Sınavlar

Açık Öğretim Lisesi Sınavları Ne Zaman Yapılır?

Açık Öğretim Lisesi sınavları bir öğretim döneminde 3 kez yapılmaktadır*. Açık Lise 2016 – 2017 yılında yapılacak sınav ve tarihleri:

SINAV TARİHLERİ

SINAV TARİHLERİ

1. DÖNEM SONU SINAVLARI 07-08 Ocak 2016

2. DÖNEM SONU SINAVLARI 19-20 Mart 2017

3. DÖNEM SONU SINAVLARI 01-02 Temmuz 2017

Sınava Kimler Girebilir?
Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme işlemi yaparak ders seçen öğrenciler sınavlara girebilmektedir.

Sınava Nerede ve Hangi Derslerden Gireceğim?
Sınavlara internet üzerinde yayınlanan size ait Sınav Giriş Belgesinde belirtilen okul/ okullarda girilecektir. Sınavına gireceğiniz dersler, internet üzerinden seçmiş olduğunuz  ve  internette yayınlanan Sınav Giriş Belgesinde belirtilen derslerdir.

En Fazla Kaç Dersten Sınava Girebilirim?
Öğrenciler bir dönemde ortak, seçmeli ve alan dersleriyle birlikte en fazla seçebilecekleri 30 kredilik dersten sınava girebilirler.

Sınavda Bir Dersten Kaç Puan Alırsam Başarılı Olurum?
Sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulur. Açık Öğretim Lisesinde 100’lük not sistemi kullanılır, bir dersten başarılı olmak için, en az 9 soruya doğru cevap vermeniz ve 45 puan almanız gerekmektedir. Yanlış cevaplanan sorular, doğru cevap sayısını etkilemez.

Sınav Oturumu Ne Demektir?
Açık Öğretim Lisesi AÖL sınavları iki gün boyunca sabah ve öğle olmak üzere 4 oturumda yapılmaktadır. Sınav oturumu, sınav günü sabah ve öğle yapılan sınavların her birine denilmektedir. Öğrenciler, öğrencilik durumu ve seçtiği derslere göre sınav oturumuna katılırlar. Hangi oturumda hangi  derslerden sınava gireceğiniz Sınav Giriş Belgenizde belirtilmiştir.

Sınava Hangi Durumlarda Girilemez?
Kayıt Yenileme döneminde kayıt yenilemeyen veya , Kayıt Yenileme işlemi yaptırdığı halde ders seçimi yapmayan öğrenciler sınava giremezler.

Yedek Salonda Kimler Sınava Girebilir?
Açık Öğretim Lisesi sınavlarına yedek salonlarda , Askerlik görevini yapanlar, öğrencinin kendisinin veya öğrenciye bakmakla yükümlü olan yakınının tayininin başka bir ile çıkması, sel, deprem vb. doğal afetlerden dolayı bulunduğu ili değiştiren kimselerin mazeretlerini belgelendirmeleri koşulu ve Sınav Yürütme Kurulunun kararı ile yedek salonda sınava girebilmektedirler.

Sınav Günü Yanıma Neler Almamalıyım?
Sınav sırasında cep telefonu, hesap makinesi, bilgisayar (diz üstü), kitap, ders notu, silah ve sınıftaki diğer arkadaşlarımızı rahatsız edecek araç – gereç almamalısınız.

Sınav Günü Yanıma Neler Almalıyım?
Sınavda yanınızda bulunması gerekenler;

 • Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi (internetten sisteme girip alınacak),
 • Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da var ise ehliyet, pasaport)
 • Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı (var ise),
 • Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

Sınavda Yanlış Cevapladığımız Sorular, Doğru Cevaplarımızı Etkiliyor mu?
Açık Öğretim Lisesi sınavlarında verilen yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemez. Bir başka ifade ile yanlış, doğruyu götürmez.

Sınav Sırasında Nelere Dikkat Etmeliyim?
Sınavlarda sınıflarda görevli sınav salon başkanı ve gözcünün sizlere sınavla ilgili olarak uyarılarına önemle uymanız gerekmektedir.

Sınav Sonuçlarımız Nasıl Değerlendirilmektedir?
Sınavlar yapıldıktan sonra, cevap kağıtları, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü,  Ölçme Değerlendirme Grup Başkanlığında optik okuyucularla okunmakta ve bilgisayar programı ile değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme programında aynı zamanda “Kopya Analiz Tekniği” kullanılmaktadır. Bu nedenle sınavınızın iptal edilmesi sonucu mağdur duruma düşmemeniz için  sınav  cevap kağıdınızı kimseye göstermeyiniz. Kopya çekmeyiniz, çekilmesine müsaade etmeyiniz.

Sınav Sonucumda “Q”,”Y”,”Z” gibi harflendirmeler var bunlar nedir?
Sınav değerlendirmesinde “Kopya Analiz Tekniği” yöntemiyle öğrencilerin her hangi bir dersten kopya çekip çekmediği sorgusu yapılmaktadır. Bu sorgu sonucunda herhangi bir dersten kopya çekildiği tespit edilirse “Q”,”Y” ve “Z” gibi harflendirmeler yapılır bu harflendirmelerin anlamı şu şekildedir. Q = Sınav Yönetmeliğine aykırı davranış ve tutum gerekçesiyle tutulan tutanak sonucu başarısız Y = Toplu Kopya, Z = İkili kopya ise, Kopya muamelesi görülen dersin başarı notu ve puanı 0 (sıfırdır). Bu nedenle sınavınızın iptal edilmesi sonucu mağdur duruma düşmemeniz için sınav cevap kağıdınızı kimseye göstermeyiniz ve kopya çekmeyiniz.

Sınav Sonuçlarını Nasıl Öğreneceğim?
Sınav sonuçları açıklandıktan sonra, Öğrenci sayfanıza girerek sınav sonuçlarınızı görebilirsiniz.

Adres İli ve Sınav İli Ne Demektir?
Adres İli: Yazışmalarda size ulaşabileceğimiz ve gönderilen evrakları alabileceğiniz ikamet ettiğiniz il. Sınav İli : Açık Öğretim Lisesi tarafından yapılan sınavlara gireceğiniz il veya ilçeyi ifade eder. Adres ili bilgileri, tarafınızdan sisteme girmek suretiyle değiştirilebilir. Sınav Merkezi : Öğrenci sınav tarihinde nerede olacaksa ona göre, sınav tarihinden en az 45 gün önce sisteme girmek suretiyle sınav merkezini değiştirebilir.

Adres İli  ve  Sınav İli Bilgilerimi Nasıl Değiştirebilirim?
Sınavlara en az 45 gün kala, internet üzerinden sisteme girerek kendiniz ya da Açık Öğretim Lisesi iş ve işlemlerini yapan kurumlar aracılığı ile değişiklik yapabilirsiniz.

SINAVLARA NASIL HAZIRLANABİLİRİM?  

Milli Eğitim Bakanlığı, Açık Öğretim Okulları öğrencilerinin televizyon, radyo ve internet teknolojilerini kullanarak sınavlara hazırlanabilmesi için gerekli alt yapıyı oluşturmuştur. Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin sınavlara çalışırken yaralanabileceği kaynaklar aşağıdaki maddelerde sıralanmıştır.

 • İrtibat büroları Kitap Dağıtım Merkezlerinden aldığınız Açık Öğretim Lisesi kitapları (ders notları) ile hazırlanabilirsiniz.
 • Açık Öğretim Lisesi sınavlarında daha önceden çıkmış soruları gözden geçirebilirsiniz. Sorular için tıklayınız..
 • AÖL Online deneme testlerinden çalışabilirsiniz. AÖL Online testlere ulaşmak için tıklayınız.
 • Açık Öğretim Lisesi İnternet TV ya da İnternet Radyosunu takip edebilirsiniz. İnternet Radyo ve İnternet TV için tıklayınız.
 • Açık Lise kitap içeriklerini bilgisayarınıza kaydedip, bilgisayar üzerinden yada çıktı alarak hazırlanabilirsiniz. Kitap içerikleri için tıklayınız.
 • Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için çıkartılmış yardımcı kitaplardan çalışabilirsiniz. Açık Lise Yardımcı Kitaplarına ulaşmak için tıklayınız.

Açık Lise sınavlarının telafisi, örgün eğitimde olduğu gibi hiç bir şekilde mümkün değildir. Bu sebeple bu sınavlara girmenizi engelleyebilecek unsurlara lütfen dikkat ediniz. AÖL sınavında mutlaka Sınav Giriş Belgeniz ile geçerli bir kimlik belgenizi (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet, Pasaport) yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Sınavdan en az yarım saat önce sınav yerinizde olmalısınız. Aksi takdirde bu sebeplerden dolayı sınava alınamayabilirsiniz. Bunun yanı sıra sınav esnasında da cevap kâğıdınızın çevrenizdeki diğer öğrenciler tarafından görülmediğinden emin olunuz. Sınavlarınızın optik okuyucularda değerlendirmeleri yapılırken aynı zamanda kopya analizi de yapılmaktadır.

 

Not: **AÖL – Açık Öğretim Lisesi 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak olan 3. Dönem sınavlarına AÖL – Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (30 Haziran 2000 ve daha önceki doğumlu) silik, donuk ve ya aktif öğrenciler 3. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

 

448 yorumlar

 1. ben,m kredim yok sorun yaşarmı bana yardımcı ol rıca ederim…

 2. sınava gireken bilmedioim sorular yardım ediyorlarmı

 3. 1 dönemde sorulan sorular 2 dönemdede soruluyormu

 4. Kayit yenileme tarihi ne zaman basladi ne zaman son 3. Donem yardimci olurmusunuz lütfen

 5. admın 2015 ygsy gırmem ıcın yas 25 donem 13 kredı 110 yeterlımı

 6. 2014 3. dönem ders seçme işlemeri ne zaman başlıyo ?

 7. Sınavdaki oturum sürelerini yazmamışsınız…

 8. Sinava girerken sinav giris kagidi ve kimlik goturmek yeterli midir

 9. açık lise sınavlarına girdim ancak kimliğimde fotoğraf olmaması gerekçesiyle sınavımın iptali için tutanak tutuldu ve iptal edildi iptal edilen sınavlarımın telafisi için ne yapabilirim?

 10. Benim 192 kredim var iki dönemde ingilizceden kaldım temmuzda girdiğimde de kalırsam o dersten muaf sayılıp mezun olup üniversite tercihi yapabilir miyim ?

 11. Ek sınavlar ne zaman yapılacak ?

 12. Eylül 2015 sınavı ayın kaçında olacak…

   • Nolur bana yardimci olun !!! ben yurtdishinda orta okulu okudum ve A.O.L yeni kayit yaptirdim hala on kayit gorunuyorum ve buyuzden ders secimi yapamiyorum internetten caliship bu bekleme surecini degerlendirmek istiyorum zaten cok bilmedigim seyler var ocak ayindaki sinavlar icin tam olarak nasil hazirlanicami bilmiyorum halk egitimindende sagolsunlar netten bakin secin deyip gecistirdiler yani ozetlersem dil ve anlatim muaf olunmuyosa onu cok iyi calishmaliyiz digelimki bi kitabin 100 sayfasi var 3 donem sinava giriliyo ben 1 donem icin sayfayi nereye kadar okumaliyimki cikicak tum sorulara calisabilim ve netten bunu nasil nerden okuyarak calisabilirim bir haftadir sorulari yorumlari okuyarak biseyler ogrendim fakat bisey calisamadim aldigimiz kitaplarida kiyaslamamiz gerekiyomus guncel olan nettekiler diye okudum kitaptakiler eski baskiysa magduriyet yashicaz ozaman nerden calisirsak cikicak sorulari iyi calismis oluruz buarada cokta basarili bi ogrenciydim okulda cevremde bilgi alabilicegim kimse yok ben universite okumak istiyorum ve muhakak 2.5yilda bitirmeliyim cok zaman kaybettim yashim 32 ve bugune kadar cok magdur kaldim elimde olmiyan sebeplerden egitimi tamamliyamadim nolur yardimci olun bana cok fazla yazdim lutfen dikkate alin simdiden cok tesekurler !!!

 13. donem ders kitaplari var ucretli netten onlardan calismayi onerirmisiniz faydali olurmu 8 donem ve 192 ustunde kredi dushunursek bu sonucu almak icin dogru yerden cok calismak basari getirir diye dusunuyorum tavsiyelerinize ihtiyacim var

 14. ya ben meslek lisesindeyim bilişim toplam 120 kredim var ortak seçmeli:30 alan:90 bitirirmiyim bu sene

 15. 2015/2016 gündönemi aynı anda girdiğin 4 derse sınava aykırı davranış yazıyor ne yapabilirim

 16. 11.sınıfa gidiyorum,bu dönem okuldan ayrılırsam 2017 ygs’ye yetişme şansım yine de oluyor mu?

 17. Meraba ben aol de 9 sınıfta okuyorum sınav giriş belgeniz yok gibi bişey diyor. Benim asıl öğrenmek istediğim 1. Oturumda hangi derslerden sınava gireceğim

 18. Ilk kayıt yaptırdım örneğin matematik 1 i sectim 35e tamamlamak için matematik 2yide sectim bu sinavda nasıl karsima çıkar seygilar

 19. Merhaba, 1. Dönem sınavı 7 8 ocak ama bana hala sınav yeri ve belgesi gelmedi? Dersleri seçtim.

 20. Ben ilk oturuma giremessem ikinci oturuma girebilirmiyim

 21. Birinci oturuma yani sabah 9:30’da olan oturuma girmeyip ikinci oturuma yani saat 14:00 olana girebilirmiyim?

 22. 1999 dogumluyum ama kimligimde resim yok sinava alirlarmi acaba

 23. zorunlu bir dersten ilk sınavda geçemezsek ne olur tekrar bir sinava girme hakkimiz var mi

 24. ömer faruk kızıltepe

  benim liseyi bitirmek için bir dersim var ilk oturumda bu derse girdim bunun haricinde 2 oturum daha var girmezsem sıkıntı olur mu ilk oturum dersten geçmek veya muaf olmak için yeterli mi

 25. Bugün sınava girdik diyelim bazı dersleri verdik bazılarını veremedik 2.dönemde sınav nasıl olacak ders seçimleri nasıl yapilacak

 26. Ben bugün geç kalınca 2.oturuma alınmadı şimdi nolcak ne kaybettim ne yapmalıyım hiçbir bilgim yok ne olur yardımcı olabilir misiniz.

 27. Her sinav icin o dersin kitabina bastan sona mi calismaliyiz ?

 28. Aöl de 3dönem sınava girdiğimiz halde mezuniyet için kredisiz yetmediğini ek sınav falan oluyor mu?

 29. Mezun olmak için kredim yetmiyor 3sınavada gireceğim fakat ek sınav 4.sınav şansı var mı? kredim eksik olduğu için mezun olamıyorum

 30. Birinci oturumunda türk edebiyatı 8 var fakat bütün dersleri cewap anahtarından kontrol edip işaretleyip yaptığım halde türk edebiyatı 8 olan dersim cewap anahtarında bulunmamış ne yapmalıyım bi sorun olurmu

 31. 45 ALIRSAM GEÇERMİYİM Bİ SÖYLESENİZ

 32. Ben lise 2.sınıfın 2.dönemin de liseyi bıraktım ve alan seçimi yaptım.Yani alanım var.Toplamda 69 kredim var kaç krediyle mezun olabilirim ?

 33. Yeni kayit oldum martta 2. Donem sinavi var kafam karisti 1. Donemi kacirmismi oldum

 34. 4.sınıfım ve ingilizceden geçemedim 3.dönemdede geçemezsem mezun olamam mı

 35. Açık öğretim lisesinde düz liseyi seçtim kaç yılda bitirebilirim

 36. Ben 12. Sinifin 2.dönemi Anadolu lisesinden acik Liseye gectim ama bununla birlikte 10.sinif dil ve Anlatim dersim sorumluydu bunun sinavlari ne zamn oluyo ?kac tane oluyo ?
  Kredim=225
  3 sinav diye duyudum hepsinden gecmem gerekiyomus boyle olursa 1 senem bosa gider yoksa tek sinavda basarili olunca yettiyo mu?

 37. Yeni kayıt oldum.marttaki sınavda hangi unitelerden veya konulardan sorumlu olacağım .gerçekten birşey anlamadım .yardımcı olur musunuz lütfen

 38. Merhaba ben lise 1 de ocaktaki sınavlardan 2 tanesinden kaldım mart ayında sadece onlaramı giricem yoksa 2.dönem sınavlarınamı

 39. Merhabalar benim şu 140 kredim var YGS başvurusu yaptım Temmuz ayında yapılan 3.sınavdan sonra bizlere yeni ek sınav hakkı tanınır mı sizce?

 40. YGS ye başvurmamız için gerekenler nedir nasıl bir yol izleyecez?

 41. Admin ben marttaki sınavda istanbulda olacağım ama sınav giriş yerim trabzon yedek salonda sınava girmek için ne yapmalıyım bana bilgi verirseniz çok sevinirm

 42. Admin açık liseye bu dönem geçtim 11. sınıfım kitaplarımda 6 inkılapta 2 yazıyor sadece 18-19 mart sınavlarım var nereye kadar sorumluyum kitaplarda?

 43. Admin.

  Öğrenci durumu aktif
  ama kayıt tipi silik form c yazıyor bu nedir? Daha yeni kayıt yenileme yaptım?

  • Kaydını üst üste 2 defa yenilemeyen öğrenciler kayıt durumu silik öğrenci statüsüne dönüşürler, bu öğrenciler kaydını tekrar yenilettiklerinde kayıt tipi silik form c olarak kayıtları sistemde tekrar aktif edilir.

 44. Kolay gelsin bazı oturumlar çok garip bi dağılım gösteriyo mesela 11 ders almışım 2 si cumartesi öğlenden sonra 2 si pazar sabah 7 si ise pazar öğlenden sonra bu neden böyle değiştirme şansımız yada düzeltebilme imkanımız var mı?

  • Ders seçimlerinde derslerin yanında aynı zamanda oturum numarası da yazmaktadır. Derslerinizi seçerken bu seçimi kendiniz belirliyorsunuz.

 45. kimliğimi kaybettim yanımda öğrenci kimlik kartı götürsem yeterli olur mu?sınava alınır mıyım?

  • Yeterli olmaz. Sınav günü yanınızda Sınav Giriş Belgesi ile birlikte geçerli kimlik belgenizi (fotoğraflı nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesinden herhangi birini) bulundurunuz.

 46. Admin bir dônem geçmek için gerekli kredinin kaç olması gerek teşekkürler

 47. Dil anlatım 1 ve dil anlatım 2’yi seçtim sınavda kitapçığı nasıl işaretlicem

 48. Ben 1999 Ağustos doğumluyum 3 dönem sınavlarına girebiliyormuyum

  • Açık Öğretim Lisesi 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak olan 3. Dönem sınavlarına AÖL – Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (31 Haziran 2000 ve daha önceki doğumlu) silik, donuk ve ya aktif öğrenciler 3. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

 49. Öğrenci kimlik kartim yok nüfus cüzdanı ve sınav giriş belgesi sinava girmeme yeterli olurmu ?

 50. Admin cumartesi günü full seçmeli derslerin sınavı var ben sadece pazar günü ortak. Sınavlara girmek istiyorum. Cumartesi seçmeli ler girmesem sorun olurmu

 51. sayın hoacam ilk sınava girecegim sınav kodları kıyagda yazıyornu yada nasıl kodlayacgız ögrenci belgesi ögretmnler bizden alıyormu biz nasıl kodlaeı giecegiz

 52. Merhaba ben 12. Sınıftan 2. Dönem açık liseye geçtim. Ortak dersler dışında hz Muhammed in hayatı ekonomi işletme fizik gibi seçmeli dersleri sistem koymuş. Ortak olanlar dışında seçmeli olanlara girmesem bir sorun olur mu ortalamam düşer mi? Kredim 269

 53. Ben 3 şubat 2000 dogumluyum 3. dönem sınavına girebilecek miyim?

  • Girebilirsiniz, Açık Öğretim Lisesi 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak olan 3. Dönem sınavlarına AÖL – Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (31 Haziran 2000 ve daha önceki doğumlu) silik, donuk ve ya aktif öğrenciler 3. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

 54. 3. Sınava girebilmek için belirli bir kredi varmı? Kimler girebilmek için hak kazanır?

  • Açık Öğretim Lisesi 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak olan 3. Dönem sınavlarına AÖL – Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (31 Haziran 2000 ve daha önceki doğumlu) silik, donuk ve ya aktif öğrenciler 3. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

 55. 25 nisan 2000 doğumluyum 3.donem sınavlarına girebiliyormuyum ???

 56. Önceden halk eğitim merkezinden aldığım kağıtlarda üçüncü dönem ile ilgili bir yazı vardı yaş ile ilgili ama artık kaldırılmış. O yüzden aklım karıştı biraz. Zaten bu soruyu soran çok kişi olmuş ama bende sormak istiyorum. 16 Eylül 1999 doğumluyum. Üçüncü dönem sınavına girebiliyormuyum?

 57. Benim üç tane zorunlu dersim, 1 tane de kredi eksiğim kaldı ama sınava yetişemedim için giremedim yazın ki yapılan sınavlarla telafi edebilir miyim

 58. Ben 12.sınıf ikinci dönem açık liseye geçiş yaptım ve malesef bugünkü sınavları kaçırdım.3 temmuz 2000 doğumluyum kredim 217 ama zorunlu dersler var, 3.dönem girip bu zorunlu dersleri vererek mezun olma şansım var mı?Ayrıca ygsye girdim ve barajı geçtim diyebilirim,lys ye girebilir miyim şuan ben?Allahım çok kötüyüm ya nolur bir cevap verin nolur.

  • Açık Öğretim Lisesi 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak olan 3. Dönem sınavlarına AÖL – Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (31 Haziran 2000 ve daha önceki doğumlu) silik, donuk ve ya aktif öğrenciler 3. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

 59. Merhaba ben dün 9 tane dersime girdim bugün 4 dersim vardı girmediğim icin kredim düşermiñ

 60. Bu sınavda edb veya ingilizceden geçemezsem 3. Sınavlara girmem şart mı? Direkt muaf olamıyormuyum
  Bir de eğer bu 2. Sinavlardan gectim ise 3. Sinavlara girmek mecburiyetinde miyim?

 61. 2001 ocak doğumluyum 3. sınava giremeyecek miyim ?

  • AÖL 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak olan 3. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (31 Haziran 2000 ve daha önceki doğumlu) silik, donuk ve ya aktif öğrenciler 3. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır…

 62. Benim kredim 200 18 marttaki ikinci oturuma giremedim. 3. Dönem sınavlarında bu dersleri tekrar seçebilir miyim? Ben lys öğrencisiyim 29,08,1999 doğumluyum

 63. Ben Ocak ayındaki 1. Dönem sınavına giremedim 2. Dönem dün ve önceki gün sınava girdim 18.03.1998 doğum tarihliyim kredim 81 hiç 3. Dönem sınavına girmedim bu dönem 3. Dönem sınavına girme hakkım var mı 19 yaşındayım

 64. Ben 18 haziran 1999 dogulmuyum kayit yenileme mayista ve ben 17 oluyorum girebiliyo muyum ve kredi şartı var mi?

 65. Ben 20 yasindayim 2.donem yeni kayit yaptirdim sinavada girdim peki bu 3.donem sinavina girebiliyormuyum

 66. 04.08.1999 doğumluyum 3. dönem e girebilirmiyim ? ve dönem şartı varmı ? toplam dönemim 4 şimdiden teşekkürler.

 67. Merhabalar, 02.08.1998 doğumluyum.Tasdikname ile açık liseye geçtim 160 kredi ile başladım.1. dönem sınavlarına giremedim 2. döneme girdim .35 krediye ihtiyacım var fakat bir dönemde en fazla 32 kredi civarı veriliyormuş herhalde.Lys’ye girebiliyor muyum veya temmuz ayında olacak sınavlara?Çok teşekkürler.

 68. 20 nisan 2000 doğumluyum girebilir miyim?

 69. 26 Eylül 2000 Doğumluyum 3. dönem sınavına girebilecek miyim? Giremeyeceksem seneye 3. dönem sınavlarına girebilir miyim?

  • Açık Öğretim Lisesi 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak olan 3. Dönem sınavlarına AÖL – Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (31 Haziran 2000 ve daha önceki doğumlu) silik, donuk ve ya aktif öğrenciler 3. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

 70. 12.12.2000 doğumluyum son sınava (1-2 temmuz 2017) sınavına girebilirmiyim

  • 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak olan 3. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (31 Haziran 2000 ve daha önceki doğumlu) silik, donuk ve ya aktif öğrenciler katılabilir.

 71. Ben 08/07/1999 doğumluyum 2017 3. dönem sınavına girebilir miyim ?

 72. 06/12/1999 dogumluyum 3. dönem sinavina girebilirmiyim

 73. Bir hata yaparak 18 19 marttaki sınavı kaçırdım ama 26 Nisa’nda ortak sınav yazıyor internet sitesinde ne anlama geliyor

 74. 07,10,2003 doğumluyum ama okula gitmeyi sevmiyorum açıktan okukumak istiyorum alirlarmi

 75. Merhabalar 18 19 Mart’taki 2. dönem sınavından başarısız olduğum dersleri 3. Dönem sınavında secebilirmiyim?

 76. merhaba ben 05/01/2000 doğumluyum ben girebilir miyim

 77. Merhaba ben 08/08/1999 doğumluyum 3. sınava girebliyormuyum?

 78. Ben 03.05.2000 doğumluyum 2017 3. Donem sınavına girebiliyomuyum?

 79. Aol de liseyi bitirip ne zaman ygsye girebilir misal 2018 1.dönemde lise bitiyor 2018 ygsye girebilirmiyim

 80. 8.dönem sonunda kredimiz tamamlanmış ise de girmek zorunda mıyız 3.sınava

 81. mehmet akif siyahtaş

  Ben03.05.2000 doğumluyum 2017 3. Donem sınavına girebilimiyim

 82. 18.09.1999 doğumluyum 3. sınava girebilir miyim bazı sitelerde giremezsiniz yazıyor

 83. Ben 13.10.2000 dogumluyum 3. dönem sinavina girebilir miyim ?

  • III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (31 Haziran 2000 ve daha önceki doğumlu) silik, donuk ve ya aktif öğrenciler III. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

 84. 02.12.2000 doğumluyum 3.dönem sınavına girebilir miyim ?

 85. ben 02.02.2001 doğumluyum temmuzdaki sınava girebilir miyim ?

  • Giremezsiniz, Açık Öğretim Lisesi 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak olan 3. Dönem sınavlarına AÖL – Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (31 Haziran 2000 ve daha önceki doğumlu) silik, donuk ve ya aktif öğrenciler 3. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

 86. 04.02.2002 doğumluyum sınavlara girebilirmiyim

 87. 18.11.1999 doğumluyum 3. Sınava girebiliyormuyum ?

 88. 13.01.2000 doğumluyum sınava kesin olarak girebilirmiyim ?

 89. 14.10.2000 dogumluyum 3. donem sinavina giremem dimi

 90. Merhaba ben şimdi 12. Sınıfta açık liseye geçtim temmuzda 3. Sınava girip 1 sınavım kaldı onu vericem ama veremessem ek sınava kalıyorum o sıradada üni kayıtları bitiyor ben ne yapıcam kayıt yaptıramıycammı üniversiteye

 91. Merhaba iyi günler ben 12. sınıfta açık liseye geçtim dl anlatım 8 sınavını veremedim 3. sınava giricem 3. sınavdada veremessem 1. e sınava kalıcam ek sınav oldugu tarih de ise üniversite kayıtları bitiyor ben 3. dönem sınavnda veremessem ek sınava kaldıgım taktir de üniversiteyi kazandıgım halde kayıt yaptıramayacakmıyım ?

 92. Ben 07 10 99 doğumluyum bu 3. Sınava girebilecek miyim

 93. Açıköğretim 3.dönem sınavı nerede olacak her zaman girdiğim ilçede mi yoksa Ankara da mı???

 94. Ben 08.06.2000 doğumluyum 3. Sınava giriş hakkım oluyor değil mi

 95. 18.05.2000 doğumluyum girebilirmiyim sn Admin 5 ayda 17 17 giriyorum yani 3 sınava girebilirmiyim

 96. 25.08.1999 doğumluyum kesin girebilirim değil mi ya her yerde farklı şeyler yazıyor kimi girebilr diyor kimi giremez girebilr miyim???

 97. BEN 15.08.2000 DOĞUMLUYUM 3.DÖNEM SINAVINA GİREBİLİRMİYİM

  • AÖL 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (31 Haziran 2000 ve daha önceki doğumlu) silik, donuk ve ya aktif öğrenciler 3. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

 98. Şimdi benim kredim tutuyor sadece ingilizceyi veremedim napacam ?

 99. 3.dönem sınavına gireceksem sınavı geçtim açıklandıktan sonra diplomamı ne kadar bi sürede alacam

 100. Ben 16.07.2000 dogumluyum 3. Sinava girebilir miyim ?

 101. Merhaba ben 28.06.2000 dogumluyum 3.donem.sinavina girebilirmiyim ?

 102. Ben tüm dersleri vermişim ve mezun olarak gözüküyorum ama 3.dönem sınavlarına ortalama arttırmak için girebilir miyim ?

 103. Merhaba sınav başına en az 17 Kredi alsam 4 sene içinde mezun olabilirmiyim ?

 104. Ömer faruk esen

  01.01.2000 doğumluyum 3 sınava girebilirmiyim
  Teşekürler

 105. Ben eylül 99 doğumluyum üçüncü dönem sınavlarına girebilir miyim?

 106. Meraba 09 09 1999 dogumluyum 3. Sinava girebilir miyim

 107. 26.08.1999 doğumluyum 3.sinava girebilir miyim?

 108. Ben 10.01.2000 doğumluyum sınava girebilirmiyim

 109. 1 2 temmuzda ki sınava girmek için kredimiz 157 ve üzeri mi olması gerek.

  • 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak olan 3. Dönem sınavlarına, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (31 Haziran 2000 ve daha önceki doğumlu) silik, donuk ve ya aktif öğrenciler 3. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

 110. 1-2 temmuz öncesi ek sınav açılır mı acaba son sınıf öğrencileri için?
  Mayıs veya Haziranda mesela..?

 111. Merhaba . Edebiyat 8 dersinden kaldım ve Eylül 1999 doğumluyum . 3 sınava girebilirmiyim . Şayet sınava girersem edebiyat 8 dersinden tekrar kalma durumunda muaf sayılırmıyım ?

 112. Şimdi ben normal lisede okuyorum 10.sınıftayım 1 sene sınıfta kaldım
  9.sınıfı tekrar okudum simdi 9 ve 10 sınıf dönem sonlarını belge ile geçtim acık liseye geçer isem kaç yılda mezun olurum yardımcı olursanız sevinirim

 113. Ben 1 agustos 1999 girebilirmiyim

  • 1 Ağustos 1999 doğumlular girebilir.

   • Tesekkur ederim peki 4. Sinava su an 200 kredim var 8. Donem. 3 muaf olmam gereken ders var 2 sine 1 defa 1 tanesine 2 defa girdim aof de 2 yillik ilahiyat okumak istiyorum ygs puanim 164 ne yapmaliyim

 114. merhaba ben 2001 doğumluyum sanırım seneye 3. snava girebilirim öyle değilmi

 115. Hangi oturumda hangi dersler var bunu yazan bi yer yok mu ?dersleri ona göre seçelimde hepsi üst üste yığılmasın

 116. ben 28.08.2000liyim ben de giricem

 117. merhaba en son 50 geçer not olmuştu 45e geri mi dönüldü 45te geçer not sayılıyor mu

 118. merhaba ben 28 mayıs 2000 doğumluyum 3. dönem sınavına girebilirmiyim

 119. Ünal eger sende cikmis sorular varsa kitapcigin kapak kisminda derslerin isimleri yaziyo 3.oturumda dil ve anlatim 4 var mesela

 120. internette bi sitede okumuştum 3. dönem geçme puanı 50 yazıyor ben 45 diye biliyorum doğrumu

 121. 2001 doğumlu’yum 2. sınavları kaçırdım ne yapmalıyım ?

 122. Merhaba 09.09.1999 dogumluyum 3. sinava girebilir miyim

 123. Merhabalar ben son sınıfta aöl geçtim ve sınavda trafik ilk yardımdan kaldım 284 kredim var mezun olamıyorum galiba bunu. Kurtarması bütünlemesi varmı bidaha ne zaman sınav var

 124. Mrb BN liseye yeni kayıt yapicam ne zaman yeni kayıtlar.2 mayis diye biliyorum ama halk eğitimi aradım öyle bir şey yok dedi

 125. Merhaba. Ben 2013’te Aöl’ye kayıt yaptım. 1. dönem sınavına girdim sonrasında bilgisizlikten ötürü kayıt yeniletemedim. O esnada yaşanılan olaylar sonrası daha da üstüne düşmedim. Bir kaç yıl başka şehirlerde kaldım. Ama bu sene sınavları aksatmadan vermek istiyorum. 1.2 dönem sınavlarına girmedim. Şuan “silik” durumda gözüküyor. 3. dönem sınavına girmek için kayıt yenilesem ve sınava girsem nasıl bir yol izlemem gerekecek. Cidden bu konuda etrafımda kimse yok danışacak. Sürekli taşınıyorduk ve hiç arkadaş çevremde yok. Asosyal bir tipim. Bana detaylıca anlatırsanız çok sevinirim.

 126. 28 şubat 2000 doğumluyum 3 .sınav hakkım var mı?

 127. Merhaba, 3. sınava 18 yaşında olmayanların sınava girilmeyeceği söyleniyordu bende daha bu yıl kaydolduğum için pek bir bilgim yok. 3. sınava girebilecek miyim ? 12.08.1999 doğumluyum.

 128. Bu sene 4 üncü sinav yapılabilir mi acaba bilginiz var mi?

 129. 6 Ağustos 2000 doğumluyum kredim 47 dönemim 4 zorunlu ders 46
  3. Dönem sınavlarına giremiyor muyum?
  Mezun olmam kaç sene ortalama kaç sene sürer

 130. 3. dönem sınavına girmek için herhangi bi kredi sınırlaması var mı?

 131. Ben de 13 06 2000 doğumluyum acaba 3.donem sınavlarına girebilir miyim?
  En kısa sürede donerseniz sevinirim.

 132. Ben 01.09.99 doğumluyum 3. Dönem sınavına girebilirmiyim

 133. 22.02 2000 girebilirmi

 134. 1.kredi notları nasıl veriliyor yani her doğru cevap bir kredi mi?

 135. 03.07.2000 doğumluyum sınava girebilir miyim?

 136. Toplam 192 krediyi geçmiş bulunmaktayım sadece tek zorunlu dersim kaldı bu dersi geçemezsem muaf olup mezun oluyor muyum ?

 137. 11.08.1999doğumlular sınava girebilirmi

 138. 30 haziran 2000 sonrası neden kayıt yenileyemiyor.lütfen yardımcı olun kafayı yiyeceğim.ben 2001 doğumluyum ve tercih yapamıyorum.

 139. 16.05.2000 sınava girebilirmiyim

 140. 5 zorunlu dersim kaldı, onların hepsini 3. Dönemde verip mezun olabilir miyim?

 141. 1 sınav 1 dönem mı demek oluyor mesela 3.donem sınavına girersem 1 dönem olarak mı sayılıyor

 142. Bişiy sorucam bu dönemde benim kardeşim girdiğinde hangi derslerden giricek bilginiz var mı acaba ders seçme tarihleri yok çünkü

 143. 1 temmuzda yapılacak sınavda nerelerden hangi konulardan sorumlu olcaz kitabın hepsinden için sorumluyuz

 144. Ben şuan özel bir kursa kayıt yaptırdım bütün gün orada bulunacağım için okula gitmeyip açıktan okumak istiyorum lise 4 e geçtim ve bölümüm sayısal açık öğretimde sayısal mı olacağım yine?
  Alanım olan tüm derslerden zorunlu geçmeliyim seçmeli olanlar sadece kredimi yükseltmek için mi işime yarayacak?

  • AÖL’de alanlar kaldırılmıştır, ancak LYS sınavında istediğiniz tüm alanların sınavına girebilirsiniz. Seçmeli dersler eksik kredilerinizi tamamlamak içindir.

 145. Sınav günü başka şehirde olmam gerekti ben bulunduğum başka şehirde ki sınava giren öğrencilere birlikte sınava girsem yedek salonda sınava alırlar mi

  • Yedek Salonlarda sınava girmek isteyen öğrencilerin dilekçe ve mazeretlerini belirten belgelerle, ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.
   2017 3. dönem Yedek Salon İşlemleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Sınav Komisyonlarınca 12-22 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

 146. Hocam normal meslek lısesı ıle maöl arasında ne gıbı farklıklar var ıkısı nasıl okulkardır? Ikısı aynı mıdır

 147. Hocam acık lıse de okuyorum kredım 120 Meslekı egıtım merkezıne kayıt yaptırabilirmiyim bır meslek sahıbı olmak ıcın olurmu olursa ne gıbı adımları gecmem gerekiyor?

 148. Hocam meslekı egıtım merkezıne gıtmek ıstıyorum Ama “””Maole”””gecmıcem olurmu tesısat teknolıjısı ve ıklımlrndırme alanınınıstyorum alırlarmı

 149. Hocam ben acık lıse okuyorum Kredim Ortak+Seçmeli “120” meslekı acık lıse muhasebe mezunıyet kredısı ortak +Secmelı 116 ben eyer maol e gecersem sadece alan derslerımımı verecem ortak secmelı kredısını tamamlamıs bulunyorum Merkezı sınavlara halenmı gırecem?

 150. Ben kredime ne zaman baksam hep 12 süreklo ne zaman baksam 12 yazıyo kredim anlamadım. birde ben lise 3 geçmem gerekirken 9.sınıf kitapları var hiç anlayamıyorum şu açık öğretimi lütfen yardımcı olun

 151. hocam merhaba kafama takılan bir soru var şimdi sınavdan 45 üstü aldığım zaman 54 e kadar 2 alıyorum ama ders kaç krediyse kazanmış oluyorum ama 90 alsamda 50 alsamda kredi değişmiyor neden acaba

 152. hocam Ortak+Seçmeli=120 toplam dönem=9 Kalan Zorunlu ders sayısı=7 en erken ne zaman mezun olabilirim?Durumum nasıl??

 153. Ben 18 yaş altiyim da bu seneki gireceğimiz sınav tarihi ne zaman

 154. Toplam kredim 12 yazıyor bu ne demek oluyor

 155. açık liseden mesleki açık liseye geçiş olurmu ? en az 3 yıl okuma zorunluluğu varmış bu konuya açıklık getirirmisiniz

 156. Benim 162 kredim var bu yıl başka sınav olunmucakmıydı bilginiz var mı ?

 157. Meslekı Açık Ögretım lısesı muhasebe ve finansman alanından kac kredı ve hangı sartlarda mezun olunuyor Mezunıyet Kredısı kactır?

 158. hocam ben kac kredi aldıgımı nasıl ögrenecem

  • “Öğrenci Genel Bilgiler” başlığı altında bulunan, “Ders Bilgileri (Alınan)” seçeneğindeki “Dönem Dersleri” sekmesinden, “Dönem Seçiniz” kısmından 2016/3’yi seçerek öğrenebileceklerdir.

 159. Hocam ben 3.dönemi okuyorum da ne zaman meslek seçebilirim ?

 160. hocam mesleki açık lise muhasebe alanına geçiş yapmak istiyorum açık liseden GEÇİŞ olurmu ?? Kredimde düşüş yaşarmıyım?

 161. MAÖL okuluna nasıl kayıt yaptırabilirim ?

 162. Benim aöl durumum silik görünüyor acaba ben yeni kayit mi yapicam yoksa yenileyecek miyim yardimci olursaniz sevinirim

 163. Hocam meslekı acık lısede toplamda kac kredılık ders secebılırız ?

 164. Hocam acik lise alan yok 2 ögrencisiyim kredim 120 mesleki acik liseye gecsem en erken kaç senede biter

 165. Hocam toplam kredim 12 meslek seçemezdin diyolar ne yapmalıyım yardımcı olun lütfen ?

 166. Ben 3. Dönemdeyim de sınav tarihi ne zaman ? Ne zamam kayıt yaptırabiliriz şuanda da yapa bilirmiyiz ?

 167. Merhaba iyi günler benim kredim 45 be 44 adet zorunlu dersim var hepsinden geçer alırsam her dönem ne zamana biter totalde 125 kredi veriyor zorunlu dersler

 168. Hocam ders secerken dersin yanında 1 dönem 2 dönem 3 dönem yazıyo 1,2,3 fark ediyormu yoksa hepsi aynı fark etmez mi ?

 169. Yanii mesela ben 3. Dönemim 3 secmeliyim yoksa 1 felan secsemde birsey olmazmı ?

 170. AOL’de okuduğum dönem 6 toplam dönemimde 10 gözüküyo bazı sınavlarada giremedim toplam kredim 51 Kaç sene içinde mezun olabilirim

 171. hocam benim kerdim 115 bu sene yeni kayıt yaptım kaç sende bitirebilirim aöl ?

 172. Yeni kayıt olacaktım ama yine kaçırmışım.Bunun için uzatılmış bir zaman var mi?

 173. Hocam benim 140 kredim var ek sınava başvurdum 2.ek sınav olurmu ?

 174. Hocam 12.sınıf ta okuyorum açık liseye geçiş yapacam nezaman olur kaç kredi ile başlarım Lütfen yardımcı olun?

  • Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesine herhangi bir nedenle ilk kayıt veya kayıt yenileme yaptıramayan öğrenciler için ilk kayıt ve kayıt yenileme iş ve işlemlerinin, 12 Ekim 2017 mesai bitimine kadar açık olması kararlaştırılmıştır.

 175. Hocam mesleki açık lise okuyorum MAÖL ün resmi sitesine baktım kayıtlar ve kayıt yenilemeler 12 Ekim 2017 ye kadar uzatılmış.Mesleki açık liseden açık liseye geçiş yapabilirmiyim bu durumdan

 176. Hocam mesleki açık lise( Maöl) resmi ınternet sıtesınde sısteme giriş/Kurum Yetkili girişi var o buton ne için o sistemle yeni kayıtlarmı olyor O ne demek ? Hocam

 177. Hocam Açık lise okuyorum kredim (130)Dönemim 10 Zorunlu ders sayım 0 Sizce Genel Durumum nasıl İyimi?

 178. Hocam Meslekı acık lıseye nasıl kayıt yapılır?

 179. Hocam ek sınava girdim soru. Ve cevaplar ne zaman yayınlanır ?

 180. hocam açık lise okuyorum mesleki açık liseye geçiş yapmak istiyorum.Oturduğum ilçeden başka şehirde ilde kayıt olurmu

 181. hocam mesleki açık lise yeni kayıtları son gün ne zaman ?

 182. hocam açık lise okuyorum kredim 140 Toplam Dönem sayım 10 Zorunlu ders Sayısı 0 Durumum iyimi nasıldır Hocam ?

 183. Kredim 180 Aöl de okudugu toplam dönem 10 Zorunlu ders 0 Nasıl Genel Durumum ?

 184. bugün kü acıklanan ek sınav ile birlikte kredim 198 oldu. zorunlu dersim yok ve dönemim 10 fakat sistemde hala kayıt yenileme yazıyor? diplomam ne zaman elime ulaşır?

 185. iyi akşamlar, 97 kredim var ve aol’de okuduğum dönem 7 görünüyor. bu son ek sınavı kaçırmışım. acaba ben üniversite sınavına girebilir miyim ve kazanırsam, lise bitmiş olur mu? o kadar kafam karışık ki hiçbir şey anlamıyorum, lütfen yardımcı olun, şimdiden teşekkürler

  • 2018 YÖK sınavına başvurabilirsiniz.

   • teşekkür ederim… peki tam kredi alırsam mezun olabilir miyim? aöl sayfasında tek dönemde alınan kredi 35 yazıyor ama farklı sitelerde 30 diye geçiyor. bunun aslı nedir? kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama şimdiye kadar böyle bi’şeyle karşılaşacağımı düşünmemiştim, rahattım. şimdi fark edince gerildim ne yapacağımı bilemiyorum

 186. hocam ben lisede busuluk alıyordum ama bu sene kayıt yaptım bursuluğum kesildi sebebi nedir acaba ?

 187. Hocam bişi sorcam hani matematik 6 kredi ya o 6 krediyi alabilmek için matematik sınavından kaç puan almam lazım acaba söylermisiniz lütfen

 188. 1. Dönem sınavlarında (9. Sınıf) ders kitaplarından nereye kadar sorumluyuz hangi üniteye kadar ilk sınavlarda tüm kitap mı yoksa belirli üniteler mi belilrli ünitelerse nerden ögrenebilirim üniteleri

 189. Pardon Tıkladım Özür dilerim

 190. Merhaba, sınav giriş belgemi nasıl alacağım?

 191. sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

 192. İy günler bugün sınav günümdü sadece bir oturuma girebildim bu diğerlerini etkiler mi

 193. Dil anlatim 7 çözeceğime dil anlatim 8i çözmüşüm. Peki şimdi ne olacak

 194. Hocam bugunle yarinki sinav sorulari ne zaman yayinlanir?

 195. Merhaba
  Benim 3 sorum olacak
  1. Bu önümüzde Ocak ayında kayıt yaptırabilirmiyim açık öğretim liseye ?yani 2018.01.01
  2. 20 soru dediniz bunlar test mi? Bide mesela ben 20 soruluk bir sınavdan 15 doğru yaparsam kaç puan alırım 75 puan (kredi) mi alırım?
  3. Sorum kredim 192 olduğu zamandirek üniversite sınavına girebiliyormuyum ?
  Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

  • Ocak ayında AÖL okuluna kayıt yaptırabilirsiniz. Test, bir dersten en az 45 puanda alsanız 100 puanda alsanız o dersin kredisini alırsınız.

 196. hocam ölçme değerlendirme ve sınav hizmetleri genel müdürlüğü sınav soruları onlarmı hazırlıyor nasıl bi kurum?

 197. Girdigimiz her sinavdan 50 alirsak bu bize kac kredi olarak gelir

  • Her dersin kredisi farklıdır. Örneğin Dil ve Anlatım 3 dersi 2 kredidir. Bu dersten 45 ve üzeri not aldığınızda 2 kredi alırsınız.

 198. Benim zorunlu 27dersim var geçenki sınavlara girdim ama 15sinavda ya 2 ya 3tanesini geçmişimdir kredim 101 dönemim 6 aole kayıt ilk senem. Üni sınavlarına girebilirmiyim?? Ikisini aynı anda okuyabilirmiyim acaba?

 199. kredim mezun olmak için yeterli, dönem bitsin diye zorunlu derslerin sınavlarına girdim. dersten kalırsam mezun olabilir miyim, kredim tam çünkü?

 200. hocam malum sınav sonuçları açıklandı 2018 yılı 2.dönem sınavı hangi tarihte yapılması planlanıyor? sınava başvuru işlemleri ne zaman başlıcak

 201. 1 yıl boyunca toplam kaç sınav var kackere girmemiz lazim ve bn lise ter kim 115 kredim var sizce duzdenmi devam edim yoksa bölüm mu seçim bütün bölümlerde staj sartmi

 202. Hocam bugun kayit yenileme icin atmye para yatirdim dersleriimi ne zaman secebilirim ?

  • Çarşamba günü itibariyle seçebilirsiniz.

   • ben geçen sene girdim ilk defa sınava ama kimliğimde fotoğraf yok diye sadece ilk oturuma girebildim ilk oturumdaki sınavları geçtim ama 2. oturumdakilere giremedim şimdi bu sene yapılacak olan sınav için ders seçimini otamatik yap dedim ve matemik 1 ve 2 yi tde 1 ve 2 yi verdi ama konular fazla olduğu için bende vazgeçtim mat 2 ve türk dil edebiyatı 2 yerine başka dersler seçsem bir sorun olurmu mat ve türk dil edebiyatını bir dahaki dönem versem bir sıkıntı olmaz değilmi illa bu dönem 1 ve 2 yi vermek zorunda değilim acil cevap verirseniz lütfen

 203. Hocam ben 12 temmuz 2000 dogumluyum 12.sınıfta anadolu lisesinde okumaktayım 2.donem için açıköğretime geçmeyi planlıyorum bu durumda 3.dönem sınavlarına nasil girebilirim kesin olarak giremiyorsam ne gibi sorunlarla karşılaşırım mezun olamaz miyım

 204. 2. Dönem aölden örgün egitim veren liselere geçiş yapılabiliyor mu?

 205. Lütfen banada cvp verirmisiniz Bn lise sona kadar okudum alttan ders im kaldı bitirmedim şimdi kayıt oldum bana 160 kredi verilmiş zorunlu ders yok diyor bnm kaç kere sınava girmem lazım ve hangi dersleri seçmem gerekiyor zorunlu ders yok diyo valla Bn hiç bisi anamadim krediler 2 1 nasıl bitecek yani böyle 33 kredi nasıl alabilirim anlamadım

  • Zorunlu dersiniz kalmadıysa seçmeli derslerden eksik kredinizi tamamlayabilirsiniz. 192 krediye ulaştığınızda mezun olursunuz.

 206. Yani Bn kaç sınavdan sonra mezun olurum 32 kredi için bnm kaç ders seçmem gerekiyor lütfen bana yardımcı olurmusunuz Bn anlamadım hiç bisey

 207. hocam bn kayit yenilemeyi unuttum şimdi yatirsam oluyo mu olmuyosa mazeretli yenilemeden nasıl faydalanabilirim not maöl de okuyorum

 208. Merhaba hocam 95liyim 3 dönem sınavlarına girebilirmiyim ?

 209. Hocam ben geçen hafta açık liseye kaydoldum. Birinci sınav geçmiş, Martta ikinci sınav yapılacakmış. Kitaplarımı aldım. Hangi konulardan çalışmaya başlamalıyım? İlk defa gireceğim için pek fazla bir şey bilmiyorum. İlk sınavla ikinci sınavda sorulacak olan soruların konuları aynı mı? Çalışmaya kitapların başından mı başlamalıyım?

 210. Hocam ben örgün lisede 2 de 2 kere kaldım 2017 in eylülün de açık öğretim e geçtim şimdi bana örgün liseden kaç kredi verirler?

 211. Peki bu krediye sadece lisenin verdiği kredisi mi dahildir yoksa girdiğim sınavların kredisi de mi dahildir?

 212. Peki hocam okul hayatı bitmiş kişiler açıktan tekrar örgün liseye kredisine göre geciş yapabilir mi böyle bir kanun çıktımı yani

 213. Merhabalar kardeşim lise son sınıf ve 2. Dönem sınavına almamışlar bu yıl üniversite sınavına girecek ve üniversite kayıtı için lise mezuniyet şartı var şimdi telafi için 3.dönem sınavına girse kabul olur mu ?

 214. Mister Dört Nal

  Hocam gecen hafta yapilan acik lise sinav soru ve cevaplari neden yayinlanmıyor ? Ne zaman aciklanir ?

 215. Hocam Kredim toplam kredim 171 Dönem sayım 11 seviyem nasıl durumum nasıl

 216. Hocam kredim 180 ortak ders sayisi=0 toplam donem 11 genel durumum nasil durumum guzelmi sizce hocam

 217. Hocam 31 mart 1 nisan sinav sorulari ne zaman aciklanir ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by aciklise.net Açık Öğretim Lisesi