2013-2014 Öğretim Yılı 3. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri

3. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Açık Öğretim Lisesi – AÖL öğrencileri, yılda 3 kez yapılan sınavlar için girecekleri dersleri seçmek amacıyla Kayıt Yenileme işlemi yaparlar.
İçinde bulunulan dönem itibariyle Açık Öğretim Lisesinde öğrencilik durumu Aktif, Donuk ve Silik  durumdaki bütün öğrenciler kayıt yenileyebilirler.
Açık Öğretim Lisesi 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı 3. dönem kayıt yenileme işlemleri  07 – 14 Temmuz 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt Yenileme işlemi için aşağıda adımları uygulayınız.

aciklise-kayit-yenileme-islemlerii

 

1. Adım: Kayıt Yenileme Ücretini Bankaya Ödeyiniz.

Açık Öğretim Lisesine Kayıt Yenileme yaptıracak öğrenciler her yıl AÖL Müdürlüğünce belirlenen Kayıt Yenileme ücretini ödemek zorundadır. 2014 yılının 3. bir dönemi için Kayıt Yenileme katılım ücreti 25 TL.’dir. Bu ücretin;

 • Halk Bankası, Vakıflar Bankası yada Ziraat Bankasının herhangi bir şubesinden veya ATM’lerinden ya da internet bankacılığı ile T.C. Kimlik numaranızı beyan ederek Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Kurumsal Tahsilât Programı hesabına 20 TL.’sini ödeyip banka dekontunu alarak muhafaza ediniz.
 •  Kayıt yenileme işlemini yaptıracağınız Halk Eğitim Merkezi yada Mesleki Eğitim Merkezi okul aile birliğinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu kurumların konuyla ilgili görevlisine okul aile birliğinin dekontu ya da makbuzu karşılığında 5 TL.’sini ödeyiniz.

2. Adım: Kayıt Yenileme işlemleri için İrtibat Bürosuna gidiniz.

Bankadan aldığınız kayıt yenileme ücretini gösteren banka dekontu ile birlikte, bulunduğunuz yerdeki irtibat büroları olan Halk Eğitim Merkezi yada Meslekî Eğitim Merkezine giderek kayıt kabul görevlisine makbuzu ibraz ederek sisteme işletiniz.
Kayıt Yenileme işlemlerini yapan  irtibat bürolarını görmek için buraya tıklayınız.

3. Adım: Öğrenci Girişinden Sayfanıza Girerek Derslerinizi seçiniz.

Sizin için yeni bir dönem açıldıktan ve bu dönem için öğrencilik durumunuz Aktif hale getirildikten sonra,  öğrenci numarası ve şifrenizle sisteme girip derslerinizi seçiniz. Sistemde ders seçimi işlemini nasıl yapacağınız konusundaki açıklamalar için buraya tıklayınız.

Kayıt Yenileme Ücreti Ödemeyecek Olanlar;

 • Terörle mücadele görevini yaparken yaralanan gazilerimiz ile şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,
 • 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında yaralanan gazilerimiz ile bu mücadelede  şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,
 • Mahkeme kararıyla eğitim tedbiri verilmiş olanlar,
 • İstiklal madalyası verilmiş, Vatani hizmet tertibinden şeref aylığı bağlanmış olanlar;

Yukarıdaki  şartlardan birini taşıyan öğrenciler durumlarını belgelendirmek  şartıyla diploma harcı dışında, yeni kayıt, kayıt yenileme ve eğitim giderleri alınmayacaktır.

 

Not: 12-13 Temmuz 2014 tarihlerinde  yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın  yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (11  Temmuz 1997 ve daha önceki doğumlu) silik, donuk ve ya aktif öğrenciler  3. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

 

 

 

29 yorumlar

 1. Peki ne zaman olur belli

 2. ben acııkoğretm lise 4 öğrencisiyim bu yıl universite sınavlarına girdim. benm kredm 208 fakat zorunlu dersim var ama 3. donem kayıt yenilemeyi kaçırdım üniversiteyi kazansam bile gidemeyecek miyim ???? lütfen yardım edin durumum cok kotu….. 🙁

 3. ben 2015 2016 3. donem kayıt yenileme tarihi kaçırdım ne yapmalıyım

 4. Hocam merhaba aolde 9.donemimdeyim tum ortak dersleri verdim ingilizce 8im var ek sinavda muaf olucam.ek sinavda ders secme ekraninda bana ortak farkli dersler cikmaz dimi sikinti yasamam dimi bide mezuniyet incelemesinde transkriptimi yanlis hesaplama durumundan kresimde bi dusus yasayip mezuniyetim seneye aksamaz dimi

 5. Ekim 1999 da doğan kişi, 2017 de 3.dönem sınavına girebilir mi?

 6. Ağustos 1999 doğumluyum 2017 3.donem sınavına giriş yapabilirmiyim?

 7. 2012 2013 açık öğretim ogrencisiym fakat sınavlara hiç katilmadim kayıt yenilemek istiyorum ne yapmam gerek şu an öğrenci durumum hakkında hiç bır bilgim yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by aciklise.net Açık Öğretim Lisesi