gerekir. Hatırlamadığınız şifrenizi öğrenmek yada yeni şifre almak için iki  seçeneğiniz var. İlk seçenek olarak Halk Eğitim Merkezine başvurarak yeni şifre talebinde bulunmanız gerekir. İkinci seçenek olarak Açık Öğretim Lisesi Şifre Değiştirme Ekranı ulaşarak unuttuğunuz şifrenizi öğrenmek.
aöl şifre ekranı
Açık Öğretim Lisesi Şifre Değiştirme Ekranına istenen verileri girmeniz gerekir.  İlk seçeneğe ekranda görülen Güvenlik Kodunu girmeniz gerekir. Ardından sırasıyla, öğrenci numaranızı, cep telefonunuzu, T.C. Kimlik Numaranızı, Doğum Tarihinizi (GG/AA/YYYY) şeklinde, Nüfüs cüzdanınızın Cilt Numarası, Anne Kızlık Soyası (1. ve 2. Harfleri) ve Aile Bireylerinden birisinin T.C. Kimlik numarasını girmeniz gerekmektedir.

Açık Öğretim Lisesi Şifre Değiştirme Ekranına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by aciklise.net Açık Öğretim Lisesi