Aöl mezuniyet incelemesi 2013

AÖL mezuniyet incelemesi 2013 tarihi itibari ile başlamıştır. Dönem sınavları ve ek sınavlar sonucunda mezuniyet aşamasına gelmiş ve Açık Liseye 2011 ve sonrasında kayıt yaptırmış öğrencilerin “Öğrencilik Durumu” “Mezuniyet İncelemesinde” yapılmaktadır.

Durumu ” AÖL Mezuniyet İncelemesi 2013 ” olan ve üniversite sınavını kazanan AÖL öğrencilerine duyurulur..

Sınavlar sonucunda mezuniyet incelemesinde olan öğrencilerin dosyaları irtibat bürolarından aynı gün istenmektedir. Örneğin 20-21 Temmuz 2013 tarihinde yapılan sınavları sonucunda “Mezuniyet İncelemesinde” olan öğrencilerimizin dosyaları sınavın açıklandığı gün (18 Ağustos 2013) gerekli duyuru ve mesajlar atılarak istenmiştir .(Bu öğrencilerden üniversite sınavını kazandığı bilinenlerin bir liste yapılarak gönderilmesi notu da eklenerek).

Ancak 5 Eylül 2013 tarihi itibarıyla halen AÖL Müdürlüğümüne ulaşmayan dosyalar mevcuttur.

Aöl mezuniyet incelemesi 2013 tarihi itibari ile Üniversiteyi kazandığı belirtilen öğrencilerin tamamına yakınının mezuniyet incelemesi yapılmıştır.

Üniversite kazanan ve durumu “Mezuniyet İncelemesinde” olan öğrencilerin isimlerinin irtibat bürolarınca listelenerek Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne faks (0 312 213 01 75) veya e-posta (aciklise@meb.gov.tr) ile gönderilmesi gerekmektedir.

Güncel Açık Lise yeni kayıt,  açık lise sınav tarihleri ve aöl iş takvimi yazılarımıza ilgili linklerden ulaşabilirsiniz.

42 yorumlar

 1. 0312 213 01 34 numaralı telefonu arayarak 1304 tuşlayınız. Durumunuzu anlatın. Gerekli görüşmeler yapılacaktır.

 2. merhaba ben açık lise sınavlarına girdim ve şuan kredimi tamamladım sadece bir ortak dersim kaldı inglizce 8 onu da veremiyrum. 2014 haziran sınavlarına giricegm ve geçemesem muaf oluyorum fakat benim öğrenclik durumu aktif görünüyor mezuniyet incelmesinde degil ve 198 kredim var üniverste sınavına da başvuru yaptım

  • Sizinde belirttiğiniz gibi, mezuniyet şartlarını tamamlamamışsınız. Zorunlu derslerinizi verdiğinizde yada geçtiğinizde mezun olursunuz.

   • Ama benim anlamadığım konu şu. 2014 sınavında ortak dersimden kalsam da geçsem de mezun oluyorum.O zaman neden mezuniyet incelmesine alınmıyorum ya da anlamadığım mezuniyet incelmesi hangi durumlarda söz konusu oluyor?? şimdiden çok teşekkür ederim vereceğiniz cevap için.

    • Zorunlu derslerinizi bitirip en az 192 krediye ulaştığınızda, mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olursunuz.

 3. Ya benim anlamadıgım . ben şimdi 2010 da açık ögretime kaydoldum . sonra baktım böyle olacagı yok 2011 de yüz yüze eğitime kaydoldum . Şimdi anlamadıgım tek konu 2010 da kayıt olanların dosyası inceleniyor mu mezuniyet incelemesine giriyor mu . yoksa 2011 ve sonrasındakiler mi ? Bide ben 2010 da kaydoldum ama yüz yüze eğitime 2011 de kaydoldumm bendemi mezuniyet incelemesine girmiş olucam

 4. Öğrenci girişi yaptığımda mezuniyet incelemesinde olduğunu söylüyor. Bu aşamada benım yapabileceğim bir şey var mı ve bu durumda kesin olarak mezun olduğumu nasıl anlarım?

 5. Mezuniyet incelemesi ne kadar sürüyor ?

 6. Merhaba. Ben örgün eğitimi kapsayan 2.öğretim de okuyacağım bir üniversiteyi kazandım. 15.09.2014 tarihinde açıklanan sınav ile birlikte kredilerimi tamamlayıp mezuniyet incelemesine alındım. üniversite kazanmış olmamı da göz önünde bulundurarak ortalama kaç günde açıklanır sizin tahmininzce? Kazandığım üniversiteyi bildirmem gereken bir yer var mı ?
  Teşekkürler.

 7. Ben 2011 de imam hatip acik liseye kayit oldum 10. dönemim toplam kredim 238 alan kredim 94 2014-2015 1. Donem 4 ortak derten muaf oluyorum ben 1 dönem sonunda mezun olabilirmiyim.

 8. Merhaba ben gecen sene mesleki acık lisede kredilerimi tamamladım. Bu sene haziran ayı itibariyle yüzyüze eğitimimi tamamladım. Durumum aktif olarak gözüküyor. Mezuniyet incelemesinde olmam gerekiyordu napmalıyım

 9. Merhaba ben 3. Dönem sınav sonucunda 192 krediyi tamamladım ortak dersim kalmadı ve üniversiteyide kazandım durumum suan mezuniyet incelemesinde yaziyor diye ek sınavada başvuru yapmadım bu inceleme sonucu ne zaman belirlenir acaba?

 10. Volkan GÜNEŞ

  Merhabalar.
  Aöl’de 194 kredim ve 11 toplam dönemim var.
  Yalnızca 1 tane zorunlu dersim yabancı dil 8 vardı 02-03 ocak sınavlarında bu dersten sınava girdim sınavdan 40 puan almışım.
  Ama mezuniyet incelemesinde olan öğrenci olarak değişmiş öğrencilik durumum.
  Geçer not 50 ben 40 almışım.
  Öğrencilik durumum neden değişti ?
  Yada bu durumlarda mezun olabilir miyim ?

  • Muaf olup zorunlu dersiniz kalmamıştır, 192 krediyi geçtiğiniz için de mezuniyet incelemesine alınmışsınız.

 11. Iyi gunler ben yuzyuze egitimimi tamamladim kredilerim herseyim tamam yuzyuze egitimi tamamladimi yazisida evet yaziyor zorunlu dersimde kalmadi 256 kredim var ama hala durumum aktif nezaman mezuniyet incelemesine alirlar

 12. Slm ben yüz yüze öğrencisiyim yüz yüze bitti ortak dersim kalmadı ortak ve seçmeli ders kredisi toplam 92 yüz yüze toplam kredi 135 ikisinin toplamı 227 mezun olmam için kaç kredi lazım yüz yüze eğitim bitti

 13. Hayırlı günler ben 3. Dönem sınavlarına girdim sisteme girdiğimde herşeyim tamam gözüküyordu sınavdan sonra ama sınav sonuçları açıklandığından beri sisteme giremiyorum mezuniyet incelemesi olan öğrencilerin sisteme giriş yetkisi yoktur yazıyor ne zaman belli olur mezun olup olmadığım?

 14. İyi günler benm kredim olması gerekenden 5 de fazla zorunlu dersim sıfir yüz yüze egıtimi tamamladım fakat son sınavalara girdikten sonra ekrana giriş yapamıyorum mezuniyet incelemesindesiniz diyor acaba sizin fikrinizce sonuç ne olur bn mezun olamammı

 15. Iyi gunler ben üniversite kazandim hala mezuniyet incelemem devam ediyor bu durumda universiteyee kayit olabilir miyim yada olmam icin aol ye dilekce yazmam gerekir mi

  • Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 29 Aralık 2017 tarihine kadar kazandıkları yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgeleyemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır …

 16. Slm. 192krediye ihtiyacım vardı 205kredim var zorunlu derslerim bitti mezuniyet incelemesindesiniz yazmıyor mezun olurmuyum

 17. merhaba. benim yüzyüze eğitimim tamamlandı. 2 tane zorunlu dersim kalmıştı 2017 1.dönem sınav sonucları telefona geldi , dil anlatım geçmişim ama edebiyattan kalmısım suan 1 zorunlu dersi kaldı bu durumda üniversite kaydım olabilir mi ? yani sınava girmeye hak kazanabilirmiyim ve bizim maol mesleki olarak yatay geçiş hakkımız mevcut mu ?

 18. 2. Dönem sınavından sonra sisteme giriş yaptığımda menzuniyet incelemesinde olan ögrenci ekrana geliyor 3. dönen kayıt yenileme yapmalımıyım ?

 19. Öğrencilik Durumu : AÖİHL – MAÖL MEZUNİYET İNCELEMESİNDE OLAN ÖĞRENCİ

  Yazıyor… Tahmini nezaman MEZUN Yazar…

 20. Merhaba, Sayın Yöneticim…

  Sistemde Mezun Yazısı Çıktı… ama e devletten ve maol’den giriş yaptığımızda diploma no düzenleme aşamasında yazıyor..

  diploma no tahmini nezaman aktif olur… diplomanın basılmasını beklerlermi…

 21. Hocam Merhaba ben yüz yüze eğitimi tamamladım şuan kredim toplam 248 benim örgün eğitimde 2 yıl devamsızlıktan kalma var bu mezuniyette bir sıkıntı çıkarır mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir